MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » EĞİTİM HABERLERİ » MYNET.COM EĞİTİM HABERLERİ

MYNET.COM EĞİTİM HABERLERİ

Mynet Politika Haberler

 • "Amaçları Türkiye'nin istikrarını bozmak"
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: - "(Millet İttifakı) Bunların derdi Türkiye'nin istikrarını bozmak, Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi zayıflatmak ve 1 Nisan'dan başlayarak Türkiye'nin istikrarına saldırmak. Birtakım çevreler bu partileri adeta birbirine yapıştırarak karşımıza çıkardı" - "Kamu yatırımlarını yapıyoruz ama yetmez. Özel yatırımların da daha çok gelmesi gerekiyor. Özel yatırım, huzur ve güven ortamı varsa gelir. Bu bölgenin huzurunu kim bozduysa insanlarımızın işsiz kalmasına da sebep olanlar onlardır"

 • Çavuşoğlu, Avrupa'yı uyardı: Yine sizin yüzünüzden savaş çıkacak (2)
  'PARTİNİN İÇİNDE PKK'LILAR, DHKP-C'LİLER VAR' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'cumhur ittifakı'nın seçim çalışmaları ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geldiği Antalya'da önce Gündoğmuş'u ardından İbradı ilçesini ziyaret ederek, halka seslendi.

 • "Hayalleri bile bizim yapacaklarımıza erişemez"
  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci: - "Mazeretçilerin, bahanecilerin hayalleri bile bizim yapacaklarımıza erişemez. Ulaşsaydı bu şehri bu hale getirmezlerdi"

 • Muhafazakar Yükseliş Partisi, Kastamonu İl Kongresini gerçekleştirdi
  Muhafazakar Yükseliş Partisi Kastamonu İl Başkanlığı, yoğun katılımlar kapsamında ilk kongresini gerçekleştirdi.24 Ocak 2013 tarihinde kurulan, Genel Başkanlığını Ahmet Reyiz Yılmaz’ın yaptığı Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Türkiye genelindeki kongrelerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Cumhur İttifakı İstanbul Mitingi’ne 1 milyon 600 bin kişinin katıldığı bilgisini aldık."
  IHAAW160511-SIY/24-03-2019 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Cumhur İttifakı İstanbul Mitingi’ne 1 milyon 600 bin kişinin katıldığı bilgisini aldık." 24.03.2019 16:05:11 TSI NNNN

 • İmamoğlu’ndan seçime ilişkin iddialı değerlendirme
  CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart’a bir hafta kala seçime ilişkin iddialı bir değerlendirmede bulunarak, "Laf aramızda kalsın öndeyiz, kazanıyoruz.

 • Binali Yıldırım: "Raylı sistemlerle ulaşım eziyet olmaktan çıkacak, bir eğlenceye dönecek”
  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, şehirdeki trafik sorununu çözeceklerini belirterek, “İstanbullar güneşte yanmadan, yağmurda ıslanmadan her yere rahat ulaşacaksınız.

 • İçişleri Bakanı Soylu: "PKK’nın şah damarını kestik, şimdi can suyu vermeye çalışıyorlar"
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz PKK’nın şah damarını kestik, yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, şimdi tekrar bir yaşam tüneli açmaya çalışıyorlar, bir can suyu vermeye çalışıyorlar, sakın bunlara fırsat vermeyin" dedi.Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yapılan operasyonlar sayesinde dağa çocuk kaçırma olaylarını son 30 yılın en düşük seviyelerine çektiklerini belirten Soylu, "Önümüzdeki 4,5 yılı bunlar zehir etmek istiyorlar.

 • CHP lideri Kılıçdaroğlu: "Siyaset, halka hizmet etmek için yarışmak demektir"
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükada’da yaptığı konuşmada, "Siyaset, halka hizmet etmek için yarışmak demektir" dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükada’da Anadolu Kulübü Büyükada Şubesinde düzenlenen toplantıda, ’Muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle’ buluştu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting alanına geldi
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı’daki miting alanına geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Cumhur İttifakı’nın ’Büyük İstanbul Mitingi’ne katılmak üzere Yenikapı’ya geldi.

 • "On yıllardır bu ülkeye saldırıyorlar"
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: - "On yıllardır bu ülkeye saldırıyorlar. Büyümesin diye darbe yaptılar. Bu ülkede başbakan astılar. Darbeler yaptılar. Bu ülkede bakanlar astılar. Cumhurbaşkanlarını hapislere attılar. Bu ülkede terörle, anarşiyle bizi terbiye etmeye çalıştılar" - "Bu Recep Tayyip Erdoğan futbolu biliyor değil mi? Ayağına top yakışıyor mu? Şimdi şu 4,5 yılda şu Tayyip Erdoğan'ın ayağına topu bir verin de şu zillet ittifakının, Kılıçdaroğlu'nun kalesine, şu 90'ına bir çaksın"

 • Çin, batılı diplomatları Sincan’a götürüyor
  Çin hükümeti, Doğu Türkistan’da denilen Sincan eyaletinde Müslüman halkı dini inançlarından uzaklaştırmak için oluşturduğu yatılı mesleki okulu adını verdiği toplama kamplarına karşı dünyada oluşan tepkileri azaltmak için bölgeye batılı diplomatları davet etmeye devam ediyor.Çin’in Avrupalı diplomatları Sincan’a davet edeceğini duyurmasının ardından ABD’li bir yetkili Çin hükümetinin Sincan’a yaptığı "kurgulanmış" gezilerin propaganda amacı taşıdığını ve oldukça aldatıcı olduğunu söyledi.Çin’in Orta Asya sınırındaki Sincan’da Müslümanların radikalleşmesine karşı başlattığını söylediği çok tartışmalı zorunlu eğitim programına karşı Batı’dan ve İnsan hakları örgütlerinden ağır eleştiriler gelmesi üzerine Çin hükümeti bölgeye gazeteci ve diplomatlara geziler düzenlemeye başlamıştı.Çin Dışişleri Bakanlığı geçen hafta başkent Pekin’de bulunan Avrupalı diplomatları, özellikle büyükelçileri Sincan’a davet edeceğini açıkladı.

 • "Denize düşen yılana sarılır misali FETÖ'ye sarıldılar"
  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "(Millet İttifakı) Denize düşen yılana sarılır misali FETÖ'ye sarıldılar. 'Yalan' desinler. O da yetmedi HDP'ye, o da yetmedi PKK'ya... Zaten HDP, PKK'nın izni olmadan şuradan şuraya bir adım atmaz. Meclisteki konuşmamda HDP'lilerin yüzüne bunu söyledim. 'Hayır bakan, biz PKK'dan izin almak zorunda değiliz' diyebildiler mi? Adım atamazlar" - "Şimdi CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisine soruyorum, 'Neden bebeklerimizi, kadınlarımızı, gençlerimizi, güvenlik güçlerimizi şehit eden ve ülkemizi bölmeye çalışan bu teröristlerle kol kola kucak kucağa geziyorsunuz? Sebebini söyleyin. Kim zorladı, kim sizi bir araya getirdi teröristlerle? Neden kabul etmek zorunda kaldınız? PKK terör örgütü ile niye kol kola girdiniz? Bunun izahını yapmak zorundasınız. Bu millete hesap vermek zorundasınız. Hangi güç sizi bir araya getirdi?"

 • Zeybekci, işaret diliyle yanıt verdi
  Cumhur İtitifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci Torbalı’daki mitinginde ellerinde Türk bayrakları bulunan 10 bini aşkın kalabalık tarafından, “İzmir’in efesi Nihat Zeybekci”, “İzmir hazır ol, Zeybekci geliyor”, “İzmir seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılandı.

 • Mansur Yavaş: Katılımcı, şeffaf yönetim gerçekleştireceğiz (2)
  'BENİ ŞİMDİDEN MAHKUM İLAN ETTİLER' 'Millet ittifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, Altındağ ilçesine bağlı Örnek Mahallesi'nde Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı.

 • "Ankara’nın her yerini Atatürk orman çiftliği yapacağız"
  BAĞIMSIZ Türkiye Partisi (BTP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Mustafa Pak, Ankara'nın Ayaş ve Güdül ilçelerinde seçmenle bir araya geldi.

 • "Bizim hantal bürokrasi dediğimiz çarkları artık yıkmamız gerekiyor"
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: - "Bizim hantal bürokrasi dediğimiz çarkları artık yıkmamız gerekiyor. Yeni Türkiye devletinde bunlar bir kenara itilmiştir. Maksat iş yapmak ve üretmek ise mevzuatı tabii ki usulüne uygun olarak yapmamız lazım ama 'Onu yaparsam şu olur, bunu yaparsam bu olur' dediğiniz zaman bahane ve mazeret üretmek çok kolaydır" - "Bu 5G'nin teorik uzmanı ODTÜ'deki bir mühendis hocamız. Bunu Çinli firması Huawei götürdü, lisanslarını aldı. Şimdi ABD 5G'den korkuyor, 'Bunu benim pazarlamam lazımdı' diyor. Artık dünya otomasyonda öyle bir hale geliyor ki eğitim, savunma, sağlık, tarım ve reel sektörün her aşamasında otomasyona geçiyor"

 • Ümraniyeliler Yenikapı mitingine hareket etmeye başladı
  Ümraniyeliler Yenikapı’da düzenlenecek miting için metroları kullanarak yola çıktı.

 • Başkan adayı İsmet Yıldırım: "Ümraniye’de ayrı cazibe merkezleri oluşturacağız”
  Ümraniye’de bazı merkezi yerlerin daha fazla gelişim gösterdiğini belirten AK Parti Ümraniye Belediye Başkan adayı İsmet Yıldırım, Dudullu ve Tepeüstü taraflarında uygulayacakları projeler ile yeni cazibe merkezleri oluşturacaklarını söyledi.

 • Mansur Yavaş: Katılımcı, şeffaf yönetim gerçekleştireceğiz
  'MİLLET ittifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, "31 Mart akşamı açık farkla kazanacağız; ama 'Zafer kazandık' demeyeceğiz.

 • "Vatana yan gözle bakanlara fırsat vermemeliyiz"
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: - "Bugün Samsunlulara, Kocaelililere, Antalyalılara, Ispartalılara, Diyarbakırlılara, İstanbul'da yaşayan her bir kişiye düşen de Ankara'dakilere düşen de bu milletin ve memleketin, bu bayrağın ve vatanın devamlılığına zerre yan gözle bakanlara asla ve asla fırsat vermemektir" - "Yeni Zelanda saldırısında o silahın üzerinde 650 yıllık kin ve öfke yazıyorsa ve o hain terörist hedef olarak Türkiye'yi, Recep Tayyip Erdoğan'ı gösteriyorsa yine dik durma zamanıdır"

 • Mansur Yavaş: Katılımcı, şeffaf yönetim gerçekleştireceğiz
  'MİLLET ittifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, "31 Mart akşamı açık farkla kazanacağız; ama 'Zafer kazandık' demeyeceğiz.

 • Zeybekci: "Efelenmeye değil, efe gibi dik durmaya geldik”
  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Ödemiş’te “İzmir’in efesi Nihat Zeybekci, Ödemiş seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılandı.

 • Kocaoğlu: İzmir'in aydınlık insanlarından iktidara 'Dur' demelerini istiyorum
  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İktidar 4,5 yıl sonra değişecek.

 • Kırıkkale’de 169 kişi İYİ Parti’den istifa edip MHP’ye geçti
  31 Mart yerel seçimlere 1 hafta kala Kırıkkale’de 169 kişi İYİ Parti’den istifa edip Milliyetçi Hareket Partisine (MHP) geçti.İYİ Parti Kırıkkale teşkilatı kurucularından ve Genel Merkez Üst Kurul Delegesi olan Ferruh Çetiner ve beraberinde 168 arkadaşı İYİ Parti’deki görevinden ve parti üyeliğinden istifa ederek MHP’ye geçti.MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, “Zafere giden yolda gücümüze güç katıyoruz.

 • "Milletin teveccühü Cumhur İttifakı’ndan yana"
  AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, Bursa’da milletin teveccühünün Cumhur İttifakı’ndan yana olduğunu söyledi.AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, Osmangazi ilçesi Soğanlı ve Panayır mahallelerinde esnaf ziyareti yaptı.

 • Çavuşoğlu: "Biz ’beka’ dediğimizde alaya alanların kol kola olduğu HDP ise bu seçimlerin bir belediye seçimi olmadığını açıkladı"
  Cumhur İttifakı’nın karşısında duranların Türkiye’yi sevmek ve bağlı olmakla ilgisinin olmadığını belirten Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, "Biz ’beka’ derken bizimle alay edenler, şimdi 31 Mart’ın bir belediye seçimi olmadığı söylüyor.

 • Tayland darbeden 5 yıl sonra genel seçime gitti
  Tayland halkı 2014 yapılan askeri darbeden 5 yıl sonra uzun süredir ertelenen milletvekili seçimlerine gitti.Tayland, Genel Kurmay Başkanı Prayuth Chan-ocha’nın 2014’de seçilmiş hükümete karşı ülkedeki karışıklıkları ileri sürerek yönetime el koymasından beri askeri yönetimle idare ediliyor.Tayland’da 1932’de parlamenter monarşiye geçişten bu yana 12 darbe yapıldı.

 • "Muhtarlar için bir kırmızı hat kuracağız"
  Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer: - "Muhtarlar için bir kırmızı hat kuracağız. Doğrudan doğruya muhtarlarımız saniye beklemeden İzmir Büyükşehir Belediyesine ulaşıp derdini anlatabilecek"

 • Gabon Devlet Başkanı Ali Bongo, ülkesine döndü
  Gabon Devlet Başkanı Ali Bongo Ondimba, Fas’ta tedavi gördükten sonra ülkesine döndü.Gabon Devlet Başkanlığından yapılan açıklamada, Gabon Devlet Başkanı Ali Bongo Ondimba’nın Fas’ta gördüğü tedavinin ardından ülkesine döndüğü belirtildi.

 • (Özel) Seçer iddialı konuştu: “1 Nisan’da Vahap Seçer büyükşehir belediye başkanı olacak”
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, iddialı konuşarak, “1 Nisan sabahında Mersin güzel, güneşli bir güne uyanacak ve Vahap Seçer Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacak” dedi.31 Mart yerel seçimlerine bir hafta kala merkezde ve ilçelerde yoğun tempoyla çalışmalarını sürdüren CHP Mersin Büyükşehir Adayı Seçer, en az iki seçmenden birinin oyunu alacağını iddia etti.

 • "İstikrarın teminatı AK Parti'dir, Cumhur İttifakı'dır"
  "İstikrar, hepimiz için en değerli en kıymetli hazinedir. İşte istikrarın, huzurun teminatı da AK Parti'dir, Cumhur İttifakı'dır" - "Türkiye'de terör sorunu, özgürlük sorunu var, 'Halının altına süpür' dendi. AK Parti geldi, Recep Tayyip Erdoğan geldi o halıyı kaldırdı, temizleye temizleye, çöze çöze gidiyoruz"

 • "O hain planları kuranların oyunlarını bozmayı biliriz"
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: - "Eğer birileri bizim ortak geleceğimiz için hain bir plan kurduysa tarihte, defalarca olduğu gibi o hain planları kuranların oyunlarını bozmayı biliriz ve bugüne kadar hep böyle yaptık"

 • "Milletimiz çok uzun süredir bir kıskaç içerisinde"
  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal: - "Milletimiz çok uzun süredir bir kıskaç, iki taraflı bir tahterevalli siyaseti içerisinde. Tarımdan, esnafımızdan başlayarak ülkede yangın var ama bu meseleler bu seçim ikliminde konuşulmuyor"

 • Erdoğan'ın mesajına "Bana emanet" yanıtı
  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk kez oy kullanacak ve genç seçmene yönelik mesajını içeren videoya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri ve AK Parti Genel Başkan yardımcıları "#Banaemanet" etiketiyle sosyal medyada cevap verdi

 • "Türkiye'den korkmaya başladılar"
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: - "Şimdi güçlü bir Türkiye var. Savunma malzemelerini, teçhizatını, silahını, her türlü makinesini, malzemesini yüzde 70'ini üreten bir Türkiye var ve biz yurt içindeki tehditlere karşı, terör tehditlerine karşı, yurt dışından gelecek tehditlere karşı kendi ürettiğimiz silahlarla mücadele ederek başarılı olduk ve bu birilerine korku salmaya başladı. Türkiye'den korkmaya başladılar" - "Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe, bu ülke güçlü olduğu müddetçe inşallah ecdadımızın bize miras bıraktığı bu toprakları evladımıza biz de emanet edeceğiz"

 • Kılıçdaroğlu: Ne yılarız, ne korkarız (3)
  HOPA'DA HALKA SESLENDİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin dönüşü Hopa ilçesinde yağmur altında toplanan partililere seslendi.

 • CHP'li İnce: Belediye başkanı neden beka problemi olsun
  CHP’li Muharrem İnce, iktidarın beka söylemlerini eleştirerek, "Belediye başkanı kanun çıkaramaz, silahlı bir örgüt kuramaz, belediye başkanı neden beka problemi olsun?" dedi.

 • CHP'li Özel ve Ağbaba, adaylar için destek istedi
  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mersin'de düzenlenen mitinge katılarak Belediye başkan adayları için destek istedi.

 • Karamollaoğlu: Sandıkları gümbür gümbür patlatın
  SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "İktidarın düşünerek attığı adımların arkasında oluruz.

 • Kılıçdaroğlu: Ne yılarız, ne korkarız (3)
  HOPA'DA HALKA SESLENDİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin dönüşü Hopa ilçesinde yağmur altında toplanan partililere seslendi. Kılıçdaroğlu, "Öyle anlaşılıyor ki korsan bir gösteri yapıyorsunuz.

 • CHP'li İnce: Belediye başkanı neden beka problemi olsun
  CHP’li Muharrem İnce, iktidarın beka söylemlerini eleştirerek, "Belediye başkanı kanun çıkaramaz, silahlı bir örgüt kuramaz, belediye başkanı neden beka problemi olsun?" dedi.

 • CHP'li Özel ve Ağbaba, adaylar için destek istedi
  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mersin'de düzenlenen mitinge katılarak Belediye başkan adayları için destek istedi.

 • "Günün 24 saati, birlikte huzur içinde yaşamak için çalışıyorum"
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: - "Günün 24 saati, birlikte huzur içinde yaşamak için çalışıyorum. Bu ülkenin gençleri, kadınları, çocukları, engellileri yani herkes için çalışıyorum ve çalışacağım"

 • Mansur Yavaş hologram miting yaptı
  CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş: - "Beka söz konusu olsa ben başta olmak üzere, buradaki topluluk, bu kadar vatansever insan devletimizin milletimizin yanında yer almaz mı"

 • Karamollaoğlu: Sandıkları gümbür gümbür patlatın
  SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "İktidarın düşünerek attığı adımların arkasında oluruz.

 • İçişleri Bakanı Soylu: Milli irade sayesinde dik yürüyoruz. Bizi dik yürütmeye devam edin
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kartal'da,Orhantepe Mahallesi'nde vatandaşlara seslendi.

 • Mahir Ünal: “Recep Tayyip Erdoğan’a her zamankinden daha çok sahip çıkacağız”
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Biz bin yıldan beri bu topraklarda bağımsızlık mücadelesi veriyoruz.

 • TBMM Başkanı Şentop: “Türkiye dışarıdan hizaya sokulacak bir ülke değil”
  TBMM Başkanı Prof.

 • "Bu ülke ekonomik sosyal kalkınmasını gerçekleştirdi"
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: "Bu ülke AK Parti iktidarıyla ekonomik kalkınmasını da gerçekleştirdi, sosyal kalkınmasını da gerçekleştirdi, insan haklarıyla ilgili, demokrasiyle ilgili haklarını, hukuklarını geliştirdi ve insanına hamdolsun bugün güzel bir ortam sağladık" - "Bizim düşmanlarımız, bizim memleketimiz üzerinde hesabı olanlar tezgahı, tuzağı olanlar bu seçimlerde Cumhur İttifakı düşerse, zayıflarsa biz bunlara nasıl başka oyunlar yaparız, bunun peşine düşecekler"