MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » EKONOMİ HABERLERİ » MYNET.COM İŞ DÜNYASINDAN HABERLER

MYNET.COM İŞ DÜNYASINDAN HABERLER

Mynet Politika Haberler

 • Ankara'da sağanak yağışın ardından villanın giriş katı sel sularıyla doldu
  ANKARA'da etkili olan sağanak nedeniyle oluşan sel suları, Çankaya ilçesi Yıldızevler mevkiinde istinat duvarının yıkılması sonucu 2 katlı villada hasar meydana geldi.

 • Araklı’nın Çamlıktepe mahallesinde yaşanan sel sonrası kayıp sayısı artıyor
  Trabzon’un Araklı ilçesi Çamlıktepe mahallesinde bugün yaşanan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin kaybolduğu sel felaketinde kayıp sayısı artıyor.

 • TBMM Genel Kurulu'nda askerlik süresini 6 aya indiren madde kabul edildi
  TBMM Genel Kurulu'nda, 'Askeralma Kanunu'nu teklifinde askerlik süresini 6 aya indiren madde kabul edildi.

 • ABD Başkanı Donald Trump, kendi adayı Savunma Bakanı Vekili Patrick Shanahan’in adaylıktan çekilmek istediğini duyurdu.
  ABD Başkanı Donald Trump, kendi adayı Savunma Bakanı Vekili Patrick Shanahan’in adaylıktan çekilmek istediğini duyurdu.

 • KKTC’de görüşme krizinde Dışişleri Bakanı Özersay’dan Cumhurbaşkanına jet yanıt
  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile yaptığı görüşme sonucu yaşanan kriz hakkında, “Gizli bir şey var gibi hava yaratılması siyasi etik değerler ile bağdaşmıyor” dedi.Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’dan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile yaptığı gayriresmi görüşmenin ardından KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile arasında yaşanan kriz hakkında bir açıklama geldi.

 • Araklı’daki sel sonrası Vali Ustaoğlu ve beraberindekiler Çamlıktepe mahallesine ulaşmaya çalışıyor
  Trabzon’un Araklı ilçesi Çamlıktepe mahallesinde bugün yaşanan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin kaybolduğu sel felaketi sonrasında ekipler Çamlıktepe mahallesine ulaşmaya çalışıyor.Köye giden karayolu ile bir yere kadar araçları ile giden Vali İsmail Ustaoğlu ve beraberindekiler daha sonra araçlarından inerek bölgeye yaya olarak ulaşmaya çalışıyor.

 • Yeni askerlik sistemi teklifi TBMM Genel Kurulunda
  Askeralma Kanunu Teklifi'nin, askerlik süresini 6 ay, yedek subay ve yedek astsubaylık süresini ise 12 ay olarak öngören maddesi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi - Teklifin, "Askerlik hizmet sürelerini, ihtiyaca göre bir katına kadar artırmaya veya yarısına kadar azaltmaya Cumhurbaşkanınca karar verilebilebilir" hükmüne, kabul edilen değişiklik önergesiyle "Bu şekilde belirlenen hizmet süresi 6 aydan az olamaz" ibaresi eklendi

 • Askerlik süresi altı aya düştü
  Askerlik süresini 6 aya düşüren madde, Meclis Genel Kurulunda kabul edildi.TBMM Genel Kurulunda Askere Alma Kanun Teklifi görüşülüyor.

 • Albayrak: Devletimiz selde oluşan zararın telafisi için tüm desteği verecek
  HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Araklı’da yaşanan sel nedeniyle devletimiz selde oluşan zararın telafisi için gerekli tüm desteği verecektir" dedi.

 • Meclis 1 Temmuz’da tatil edilmeyecek
  TBMM Genel Kurulunda, Meclisin 1 Temmuz'da tatile girmeyerek çalışmalarını sürdürmesi kararı alındı.  AK Parti'nin, TBMM Genel Kurulu’nda, Meclisin çalışma takvimine ilişkin grup önerisi görüşülerek kabul edildi.

 • Askerlik süresi altı aya indi.
  Askerlik süresi altı aya indi.

 • TBMM Başkanı Şentop, Kosova heyetini kabul etti -1
  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kosova'daki siyasi partilerden Vetevendosje  Hareketi Lideri Albin Kurti ile görüştü.

 • Bakan Soylu Araklı’daki sel sonrası Trabzon’a geliyor
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’un Araklı ilçesi Çamlıktepe mahallesinde bugün yaşanan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi sonrasında bu gece Trabzon’a gelmesi bekleniyor.Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yapan Bakan Soylu “Trabzon Araklı’da meydana gelen afet nedeniyle hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 • İmamoğlu: Yahu sarılsana bana, ben de sana sarılayım
  Binali Yıldırım ile yaptığı ortak yayın hakkında konuşan Ekrem İmamoğlu, “Ben bu millet kucaklaşsın istiyorum. Bakın bu kardeşiniz sayesinde 17 yıl sonra rakibimle sizleri konuşurken göstermek durumunda kaldım. Bana borçlu. 4 aydır yalvarıyorum. Bugün bana laf yetiştiriyor. Neden üzülüyorum biliyor musunuz? Rahmetli Özal'ı anmaya gittiğimde anıt mezarda yolda kendini görünce arabadan indim. Sarılmak istediğimde, elimi tuttu mu tutmadı mı hemen gitti. Yahu sarılsana bana. Ben de sarılayım" dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Mursi’nin ölümü) Benim şuanda bunun normal bir ölüm olduğuna inancım yok"
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Fatih Camii’nde düzenlenen gıyabi cenaze namazına katıldı.

 • TBMM Başkanı Şentop, Kosovalı heyeti kabul etti
  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kosova’nın ana muhalefet Vetevendosje Hareketi Lideri Albin Kurdi ve beraberindeki heyeti kabul etti.Şentop, makamında Kosova’nın ana muhalefet Vetevendosje Hareketi Lideri Albin Kurdi ve beraberindeki heyeti kabul etti.

 • TBMM Genel Kurulu
  Meclis, 1 Temmuz'da tatile girmeyerek çalışmalarına devam edecek - Genel Kurulda, Askeralma Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine geçildi

 • TBMM Başkanı Şentop, Kosova heyetini kabul etti
  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kosova'daki siyasi partilerden Vetevendosje  Hareketi Lideri Albin Kurti ile görüştü.

 • TBMM Genel Kurulu'nda Mursi anıldı
  TBMM Genel Kurulu'nda, Mısır'ın demokratik yollarla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan ve mahkeme salonunda geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Muhammed Mursi anıldı.

 • Demirtaş: Hakkımda fezleke hazırlayan savcılar, FETÖ'den cezaevinde
  HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'terör örgütü yöneticiliği' suçundan yargılanmasına devam edildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mursi açıklaması: Bunun normal bir ölüm olduğuna inancım yok
  Mahkeme salonunda ölen eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Fatih Camisi'nde kılınan gıyabi cenaze namazında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Unutmayın bu ülkede de Sisi'ler var, benzerleri var. Onun için çok dikkatli olmaya mecburuz." ifadelerini kullandı.

 • TBMM Başkanı Şentop'un kabulü
  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kosova'daki siyasi partilerden Vetevendosje Hareketi Lideri Albin Kurti'yi kabul etti

 • TBMM Genel Kurulu
  Genel Kurulda, Mısır'da mahkeme salonunda hayatını kaybeden ülkenin demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için başsağlığı mesajları paylaşıldı, Mısır halkı ile dayanışma vurgusu yapıldı - AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: - "Kardeş olarak gördüğümüz Mısır halkının iradesine sahip çıkarak, özgürlük mücadelesini gönülden destekliyoruz" - MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay: - "Bu darbe sürecinde Avrupa Birliği'nin darbeci Sisi'yi ilk tebrik eden kurum olduğunu, ABD'nin darbeci Sisi'ye ne kadar destek verdiğini, Mısır ve Orta Doğu'da bu emperyalist güçlerin dizayn gayretlerini bir kez daha hatırlıyoruz" - İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan: - "Mısır yönetimi Mursi'nin cenazesini ailesine teslim etmeyi reddederek Kahire'de halk mezarına defnedeceğini söyledi. Defin işlemine eşinin katılmasına dahi müsaade edilmedi. İşte maalesef diktatörlük tam da böyle bir şey"

 • Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar:
  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye ve ABD arasındaki bağlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

 • Bakan Akar: Müttefiklik ruhuna uygun hareket edilmesinden yanayız
  MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, "ABD'li muhatabımız tarafından bize gönderilen mektupla alakalı çalışmalarımızı tamamladık ve cevabımızı bugün öğle saatlerinde Amerikan tarafına teslim ettik.

 • Trump ve Xi Japonya’daki G-20 Zirvesi’nde görüşecek
  ABD Başkanı Donald Trump, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile gelecek hafta Japonya’da gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi’nde görüşeceklerini açıkladı.ABD Başkanı Donald Trump, Japonya’nın Osaka şehrinde 28-29 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi’nde Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile genişletilmiş bir toplantı yapacaklarını açıkladı.

 • Kılıçdaroğlu: İstanbul'u Allah'ın izniyle bir daha alacağız
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili, "Ekrem Bey diyor ki 'Burada yüz binlerce fakir var.

 • Hakkında soruşturma açılan Mansur Yavaş’tan açıklama
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, hakkında başlatılan soruşturma için açıklamalarda bulundu.Yavaş, yaptığı açıklamada göreve başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen yaptıkları çalışmaların takdir edildiğini ve zamanlamanın da manidar olduğunu ifade etti.Mansur Yavaş’ın yaptığı açıklama şöyle:"Benzer süreci 31 Mart yerel seçimleri öncesinde de yaşamıştık.

 • KKTC Başbakanı Tatar: “Mavi vatana sahip çıkmak şarttır”
  KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Doğu Akdeniz’de Türkiye ve KKTC’nin geleceğini etkileyecek milli bir mücadele verilmekte olduğunu ifade ederek, “Mavi vatana sahip çıkmak şarttır.

 • KKTC’de görüşme krizi
  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay arasında, Özersay’ın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile yaptığı görüşme nedeniyle kriz yaşandı.KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile yaptığı görüşmenin KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından sonradan öğrenilmesi rahatsızlığa neden oldu.

 • İYİ Parti’de Erzurum depremi yaşanıyor
  İYİ Parti’nin Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu, hem görevinden ve hem de partisinden istifa ettiğini açıkladı.İbrahim Dumlu, istifa açıklamasında şunları söyledi: “Bizim töremiz de bellidir, mayamız da bellidir.

 • Bakan Akar, Ruanda Genelkurmay Başkanı’nı ağırladı
  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ruanda Genelkurmay Başkanı Patrick Nyvamvumba ile bir araya geldi.Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte kendisini ziyaret eden Ruanda Genelkurmay Başkanı Org.

 • MSB: "Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında, Ege Denizi’nde iş birliğini geliştirmek maksadıyla gerçekleştirilen teknik görüşmelerin ikincisi Ankara’da gerçekleştiriliyor."
  MSB: "Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında, Ege Denizi’nde iş birliğini geliştirmek maksadıyla gerçekleştirilen teknik görüşmelerin ikincisi Ankara’da gerçekleştiriliyor."

 • Bakan Gül: Yargının 'pardon' deme lüksü yoktur
  ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, "Yargının hiçbir şekilde 'pardon' deme lüksünün olmadığı inancıyla ve bu konuda herkesin güvendiği, sığındığı tek liman yargının, hiçbir şekilde hataya düşme lüksü yoktur" dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz ne valimize it dedirtiriz, ne de polisimize şerefsizler dedirtiriz"
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirerek, "Biz ne valimize it dedirtiriz, ne de polisimize şerefsizler dedirtiriz.

 • CHP TBMM Grup Toplantısı
  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu: (2) - "(İstanbul seçimi) Ekrem Bey diyor ki, 'Burada binlerce, yüz binlerce fakir var. İstanbul'da yaşayıp deniz görmeyen yüzlerce, binlerce genç, çocuk ve kadın var. Ben hizmet edeceğim.' diyor. 'Hizmet edemezsin, mazbatanı iptal ederim...' Ettin kardeşim mazbatayı iptal, Allah'ın izniyle bir daha alacağız inşallah" - "(Kredi kartlarında bazı sektörlerde taksit sayısının artırılması) Adam, kredi kartından dolayı icrada, perişan vaziyette. Emin olun bunlar ekonominin e'sini bilmiyor. Bunlara Ekonomiye Giriş dersini yeniden mi versek acaba? Ekonomi, insan içindir, kalkınma, herkesin karnının doyması demektir"

 • Bem-Bir-Sen'den 6 belediyeye 'sendikal baskı' iddiasıyla suç duyurusu
   ANKARA'da, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası'nca (Bem-Bir-Sen) 31 Mart yerel seçiminde CHP'ye geçen Bolu, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir Odunpazarı, İstanbul Esenyurt ile Kırşehir belediyelerinin başkan ve yöneticileri hakkında, sendika üyesi çalışanlara baskı uygulandığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

 • TBMM Genel Kurulu toplandı
  TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç: - " (Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi'nin vefatı) Ona bu muameleyi reva görenler silahların gölgesi altındaki yönetimleriyle hiçbir zaman gerçek manada iktidar olamayacaklar ve hayatlarının geri kalanını kendi halklarından korkarak geçirmek zorunda kalacaklardır" - AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler: - "Ben eminim ki milletimizin vicdan sahibi her bir bireyi Mursi'nin katilleri gibi yaşamaktansa onun gibi şehit olmayı arzulamaktadır. Anadolu'nun ve İslam coğrafyasının mümbit topraklarında Mursi ile aynı yolda yürüyecek binlerce genç yetişmektedir. Onun kurduğu hayal bir gün muhakkak gerçekleşecektir"

 • Mansur Yavaş'tan açıklama
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: - "(Avukatlık yaptığı döneme ilişkin hakkında açılan dava) Savcılığın 'soruşturma açılmasına gerek yoktur' dediği bir hukuki süreç ile ilgili, Adalet Bakanlığı'nın yaptığı görev değişiklikleri sonrası konunun seçim sonrası yeniden gündeme gelmesi oldukça üzücüdür"

 • CHP TBMM Grup Toplantısı
  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu: (1) - "Gönül isterdi ki Mursi, bir cumhurbaşkanı çerçevesinde bir törenle defnedilsin. Gizli, acele, sadece ailesine haber verilerek, süratle defin işlemleri yapıldı. Bunu demokrasi kültürümüz açısından da inançlarımız, ahlak açısından da doğru bulmuyorum" - "Artık Kıbrıs politikasının değişmesi, yeni bir hamlenin atılması gerekir" - "Benim gencecik, filinta gibi evlatlarım Suriye'de şehit olacak, onların gençleri denize girecekler, tatil yapacaklar, eğlenecekler"

 • Yalçın Topçu’dan Kırgızistan Büyükelçiliğine ziyaret
  Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, bir süre önce kendisini Beştepe’deki makamında ziyaret eden Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’e büyükelçilik konutunda iadeyi ziyarette bulundu.

 • Bakan Varank: Çocuklarımızı yıkıcı teknolojilerde yetiştirmek istiyoruz
  SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Tasarım, kodlama, siber güvenlik gibi yıkıcı teknolojilerde çocuklarımızı yetiştirmek istiyoruz.

 • CHP Grup Toplantısı
  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup Toplantısında konuştu.CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TBMM’de CHP Grup Toplantısı’nda konuştu.

 • Kosova heyeti TBMM'de
  Vetevendosje Haraketi Lideri Albin Kurti ve beraberindekiler, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile görüştü

 • Bakan Gül: Yargının 'pardon' deme lüksü yoktur
  ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, "Yargının hiçbir şekilde 'pardon' deme lüksünün olmadığı inancıyla ve bu konuda herkesin güvendiği, sığındığı tek liman yargının, hiçbir şekilde hataya düşme lüksü yoktur" dedi.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bize Mursi’yi hatırlatanlarla biz şu anda yarışıyoruz. Pazar günü yapılacak seçimde bir tarafta bize Mursi’yi hatırlatanlar var, diğer tarafta adaletle bu yolda yürüyecek olanlar var" dedi.
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bize Mursi’yi hatırlatanlarla biz şu anda yarışıyoruz.

 • TİP Genel Başkanı Erkan Baş:
  "AKP'nin 17 yıllık karanlığına 'dur' demek için sandığa giderek oyumuzu vereceğiz. Bu seçimin en önemli hedefi AKP'nin gidiş yolunu açmaktır"

 • Muhammed Mursi için AK Parti Ankara İl Başkanlığı’ndan açıklama
  AK Parti Ankara İl Başkanlığı, Mısır siyasi tarihinde demokratik seçimle gelen ilk Cumhurbaşkanı olan ve dün mahkeme salonunda hayatını kaybeden Muhammed Mursi için açıklama yaptı.Kızılay Meydanı’nda toplanan partililer adına açıklamayı yapan İnsan Haklarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cem Şahin, İslam dünyasının sessizliğine tepki gösterdi.“Sisi, kan ve gözyaşı üzerine kurduğu iktidarını yine kanla beslemiştir”Muhammed Mursi’nin, Mısır’ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerle Cumhurbaşkanı seçildiğini hatırlatan Cem Şahin, “Muhammed Mursi, özgürlük ve adalet hasretiyle Hakk’a yürümüştür.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu'na tepki
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sultangazi'deki toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu'na VIP olayıyla ilgili tepki gösteren Erdoğan, "Seçimden sonra da bunun hesabını vereceksin, dur bakalım bitmedi iş" dedi.

 • Rusya Duma’sı INF’nin durdurulması için taslak metni kabul etti
  Rusya’nın Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması’nın (INF) geçici olarak durdurulmasına yönelik yasa tasarısı, Rusya Parlamentosu’nun alt kanadı Duma’da kabul edildi.Rusya ile ABD arasında son dönemlerde yaşanan ticari ve askeri alanlardaki krizin ana konusu olan Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması’ndan (INF) her iki ülkenin de çekilmesine dair gelişmeler devam ediyor.