MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » EĞİTİM HABERLERİ » MYNET.COM EĞİTİM HABERLERİ

MYNET.COM EĞİTİM HABERLERİ

Mynet Politika Haberler

 • "Meclis Başkanı görevinin başında"
  AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Meclis Başkanı görevinin başında, bir taraftan da bizim partimizin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı. İnşallah resmi süreçler başlayacak, o zaman da bu konuları daha net bir biçimde göreceğiz" - "(Özgür Özel'in iddiaları) Hakim olan kanaate göre, seçim sonuçlarından başarılı çıkamayacağını algılamış ve anlamış olan kesimler, bu başarısızlığa şimdiden kılıf arıyorlar diye düşünüyorum"

 • Özhaseki: Baharla birlikte herkesin işi çok iyi olacak
  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "Bundan bir sene önceki Batı, Amerika yok.

 • İnce: Yerel seçimi beka sorunu olarak anlatma yaklaşımından uzak durmalıyız
  CUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) 24 Haziran 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimindeki adayı Muharrem İnce, yerel seçimi 'beka sorunu' olarak görmenin yanlış olduğunu belirterek, "Sadece bir yerel seçimi beka sorunu olarak millete anlatmak olsa olsa zekâ sorunudur.

 • CHP'li Kaya: İzmir'de açan çiçek Hakkari'nin de yüzünü güldürecek
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, ''İzmir'in dağlarında çiçekler açacak.

 • Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı AK Parti'den istifa etti
  ZONGULDAK'ın Ereğli ilçesinde AK Parti'den tekrar aday gösterilmeyen mevcut belediye başkanı Hüseyin Uysal, partisinden istifa etti.

 • "Millet, sırtındaki kamburu 31 Mart'ta atacak"
  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: - "Cumhur İttifakı' diye adlandırılan ittifak kendi içinde dumur, millet için kambur ittifakıdır. Millet, sırtındaki kamburu 31 Mart'ta atacak" - "AK Parti, emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin 24 Haziran seçimleri öncesinde söz vermesine rağmen, sözünde durmadı" - "İzmir'e uzaydan birini getireceğimiz yok, herkesin tanıdığı bir isim olur. Konuşulan da konuşulmayan da olabilir. Genel Başkan, bu konuyu biraz daha değerlendirme ihtiyacı duymuştur"

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Senatör Graham’ı kabul etti
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Senatörü Lindsey Graham’ı kabul etti.

 • İzmir ve Antalya arasındaki hızlı tren projesi
  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci: - "Bu proje hem Ege'nin hem de Akdeniz'in turizmini şahlandıracak"

 • Dışişleri Sözcüsü Aksoy: ABD'nin çekilme kararı PYD/YPG'ye hizmet etmemeli
  DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD yönetiminin Suriye'den çekilme kararına ilişkin, "Çekilme süreci PYD/YPG'nin bölücü gündemine hizmet etmemeli.

 • "Tarımda planlı üretim yok"
  CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel: - "2017'den 2018'e ülkemizin soğan üretiminde 200 bin ton kayıp var. Bunun birçok sebebi var ama bizce tek sebebi planlı bir üretimin olmaması"

 • Özhaseki: Baharla birlikte herkesin işi çok iyi olacak
  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "Bundan bir sene önceki Batı, Amerika yok.

 • Bakan Gül: Teröristlerin iadesini istiyoruz
  ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, 'Yunanistan'da bulunan FETÖ'cülerin üçüncü bir ülkeye gönderilme' iddialarına ilişkin, "Gizliden gizliye yürütülen konular, hukukun konusu olmaz.

 • Aday gösterilmeyen belediye başkanından duygusal istifa
  GÜMÜŞHANE’nin Kelkit İlçe Belediye Başkanı AK Parti'li Ünal Yılmaz, yeniden aday gösterilmeyince, partisinden istifa etti.

 • "DSP tek başına seçime katılacak"
  Genel Başkan Önder Aksakal: - "DSP, Türkiye'nin 81 vilayetinde kendi adaylarıyla ve tek başına, hiçbir ittifak ve iş birliği olmadan seçime katılacak"

 • İnce: Yerel seçimi beka sorunu olarak anlatma yaklaşımından uzak durmalıyız
  CUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) 24 Haziran 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimindeki adayı Muharrem İnce, yerel seçimi 'beka sorunu' olarak görmenin yanlış olduğunu belirterek, "Sadece bir yerel seçimi beka sorunu olarak millete anlatmak olsa olsa zekâ sorunudur.

 • MHP'nin başkan adayları Datça'da Gülada, Ortaca'da Güneş
   MHP'nin, Muğla'nın Datça ilçe belediye başkan adayı Feyzullah Gülada, Ortaca ilçe belediye başkan adayı ise avukat Recep Güneş oldu.

 • Kılıçdaroğlu: Gazetecilerin sorunlarını parlamentoda dile getiren tek partiyiz
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorunlarını parlamentoda dile getiren tek parti olduklarını söyleyerek, ''Bütün çağdaş demokrasilerde medya organlarına özel destek verilir.

 • Kılıçdaroğlu: Gazetecilerin sorunlarını parlamentoda dile getiren tek partiyiz
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorunlarını parlamentoda dile getiren tek parti olduklarını söyleyerek, ''Bütün çağdaş demokrasilerde medya organlarına özel destek verilir.

 • Bakan Selçuk, birinci sınıf öğrencilerine karnelerini dağıttı
  MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde karne dağıttı.

 • CHP'den eğitim değerlendirmesi
  Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya: - "2017 Sayıştay Denetim Raporu'na göre, 153 bin 640 öğretmen açığı olduğu ilan edildi. Mili Eğitim Bakanı, 'Bu doğru değil, bizim 117 bin öğretmen açığımız var' dedi. Ama aynı Milli Eğitim Bakanı 20 bin öğretmen ataması yapacaklarını söylüyor. Gerisini siz hesap edin"

 • Bakan Selçuk karne dağıttı
  MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde karne dağıttı.

 • MHP'li Aycan'dan obeziteyle mücadele açıklaması
  MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan: - "Nişasta bazlı şeker ve mısır şurubu içeren gıdalar etiketlerinde belirtilmeli. Tarım ve Orman Bakanlığının, bu tür yiyecek ve içeceklerin paketlerine ilişkin düzenleme yapması gerekiyor"

 • Cumhur İttifakı'nın Çeşme adayı çekildi
   İZMİR'de, Cumhur İttifakı'nın Çeşme adayı olarak açıklanan Sema Aydın, adaylıktan çekildi.

 • Fahrettin Altun: Sınırımızın yanı başındaki terör bataklığını kurutuncaya kadar durmayacağız
  TÜRKİYE Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sınırımızın yanı başındaki terör bataklığını kurutuncaya kadar durmayacağız" dedi.

 • Fahrettin Altun: Sınırımızın yanı başındaki terör bataklığını kurutuncaya kadar durmayacağız
  TÜRKİYE Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sınırımızın yanı başındaki terör bataklığını kurutuncaya kadar durmayacağız" dedi.

 • Cumhur İttifakı'nın Çeşme adayı çekildi
  Cumhur İttifakı'nın İzmir'in Çeşme ilçesinde aday gösterdiği MHP'li Sema Aydın, mazeret bildirerek adaylıktan çekildi - MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin: - "Ailevi gerekçe olduğu için biz de makul karşıladık. Önümüzdeki hafta yeni adayımızı açıklayacağız

 • Ev kadınları ürettikleri ürünleri internet üzerinden satabilecek
  TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen yasaya göre; asgari ücret desteği 2019 yılında 12 ay devam edecek.

 • TBMM’nin iki haftalık tatili bugün başladı
  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, gündemine aldığı iki ayrı yasa teklifini sabah saatlerine kadar görüşerek tamamladı.

 • GRAFİKLİ- Dizi ve sinema sektörlerine destek "dopingi"
  TBMM Genel Kurulunda kabul edilen, dizi ve sinema sektörlerine yönelik önemli destekleri de içeren kanun teklifiyle sinema ve dizi film sektörlerinin uluslararası alanda rekabet gücünün artırılması ve Türkiye'nin film üretim merkezlerinden biri haline getirilmesi hedefleniyor - Düzenlemeyle ülke içinde üretilen veya ithal edilen sinema filmlerinin, ticari dolaşıma veya gösterime sunulmasından önce değerlendirilmesi ve sınıflandırılması yapılacak - Sinema filmlerinin hazırlık, yapım, yapım sonrası ve gösterim süreçlerinin genellikle bir yıldan daha uzun sürmesi nedeniyle, bütün destek türleri için Cumhurbaşkanlığının uygun görüşü alınarak, yıllara sari destek sözleşmesi yapılabilecek - Animasyon film yapım, kısa film yapım, senaryo ve diyalog yazımı ile yerli film gösterim destek türleri için başvuruda belirtilen toplam bütçenin tamamı desteklenebilecek

 • Saadet Partisi'nde yeni kurumsal kimlik dönemi
  31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için 2 büyükşehir, 20 il, 151 ilçe ve beldenin belediye başkan adaylarını açıklayan Saadet Partisi, seçim kampanyası öncesinde partinin kurumsal kimlik kılavuzunu yeniledi - Kılavuzda, yerel seçim materyallerinde ve diğer çalışmalarda kullanılacak partinin ismi, logosu, amblemi, renk ve yazı karakterlerinin ölçüleri yer aldı

 • Fahrettin Altun: Terör bataklığını kurutmadan durmayacağız
  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, 2015 yılından beri çoğu Suriye’nin kuzeyinde planlanan terör saldırılarında 2 binden fazla vatandaşın şehit düştüğünü belirterek, “Sınırımızın yanıbaşındaki terör bataklığını kurutmadan durmayacağız” dedi.

 • 7. kez başkanlığa koşuyor
  Uşak'ın Selçikler beldesinin 27 yıldır belediye başkanlığını yürüten AK Parti'li Osman Çakar, 31 Mart'ta yeniden seçilmesi halinde 7 dönem üst üste göreve gelen kentteki tek isim olacak - Osman Çakar: - "1992 yılından itibaren belediye başkanlığı yapıyorum. Yeniden seçildiğim takdirde kesintisiz en fazla belediye başkanlığı yapan kişi olacağım" - "Bugüne kadar vadettiğim, yapamadığım bir şey olmadı. Eğer vaatlerimi yerine getiremeseydim bunca yıl başarılı olamazdım" - "Hangi partiyi desteklerse desteklesin, kime oy verirse versin evinin kapısına kadar parke taşı döşedik"

 • Dizi ve sinemanın desteklenmesi teklifi Genel Kurulda kabul edildi
  Milli kültürün uluslararası tanıtımına katkı sağlayacak dizi filmlerin desteklenmesi ve sinema sektörünün uluslararası alanda rekabet gücünün artırılmasını amaçlayan teklif, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı - Sinema filmi öncesinde reklamların süresi en fazla 10 dakika, fragman gösterim süresi en az 3, en fazla 5 dakika olacak; sinema filmi gösterim arası 15 dakikayı aşamayacak - Sinema salonu işletmecileri, sinema biletini içeren abonelik, promosyon, kampanya ve toplu satış faaliyetleri gerçekleştiremeyecek - Bilet ile mısır veya başka bir ürünün satışı birleştirilerek yapılamayacak

 • Dizi ve sinemanın desteklenmesi teklifi Genel Kurulda
  İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan: - "Biz kanun yapmıyoruz. Birileri yukarıdan kelam ediyor, ısmarlıyor, o ısmarlananları burada kanuna çeviriyoruz. Hükümdarın emrini kanuna çevirme vazifesine haline geldi Meclisin kanun yapma görevi. Bu bir torbaya dönüyor, torba çuvala, Meclis de çorbaya dönüyor" - MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın: - "Bu kanun teklifiyle gerek teşvikler gerek sanatçıların korunması gerekse seyircinin sömürüye matuf uygulamalara maruz bırakılmaması sağlanacak. Bu kanunu destekliyoruz" - CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü: - "Çocuk oyuncularla ilgili hiçbir düzenleme yok. Yetişkin oyuncular ne kadar sömürülüyorsa, çocuk oyuncular da o kadar sömürülüyor"

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda kabul edildi (2)
  Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamındaki, patent veya faydalı model belgesi verilerek koruma altına alınan buluşlar, yüzde 50 kurumlar vergisinden müstesna tutulacak - EPİAŞ tarafından işletilen veya mali uzlaştırma ile diğer mali işlemleri yürütülen piyasalar kapsamında alınan teminat ve temerrüt garanti hesabı varlıkları yasal takipler karşısında koruma altına alınacak

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda kabul edildi (1)
  Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi - Evlerde üretilen ürünlerin internetten satışından kaynaklanacak gelirlerin bir yıllık asgari brüt ücreti geçmeyecek tutarları vergiden istisna olacak - Her bir beyanname itibarıyla 250 TL'ye kadar yapılan eksik ödemeler, vergi indirimine yönelik ihlal kapsamında değerlendirilmeyecek - 2019 UEFA Süper Kupa ile 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali müsabakaları için yapılacak mal teslimleri ve hizmet ifaları KDV'den istisna olacak - Asgari ücret desteği 2019 yılında devam edecek

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda
  Teklifin 10. maddesi üzerinde AK Parti'nin önergesi kabul edilerek, istihdamın arttırılmasına yönelik düzenleme yapıldı - HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu: - "Asgari ücrete 3 yıldır vergi desteği veriyorsunuz. Aslında bu desteği patronlara veriyorsunuz. Yapılması gereken yoksullara ve işçilere vergi muafiyeti getirilmesidir, patronlara değil"

 • AK Parti'den Erdoğan'lı '10YearsChallenge' paylaşımı
  AK PARTİ'nin Instagram hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıl arayla çocuklarla çekilmiş fotoğrafları '10YearsChallenge' etiketiyle paylaşıldı.

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda
  Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümü kabul edildi - Evlerde üretilen ürünlerin internetten satışından kaynaklanacak gelirlerin bir yıllık asgari brüt ücreti geçmeyecek tutarları vergiden istisna olacak - Her bir beyanname itibarıyla 250 TL'ye kadar yapılan eksik ödemeler, vergi indirimine yönelik ihlal kapsamında değerlendirilmeyecek

 • Özhaseki: Ankaragücü maç için bir daha dışarı gitmeyecek (4)
  'ERDOĞAN, ASKERİ VESAYET REJİMİNİ YERLE BİR ETTİ' AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, partisinin Çankaya genişletilmiş ilçe yönetim toplantısına katıldı.

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda
  TBMM Genel Kurulunda, Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin maddeleri üzerinde görüşmeler sürüyor - MHP İstanbul Milletvekili İstanbul Milletvekili Faruk Aksu: - "Ahlat'ta, Van Gölü kenarında Cumhurbaşkanlığı köşkü yapılmasına ilişkin düzenlemeyi olumlu ve anlamlı buluyor, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve teklif sahiplerine teşekkür ediyoruz" - CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan: - "Ben yedi aylık yeni bir vekilim, yedi ayda bıktım. Özellikle 2'inci, 3'üncü, 5'inci döneminde olan milletvekilleri, siz hala bıkmadınız mı; hayret ediyorum. Bu yanlıştan ne zaman, nasıl döneceğiz; onu da merak ediyorum. Her getirdiğiniz torbayla yasamayı oy avcılığı ekonomisine de hizmet eder hale getirdiniz" - İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu: - "Fonksiyonsuz bir Meclise dönüyoruz, şipşakçı Meclise. Kanun yapma kalitemizi yükseltmek, Meclisteki parlamenterlerin ve de hakim hükümete destek veren siyasi grupların birinci derecede vazifesidir"

 • "Recep Tayyip Erdoğan askeri vesayeti bitirdi"
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki: - "Recep Tayyip Erdoğan geldi ve askeri vesayeti bitirdi, yerle bir etti"

 • AK Parti'den Erdoğan'lı '10YearsChallenge' paylaşımı
  AK PARTİ'nin Instagram hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıl arayla çocuklarla çekilmiş fotoğrafları '10YearsChallenge' etiketiyle paylaşıldı.

 • AK Parti'den Erdoğan'lı '10YearsChallenge' paylaşımı
  AK PARTİ'nin Instagram hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıl arayla çocuklarla çekilmiş fotoğrafları '10YearsChallenge' etiketiyle paylaşıldı.

 • Özhaseki: Ankaragücü maç için bir daha dışarı gitmeyecek (3)
  ÇANKAYA İLÇE TEŞKİLATI ZİYARETİ AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında MHP Çankaya ilçe teşkilatını ziyaret etti.

 • AK Parti'den Erdoğan'lı paylaşım
  AK Parti'nin Instagram hesabından Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıl arayla çocuklarla çekilmiş fotoğrafları paylaşıldı

 • "Beraberliğimiz sonuna kadar iyi niyetle devam eder"
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki: - "(Cumhur İttifakı) İnşallah bizim beraberliğimiz sonuna kadar, iyi niyetle devam eder. Allah bu birlikteliğimizi devam ettirsin" - "İstiyorlar ki Türkiye'yi bölüp parçalasınlar, perişan etsinler, Orta Anadolu'ya mahkum etsinler, küçülsün bu Türkiye, şimdiki gibi güçlü olmasın ve etrafına ışık saçmasın"

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda
  CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu: - "Mecliste dördüncü torba teklifi görüşüyoruz, 100'ün üzerinde madde geçti. Peki derin ekonomik krize derman olacak bir madde sayabilir miyiz? Sayamayız" - MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı: - "Çiftçiler zor durumda ve onlar için acilen tedbir paketi açıklanmalı"

 • "Bez torbalar, fileler tekrar hayatımıza girdi"
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: - "Doğal ürünlerin üretimi Türkiye'de hız kazandı. Şu anda bez torbalar, fileler tekrar hayatımıza girdi. Biz de bunların yaygınlaştırılması için büyük bir çabanın içindeyiz"

 • CHP'de flaş gelişme! Aziz Kocaoğlu: Müracaat ettim
  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Gelişmeler, yaşadığım olaylar dün sabah tekrar aday adayı olma kararı vermeme neden oldu. Aday adayı olarak müracaat ettim. Bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum." dedi.