MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » EKONOMİ HABERLERİ » KURUMSALHABERLER.COM ŞİRKET HABERLERİ

KURUMSALHABERLER.COM ŞİRKET HABERLERİ

Kurumsalhaberler.com

 • Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği 7 yıldır Haydar Fırat Çetintaş’ın tedavisine destek oluyor
  Haydar Fırat Çetintaş dört yaşındayken karın şişliği ve nefes darlığı rahatsızlığı sebebiyle kontrole gittiği hastanede yapılan tetkikler sonucunda ‘Kistik Fibrozis’ hastası olduğunu öğreniyor. Şuan 26 yaşında olan Çetintaş, 16 gündür yüksek ateş, solunum yetmezliği, nefes darlığı ve oksijen düşüklüğü nedenleriyle Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görüyor.. Kistik Fibrozis (KF) kalıtsal (ailevi geçiş gösteren) bir hastalıktır. Doğumdan itibaren pek çok organın salgı bezlerini etkileyerek fonksiyon bozukluklarına yol açamaktadır. Hastalıktan sıklıkla akciğerler, pankreas, karaciğer, bağırsaklar, sinüsler ve üreme organları etkilenir.

  Haydar Fırat Çetintaş rahatsızlığından dolayı yıllardır okula gitmede ve sosyal faaliyetlerini devam ettirmede zorluk yaşıyor, okulunu dışardan bitirmeye çalışıyor. Haydar Fırat, maddi yetersizliklerinden dolayı tedavi olabileceği kanalları zorlamaya karar veriyor ve tüm yardım alabileceğini düşündüğü kurumlara yazılar yazıyor, bir yardım elinin uzanmasını bekliyor. Çetintaş’ın çağrılarına Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği cevap veriyor, Haydar Fırat’ın 7 yıldır ve halen devam eden tedavi sürecinde kurumumuz aileyi yalnız bırakmıyor. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, tüm ilaçları, hastane masrafları ve kullanması gereken medikal cihazlar olmak üzere senelerce desteğini sürdürüp ailenin yanında olamaya devam ediyor. Anne Meryem Çetintaş, oğlunun rahatsızlığını öğrenince evladının iyileşebilmesi için elinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini fakat tedavi için gereken hastane masrafları, ilaç, kullanması gereken cihazlar için maddi durumlarının yetersiz olduğunu, tedavi masraflarını karşılamakta oldukça güçlük çektiklerini ifade ediyor. Çetintaş: “Derneğin desteğiyle dünyalar bizim oldu. Ben bir anneyim bu zorlu yolda bize ‘Hızır’ gibi yetişen kurumunuza yürekten çok teşekkür ederim. Tek istediğim bu dünyada oğlumun iyileşmesidir” diyerek sevincini dile getiriyor.

  Haydar Fırat, 16 gündür Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde yatıyor. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği olarak, sağlığına tamamen kavuşacağı günlerin hayalini kurduğumuzu, dualarımızın ve desteğimizin her zaman onunla olacağını belirtiriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 • BEDD ile kurumsal sosyal sorumluluk projesi
  Sosyal sorumluluk; kamu, özel sektör ve sivil toplumun bir amaç etrafında toparlanarak, ortak yaşama yönlenmeleridir. Diğer bir deyişle sosyal sorumluluk; kişi ve kurumların toplumun genel çıkarlarını geliştirecek ve koruyacak eylemlerde bulunmasıdır. Tabi bir yandan da kendi kurum veya kuruluşlarının varlığını sürdürmek ve hedeflerini gerçekleştirmek için toplumla iyi ilişkiler sürdürmesini sağlar. İşletmenin faaliyette bulunduğu ortamı koruma ve geliştirme konusundaki yükümlülükleri tamamlamasına yardımcı olur. Bu doğrultuda kurumsal sosyal sorumluluk; toplumla bütünleşmek isteyen kurumların, topluma karşı sorumluluklarını yerine getirme çabasıdır.

  Sosyal sorumluluk bireylerin toplumsal konularda bilgi beceri, deneyim ve kaynaklarını yine topluma geri vermesini hedefler niteliktedir.

  Kurumsal Sosyal Sorumluluk
  Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri; eğitim, çevre, sağlık kültür gibi alanlarda gerçekleştirilebilmektedir. Kurumlar bunları gerçekleştirirken, kurumsal imaj ve kurumsal itibara olumlu değerler yüklenilmesini bekler.

  Kurumsal sosyal sorumluluk çoğu zaman hayırseverlikle karıştırılmaktadır. Hayırseverlik plansız ve kimseye duyurulmadan yapılır, karşılığında bir beklenti yoktur. Buna karşılık kurumsal sosyal sorumluluk; halkla ilişkiler kampanyaları kapsamında gerçekleşen bir olgudur. Toplumun ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurularak, planlı ve stratejik adımlarla gerçekleştirilir. Çeşitli iletişim araçları ile duyurulması önemlidir.

  Kurumsal sosyal sorumluluk; zihinlerde kurumun imajıyla ilgili olumlu çağrışımlar yaratmak amacıyla yapılan bir algı yönetimidir. Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk faaliyetleri ile kurumlar; sadakat, güven bağlılık gibi soyut değerler kazanırlar. Soyut değerler kurumsal itibarı olumlu yönde etkileyip taçlandırırken, finansal değerler de itibarla eşgüdüm içerisinde yükselişe geçecektir.

  Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin önemi
  Sosyal Sorumluluğun projesi geçekleştirmenin size ya da kurumunuza sağladığı faydalardan oldukça bahsettik. Kurumlar sürekli iyileştirme düşüncesi içinde oldukları için bazı önemli noktaları şöyle sıralayabiliriz;

  - Kurumsal sosyal sorumluluk projesi kurumunuzun itibarını sağlamlaştırır

  - Enerji kaynakları yönetiminde tasarruf etmenize yardımcı olur

  - Çalışma arkadaşlarınızın daha motive ve verimli olmasını sağlar

  - Çalışma arkadaşlarınız daha mutlu olurlar, kuruma olan bağlılıkları artar

  - İnovasyona daha fazla yer verir

  - Rakiplerinize karşı rekabetinizi güçlendirir

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği İle Sosyal sorumluluk Projesi yönetmek 26 yılıdır faaliyet gösteren, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmalarını sağlamak amacıyla kurulan derneğimiz, bünyesinde toplanan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı yapmaksızın gerekli tüm çalışmaları yapar.

  Kurumsal sosyal sorumluluk projeleriniz için, 26 yıllık deneyimimiz ve özverili kurum çalışanlarımızla birlikte toplumumuza fayda sağlayacak her projede desteğe hazır olacağız.

 • Webrazzi E-Ticaret'18 Konferansı gerçekleşti
  Gün geçtikçe önem kazanan e-ticaret sektöründeki nabzın tutulduğu Webrazzi E-Ticaret 2018, 7 Mart Çarşamba günü Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşti. Değeri her gün biraz daha artan e-ticaret sektörü hakkında her şeyin konuşulduğu konferansta, alanında uzman konuşmacılar, katılımcıların merak ettiklerini, deneyimlerini paylaştı.

  LC Waikiki, Fjord, BiSu, EY Türkiye, Facebook, n11, Alibaba.com, Marks & Spencer, HepsiExpress gibi sektörün önemli şirketlerinden konuşmacıların yer aldığı Webrazzi E-Ticaret 2018’de e-ticaret, perakendede yaşanan dijital dönüşüm, dünyadaki yeni e-ticaret mutfağı konuşuldu. Konferans’ta Webrazzi editörü Buğra Ferah’ın sorularını yanıtlayan LC Waikiki E-Ticaret Müdürü Salih Yılmaz ve Marks & Spencer / GAP / Banana Republic’in E-Ticaret ve CRM Müdürü Kaan Çelikmen’in yer aldığı oturumda, perakendenin e-ticaret dönüşümü, şirketlerin e-ticaret alanında yaptığı geliştirmeler, yatırımlar ve satışlar konuşuldu. LC Waikiki E-Ticaret Müdürü Salih Yılmaz, global odaktaki yeni e-ticaret sitesi lcw.com web sitesini ilk kez Webrazzi E-ticaret 2018'de açıkladı.

  Webrazzi E-Ticaret 2018’de e-ticarette lojistiğin önemine de yer verildi. Hepsiburada‘nın teslimat girişimi HepsiExpress‘in Genel Müdürü Umut Aytekin; e-ticaret lojistiğinde depo yönetimi, dağıtım ve iadeler olmak üzere üç kritik alandan söz etti ve e-ticaretin klasik perakendeden farkını, B2B’den B2C’ye geçişi, doğru yetkinliklerin bağlı olduğu unsurları aktardı.

  Konferansta büyüyen e-ticaret sektörünün, Türkiye ekonomisine faydasını açıklayan e-ticaret platformu n11.com’un Strateji ve Planlamadan Sorumlu Yürütme Kurulu Üyesi Yu-Shik Kim, e-ticaret ekosisteminin nasıl büyütülebileceğini ve Türkiye’nin internet kullanıcısı, ödeme ve lojistik altyapısı gibi itici güçleriyle e-ticaret pazarında dikkat çektiği ve büyük bir potansiyel barındırdığını belirtti.

  EY Türkiye’nin Perakende Lideri Özge Gürsoy yaptığı konuşmada; perakendede yaşanan dijital dönüşüm üzerinde durdu. Dünyadaki örneklerin Türkiye’deki yansımasına değinen Gürsoy, dünyada dijital bir dönüşüm içinde olan perakendenin online ve offline dinamiklerini ele aldı. dijitalleşmenin perakendeyi etkilediğini ifade eden Özge Gürsoy, dijitalleşmenin perakendeyi de etkilediğini ifade etti. Gürsoy e-ticarette en hızlı büyüyen kategorinin yiyecek ve içecek olduğunu belirtti.

  Webrazzi E-Ticaret 2018‘e katılan BiSu kurucusu Ergin Üner, GazeteEkmekSüt kurucusu Sonay Berktaş ve Unilever E-Ticaret Müdürü Emre Yusufoğlu, FMCG sektörüne yönelik Webrazzi editörünün sorularını yanıtladı. BiSu‘nun kurucusu Ergin Üner, 2017 yılında 100 bin adet satılan ürünün bu yıl iki katına çıktığını ve cironun da bir buçuk yılda 8 katına yükseldiğini belirtti. GazeteEkmekSüt‘ün kurucusu Sonay Berktaş ise ürünlerin sabah yedi buçukta teslim edildiğini, yeni nesil toplu konut projelerinde kapıcı bulunmadığı için böyle bir platforma ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi. Unilever’den Emre Yusufoğlu ise 150’den fazla ülkede faaliyet göstermelerinin Unilever’in Türkiye’de önünü açtığını, en doğru e-ticaret için tüm departmanların bir arada çalışması gerektiğini belirtti. Fjord’un İş Tasarım Direktörü Selim Aykut’un yaptığı konuşmada küresel dünyada perakende ve e-ticaret konusunu ön plandaydı. Selim Aykut, teknolojinin 10 yıllık geçmişini örnek göstererek, teknoloji trendleri ve yeni ödeme yöntemlerini ele aldı.

  Aykut, konuşmasında yüz tanımanın ödeme yöntemlerine konumlanmasına değindi ve sektörde deneyim tasarımının önemine dikkat çekti.

  Türkiye İş Bankası, n11.com, hepsiexpress, CC Media, netmarble Turkey, Bloomberg Businessweek, Harvard Business Review, Netpoint Digital gibi kuruluşların sponsor olarak yer aldığı Webrazzi E-Ticaret konferansında katılımcılar, yeni girişimlerle tanışma fırsatı da yakalayarak networking imkanına da sahip oldu.

  Webrazzi E-Ticaret 2018’in ardından bu yılın Webrazzi konferanslarının programı şu şekilde:

  - Webrazzi Dijital 2018, 11 Nisan Çarşamba
  - Webrazzi Summit 2018, 17 Ekim Çarşamba
  - Webrazzi Developer 2018, 15 Kasım Perşembe
  - Webrazzi Fintech 2018, 12 Aralık Çarşamba

  2018 yılı boyunca gerçekleşecek tüm Webrazzi konferanslarına Webrazzi PASS ile katılabilir, indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz havale dilerseniz de online olarak kredi kartınızla ödeme yapabileceğiniz Webrazzi Pass’e; 1, 2 veya 3 adet satın alırsanız birim fiyatı 2.750 TL, 4 ve üzeri adetler içinse birim fiyatı 2.500 TL’den sahip olabilirsiniz.

 • Dijital Pazarlama Ajansı Netpoint Digital Webrazzi E-Ticaret’18 Konferansına destek veriyor
  İnternet ve teknoloji alanında uluslararası gelişmeleri inceleyerek analiz eden teknoloji blogu Webrazzi’nin 7 Mart Çarşamba günü düzenleyeceği Webrazzi E-Ticaret’18 konferansının destekçileri arasında Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarına dijital pazarlama ve PR hizmetleri sunan Netpoint Digital de yer alıyor.

  Küresel dünyada perakende ve e-ticaret, perakendede yaşanan dijital dönüşüm, e-ticarette lojistiğin önemi, e-ticarette influencer etkisi gibi konular 7 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi E-Ticaret’18 etkinliğinde ele alınacak. Webrazzi E-Ticaret etkinliğinde katılımcılar, yeni girişimlerle tanışma fırsatı yakalayacak ve networking genişletme imkanına sahip olacak. Gün geçtikçe değer kazanan ve gelecek yıllarda değeri daha da artacak olan e-ticaret hakkında her şeyin konuşulacağı konferansta, alanlarında uzman konuşmacılar, katılımcıların merak ettiklerini, cevap bulmak istediklerini anlatacak.

  Netpoint Digital ajans başkanı Aslı Özyağmur Buyurgan şunları söylüyor;

  “Webrazzi ile uzun yıllardır devam eden iş birliğimiz 2018 yılında da devam ediyor. 2018 yılında gerçekleşecek Webrazzi konferanslarının ilki 7 Mart’ta İstanbul’da gerçekleşecek. Türkiye’de internet girişimciliğinin gelişmesine ve pazarın büyümesine büyük katkısı olan Webrazzi’nin kurucusu Arda Kutsal’a değerli iş birliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

  Blogların ve sosyal medyanın kitlelere erişim için önemli bir kanal haline geldiği günümüzde basın bültenleri çok daha önemli hale gelmiş bulunuyor. Her ne kadar “basın bülteni” olarak adlandırılsa da, şirketlerin haberlerini ve kendi marka hikayelerini duyurabilmek için hazırladıkları haber bültenlerinin hedef kitleye ulaşması için ulusal basında yer alması gerekmiyor.

  Basın bülteni içeriklerini arama motorlarına uyumlu bir şekilde hazırlayan Netpoint Digital, online görünürlük kazandırma anlamında şirketlere ve startuplara haberlerinin görünürlüğü için performans odaklı çözümler üretiyor ve şirketlerin haberlerini sadece basın mensuplarına göndermekle kalmayıp, içeriklerin internet ortamında da yayınlanmasını sağlıyor.

  Londra ve İstanbul ofislerinde müşterilerine hizmetler sunan Netpoint Digital’in verdiği dijital pazarlama ve PR hizmetleri hakkında detaylı bilgiye www.netpoint.com.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 • Webrazzi E-Ticaret Konferansı 7 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek
  Gerek dünyada gerekse Türkiye’de e-ticaret hacmi her geçen gün artıyor. Perakendede son dört yılda yüzde 4,2’den yüzde 8,5 yükselme gösteren e-ticaret hacmi 1,6 trilyon dolara çıktı. Geçen bu süre içerisinde kullanıcı sayısı incelendiğinde Avrupa’da 96 milyon, Kuzey Amerika’da 45 milyon, Güney Amerika’da 129 milyon, Afrika’da 225 milyon e-ticaret kullanıcısının olduğu belirlendi. Asya ve Pasifik ise e-ticarette 773 milyon kullanıcıyla en fazla kullanıcı artışı yakalayan bölge oldu. Dünya genelindeki bu artış, Türkiye’ye de yansıdı ve ülkede e-ticaret hacmi, internet kullananların sayısının artmasıyla 30,8 milyar TL’ye yükseldi. Türkiye’de e-ticaret sektöründe yüzde 17,5 ile perakende, yüzde 10,1 ile seyahat, yüzde 3,2 ile bahis kategorileri sıralamada yer aldı.

  E-ticaret sektöründeki bu büyüme rakamlarının önem kazandığı bir dünyada, e-ticaretin nabzının tutulacağı Webrazzi E-Ticaret 2018, 7 Mart Çarşamba günü Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşecek. Gün geçtikçe değer kazanan ve gelecek yıllarda değeri daha da artacak olan e-ticaret sektörü hakkında her şeyin konuşulacağı konferansta, alanlarında uzman konuşmacılar, katılımcıların merak ettiklerini, cevap bulmak istediklerini anlatacak

  İnternet ve teknoloji alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden teknoloji bloğu Webrazzi’nin düzenlediği Webrazzi E-Ticaret 2018’de; küresel dünyada perakende ve e-ticaret, perakendede yaşanan dijital dönüşüm, e-ticarette lojistiğin önemi, e-ticarette influencer etkisi gibi konuların yanında dünyanın yeni e-ticaret hedefi olan mutfağı konuşulacak. Tüm bunlara ek olarak katılımcılar, yeni girişimlerle tanışma fırsatı yakalayacak.

  Webrazzi E-Ticaret 2018 konferansı katılımcıları sektörün önemli şirketleriyle tanışma fırsatının yanında networking imkanına da sahip olacak. Webrazzi’nin 7 Mart Çarşamba günü düzenlenecek konferansında konuşmacı olarak yer alacak isimler şu şekilde:

  Barış Aşık - askfriendo, Burak Tunçbilek - Facebook, Cüneyt Erpolat - Alibaba.com, Dora “Stratera” Özsoy - Fenomen, Ece Altunmaral - Reflect, Emre Yusufoğlu - Unilever, Ergin Üner - Bisu, Fikret Toydemir - Exastax, Göksel Güren - Vitrinova, Güven Çelikkaya - CC Media, Hande Çilingir - Insider, İrem Çalhan - Fenomen, Kaan Çelikmen - Marks & Spencer/GAP/Banana Republic, Neşe Arın Kutuer - Logiwa, Özge Gürsoy - EY Türkiye, Salih Yılmaz - LC Waikiki, Selim Aykut - Fjord, Serkan Uğraş Kaygalak - İş Bankası, Sonay Berktaş - GazeteEkmekSüt, Umut Aytekin - Hepsiexspress, Yushik Kim - n11.com, Yusuf İbili - B2CDirect.

  Webrazzi E-Ticaret 2018’in sponsorları arasında Türkiye İş Bankası, n11.com, hepsiexpress, CC Media, netmarble Turkey, Bloomberg Businessweek, Harvard Business Review, Netpoint Digital gibi kuruluşlar yer alıyor.

  Her yıl düzenlenen Webrazzi konferansları bu yılki programı şu şekilde;

  - Webrazzi Dijital 2018, 11 Nisan Çarşamba

  - Webrazzi Summit 2018, 17 Ekim Çarşamba

  - Webrazzi Developer 2018, 15 Kasım Perşembe

  -Webrazzi Fintech 2018, 12 Aralık Çarşamba

  2018 yılı boyunca gerçekleşecek tüm Webrazzi konferanslarına Webrazzi PASS ile katılabilir, indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz havale dilerseniz de online olarak kredi kartınızla ödeme yapabileceğiniz Webrazzi Pass’e; 1, 2 veya 3 adet satın alırsanız birim fiyatı 2.750 TL, 4 ve üzeri adetler içinse birim fiyatı 2.500 TL’den sahip olabilirsiniz.

 • DSG headhunting yöntemi ile yönetici adaylarını firmalarla buluşturuyor
  2006 yılından bu yana farklı sektörler için personel alım projeleri gerçekleştiren Direct Search Group (DSG) İnsan Kaynakları ve Danışmanlık şirketi, üst düzey seçme ve yerleştirme süreci olan headhunting yöntemini uzman kişilerce uyguluyor. DSG, aday araştırmasında hem aday hem de firma açısından gizlilik önemli olduğu için, bu süreci deneyimli danışmanlar tarafından titizlikle yürütüyor.

  Firmaların ihtiyaçlarına uygun yönetici adaylarını hassas yöntemlerle ve hızlı bir şekilde listeleyen headhunting yöntemini, bir dizi mülakat, test ve analiz gibi insan kaynakları metotları ile ilerleten DSG, müşterilerinin ihtiyacı olan yönetici adaylarının CV’lerini firmalara ulaştırıyor. Şirketlerin kurum içi faydayı sağlayacak en iyi adaylar üzerinde yoğunlaşmasını kolaylaştıran ve zamandan tasarruf etmelerini sağlayan DSG, headhunting yöntemini, headhunter uzmanları ile uyguluyor.

  DSG İnsan Kaynakları ve Danışmanlık şirketi, headhunting uygulamasında müşterilerin ihtiyacı olan lider profilini, uzman danışmanları tarafından titizlikle analiz ediyor ve aynı zamanda müşterinin hedefleri, stratejileri, sektördeki konumu, vizyon ve misyonunu inceliyor. DSG bünyesindeki headhunter Türkiye uzmanları, toplanan tüm bu bilgiler ışığında uygun kişileri tespit ederek doğrudan iletişime geçiyor, kapsamlı değerlendirmeler sonucunda müşterilerine sadece en nitelikli, görev ve sorumluluklarını bir adım öteye taşıyacağına inandığı adayları sunuyor. Güçlü bir veri tabanına sahip olan Direct Search Group, özellikle orta ve üst düzey yönetici seçimi, IT ve online sektöre yönelik zengin ve nitelikli aday veri tabanı ile işe alım projelerinde kaliteli, hızlı çözüm önerileri sunuyor.

  Direct Search Group’un geniş aday veri tabanı düzenli olarak güncelleniyor ve kendi alanında en iyi olan çok çeşitli profesyonelleri içeriyor. DSG’nin proje yönetim ekibi, kendi alanlarında ve sektörde yönetim deneyimi olan, çalıştığı sektör ve pozisyonlarda tecrübeye sahip, özgeçmiş tedarik kanalları dışında da network’e hakim işe alım danışmanlarından oluşuyor.

  Şirketinizde ihtiyaç duyulan pozisyona özel yönetici adayı ile tanışmak, alanında tercih edilen öncü insan kaynakları ve danışmanlık şirketi Direct Search Group web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 • Artık MAPFRE Go var
  Dünya çapında güvenilir bir sigorta şirketi olma hedefiyle çıktığımız yolda yıllardır aynı çizgide ilerliyoruz. Bu ilerlemede siz değerli müşterilerimizin katkılarını da unutmuyor ve her zaman yanınızda olmak için gece gündüz durmadan çalışıyoruz. Sizin de yanımızda olarak Türkiye'de kalıcı olmamızı sağladığınız için herkese teşekkürler. Yanınızda olmaya ve hayatınızı kolaylaştırmaya sigorta alanında yaptığımız yenilikler ile devam ediyor ve karmaşık sigorta işlemlerinizi çok daha kolay bir hale getirmek için geliştirdiğimiz MAPFRE Go uygulamasını hizmetinize sunuyoruz.

  MAPFRE Go Herkesin Dilinden Anlar
  Sigorta alanında yenilikler ile müşteri memnuniyetine önem veren fikirlerimizi, dijital çağın getirdiği kolaylıklar ile birleştirdik. Böylece ortaya online sigorta dünyasının yeni üyesi MAPFRE Go çıktı. Bireysel işlemler için son derece güvenli bir yapıya sahip olan Mapfre Go ile tüm sigorta işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  MAPFRE Go ile online sigorta işlemleri konusundaki tüm sorunlarınıza çözüm üretmeye devam ediyoruz. Üstelik kullanmak için Mapfre müşterisi olmanız gerekmiyor. Çünkü MAPFRE Go ile MAPFRE Sigorta'nın kapılarını herkese açıyoruz. Mapfre Go sistemini, bizi yakından tanımak isteyen, müşterimiz olan ya da olmayan herkesin hizmetine sunuyoruz.

  MAPFRE Go'ya sosyal medya hesabınızla bağlanın!
  Online ortam deyince aklına sosyal medya gelen kullanıcıları da düşünmeden edemedik. Bu nedenle sigortanın ilk sosyal medya dostu online işlemlerini hizmetinize sunduk. Sosyal medyayı çok sevenleri, onsuz işlem yapamayanları elbette unutmadık. Sigorta sektöründe bir ilk olarak Facebook ile giriş yapıp ilerleyebileceğiniz online işlem sistemi geliştirdik. Böylece MAPFRE Go sayesinde online sigorta işlemlerinizi sosyal medya hesabınıza bağlı olarak yapma imkânına sahip olabilirsiniz.

  Online işlemler demişken! İnternete cep telefonları ile erişim sağlayan kullanıcılara da müjdemiz var. MAPFRE Go hizmetinin kullanım kolaylığı, işlerini telefonlarından halleden kullanıcılara da avantaj sağlıyor. Bizce kimse poliçesini görmek için mobil uygulama indirmek, güncellemek ve telefonunda sürekli yer açmak zorunda değil. Bu nedenle MAPFRE Go, ilk %100 mobil uyumlu sigorta online işlemleri olma özelliğine sahip. MAPFRE Go sayesinde ek uygulamalar indirmeden telefonunuzdan kolayca sigorta işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  Siz de "sigorta işlemlerimi en kolay yoldan yaparım" diyorsanız MAPFRE Go dünyasına hoş geldiniz.

 • SanalUzman.com’dan "Freelancer’larla çalışmanın 5 önemli avantajı"
  İşverenler ile serbest çalışan uzmanları (freelancer’ları) bir araya getiren iş platformu SanalUzman.com, freelance çalışmanın her geçen gün yaygınlaştığı günümüzde, “freelancer’larla çalışmanın 5 önemli avantajı”na değindi. SanalUzman.com’a göre; serbest çalışmanın freelancer’lara getirdiği pek çok kolaylık ve özgürlük olduğu gibi, freelancer’lara proje bazlı iş yaptırmanın da işverenlere kattığı birçok avantaj var. Kendi çalışmalarını da freelancer’lara yaptırmayı tercih eden SanalUzman.com, bu avantajları 5 maddede şöyle özetliyor:

  1. “Freelancer”, Küçük İşletmelerin Kurtarıcısı!
  Bazı meslek dallarında, tam zamanlı çalışacak personel bulmakta zorlanabilir veya küçük bir işletme olarak, her meslekten çalışana tam zamanlı ihtiyaç duymayabilirsiniz. Dönemsel çalışmalar için aylık maaş ödemek sizi zor durumda bırakabilir. Üstelik sadece maaş da değil; bordro, vergi, yol / yemek masrafları, başka bir şirketle çözüm ortaklığı yaparsanız yüklü ödemeler, faturalar… İşte tam bu aşamada freelancer’lar size hızır gibi yetişir, maliyetiniz düşer.

  2. İşin Uzmanıyla Çalışmanın Artılarını Yaşarsınız
  Serbest çalışan freelancer’lar; uzmanlaştıkları, yapmaktan keyif aldıkları işleri tercih ederler ve hangilerinin ücreti kendilerine uygun geliyorsa onları kabul ederler. Tüm bunlar verimliliklerini arttırır ve kaliteli hizmet almanızda önemli rol oynar.

  3. Freelancer, Teslimatta Özenlidir
  Freelancer’lar, ancak işi teslim ettikleri zaman ücretlerini alabilirler. Dolayısıyla mümkün olan en kısa sürede, istenilen şekilde teslime özen gösterirler. Daha fazla yeni işle ilgilenebilmeleri yani daha çok kazanabilmeleri için, ellerindekileri teslim etmiş olmaları onların yararınadır.

  4. Freelancer’ın Özgürlüğü İşlerine Olumlu Yansır
  İstedikleri yerde, istedikleri zamanda çalışabilmeleri sadece motivasyonu artan freelancer’ların avantajıymış gibi görünse de, aslında işverenlerin de avantajıdır. Sonuca bakıldığında; istekle yapılan işlerin zorlamayla yapılanlardan farkı, hissedilir oranda olmaktadır.

  5. Freelancer’a Ulaşmak Daha Kolaydır
  Freelance çalışanların, aradığınızda size cevap vermeleri veya kısa sürede dönüş yapmaları daha kolay olur.

 • 2018 yılına damgasını vuracak dijital pazarlama trendleri
  Teknolojinin hem yazılım hem de donanım alanında hızlı gelişimi ile birlikte, işletmelerin ve markaların dijital dünyaya ayak uydurması çok büyük önem taşıyor. 2017 yılında hız kesmeden devam eden bu gelişimin 2018 yılında da devam edeceğini öngörmek hiç de zor değil.

  Dijital pazarlamayı kullanmanın farklı yöntemleri olmakla birlikte bu yöntemlerden hangisinin öncelikli olduğu işletmenizin büyüklüğüne, hedef kitlenize ve hedef pazarlarınıza göre değişiyor.

  İstanbul ve Londra ofislerinde müşterilerine hizmetler sunan Netpoint Digital’in yönetici ortağı Aslı Özyağmur Buyurgan, 2018 yılında dijital pazarlama faaliyetlerinin Türkiye’de gerek büyük gerekse küçük işletmelerin gündemine daha fazla gireceğini öngördüklerini belirtti.

  2001 yılından bu yana internet ve dijital pazarlama stratejileri alanında hizmet veren bir ajans olarak 17 yıl boyunca doğru yönetilen dijital pazarlama çalışmalarının işletmelere ne gibi fırsatlar sunduğuna tanık olduklarını belirten Aslı Özyağmur Buyurgan; dijital pazarlama trendlerine ayak uydurmak isteyen işletmeler için Netpoint Digital'in 2018 yılı öngörülerini paylaştı.

  İçerik Pazarlaması (Content Marketing) çok daha fazla önem kazanacak

  İnternette reklam modellerinin bir çoğu hedef kitleye ekonomik yöntemlerle ulaşmak amacıyla kullanılmakla birlikte, reklamı yönetmek için hazırlanan yazılımları ve yönetim panellerini verimli kullanmakta zorlanan, programatik satınalma gibi yöntemleri kullanacak kadar reklam bütçesi olmayan işletmeler başta olmak üzere her büyüklükte işletme ve marka için içerik pazarlaması çok daha önemli hale gelecek. Her gün milyonlarca içerik arasında öne çıkmak isteyen işletmeler için kaliteli içerik, doğru mecra ve kitleleri etkileyerek harekete geçirebilecek kişiler (influencer) 2018 yılında da önemini sürdürecek.

  Hikaye anlatımı (Story Telling), Pazarlama ve Halkla İlişkiler'i birbirine yaklaştıracak

  Geçtiğimiz yıllarda reklam ajanslarının dijital ajanslarla birleşmesine şahit olduk. Önümüzdeki yıl 360 derece iletişim süreçlerine PR faaliyetlerinin çok daha fazla dahil olacağını düşünüyoruz. Sosyal ağların gelişimi ile birlikte kalabalıkların ve içeriğin artması, markaların kendi hikayelerini hedef kitlelerine anlatmasını zorlaştırmış durumda. Halkla İlişkiler ve Pazarlamanın birbirine yakınlaşarak markaların hikayelerini kitlelere daha etkili anlatabilmesinin önünü açacağını düşünüyoruz.

  Arama motorlarını anlayan ve yeni reklam yöntemlerini kullananlar kazanacak

  Özellikle e-ticaret sitelerinin önemli bir trafik kaynağı olan arama motorlarından organik ve reklamlarla gelen ziyaretçi sayısını artırmak ve bu ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek 2018 yılında çok daha fazla önem kazanacak. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) tüm işletmeler için daha önemli hale gelecek.

  Sponsorlu içerik, doğal reklam gibi reklam yöntemlerini doğru uygulayan markalar hedef kitlesine daha ekonomik yöntemlerle ulaşacak.

  E-ticaret hem Dünya'da hem de Türkiye'de büyümeye devam edecek

  Türkiye'de e-ticaret alt yapısı, pazaryerleri ve ödeme sistemleri konusunda oldukça önemli yol katedilmiş durumda. Stok, operasyon ve kargo gibi süreçleri daha doğru yöneten, verileri daha doğru analiz edip müşteri yolculuğu (customer journey) konusunda doğru stratejiler geliştiren e-ticaret siteleri büyümeye devam edecek. 2018 yılında Türkiye pazarına gireceği öngörülen Amazon'un e-ticaret alışkanlıklarını değiştireceğini düşünüyoruz. Amazon'un stok, lojistik, kargo gibi süreçleri tamamen yönettiği FBA modelinin özellikle e-ticaret'e hiç adım atmayan üretici firmaları ve girişimcileri harekete geçireceğini, e-ihracat'ın önünü açacağını öngörüyoruz.

  Sosyal ağlar önemini devam ettirecek

  Sosyal ağların habere ve bilgiye erişim yöntemlerinden biri haline gelmesi, kitlelerin çok daha fazla vakit geçirdiği mecralar olması sebebiyle markaların iletişim kanalı olarak yoğun bir şekilde kullandığı mecralar arasında yerini çoktan almalarını sağlamıştı. Başlangıçta hedef kitleyle doğrudan iletişim için bir fırsat olan sosyal ağlar, doğru iletişim stratejisi geliştiremeyen markalar için yönetilmesi zorlaşan mecralar haline geldi. 2018 yılında sosyal ağlar önemini korumaya devam edecek. Markalar sosyal medyayı daha etkin kullanmak adına geçmiş tecrübelerinden daha fazla faydalanacak.

  Yeni teknolojileri daha fazla tecrübe etmeye başlayacağız

  Artırılmış gerçeklik (Augmented Reality - AR) teknolojilerinin hayatımıza daha fazla girdiğini göreceğiz. Başta eğlence ve oyun amaçlı tanıştığımız sanal gerçeklik (Virtual Reality - VR) teknolojileri, ürün satışı, eğitim gibi amaçlara yönelik olarak da kullanılmaya başlanacak. Bu teknolojileri kendi ürünleri için kullanan markaları çok daha fazla görmeye başlayacağız.

  Dijital pazarlama ve PR alanındaki gelişmeler şirketler için büyük fırsatlar sunuyor. Bu gelişime ayak uydurmak isteyen şirketlerin yetkin dijital ajanslarla çalışmaları daha hızlı ve doğru adımlar atmalarına olanak sağlıyor.

  Dijital pazarlama alanında gelişmeleri takip etmek için www.netpoint.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • E-ticaret sitelerinde mail pazarlamanın önemi
  E-ticaret sitelerinin en önemli hedefleri marka bilinirliğini arttırmak ve satış grafiğini yükseltmektir. Dijital dünyada en etkili iletişim araçlarından biri e-posta pazarlaması olunca e-mail pazarlaması kampanyaları kullanarak satışları yükseltebilmek mümkün. Mail pazarlama ürünü ile birçok teknolojik yeniliği müşterileri ile buluşturan SendPulse, satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret siteleri ve sektöründe iyi bir başlangıç yapmak isteyen firmaları başarıya ulaştırıyor.

  E-ticaret siteleri SendPulse ile hangi e-posta pazarlama taktikleri ile başarıyı yakalıyor?
  Günlük ya da haftalık kampanya düzeni oluşturuyorlar.
  Müşterilerine hediye çeki göndererek web sitelerinden devamlı alışveriş yapılmasını sağlıyorlar.
  Gönderileri ilgi çekiyor ve özellikle sosyal medyada paylaşılıyor.
  Müşterilerinin ilgi alanları ve alışveriş yapma biçimlerine göre gruplandırma yaparak e-posta pazarlama kampanyaları hazırlıyorlar.
  Hoş geldiniz, doğum günü, geri kazanma, sepette ürün bırakanlara hatırlatma yapmak gibi pazarlama otomasyonunun yoğun olarak kullanıldığı temel taktikleri kullanarak satışlarını arttırıyorlar.

  SendPulse e-ticaret sektöründe hangi entegrasyonları kullanıyor?
  Günümüzde birçok şirket, dijital pazarlama sektöründe güçlü olumlu sonuçlar alabileceği e-mail pazarlama kampanyaları hazırlıyor ve bu mail marketing çalışmaları kendi içinde güncel entegrasyonlarla geliştiriliyor. Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse; WoCommerce, Opencart ve PrestaShop gibi e-ticaret eklentilerinden faydalanmanızı sağlıyor.

  WordPress'deki yeni veya mevcut web sitelerine dayanan hızlı, kolay ve ücretsiz çevrimiçi alışverişe olanak tanıyan Wocommerce, e-posta adreslerine şu bilgilerin otomatik olarak gönderilmesini sağlıyor:
  - Sipariş oluşturuldu
  - Sipariş işleniyor
  - Sipariş tamamlandı. Sipariş işlenmesi sırasında abonelik için onay kutusu ekleyebilirsiniz. Onay kutusunu yerleştirebileceğiniz yerler; ödeme sayfasında ve sipariş sayfasında.

  SendPulse, Wecommerce ile kolayca entegre edilebiliyor
  E-ticaret mağazası için özelleştirilebilir bir ücretsiz ve açık kaynak kodlu platform olan Opencart, çok sayıda özellik ve 13.000'den fazla indirilebilir eklentiye sahip. SendPulse ve Opencart entegrasyonu sayesinde web site ziyaretçilerini tekrar web siteye yönlendirmek için web push bildirimleri gönderilebiliyor. Web push; müşterilere haberler, satışlar, sipariş durumu gibi etkinliklerde hızlı bir bilgilendirme sağlar.

  PrestaShop ücretsiz, açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılım çözümüdür.

  Küçük ve orta ölçekli işletmelerin e-ticaret web siteleri oluşturmak için kullandığı PrestaShop ise daha fazla e-posta kampanyası için kişileri toplamak amacıyla e-posta adreslerini SendPulse'a aktarmaya olanak tanıyan bir platform. PrestaShop entegrasyonu kullanan bir SendPulse müşterisinin avantajları şunlardır:

  - PrestaShop'dan SendPulse e-postaları aktarmak.
  - Sadece posta listelerine kayıtlı olan kullanıcıların e-postalarını aktarmak.
  - SendPulse'dan PrestaShop'a e-postaları aktarmak.

  E-posta pazarlamacılığının e-ticaret siteleri için en ilgi çekici avantajı yatırım getirisinin olmasıdır. Güvenilir bir pazarlama danışmanıyla çalışmak süreci basit ve uygun maliyetli yapar. İşinizi büyütmenize, satışlarınızı arttırmanıza ve marka bilincinizi artırmanıza yardımcı olacak e-postalar, sms, web push ve smtp e-postaları göndermenin hızlı, sezgisel ve uygun fiyatlı bir yolu olan SendPulse maliyetten tasarruf etmenizi sağlar.

 • Market alışverişi yapabileceğiniz Marketalisverisim.com açıldı
  Market alışverişini yapabilmek için her an bir market bulmak mümkün olmayabiliyor. Bu durumda birçok kaliteli markayı online ortama taşıyan sanal market Marketalisverisim.com web sitesinden; mutfak alışverişinden temizlik ürünlerine, kozmetikten bebek bakım ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesinde alışveriş yapılabiliyor. Güvenilir, hızlı ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren Marketalisverisim.com’da tüm ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılayabilirsiniz.

  E-ticaret sitelerinden 7/24 alışveriş yapılabiliyor olması, müşterilerin en cazip bulduğu özelliklerden sadece biri. Marketlerden yapılan alışverişlerde bir mağazadan diğerine girmek, fiyat karşılaştırması yapmak zaman istese de online mağazalar sayesinde bu işlemleri yapmak birkaç tıkla çok daha kolay bir hal alıyor. İnternetten yapılan alışverişlerde zamandan tasarruf etmenin yanı sıra, her çeşit ürün yorulmadan hızlı bir şekilde satın alınabiliyor. Kullanıcı sayısının artmasına bağlı olarak, sektörel anlamda da gelişen e-ticaret siteleri yoluyla, özellikle market alışverişleri çok daha hızlı yapılabiliyor. Marketalisverisim.com web sitesi de bu anlamda hem zamandan tasarruf etmek isteyen hem de ihtiyaçlarla birlikte ağırlaşan market poşetlerini taşımak istemeyenler için kaliteli ve konforlu bir hizmet veriyor.

  Marketalisverisim.com’da ödeme nasıl yapılır?
  İhtiyacınız olan ürünleri Marketalisverisim.com’da sepetinize eklediğiniz ürünleri web sitesine üye olarak ya da “üyeliksiz alışverişe devam et” seçeneğini işaretleyerek satın alabilirsiniz. Marketalisverisim.com, alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutuyor ve kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde sistemde saklanmıyor. Web sitesinde her türlü kredi kartına online tek ödeme imkanı bulunuyor. Online ödemelerde sipariş sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşiyor. Muhtemel sipariş iptali veya stok sorunları nedeniyle sipariş iptallerinde kredi kartına para iadesi 3 iş günü içerisinde yapılıyor.

  Marketalisverisim.com’da neler var?
  Evinizdeki market Marketalisverisim.com web sitesinde ürünleri bebek bakım, deterjan temizlik, et şarküteri, genel gıda, gıda dışı, içecek, kağıt kozmetik, meyve sebze, süt kahvaltılık olmak üzere 9 ana kategori altında görüntüleyebilirsiniz. Marketalisverisim.com’da indirimleri ve fırsat ürünlerini takip ederek ihtiyacınız olan ürünleri çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

  Temel prensibi koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine sadık kalarak, kaliteli ürünleri minimize edilmiş kar marjlarıyla müşterileri ile buluşturmak olan Marketalisverisim.com, 2017 yılında https://www.marketalisverisim.com adresinde hayata geçen web sitesi ile gelişen ve değişen dünyada daha kaliteli ve konforlu hizmet vermeyi hedefliyor.

 • Evrim Şimşek, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’nin desteği ile yeni bir hayata adım atıyor
  Skolyoz (omurga eğriliği), omurganın sağ ya da sol yana doğru eğrilmesi anlamına gelmektedir. Skolyoz aslında hastalık değil bir bulgudur. Nasıl ki farklı hastalıklara bağlı olarak ateş ya da ağrı gibi bulgular ortaya çıkabiliyorsa, çeşitli hastalıklar da skolyoza neden olabilir. Bu nedenle skolyoz, sağlıklı bir omurga yapısında oluşan bir deformite olarak tanımlanabilir.

  2008 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Evrim, engel durumundan ve sosyal şartların yetersizliğinden dolayı yürüyemiyor, oturmakta zorlanıyor, yaşıtları gibi rahatça okuluna gidip eğitimini devam ettiremiyor, beden ağrıları gün geçtikçe artıyordu. Evrim’in ailesi elinden gelen çabayı sarf ederek onun tedavisi ve eğitimi için kızlarına destek oluyorlar. Evrim’in okuluna devam edebilmesi için babasının her gün onu sınıfına kadar götürüp, dersi bitene kadar onu bekleyip kızının evine güvenli bir şekilde dönmesini sağlamaya çalışması bu çabalardan yalnızca biri. Tedavisi zor ve maliyetli olan bu engelin ortadan kaldırılabilmesi için kızlarını ameliyat ettirecek yeterli maddi güce sahip olmayan aile, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ni tanıdıktan sonra bu engelle başa çıkabileceklerine daha çok inanmaya başladı.

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne tedavi talebinde bulunan ve kısa sürede tedaviye olumlu cevap alan ailenin mutlu sona ulaşacak yolculuğu bu şekilde başlamış oluyor. Tedavi süreci için çalışmayı başlatan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, Evrim’i İstanbul’a getirdikten sonra Özel Acıbadem Hastanesi’nde muayenesinin yapılmasının ardından iki aşamalı ameliyat kararı alarak süreci başlatıyor.

  Bu haberle umuda açılan yolu başlatılan Evrim’in başta ailesi ve Bedensel Engellilerle Dayanışma derneği’nin tüm çalışanları mutluğu paylaştılar. Belirli kontroller devam ederken, Evrim ilk ameliyatını başarıyla tamamladı. İkinci ameliyatının olacağı günü bekliyor. Şimdi ise gülen yüzü ve yepyeni umutlarıyla tedavisinin tamamlanıp sağlığına kavuşacağı günün hayalini kuruyor.

 • 2017’de internetten uçak bileti alımları büyük artış gösterdi
  Online dünya, her geçen gün çok daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Gündelik hayatlarımızı belli oranda kolaylaştıran ve süreci çok daha kusursuz hale getiren kıymetli bir araç var ve bu aracın adı da: İnternet teknolojisi… Yediden yetmişe birçok insanın hizmet almak için kullandığı bu teknoloji, sık seyahat eden yolcuların da imdadına yetişiyor. 2017 yılında milyonlarca insan uçak bileti için hava yolu firmalarının ofislerini ziyaret etmek yerine resmi web sitelerini ziyaret ederek online alışveriş yapmayı tercih etti.

  2017’de havayolu işlemlerinde kartlı ödemelerde geçen seneye göre %27’lik büyüme gerçekleşti. Bu büyüme, uçak bileti satışlarını büyümekte olan sektörler arasında en baş sırada yer alan sektör haline getiriyor.

  Yurt içinde En Çok Hangi Şehirler Tercih Edildi?
  2017 yılında yapılan araştırmalar, yurt içinde en çok ziyaret edilen 5 şehri bizimle buluşturuyor. İzmir, bu şehirlerin başını çekerken, hemen arkasında İstanbul yer alıyor. Ankara, Antalya ve Trabzon da bu iki şehrimizi takip eden ve en çok ziyaretçi kabul eden şehirler listesinde yerini alıyor.
  • İzmir
  • İstanbul
  • Ankara
  • Antalya
  • Adana
  • Trabzon

  Yurt Dışında En Çok Hangi Şehirler Tercih Edildi?
  2017 verilerine göre insanlar yurt dışı tercihlerini en çok Kiev’den yana yaptı. Bakü, Amsterdam, Dubai, Paris ve Berlin de bu listede yer alan diğer şehirler olarak karşımıza çıkıyor.
  • Kiev
  • Bakü
  • Amsterdam
  • Kıbrıs
  • Dubai
  • Paris
  • Berlin
  • Odessa

  2017 Yılında Yolcular En Çok Hangi Firmaları Tercih Etti?
  Ülkemizde hizmet veren ve her geçen gün biraz daha büyüme kaydeden Türk Hava Yolları, 2017’nin en çok tercih edilen firmaları arasında ilk sırayı almayı başardı. Hemen ardından ekonomik rakamlar ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Pegasus geliyor. İlginç bir araştırmayı da sizinle paylaşmak istiyoruz. Yolcular, bu yıl en çok Salı günü seyahat etmeyi tercih etmiş ve bilet fiyatlarının Salı günü çok daha ekonomik olduğu da yapılan araştırmalar arasında yer alıyor. Bir diğer araştırma ise yolcuların bilet satın almak için tercih ettiği gün olarak karşımıza çıkıyor ve Cuma günü, yolcuların bilet için aktiflik gösterdiği yoğun bir gün olarak karşılık buluyor.

  Online Bilet Alışverişi Yapacak Yolcular Dikkat!
  Bilet alışverişlerini online dünya aracılığı ile yapacak olan yolcuların en az 7 gün öncesinde bu işlemi tamamlamaları tavsiye ediliyor. Bu süre zarfında check-in işlemlerinizi, koltuk seçimini ve eğer varsa özel menü taleplerinizi iletmeniz için de ekstra zamanınız olacaktır. Erken rezervasyon, yolculara her daim avantajlar sunuyor ve özellikle bilet fiyatlarında daha ekonomik rakamlar karşınıza çıkacaktır. ‘’Ucuz uçuşlar takvimi” adı altında kusursuz bir liste oluşturan ve bunu takipçileri ile paylaştıran ucakbileti.com adresini de tebrik etmek gerekiyor. Bu adres üzerinden yolcular diledikleri an ekonomik rakamlar ile seyahat edebilecekleri şehirleri de görüntüleyebiliyor.

  İbrahim Bakış’tan Altın Değerinde Tavsiyeler ve Öngörüler
  Sektörün en popüler adreslerinden bir tanesi olan ucakbileti.com’un Operasyon Şefi İbrahim Bakış, yeni dönemde bilet alışverişi için online dünyayı tercih edecek olan insanların sayısında büyük bir artış olacağını dile getirdi. Cümlelerine ‘’Günümüzde birçok şey sanal dünya aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Dönemin en popüler para birimi bile Bitcoin ve insanlar bu dünyaya tam anlamıyla güvenmiş durumda. Keşfedildikçe, öğrenildikçe online dünya insanlara çok daha kusursuz bir şekilde hizmet edecektir. Ucakbileti ailesi olarak biz de havacılık sektöründe hizmet veren firmaları en uygun rakamlar eşliğinde değerli ziyaretçilerimiz ile buluşturuyoruz.’’ şeklinde devam eden İbrahim Bakış, ucakbileti.com’u tercih edecek ziyaretçilere de müjdeyi veriyor. Web sitesine üye olan bireysel üyeleri hoş geldin indirimleri bekliyor ve kurumsal üye olan şirketlerin bünyesinde yer alan çalışanlar da 1 yıl boyunca ucakbileti.com’a özel indirimlerden faydalanabiliyor.

 • Webrazzi Fintech 6 Aralık’ta “Fintech” sektörünü biraraya getiriyor
  6 Aralık Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi Fintech 2017’de blockchain, kripto paralar, fintech girişimleri, sektörün önemli isimlerinden yeni lansmanlar, günümüz bankacılık dünyası ve öne çıkan fintech gelişmeleri gibi önemli konular ele alınacak. Webrazzi’nin bu yıl düzenleyeceği son etkinlik olan Webrazzi Fintech 2017, Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecek.

  Finansal hizmetlerin kolay ve daha hızlı verilmesi amacıyla oluşturulmuş bir yenilik olan Financial Technology, yani Fintech, mobil ve online’da oluşturulan finansal işlemleri birleştirip teknolojinin getirdiği pratik çözümlerden biri. Sektördeki son trendleri, Türkiye'deki kanunsal kısıt ve detayları, Fintech yatırımlarını ve Fintech'e dair neredeyse her şey sektör liderleriyle birlikte ele alınacak.

  Konferansta konuşmacı olarak yer alacak isimlerden bazıları şu şekilde: Botudio Kurucu ve CEO’su Ali Erhan Tamer, E-kira.net Kurucusu Berkay Yavuz, Türkiye İş Bankası Bireysel Bankacılık Pazarlama Müdürü Burak Sezercan, Bülent Tekmen, Kimlik Kurucu Ortağı Gökhan Seçkin, Binans Kurucu Ortağı Hakan Baş, Core Strateji Kurucusu İhsan Elgin, Dether.io Kurucu Ortağı Mehdi Amari, Türkiye İş Bankası Dijital Bankacılık Müdürü Mehmet Fahri Can, Akıllı BES Kurucusu Onur Yurtsever, Paym.es Kurucu Ortağı Sabrican Zaim, BKM Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu, NAGA ICO Danışmanı Yagub Rahimov ve HangiKredi.com CEO’su Yılmaz Sonışık.

  Webrazzi Fintech 2017’nin sponsorları arasında Microsoft, Türkiye İş Bankası, Crenvo İK, BKM express, ininal, Bloomberg Businessweek, Fintechtime, Harvard Business Review, Platin gibi kuruluşlar yer alıyor. Netpoint Digital ise dijital PR ve SEO konusundaki uzmanlıklarıyla Webrazzi Fintech 2017’nin destekçileri arasında yer alıyor.

  Webrazzi Fintech 2017 hakkında detaylı bilgilere sahip olmak ve etkinliğine katılmak için hemen Webrazzi web sitesini ziyaret edin.

 • İş ve uzman bulmak artık daha kolay
  İşverenler ile serbest çalışan uzmanları (freelancer) bir araya getiren iş platformu SanalUzman.com, serbest çalışanlara “profil” oluşturup iş bulma, işverenlere “iş” oluşturup uzman bulma fırsatı sunuyor. Serbest çalışan uzmanlar, SanalUzman.com’a üye olduktan sonra işverenlerin dikkatini çekmek için, “Bana Özel” ve “Profil” bölümünde etkili bir profil oluşturabiliyor. Profil oluştururken, yetenekleri, ilgilendiği kategoriler, deneyimleri, eğitimi, sertifikaları ve iş portfolyosu hakkında bilgileri paylaşan uzmanlar, işverenlerin oluşturduğu “proje bazlı” işlere teklif verebiliyor veya gelen teklif isteklerini değerlendirebiliyor.

  İşverenler ise, SanalUzman’a üye olduktan sonra “iş” oluşturabiliyor. “İşinizin kategorisini seçin” alanından, kategori seçimini yapan işverenler, “İş Detayları“ sekmesinde, iş başlığı, iş açıklaması, teslim tarihi, bütçesi ve ihtiyaç duyulan uzmanda aranan yetenekler gibi bilgileri doldurup iş oluşturabiliyor. İşverenler, iş oluşturma taleplerinin SanalUzman.com’da yayına alınmasının ardından platform üzerinde serbest çalışan uzmanlardan (freelancer) teklif isteyebiliyor ve/veya gelen teklifleri değerlendirebiliyor.

  SanalUzman.com, tam zamanlı personel çalıştırmayı tercih etmeyen veya projeleri için uzman bulmakta zorlanan işverenlere istedikleri çalışanı; proje bazlı iş arayışındaki serbest çalışan uzmanlara da (freelancer), istedikleri işi ve projeyi bulma kolaylığı sağlayan yeni nesil online iş platformu… SanalUzman.com, işverenler ile serbest çalışanlar arasında “kaliteli hizmet” almakta yaşanan sorunlara çözüm getiriyor. Uzmanlar, platform üzerinde işverenlerin taleplerini inceleyerek diledikleri projelere teklif verebiliyor. SanalUzman.com’a üye olan işverenler ve uzmanlar, platform üzerinden iş sürecini yakından takip edebiliyor. İşveren ile uzman arasındaki herhangi bir anlaşmazlık durumunda ise SanalUzman.com’un izleme ve kayıt oluşturma aracı SincApp adlı uygulaması; uzmanların hak ettiği ödemeyi almasına yardımcı oluyor, işverenlere de işin hangi aşamada olduğunu takip etme olanağı sunuyor.

 • “SincApp” ile işverenlere ve serbest çalışanlara güvenli çalışma ortamı sunuluyor
  İşverenler ile serbest çalışan uzmanları (freelancer) bir araya getiren iş platformu SanalUzman.com, dünyada ve Türkiye’de yaygınlaşan yeni nesil “freelance çalışma” modeline, çağdaş çözümlerle katkıda bulunuyor. SincApp uygulaması sayesinde; işverenlerin “kaliteli hizmet”, uzmanların “ödeme” almakta yaşadıkları sıkıntılar son buluyor. İşverenler iş takibi yapabilirken, uzmanlar da haklarını güvence altına alabiliyor.

  Uygulamayı kullanmayı tercih eden uzmanlar SincApp’ı bilgisayarlarına indirerek işlerini, çalıştıkları programları, çalışma saatlerini “ekran ve dilerlerse kamera görüntüsü” hâlinde sistemde tutabiliyor. Bu verilerin otomatik olarak şifrelenmesiyle, ilgili görüntüleri sadece işin uzmanı ile işvereni görebiliyor. İşverenler, uzmanların tuttuğu SincApp verileri sayesinde işin aşamalarını istedikleri zaman Bana Özel > İşler > İşi İzle sekmelerine tıklayarak tâkip edebiliyor. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda taraflardan biri hakemliğe başvurduğunda; SanalUzman Hukuk Departmanı, SincApp verilerini uzmanın veya işverenin yetkilendirmesiyle inceliyor, avukat ve bilirkişi yardımı ile en doğru karara varılıyor, taraflar uzlaştırılıyor, uzmana hak ettiği ücret iletiliyor. Uzlaşmanın sağlanamaması durumunda ise SincApp kayıtları; mahkemelerde delil niteliği taşıyor.

  SincApp’ın, iş sürecini kolaylaştıran ve hızlandıran başka avantajları da bulunuyor. İşverenin işi teslim zamanından önce görebilmesi ve yanlış anlaşılma olmuşsa zamanında müdahale edebilmesi sayesinde, süre sonuna gelmeden uzman doğru şekilde yönlendiriliyor, zaman ve emek kaybının önüne geçiliyor. Uzman da; yaptığı iş üzerinden işverene sormak istedikleri olduğunda, teslim zamanını beklemek zorunda kalmıyor. Böylece işveren ve uzman arasında sağlıklı bir iletişim gerçekleşiyor, üyeler güvende olduklarını bilerek işlerine odaklanabiliyor.

 • SanalUzman.com’dan serbest çalışanlara (freelancer) 10 öneri
  Sanaluzman.com verilerine göre, Türkiye’deki “serbest çalışan” sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Kapalı ofiste iş yapmayı tercih etmeyen, sabit maaşa ve ofis kurallarına bağlı kalmak istemeyen ya da sabit kazancı olsa da ek gelire ihtiyaç duyan; yazılım, tasarım, çeviri, metin yazarlığı, reklamcılık, satış pazarlama, danışmanlık gibi pek çok alanda “proje bazlı” serbest çalışanı işverenlerle buluşturan SanalUzman.com’un önerileri şu şekilde:

  1. Kendinizi Gözlemleyin ve Hedef Belirleyin
  Verimli olduğunuz saatleri, evde mi yoksa dış mekânda mı rahat çalıştığınızı, odaklanmak için neyin size iyi geldiğini gözlemleyin. Bir hedef belirleyin ve bu hedefe mümkün olduğunca sâdık kalın. Gün içinde ne bunu aşıp kendinizi yıpratın, ne de azını yapıp potansiyelinizin gerisinde kalın. Yaşam tarzınıza uygun planı hazırlayın. Serbest çalışmanın; düzeninizin veya iş disiplininizin olmayacağı anlamına gelmediğini unutmayın.

  2. Bir Ağ İçinde Yer Alın
  Düzenli gelire sahip olmak, önünüzdeki belli bir süreyi daha verimli planlamak için iş sürekliliğine ihtiyacınız var. Bu sürekliliği sağlamak açısından, işverenlerin ve serbest çalışanların yer aldığı bir ağa dâhil olun, sürekli takipte kalın; buradaki ilişkilerinizi geliştirerek sürdürün.

  3. Fiyat Belirlemeden Önce Araştırma Yapın
  Emeğinizin karşılığını almak istiyorsanız, yapacağınız işin piyasa değerini mutlaka araştırın. Vereceğiniz fiyatın bu seviyeden çok fazla sapmamasına özen gösterin.

  4. Ev İşi ve Uzman Olduğunuz İş Arasında Denge Kurun
  Hazır evdeyken, ev işleri ile profesyonel işinizi bir arada yapmak istemeniz çok normal. Ancak iş saatleri içindeyken ana sorumluluğunuzun ev işi olmadığını hatırlayarak kendinizi rahatlatın ve işe gitseydiniz yapabilecek olduğunuz kadar ev işi yapın.

  5. Sağlığınıza Dikkat Edin
  Serbest çalışmanın etkisiyle tüm gece çalışıp gün boyu uyumak, yemeğe hiç vakit ayırmamak veya çalışma boyunca abur cubur tüketmek, uzun saatler hareketsiz kalmak gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmaya çalışın. Sağlığınıza dikkat ettikçe kendinizi daha dinç, mutlu hissedeceksiniz; bu da motivasyonunuzu ve başarınızı arttıracak.

  6. Çalışma Alanınız Olsun
  Rahat ve verimli çalışabileceğiniz, çevresel etkenler nedeniyle dikkatinizin dağılmayacağı bir çalışma ortamı yaratın. Uykunuzu getirecek kadar rahat bir koltuk ya da yatak yerine; kendinize masa, mümkünse çalışma odası ayarlamanız en ideal çözüm olacaktır.

  7. Gerektiğinde Yardım İsteyin
  Nasıl yapacağınızı bilemediğiniz veya bir türlü işin içinden çıkamadığınız işlerin olması durumunda, hem vaktinizi hem motivasyonunuzu kaybetmeden, bilenine danışın.

  8. Molalarınız, Hafta Sonlarınız Olsun
  Hiç mola vermeden hareketsiz çalışmak verimliliğinizi azaltacaktır ve ne yaparsanız yapın dikkatiniz dağılmaya başlayacaktır. Temiz hava almak, kısa da olsa yürüyüş yapmak, yemek/çay/kahve molaları vermek, hafta sonlarında aileniz ile sevdiklerinize vakit ayırmak, dış dünyadan soyutlanmamak, ev-iş hayatınızın dışında özel hayatınıza da vakit ayırmak çok iyi gelecektir.

  9. Kendinizi Zorlamayın
  Mümkün olduğunca planınıza sadık kalın; ancak canınız o gün hiç çalışmak istemiyorsa, alışkanlık haline getirmeden kendinize müsaade edin. O gün sevdiğiniz şeylerle ilgilenip motivasyonunuzu geri kazanın ya da çalışma mekânınızı değiştirin veya başarı panosu yapıp gözünüzün önüne koyun. Bu tabloya attığınız her çentik, şevkinizin tekrar gelmesini sağlayacaktır.

  10. Tuzağa Düşmeyin
  Sizi tuzağa düşürebilecek şeyleri tespit edin. “Birazcık”la başlayıp “saatlerce” vaktinizi alan neler var? Televizyon mu, sosyal medya mı, arkadaşlarınızla telefonda konuşmak mı? Her ne ise, bunlara dikkat edin. Serbest çalıştığınızı bilen yakınlarınız, boş zamanınızın çok olduğunu, fazla da bir iş yapmadığınızı düşünebilirler. Onlara çalışma şeklinizi, durumun sandıkları gibi olmadığını anlatın. Zamanla sizi anlayacak, iş yapma biçiminize alışacaklardır.

 • Webrazzi Developer 2017, 15 Kasım'da yazılım dünyasını buluşturacak
  15 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi Developer 2017’de web ve mobil platformlarda yazılım, yazılım metodolojileri, programlama dilleri ve kütüphaneler, bulut çözümleri ve yazılım testi gibi yazılım sektörünü ilgilendiren önemli konular ele alınacak. Webrazzi’nin yazılım odağında düzenleyeceği ilk konferans olan Webrazzi Developer 2017’de blockchain, sunucusuz mimariler, test otomasyonu, büyük veri, web dünyasında ön-yüz geliştirme ve ARKit gibi yazılıma dair her şey ele alınacak.

  iOS 11 ile değişen Sanal Gerçeklik dünyası, Büyük Veri, veritabanı çözümleri, Xamarin ve yazılım testi gibi yazılım sektörü için önemli konuları ile Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin teknoloji departmanları ve yüzlerce yazılım geliştiriciye ev sahipliği yapacak olan Webrazzi Developer, yazılım sektöründe faaliyet gösteren ve bu sektör ile ilgilenen birçok konuğu ağırlamak üzere Point Hotel Barbaros’ta gerçekleştirilecek. Webrazzi Developer 2017’de aynı zamanda workshop etkinlikleri de düzenlenecek.

  Webrazzi Developer 2017’ye katılanlar hem yazılım sektörünün önemli şirketleriyle tanışma fırsatı bulacak. Webrazzi Developer 2017’de Microsoft Türkiye CTO’su Onur Koç, Türkiye teknoloji sektörünün çok yakından tanıdığı Süreyya Ciliv, San Francisco merkezli Türk girişimi Mojilala Kurucusu Şahin Boydaş, Blockchain uzmanı Emre Kenci, Hürriyet’ten Koray Kocabaş, XOGO şirketinin CTO’su Daron Yöndem, SiteCraft Kurucu Ortağı Alex Kravtsov, Rise Consulting’ten Yiğit Özaksüt, IBM Türk Bulut Teknolojileri Teknik Lideri Mehmet Özgür Depren, IBM Türk Bulut Çözüm Mimarı Sabri Kızanlık, Yubi Kurucu Ortağı ve CTO’su İlyas Osmanoğulları, Testinium Kurucusu Melih Sakarya ve ininal’dan Yazılım Geliştirici Yasemin Bakır konuşmacı olarak yer alacak.

  Webrazzi Developer 2017’de ana sahnede gerçekleşecek sunum ve panellerin yanında workshop salonlarında daha teknik ve detaylı bir içerikte paralel sunumlar ve sürekli hareketli bir fuaye alanı da katılımcıları bekliyor. Kesinleşen workshop sunumları şu şekilde olacak:

  - Emre Kenci, katılımcılarına ilk akıllı kontratlarını (smart contract) yazdıracak.
  - IBM Türk “How to Build and Deploy Containerized Microservices on Kubernetes with IBM Cloud” başlıklı bir oturum yapacak. Oturumu IBM Türk’ten Sabri Kızanlık gerçekleştirecek.
  - ininal şirketinden Yasemin Bakır ise finansal teknolojilerle ilgili ilgi çekici bir workshop oturumu yapacak.
  - Microsoft’un yakın zamanda Türkiye’ye geleceğini açıkladığı Hololens’lerle VR yazılım geliştirmenin detayları aktarılacak.
  - IBM Türk ve ininal’ın workshopları gerçekleşecek.

  Webrazzi Developer 2017’nin sponsorları arasında Microsoft, Türkiye İş Bankası, Crenvo İK, IBM, ininal, Bloomberg Businessweek, Fintechtime, Harvard Business Review, Platin gibi kuruluşlar yer alıyor. Yakın zamanda Londra’da yeni şubesini açan Netpoint Digital ise dijital PR ve SEO konusundaki uzmanlıklarıyla Webrazzi Developer 2017’nin destekçileri arasında yer alıyor.  2017 yılının Webrazzi konferansları, Webrazzi Developer 2017’nin ardından düzenlenecek Webrazzi Fintech ile son bulacak. 6 Aralık Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi Fintech’de öne çıkan Fintech uygulamaları, sektördeki son trendler, Türkiye'deki kanunsal kısıt ve detayları, Fintech yatırımları ve Fintech'e dair neredeyse her şey sektör liderleriyle birlikte ele alınacak.


 • Email Pazarlama'nın verimliliğini artırmanız için 5 ipucu
  Başarılı bir e-posta pazarlama kampanyasını nasıl yürütebileceğinizi biliyor musunuz? E-posta pazarlama stratejinizin çalışıp çalışmadığını merak ediyor musunuz? Her gün gönderilen yaklaşık 269 milyar e-posta arasında hedef kitlenizin dikkatini çekmek için ciddi bir rekabet ortamında olduğunuzu bilmelisiniz.

  Toplu mail kampanyanız ile hedef kitlenize en doğru ve en ilgi çekici e-postayı göndermenin avantajlı yolu SendPulse, e-postalarınızı oluşturma ve gönderme hakkında bilmeniz gereken her şeyi size sunuyor.

  E-posta pazarlamacılığının en önemli avantajlarından birisi, insanların yaygın olarak e-posta kullanmasıdır. Email marketing müşteri ilişkileri kurarak satış yapmanıza yardımcı olmak için mükemmel bir araçtır. Ancak başarılı bir mail marketing için önce bazı hazırlıkları yapmanız gerekir:

  1. Hedeflerinizi bilin
  Başarılı bir email pazarlama kampanyası yürütmek için neyi başarmak istediğinizi düşünün. Tipik bir e-posta pazarlama kampanyasının hedefleri şunları içerir:
  Abonelerinize “hoş geldiniz” deyin, onlara işinizi ve değerlerinizi anlatın.
  Aktif olmayan abonelerinizi canlandırın.
  Hedefli e-posta pazarlama kampanyaları gönderebilmeniz için abonelerinizi bölümlere ayırın.

  SendPulse e-mail pazarlama hizmeti ile e-postaları hızlı bir şekilde ayarlayabilir, kampanyanızın A/B testini gerçekleştirebilir ve otomatik mesajları zamanlayabilirsiniz. Ayrıca SendPulse “Akıllı Kişiselleştirme” sayesinde her bir alıcıya özel olarak hazırlanmış bir şablonu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

  2. E-posta türlerini öğrenin
  E-posta pazarlamasında gönderebileceğiniz farklı e-postaların türlerini de bilmeniz gerekir. Abonelere; haftalık bülten, hediye, hedefin ilgi alanına giren bilgileri içeren e-postalar gönderebilmelisiniz. Ayrıca şu işlemleri içeren e-postaları da gönderebilmeniz gerekir:
  - Abone kayıt onayları
  - “Hoş geldiniz” mesajları
  - Sipariş veya satın alma onayları
  - Abone bilgilerindeki değişikliklerin onaylanması

  SendPulse e-mail pazarlama hizmetinin 100’ü aşkın hazır duyarlı şablon ve tasarımları e-mail oluşturmayı hızlı ve basit bir hale getiriyor. Ayrıca editörde oluşturduğunuz herhangi bir e-mail, herhangi bir cihazda, herhangi bir ekran çözünürlüğünde çok iyi görünmektedir.

  3. Kitlenizi tanıyın
  Bir süredir e-posta pazarlama kampanyası yürütüyorsanız, kitlenizin kim olduğunu bilirsiniz. Ancak bu işe başlarken içeriğinizi hedefleyebilmeniz için bazı eğitimli tahminler yapmanız gerekir. Endişelenmeyin; ilk kampanyanızı gönderdiğiniz andan itibaren abone bilgilerini toplamaya başlayacaksınız ve böylece bir daha sefer işinize yarayacak gerçek verileri edineceksiniz.

  SendPulse e-mail pazarlama hizmeti abonelerinizi segmentlere ayırmanızı kolaylaştırır. SendPulse’tan alacağınız hizmet ile abonelerinizi; cinsiyete dayalı segmentasyon, ikamet yerine göre segmentasyon ve kullanıcıların abonelik tarihlerine göre segmentasyon ile ayırabilirsiniz. SendPulse, her bir e-posta kampanyasının istatistiklerini toplamak ve sonuçları analiz etmek için büyük fırsatlar sunar:
  - Açılma Oranı ve Tıklama Oranı
  - Tıklama grafiği
  - Coğrafi istatistikler
  - Cihaza göre istatistikler
  - Hata istatistikleri

  Elde edeceğiniz analiz raporları, e-posta pazarlama kampanyası hazırlamak için iyi bir başlangıç noktasıdır.

  4. Teknolojiyi akıllıca kullanın
  En iyi email marketing hizmetleri, daha başarılı e-posta pazarlama kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olacak araçlar içerir. E-posta, her zaman teknolojisini yenileyerek ve pek çok teknolojiye entegre olarak hayatını sürdürüyor. E-postanın kişiselleştirilebiliyor olması ve kişiselleştirme çalışmalarının pazarlama otomasyonlarıyla entegre çalışabiliyor olması, bu pazarlama çalışmalarının önemli parçalarından biri.

  Firmaların otomatik olarak e-posta açılma oranlarını üst seviyeye çıkarmasına yardımcı olan yapay zeka platformu SendPulse, kullanıcılarına iletişim kurmaları için basit, yüksek kaliteli ve güvenilebilir bir yol sunmaktadır. Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse başarılı posta gönderiminde bir adım ileriye gitmek isteyenlerin tercihidir.

  5. Mobil uygulamardan yararlanın
  SendPulse e-mail pazarlama hizmetinin mobil uygulama kolaylığı ile kişi listenize yeni alıcılar ekleyebilir, postaları gönderebilir ve akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi kullanarak kampanya sonuçlarınızı inceleyebilirsiniz. Mobil uygulama ile basit ve erişilebilir bir uygulamayı kullanarak mevcut haber bültenlerinin durumunu kontrol edebilir ve hazır şablonlarla yeni kampanyalar oluşturabilirsiniz. SendPulse, iOS ve Android için mobil uygulamalarla uyumludur.

  SendPulse, işinizi büyütmenize ve marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olacak e-postalar, sms, web push ve smtp e-postaları göndermenin hızlı, sezgisel ve uygun fiyatlı bir yoludur. Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse, 24 saat aktif olan telefon ve sohbet desteği ile her türlü soru ve sorunda müşterilerinin yanında oluyor.

  SendPulse, yüzlerce e-posta şablonu ve tasarım sayesinde dakikalar içerisinde e-postalar oluşturma olanağı sunuyor. SendPulse’un tüm hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak için sendpulse.com/tr web sitesini ziyaret edin.

 • Mail marketing yaparken dikkat edilmesi gerekenler
  Mail marketing yaparken, abonelerinizi segmentlere ayırsanız da kampanyanızın analiz ölçümlerini raporlasanız da firmanızın genel görünümü göz ardı etmemeniz gerekir. Bu genel bakış, stratejinizi gözden geçirmeniz ve eksiklerinizi tamamlamanız açısından size fayda sağlar. E-mail pazarlama hizmeti ile e-posta mesajlarınız için özgün ve renkli şablonlar oluşturabilmenizi sağlayan yapay zeka platformu SendPulse; kullanışlı editörü, 100’ü aşkın hazır şablonları ve e-maillerin birçok cihazla uyumunu sağlayan teknolojisiyle mail marketing kampanyanızda başarıya ulaşmanızı sağlamaktadır.

  Marka bilinirliği arttırma, satışlara katkı sağlamak, doğrudan iletişim kurmak gibi önemli faydaları bulunan e-posta pazarlama, dijital pazarlamanın en etkili yöntemlerinden biri ve en önemlisi diğer pazarlama kanallarına göre çok daha düşük maliyetli. İşinizi büyütmenize ve marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olacak e-postalar, sms, web push ve smtp e-postaları göndermenin hızlı, sezgisel ve uygun fiyatlı bir yolu olan SendPulse, hem maliyetten hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

  E-posta pazarlama fikir verir
  E-posta pazarlama ölçülebilen bir çalışmadır. E-posta pazarlamasına yapılan yatırım, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görmeniz için bir fırsattır. E-posta pazarlama metriklerini düzenli olarak kontrol ettiğiniz takdirde, müşterilerinizin nelere cevap verdiğini ya da neleri önemsemediğini net olarak görebilirsiniz. Bu sayede e-posta pazarlamasını metin mesajlarınız ve diğer dijital pazarlama yaklaşımlarınız için kullanabilirsiniz.

  SendPulse ile başladığınız e-mail pazarlama kampanyasında alıcılarınızla ilgili sahip olduğunuz bilgilere göre e-postalarınızdaki değiştirilebilir metin alanlarını ayarlayabilirsiniz. SendPulse ile her bir alıcıya özel olarak hazırlanmış bir şablonu kolaylıkla oluşturabilmeniz mümkündür.

  Spam mail göndermediğinizden emin olun
  Gönderilen kişinin talebi olmadan gönderilmiş e-postalar spam olarak adlandırılır. Bu talep edilmemiş ticari e-postalar, e-mail pazarlama kampanyasının başarısız olmasına da neden olabilmektedir. SendPulse, e-postanın alınma ihtimalini en yüksek seviyede tutmak için mümkün olan en iyi sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Raporlama yetkinlikleri ve A/B test araçları kullanan SendPulse toplu e-mail hizmet sağlayıcıları sayesinde e-postalarınız abonelerinizin spam dosyasına düşmemektedir.

  Pazarlama giderlerinde minimum maliyet için SendPulse
  Maliyetli kataloglar oluşturmak yerine, abonelerinize e-posta göndererek ya da bu katalogların online versiyonlarını yollayarak, masraflarınızı kısabilirsiniz. Eğer yüzlerce aboneye geleneksel posta hizmetlerini kullanarak bir pazarlama kampanyası sunmayı düşünüyorsanız bunun maliyeti oldukça yüksektir. Başarı ile sonuçlanan ve çok kişiye en az maliyetle ulaşmanın uygun fiyatlı bir yolu olan SendPulse, maliyetin yanında zamandan da tasarruf edebilmeniz için bir fırsattır.

  Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse, 24 saat aktif olan telefon ve sohbet desteği ile her türlü soru ve sorunda müşterilerinin yanındadır.

 • En etkili pazarlama yöntemi email marketing
  Güvenilir bir geri dönüş oranı sağlayan email marketing (e-posta pazarlaması) ile karınızı yükseltebilirsiniz. Email marketing, pek çok kişi tarafından göz ardı edilen ancak hedeflenebilir, paylaşılabilir, güvenilir, ölçülebilir ve düşük maliyetli bir araçtır.

  E-posta en güvenilir online reklamcılık yöntemidir. Teknolojinin imkanları ile birlikte karınızı yükseltmek için e-posta reklamcılığı ve pazarlama yöntemlerini takip etmeniz karlı işler ortaya çıkarmanızda etkilidir. E-posta pazarlaması, işletmeniz için daha fazla fırsat sunar ve daha iyi bir yatırım getirisi sağlar.

  Email marketing sayesinde; kişilerinizi demografik bilgilerine, konumlarına veya herhangi bir veriye göre segmentlerine ayırarak e-postanın tamamını kimin gördüğünü tam olarak kontrol etme becerisine sahip olursunuz. E-postaları kişiselleştirmek, hedef kitlenizin kendi ihtiyaçlarına göre o özel içeriği almasını sağlar ve mesajınızı her müşteri için özelleştirmenizi ve dönüşüm oranını yükseltmenizi kolaylaştırır.

  İşiniz için email marketing düşünmenin zamanı geldiyse hemen SendPulse ile tanışın. SendPulse, işinizi büyütmenize ve marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olacak e-postalar, sms, web push ve smtp e-postaları göndermenin hızlı, sezgisel ve uygun fiyatlı bir yoludur. Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse, 24 saat aktif olan telefon ve sohbet desteği ile her türlü soru ve sorunda müşterilerinin yanındadır.

  Email Marketing Marka Bilinirliğiniz Artırın
  Her e-posta gönderildiğinde hedef kitleniz verdiğiniz hizmete ve markanıza maruz kalır. Email marketing sayesinde; stratejik planlama, akıllı tasarım ve hedeflenen içerikle işiniz sürekli olarak değer kazanır, marka bilinirliğiniz artar.

  Müşterileri için oluşturduğu toplu mail kampanyalarında; müşteriye özel domain, abonelik formları, mobil uygulama, API hizmeti ile e-posta gönderme gibi çeşitli hizmetler sunan SendPulse başarılı e-posta gönderiminde bir adım ileride olmanızı sağlamaktadır.

  Email Marketing Kolay Paylaşılabilir
  Pazarlamanın birçok biçimi e-posta pazarlaması kadar kolay paylaşılmaz. Hedef kitleniz basit bir şekilde “ileri” düğmesine tıklayarak fırsatlarınızı, tekliflerinizi ve haberlerinizi arkadaşlarıyla paylaşabilirler. Emaillerinizi paylaşan kişiler, adeta “marka elçisi” olarak hareket ederler. Bir abone arkadaşları ile e-postanızı paylaştığında, markanız daha fazla fazla güvenilirlik kazanır.

  Email Marketing Ölçülebilir
  Analizler, herhangi bir kampanyanın başarısını ölçmek için vazgeçilmezdir. Pek çok pazarlama kanalı belirsiz ve tahminler üzerine sonuçlar ortaya koymaktadır. Oysa e-posta pazarlaması; tıklama oranları, abone tutma oranları, teslim oranları gibi hassas ve değerli ölçümler üretmektedir. Daha da iyisi bu ölçümler sadece sayı ve yüzdelerle sınırlı değildir. Bunlar, müşterilerinizin davranışları ve çıkarları ile ilgili fikirlerdir. E-posta pazarlama kampanyanızı, tüketicilerin hangi bilgilere en çok tepkiyi verdiğini izlemek için bir araç olarak kullanabilirsiniz. Buradan, daha başarılı kampanyalar ve ilgi konularına yönelik pazarlama stratejinizi de hedefleyebilirsiniz.

  SendPulse’un e-mail pazarlama kampanyasında toplu mail gönderirken A/B testi sayesinde; e-postanızın konu veya gövde bölümünün birkaç farklı versiyonunu test edebilir ve en iyi sonuçları aldığınız versiyonu kullanabilirsiniz. Böylece en etkili e-postayı da bulabilirsiniz.

  Email Marketing Maliyet Açısından Etkilidir
  E-posta pazarlamacılığının belki de en ilgi çekici avantajı yatırım getirisidir. Ekonomiktir. Çünkü; baskı maliyeti, posta ücreti, reklam ücreti söz konusu değildir. Güvenilir bir pazarlama danışmanıyla çalışmak süreci basit ve uygun maliyetli yapar. İşinizi büyütmenize ve marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olacak e-postalar, sms, web push ve smtp e-postaları göndermenin hızlı, sezgisel ve uygun fiyatlı bir yolu olan SendPulse maliyetten tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

  Stratejik bir yaklaşım, doğru yol gösterici ve güçlü bir mesajla, işletmenizin gerçek bir email pazarlamasına ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız SendPulse fırsatlarından yararlanın.

 • Toplu Mail Hizmeti Sağlayıcısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Sanal ortamda en etkili iletişim araçlarından biri olan e-mail ile yapılan pazarlama, doğrudan hedef kitleye ulaşmak anlamında firmalara büyük kolaylık sağlıyor. Bugün birçok şirket için toplu mail hizmeti, en verimli iletişim araçlarından biri. Ancak birçok kuruluş, e-postalarını gönderebileceği doğru e-posta hizmeti sağlayıcısını bulmak için gereken özeni göstermiyor. Bu konuda SendPulse en kaliteli hizmeti sunmaktadır. E-mail pazarlama ürünü ile birçok teknolojik yeniliği müşterileri ile buluşturan SendPulse toplu mail gönderiminde; A/B testi, otomatik mail gönderme ve e-posta zamanlayıcı hizmetlerini de vermektedir.

  Kuruluşunuz için doğru e-posta hizmeti sağlayıcısını nasıl bulacağınız ve toplu e-posta kampanyalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bunları nasıl yöneteceğiniz konusunda yardıma ihtiyacınız varsa öncelikle e-posta hizmet sağlayıcısı ihtiyaçlarınızı tanımlamanız gerekiyor;

  - E-posta işlevselliğiyle 3 yıl sonra nerede olmak istiyorsunuz?
  - Toplu mail listesine iki kez katılmayı seçmek yerine, opt-in (isteğe bağlı posta listesi) oluşturmaya ihtiyacınız var mı?
  - Bir etkinliğe kaydolmak gibi belirli bir işlemin tetiklediği bir dizi otomatik yanıt veren e-posta göndermeyi planlıyor musunuz?
  - Sonuçları ölçmek için hangi istatistikleri izlemeniz gerekiyor?
  - Bütçeniz nedir? E-posta hizmet sağlayıcısı e-postayı oluşturmanın yanında e-postanın doğru kişiye doğru biçimde ulaştırılmasında da rol oynayabilir. Bu çalışmanın bedeli ek hizmetlerle değişikliğe uğrayabilmektedir.
  - E-posta hizmet sağlayıcısı üzerinde çalışabilecek bilginiz var mı? Çevrimiçi araç kullanımı konusunda yetenekli bir personele sahip misiniz?

  SendPulse, e-postanın alınma ihtimalini en yüksek seviyede sağlamak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Eğer kendi imkanlarınızla toplu mail göndermeyi planlıyorsanız, göndereceğiniz maillerin hedefin spam dosyasına düşmeyeceğinden emin olmanız gerekir. Mümkün olan en iyi sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmak için kapsamlı raporlama yetkinlikleri ve AB test araçları kullanan SendPulse, toplu e-mail hizmet sağlayıcıları sayesinde e-postalar spam dosyasına düşmemektedir.

  Toplu Mail Gönderirken Bunlara Dikkat Edin
  -Toplu mail listenizde bulunmayan kişilere gönderim yapmayın. Doğrudan hedef kitlenize mail gönderin.
  - Kullanıcılara “üyelikten ayrılmak istiyorum” gibi bir cümlelik yanıt ile mail listesinden ayrılabilme imkanı tanıyın.
  - Firma adresi, telefon bilgisi gibi detaylı bilgiler toplu mailinizde mutlaka olsun.
  - E-mail sağlayıcının sınırlarını aşmayın, e-posta sayısı ve bu postaların gönderim aralıklarına dikkat edin. Her e-mail sağlayıcının günlük gönderdiği mail sayısı farklıdır.
  - E-postanız spam yazılımları tarafından engellendiyse, hedefteki kişinin mail kutusu dolduysa ya da hedef kişinin mail adresi iptal olduysa gönderdiğiniz mailler kullanıcılara ulaşmadan geri dönebilir. Böyle bir durumla karşılaşıyorsanız geri dönen maillerin sebebini araştırmalısınız.
  - E-mail marketing ile satışlarınızı yükseltmek, marka bilinirliğinizi artırmak, hedef kitlenizi genişletmek için profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa SendPulse size yardımcı olmak için var. Toplu e-mail hazırlamak için zamanınız yoksa e-mail pazarlama sektörünün önde gelen ismi SendPulse ile kaliteli bir hizmet alırsınız.

  SendPulse, işinizi büyütmenize ve marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olacak e-postalar, sms, web push ve smtp e-postaları göndermenin hızlı, sezgisel ve uygun fiyatlı bir yoludur. Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse, 24 saat aktif olan telefon ve sohbet desteği ile her türlü soru ve sorunda müşterilerinin yanındadır.

  SendPulse’ta yüzlerce e-posta şablonu ve tasarım sayesinde dakikalar içerisinde e-posta oluşturma olanağı bulunmaktadır. SendPulse; blog yazarları, işletme sahipleri, pazarlamacılar ve büyük şirketlerin de aralarında yer aldığı 250.000’den fazla aktif kullanıcıyla dönüşümlerini artırma ve işlerini geliştirmeleri konusunda yardımcı olmak adına verdiği güven ve taahhüt üzerine kurulu bir şirkettir.

 • Firmalar için toplu mail göndermek neden önemlidir?
  Sanal ortamda en etkili iletişim araçlarından biri olan e-mail ile yapılan pazarlama, doğrudan hedef kitleye ulaşmak anlamında firmalara büyük kolaylık sağlıyor. Gönderilen kapsamlı bir mail ile marka bilinirliğini arttıran, müşteri ile doğrudan iletişim kuran firma, satış rakamlarını artırmanın en kolay yollarından birini de denemiş olur. Bu anlamda özellikle geniş bir müşteri portföyüne sahip olan ve ayda yüzlerce mail göndererek hem müşterilerine kampanyaları hakkında bilgi vermek isteyen hem de şirket bütçesini düşünen firmalar için toplu mail gönderme eşsiz bir fırsat.

  Toplu e-posta pazarlaması, mümkün olan en kısa sürede yüzlerce potansiyel müşteriye nasıl ulaşılabileceği sorusuna cevaptır. E-posta pazarlama kampanyalarının en önemli avantajı, toplu e-mail fiyatlarının oldukça düşük maliyetli olmasıdır.

  SendPulse ile Reklamınızı Düşük Maliyetle Yaparsınız
  Geleneksel posta hizmetlerini kullanarak yapılan pazarlama kampanyasının yüzlerce müşteriye ulaştırılması yüksek maliyetler gerektirir. İşinizi büyütmenize ve marka bilincinizi artırmanıza yardımcı olacak e-postalar, sms, web push ve smtp e-postaları göndermenin hızlı, sezgisel ve uygun fiyatlı bir yolu olan SendPulse, hem maliyetten hem de zamandan tasarruf etmek isteyenler için dijital çözümler sunmaktadır.

  SendPulse platformu, kullanıcı profilleri oluşturmak için abone verilerini kullanmanıza izin verir.

  SendPulse ile Kişiselleştirilmiş E-Postalar Gönderirsiniz
  Her bir müşteriye kişiselleştirilmiş mektuplar yazmanın ne kadar zaman alabileceğini hiç düşündünüz mü? Oysa SendPulse e-mail pazarlama hizmeti ile her bir alıcıya kişisel bir dokunuşla e-posta göndermeyi kolaylaştıran özel bir yazılım sunmaktadır. SendPulse müşterilerinin, ada göre adresleyebilme ve e-postalara bir alıcı hakkında tüm bilgileri ekleyebilme olanakları bulunmaktadır.

  E-postalarınızda; 'Sevgili Müşteri' yerine müşterilerin adlarını ekleyebilirsiniz. Ayrıca, toplu e-posta pazarlama kampanyaları için yazılım paketleri, kampanyanızı daha da kişiselleştirmenize yardımcı olabilecek şablonlarla donatılmıştır.

  Daha Fazla Kopya Yok
  Kimse aynı e-postayı iki kez almaktan hoşlanmaz. E-posta pazarlama servisleri, verilen bir e-mail adresine yalnızca bir kez bir e-posta gönderir. Ayrıca, e-posta pazarlama kampanyaları yapan yazılımlar bir takım önemli özelliklere sahiptir:

  Gönderilen tüm e-postaları izler ve geri dönen e-postaları tespit eder. Bu bilgileri otomatik olarak veritabanında saklar. Gönderme listelerinin oluşturulmasını ve düzenlenmesini sağlar. E-postayı kimin açtığını ve tıklanan bağlantıları denetlerler.

  Bu işlevler, toplu e-posta pazarlama kampanyanızın performansını önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olur. Tüm bu olanakların yanında, firmaların otomatik olarak e-posta açılma oranlarını üst seviyeye çıkarmasına yardımcı olan yapay zeka platformu SendPulse, kullanıcılarına iletişim kurmaları için basit, yüksek kaliteli ve güvenilebilir bir yol sunmaktadır.

  İsteğe Bağlı Posta Listeleri
  Portföyünüzdeki tüm internet kullanıcılarını tekliflerinizle bombardıman altına almak yerine, ilgili kişileri opt-in (isteğe bağlı) posta listelerine ekleyerek teklifinizi sadece potansiyel müşterilerinize sunabilirsiniz.

  Toplu mail göndererek;
  - Uygun fiyatlarla etkili reklamlar yapabilirsiniz.
  - İlgi alanlarına göre e-mail almayı kabul etmiş olan kullanıcılara ulaşabilirsiniz.
  - Hedef kitlenin web sitenizi ziyaret etmesini beklemeden, doğrudan potansiyel müşteriye ulaşmış olursunuz.
  - Kağıt ve baskı masrafınız olmaz.

  Toplu e-mail hazırlamak için ekstra zaman gerekir. Eğer buna zamanınız yoksa e-mail pazarlama sektörünün önde gelen ismi SendPulse, müşterilerine sağladığı hizmetlerle en kaliteli hizmeti sunmaktadır. SendPulse, işinizi büyütmenize ve marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olacak e-postalar, sms, web push ve smtp e-postaları göndermenin hızlı ve uygun fiyatlı bir yoludur. Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse, 24 saat aktif olan telefon ve sohbet desteği ile her türlü soru ve sorunda müşterilerinin yanındadır.

  New York, Sao Paulo, İstanbul, Saint Petersburg ve Kiev'de ofisleri bulunan SendPulse, 2015 yılında hizmet vermeye başlayan bir yapay zeka platformudur. SendPulse ürünleri arasında e-mail pazarlama, SMTP hizmeti, web push, SMS, API hizmetleri bulunmaktadır.

 • İşveren ve serbest çalışan ilişkisinde yeni dönem: “SanalUzman.com”
  Tam zamanlı personel çalıştırmayı tercih etmeyen veya projeleri için uzman bulmakta zorlanan işverenlere istedikleri çalışanı, proje bazlı iş arayışındaki serbest çalışan (freelance) uzmanlara ise istedikleri işi ve projeyi bulma kolaylığı sağlayan yeni nesil online iş platformu SanalUzman.com, işverenler ile serbest çalışanlar (freelance) arasında yaşanan “ödeme sorunu” ve “kaliteli hizmet alma” sorununa da çözüm getiriyor. Çözümle, işverenin yapacağı ödeme öncelikle havuz hesabına aktarılıp, işverenlerin işi onaylamalarının ardından uzmanın hesabına iletilmesi yöntemiyle "güvenli ödeme" ortamı yaratılıyor. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda ise SanalUzman.com, hakemlik incelemesine olanak sağlayan SincApp (SanalUzman İnceleme Aplikasyonu) adlı uygulamasıyla, uzmanların hak ettikleri ödemeyi almalarına yardımcı oluyor, işverenlere de işin hangi aşamada olduğunu takip etme olanağı sunuyor.

  Kapalı ofis ortamında çalışmayı sevmeyen, sabit maaşa ve şirket ve kurum kurallarına bağlı kalmak istemeyen, ya da sabit kazancı olsa da ek gelire ihtiyaç duyan, yazılım, tasarım, çeviri, metin yazarlığı, reklamcılık, satış pazarlama, danışmanlık dâhil birçok alanda proje bazlı çalışan (freelance) uzmanlar ile işverenleri buluşturan SanalUzman.com; işverenlere de çok sayıda uzman arasından seçim yaparak, bütçe ve taleplerine uygun doğru kişiyi bulma fırsatı sunuyor. Uzmanlar, platform üzerinde işverenlerin taleplerini inceleyerek diledikleri proje bazlı işlere teklif verebiliyor. SanalUzman.com’a kaydolan işverenler ve uzmanlar, platform üzerinden iş sürecini de yakından takip edebiliyor.

  Her sektör ve pozisyondan adaya binlerce iş, firmalara ise üstün nitelikli uzman sağlamayı hedefleyen SanalUzman.com’un Kurucu Ortağı Can Yanyalı, SanalUzman.com’u, son yıllarda önemli oranda değişen ve gelişen iş dünyasının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurguladıklarını söyledi. Can Yanyalı: “Geçmişte iş bulmak için gazete ilanlarına bakılırken, günümüzde internete yönelme oldu. Bir dönem İş ve İşçi Bulma Kurumu tarafından yürütülen hizmetlerin birçoğu da artık internet ortamında gerçekleşiyor. Nerede, ne zaman çalışıldığı gitgide önemini yitirirken; çağın talebi olan daha verimli yeni nesil iş modeli ‘Proje Bazlı Serbest (Freelance) Çalışma’ Türkiye’de ve tüm dünyada yaygınlaşıyor. Örneğin ABD’de freelance çalışan uzman sayısı 55 milyonu buldu” dedi.

  “Nitelikli İş, Uzman Çalışan” misyonuyla hareket eden SanalUzman.com’un yenilikçi bakış açısı ve üstün teknolojisiyle yeni trende katkıda bulunacağını vurgulayan Yanyalı, “Farklı projelerde yer alarak kendini geliştirmek isteyenlere, öğrencilere, ek gelir ihtiyacında olanlara ve bu yetenekli insanlara ulaşmak isteyen işverenlere çağdaş bir alternatif sunacağız. Onlar için yeni bir kapı aralayacağız. SanalUzman.com, işyaşam dengesinin doğru kurulmasına yardımcı olarak, iş tatminini ve verimliliği de olumlu etkileyecek.” dedi.

 • Toplu taşıma araçlarında şarj istasyon projesi
  Engelli vatandaşlarımız sosyal hayatta birçok problem ile karşılaşıyor. Bu problemlerden biri de akülü araçların şarj sorunu... Bu sorunun çözülebilmesi veya daha da kolaylaştırılabilmesi adına Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneğinin engelli üyeleri ile birlikte ortak bir projede yer alıyor.

  Konuyla ilgili Makine Mühendisi Sn. İsmail Başar Duran, Sn. Ali Güneş ve Project 42 firmasından Sn. Hasan Basri Özaydın ve Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneğinin engelli üyeleri ile Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği genel merkezinde bir toplantı gerçekleştirildi.

  Toplantıda; Toplu Taşıma araçlarında engelli bireylerin sosyal hayatta yaşadıkları sorunlarla ilgili bilgiler paylaşıldı ve bu sorunların çözümüyle ilgili karşılıklı notlar alındı. Toplumsal hayatta akülü tekerlekli sandalyelerin şarj sorunu önemli bir sorun olarak not edildi ve bunun çözümlenebilmesi adına fikirler beyan edildi.

  Konuyla ilgili Makine Mühendisi Sn. İsmail Başar Duran, Sn. Ali Güneş ve Project 42 firmasından Sn. Hasan Basri Özaydın toplu taşıma araçlarında telefon şarj edilebilme özelliğinden yola çıkılarak aynı şekilde akülü tekerlekli sandalye araçlarının şarj edilebilmesi için bir sistem geliştirebilmek adına önerilerini ve yöntemlerini dile getirdi. Toplu taşıma araçlarında şarj istasyonu kurulması hakkında detayların görüşüldüğü toplantıda engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak detaylar üzerinde de duruldu.

  Project 42 firmasından Hasan Basri Özaydın, akülü araçların pil ömrünü uzatmak ve daha uzun mesafeli konforlu sürüş adına yapılacak bu çalışmada Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği ‘den destek almak istediklerini ve projeyi ülke genelinde kullanılabilir duruma getirmek için gerekli teknik alt yapıyı oluşturmaya başladıklarını belirtti. .

 • BEDD, Yöntem Kozmetik (Viaport Cosmo Home) Sosyal Sorumluluk Projesi
  Yöntem Kozmetik AŞ. Hazırladığı sosyal sorumluluk projesi ile Viaport Cosmo Home mağazasından satılan her Pantene (P&G) şampuanın gelirinden, bedensel engellilerle dayanışma derneğine 1TL bağışta bulunuldu. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında elde edilen bağış ile Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneğine 2 adet akülü tekerlekli sandalye bağışlandı.

  Viaport Cosmo Home mağazasında gerçekleştirilen teslim töreninde Yöntem Kozmetik AŞ. Satış Yöneticisi Sn. Onur Vurgun,Yöntem Kozmetik AŞ. Satış Direktörü Sn. Mehmet Sümer, Cosmo Home Satın alma Müdürü Sn. Ulaş Turun ve BEDD Genel Başkanı Sn. Kemal Demirel hazır bulundu.

  Viaport Cosmo Home mağazasında gerçekleştirilen teslim töreninde Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Genel Başkanı Sn. Kemal Demirel kısa bir konuşma yaparak; “Engelli dostlarımızın hayatlarında bir fark yaratmak için yıllardır gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Değerli gönül dostlarımızın yaptığı bağışlar neticesinde engellilerin yaşamını kolaylaştırmak öncelikli amacımız olmuştur. Derneğimizin çeşitli organizasyonları ile engelli kardeşlerimizi sosyal yaşama adaptasyonları için çabamızı sürdürmekteyiz.’’

  Hazırlanan sosyal sorumluluk projesi ile tüm destekçilere ve gönül dostlarına teşekkür ederek, bağışlanan akülü tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahibi Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği üyelerine teslim etti. Bağışlanan sandalyeler ile engelli insanlara verilen destekten dolayı tüm Yöntem Kozmetik AŞ. ve Cosmo Home ailesine, teşekkürlerini sundu.

 • Media Markt’ın randevulu teslimat hizmeti
  16 ülkede yüzlerce mağazası ve binlerce çalışanı ile hizmet veren Media Markt, dünyaca ünlü markaları, Alman uzmanlığı ve cazip fiyat imkânları ile temsil etmektedir. Hem satış öncesi hem de satış sonrası süreçte müşteri öncelikli bir politika izleyen Media Markt, 50 yıllık birikimi ve profesyonel hizmet anlayışı sayesinde günümüzde de elektronik perakende sektörünün lider firmaları arasında bulunmaktadır. Media Markt, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin büyük şehirlerinde toplam 48 mağaza ile hizmet vermektedir. Geniş ürün yelpazesine ferah bir ortam içinde ulaşabileceğiniz fiziksel mağazaların yanı sıra online alışveriş ayrıcalıkları da Media Markt fırsatları ile sizlere sunulmaktadır. Çağın gereksinimlerine hızlı bir şekilde adapte olan Media Markt, şu günlerde perakende sektöründeki önemli ilklere imza atmanın gururunu da yaşamaktadır. Sektördeki en yenilikçi hizmetler arasında yer alan “Randevulu Teslimat“, randevu sistemi ile hızlı teslimat gerçekleştirilebilmesini sağlamaktadır.

  Randevulu Teslimat Hizmeti Nedir?
  Randevulu teslimat hizmeti; Bursa, Eskişehir ve Mersin İllerinde ve bu illerin belli ilçelerinde saat 00:00’a kadar verilmiş olan belirli siparişlerin, hemen sonraki gün 15:00 ile 19:00 saatleri arasında teslimatının yapılması anlamına gelmektedir. Eskişehir’de Odunpazarı ve Tepebaşı; Bursa’da Mudanya, Yıldırım, Nilüfer, Osmangazi, Kestel ve Gürsu; Mersin’de Mezitli, Yenişehir, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde hızlı sipariş işlemleri gerçekleştirilmektedir.

  Hangi Ürünler Randevulu Sipariş ile Satın Alınabilir?
  Randevulu teslimat sipariş hizmeti; buzdolabı, derin dondurucu, bulaşık makinesi, fırın ve çamaşır makinesi gibi tüm büyük beyaz eşyaları ve tüm televizyon modelleri için geçerlidir.

  Randevulu Teslimat Süreci Nasıl İşler?
  Pazar günü dışındaki her gün saat 00:00’a kadar hızlı teslimat hizmetinden yararlanabilmek mümkündür. Verilen siparişler sadece 15:00 ile 19:00 saatleri arasında teslim edilmek üzere yola çıkarılır. Teslimat ücreti, satın almış olduğunuz ürünün boyutlarına ve ağırlığına göre farklılık gösterebilir. Media Markt anlaşmalı mağazalarından Jet teslimat şeklinde gönderilen ürünler, Horoz Lojistik aracılığı ile ev ya da iş yeri adresinize ulaştırılır. Ürünü iade etmek istediğinizde de Horoz Lojistik depo adresi üzerinden göndereyim yapılır. Teslimat adresinde bulunmadığınız durumlarda ise vermiş olduğunuz sipariş iptal edilir ve ürün tekrar ana mağazaya gönderilir.

 • Cimri.com yeni işbirlikleriyle büyüyor
  Daha fazla fayda sağlamak için kullanıcıların yaşamlarına göre hedeflemeler yapmak ve gündelik hayatın içinde yer almak isteyen Cimri.com, alternatif iletişim kanalları oluşturup, bu mecralara göre işleyişini şekillendiriyor. Grup şirketlerinden Kariyer.net’le yapılan işbirliği, Alle Hamile’yle gerçekleşen entegrasyonla birlikte BiP, Cimri.com’un üçüncü projesi. Kariyer.net ile yeni sektörel hedeflemeler, Alle Hamile ile çocuk bekleyen aileler, BiP ile de sosyal kullanıcılara ulaşım sağlıyor.

  Cimri.com Şimdi Turkcell BiP’de!
  Artık Turkcell’in anlık mesajlaşma uygulaması olan BiP’i kullanarak da Cimri.com’a ulaşabilirsiniz. İlk yapmanız gereken BiP üzerinden Cimri.com kanalını takip etmek. Takip etmeye başladıktan sonra dilediğiniz zaman Cimri.com ile canlı konuşma başlatabilirsiniz. Canlı konuşma sayesinde araştırmak istediğiniz ürün çeşitlerini ve en ucuz fiyata nereden alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

  Örneğin güneş gözlüğü almak istiyorsunuz; Cimri.com’a ‘’güneş gözlüğü’’ yazdığınız takdirde, en popüler güneş gözlükleri size mesaj olarak geliyor, dilediğinizi seçerek, ürünün en ucuz fiyat alternatiflerine bakabiliyor ve istediğiniz mağazadan alışveriş yapmak üzere o mağazanın sayfasına yönlenebiliyorsunuz.

  BiP uygulamasında açılan Cimri.com kanalı, takipçi sayısı olarak diğer sosyal mecralara göre çok daha hızlı bir oranla artarak, kısa sürede ciddi bir takipçi seviyesine ulaştı. Kanala abone olanlar ürün aramanın yanı sıra, günlük ve anlık fırsatlardan haberdar da olabilecek. Henüz yolun başında olan bu yeni projenin zaman içinde kullanıcı deneyimini ve kullanıcılardan gelen geri dönüşleri değerlendirerek geliştirilmesi bekleniyor. Cimri.com, BiP Kullanıcılarının da aradığı ürünü en kısa zamanda ve en avantajlı şekilde bulmasını sağlayarak ‘’tasarruf ettirir’’ politikasını sürdürmeyi hedefliyor.

  Cimri.com + Alle Hamile = Tutumlu Hamile
  Kullanıcıya fayda sağlayacak ve bebek bekleyen ailelere tasarruf ettirecek yeni bir uygulama özelliği de Cimri.com ile Alle Hamile iş ortaklığıyla devreye girdi. ALLE Hamile 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde sadece iOS uygulamasıyla 45bin kayıtlı kullanıcıya ulaşıp, kullanıcılarına her ay 100binin üzerinde kişiye özel özelleştirilmiş e-posta göndermeye başladı. 25-34 yaş aralığındaki mobil anne adayı 390bin kadını aktif kullanıcısı yapmayı hedefleyen ALLE Hamile, yeni geliştirilen Tutumlu Hamile aracı ile ailelere hamilelik alışverişi, doğum öncesi ya da doğum sonrası yapacakları bebek alışverişi için avantaj sağlanıyor. ALLE Hamile uygulaması içinden ‘Tutumlu Hamile’ bölümüne giren kullanıcılar, Cimri.com’un anne ve bebek kategorisinde bulunan en avantajlı ürünlere ulaşabiliyor. Bunun yanı sıra, uygulama içine yerleştirilmiş filtre ve sıralama seçenekleri sayesinde, aranan ürünün, istenen fiyat aralığı ve özelliklere öncelik vererek listelenmesi seçeneği de mevcut.

  Kariyer.net ve Cimri.com
  Kariyer.net ile yapılan işbirliğinde, çalışanların ve işverenlerin ilgilendikleri sektörlere göre fayda sağlayabilecek ürünler karşılarına çıkıyor. Cimri.com, yeni oluşturulan bu kanalla beraber hem hedef kitlenin ilgisini çekebilecek fırsatlar sunuyor hem de daha geniş bir kitleye ulaşarak, bilinirliğini arttırıyor.

  Günümüz bilişim ve teknoloji sektöründe tek bir mecraya bağlı kalmadan hareket edebilmek çok önemli. Firmaların iletişim ve satış kanalları çeşitlendikçe esneklikleri artıyor ve riskleri de aynı ölçüde azalıyor. İnternet özgür ve sınırsız bir alan. Sadece uluslararası tekellerin izin verdiği kadar var olmayı seçmek yerine, yerel firmaların iş ortaklıklarıyla beraber büyümesi ve alternatifler oluşturması tüm sektör için olumlu etkiler yaratacak.

 • Organik bebek ürünlerinin online mağazası: Hopcute.com
  Ekolojik organik ürünlere ihtiyacı olan bebekli aileler için; sağlıklı kumaşlardan bebek tulumları, bebekler için organik kumaştan üretilmiş bornozlar, bebeklerin ve çocukların güvenle oynayabileceği organik üretim oyuncak çeşitleri, organik makarnalar, bebekler için en değerli mücevher olan kehribar kolye ve bileklik çeşitleri organik sertifikalı bebek ürünlerinin online mağazası Hopcute.com’da yer alıyor.

  Hassas bir cilt yapısı olan bebeklerin sağlıklı ve organik ham maddeyle üretilmiş ürünler kullanması gerekir. Bebeklerin giysileri, besinleri, bakım ürünleri ve oyuncakları organik ürünler arasından tercih edilmelidir. Bebeklerin sağlığını önemseyen Hopcute.com bu anlamda en güvenilir web sitesidir. Web sitesinde yurt dışından ithal kimyasal içermeyen organik sertifikalı ürünlere yer veren Hopcute.com, aksesuar çeşitleri, bakım-kozmetik, ürünleri, battaniye çeşitleri, kısa ve uzun kollu bebek tulumları, bodyler, bornozlar, çoraplar, kehribar kolye ve bileklikler, organik makarnalar oyuncaklar, pijama takımları ve yeni doğan setleri gibi geniş bir yelpazede ürün çeşitliliği sunuyor.

  Organik pamuk ve organik sertifikalı tekstil ürünlerinin özellikleri
  Organik olmayan pamuk üretiminde kullanılan tarım ve böcek ilaçları, insan sağlığı için tehlike oluşturan kimyasallardır. Zararlı kimyasallar arasında yer alan; ağır metal ve azot içeren boyalar, ağartıcılar, florokarbonlar, aldehitler ve amonyak gibi zararlı maddelerin kanserojen etkisi olduğu gibi doğurganlığa ve anne karnındaki bebeğe de zararları vardır.

  Organik pamuk; sentetik tarım ilaçları, bitki öldürücü ve gübrenin en az 3 yıl süresince hiç kullanılmadığı çiftlikler tarafından üretilir. Organik pamuk ürünler hiçbir şekilde Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO) içeren tohumlardan üretilmez. Sentetik gübre ve pestisitler yerine, tabii gübre ile yetiştirilir. Böcek ilacı veya kimyasal gübre kullanılmadan organik tarımla yetiştirilmiş pamuğun kullanıldığı kıyafetlerin seçilmesi hem genel sağlık anlamında kanserden korunma sağlar hem de alerjik hastaların kimyasallardan olumsuz etkilenmesini önler. Kimyasal ürün kullanılmadan üretilen ürünler sizi ve bebeğinizi ciddi sağlık sorunlarından koruduğu gibi ekolojik dengenin korunmasına da destek olur.

  Bebeklerin ve çocukların ihtiyacı olan ve kimyasal içermeyen organik ürünleri web sitesine taşıyan Hopcute.com, tekstil, gıda ve bakım ürünlerinin güvenilir bir e-ticaret sitesidir.

  Hopcute üzerinden yaptığınız alışverişlerde kredi kartı ve havale ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

 • ABD göçmen vizesi Green Card nedir?
  Birçok kişinin Amerika’da yaşam hayallerini süsleyen ABD göçmen vizesi Green Card, başlangıçta Amerika’ya giriş vizesidir. Ülkeye girdikten sonra esas Green Card’ı alan kişiler, bu kart sayesinde ABD’de göçmen statüsünde yaşama hakkına sahip olmaktadır. Green Card ile Amerika’da yaşayan bir kişinin neredeyse bir Amerikan vatandaşına denk hak ve yükümlülükleri olmaktadır. Kişi belli bir süre ABD’de yaşadıktan sonra vatandaşlık başvurusu da yapabilmektedir.

  Green Card almak zorlu, karmaşık bir süreçtir ve bunun birçok yolu vardır. Başvuru sürecinde form, bilgi, evraklar ve bazen 1’den fazla mülakat talep edilmektedir. Greencard başvurusu aşamasında istemeden de yapılabilen hatalar, süreci yavaşlatabilmekte ve kimi zaman da başvurular tamamen iptal edilebilmektedir. Bu nedenle aksaklıkların önüne geçmek adına profesyonel bir danışmanlık almak başvuru işlerini hızlandıracaktır.

  Amerikan göçmen vizesi nasıl alınır?
  Amerikan göçmen vizesi almak için yaptığınız araştırmalar sonucunda kafa karışıklığı yaşadıysanız; Amerikauzmani.com sayesinde vize sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. Randevudan son aşamaya kadar danışmanlığınızı yapan Amerikauzmani.com, ABD turist vizesi, göçmenlik (greencard) ve vatandaşlık konularında geniş hizmet sunmakta, tecrübesi ve pratikliği ile işinizi kolaylaştırmaktadır. Ankara merkezli bir kuruluş olan Amerika Uzmanı, tüm Türkiye’ye ve mevcut ABD vize kanunları çerçevesinde İran’a da hizmet vermektedir.

  Amerikauzmani.com; üniversite öğrenimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan ve aynı bölümde yüksek lisans derecesini alan Gökçe Taşkıran tarafından kurulmuştur. İlk iş deneyimi Turkish Daily News gazetesinde muhabirlik olan Taşkıran, daha sonra Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde Dış İlişkiler dairesinde devam etmiştir. Taşkıran’ın Amerikauzmani.com’u hayata geçirmesine olanak sağlayan asıl iş tecrübesi ise 15 yılını geçirdiği, takım lideri konumuna yükseldiği ve her tür ABD vizesi konusunda geniş bilgi birikimi edindiği ABD Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü olmuştur.

  Amerikauzmani.com’dan alacağınız profesyonel danışmanlık hizmetinin özellikleri:
  - 15 yıllık ABD Büyükelçiliğinde takım liderliği seviyesinde çalışma tecrübesi,
  - Amerika Uzmanı, her müşterisi için titiz ve özenli başvuruda bulunuyor; sonrasında yakından takip ediyor,
  -Sonuç odaklı bir vize süreci yaşatma hedefiyle, her ne kadar son karar mülakatta Konsolos tarafından verilse de vize işlemlerini doğru ve eksiksiz başvuru ışığında olumlu bir neticeye ulaştırmayı hedefliyor,
  - Tüm Türkiye’de telefonla, mesajla veya e-mail ile Amerika Uzmanından bilgi alınabiliyor,
  - New York merkezli Amerikalı hukuk bürosu iş ortağı sayesinde özellikle göçmenlik konusunda size sunulabilecek en kapsamlı ve kaliteli hizmeti taahhüt ediyor.

  Amerikauzmani.com; vize başvurunuz süresince size doğru şekilde yönlendirerek Amerika vizesi almanız için hızlı ve sonuç odaklı danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 • Aradığınız evcil hayvan ürünleri Petzimo.com’da
  E-ticaret siteleri sayesinde mağaza sayısı az olan sektörler büyük kolaylık yaşıyor. Örneğin; pet shop malzemeleri satan mağazaları, ihtiyaç olduğunda anında bulmak çok kolay olmuyor. Petshop mağazası bulunduğunda ise müşteri, beklediği ürün çeşitliliği ile karşılaşamıyor. Bu sorunun önüne geçmek amacıyla, birçok popüler ve en kaliteli kedi ve köpek maması markalarını web sitesinde bir araya getiren Petzimo.com, uygun fiyatlar ve ödeme kolaylıklarıyla petshop ürünlerini adresinize kadar getiriyor.

  Purina kedi maması ve Purina köpek maması gibi gibi kaliteli mama markalarını bir araya getiren Petzimo.com’da evcil hayvanlarınız için kedi bakım ürünleri, köpek bakım ürünleri, kedi ve köpek aksesuarları, tasma çeşitleri, taşıyıcılar, kedi ve köpek yatakları, evcil hayvan tuvalet ürünleri ve daha birçok pet shop malzemesi de satın alabilirsiniz.

  Petzimo’da alışveriş nasıl yapılıyor?
  Petzimo.com’da yer alan evcil hayvan ürünlerine Petzimo’nun Android ve mobil uygulamarında da ulaşılabiliyor. Her iki uygulamada da kullanıcı adı ve şifre ile girişi yapıldıktan sonra ürünler “Sepete Ekle” seçeneğine tıklayarak alışveriş sepetine atılabiliyor. “Sepetim” sayfasındaki “Satın Al” seçeneğine tıklayarak önce adres ekleyip, ardından ödeme seçeneği işaretlendikten sonra, sipariş onaylanıyor. Petzimo mobil uygulamalarındaki ödeme seçenekleri Petzimo.com web sitesindeki alışverişlerde de olduğu gibi online kredi kartı, havale ve kapıda nakit ya da kredi kartı olarak sunuluyor.

  Petzimo.com web sitesi ve Petzimo mobil uygulamalarıyla, evcil hayvanların tüm ihtiyaçları karşılanabiliyor. Siz de hemen Petzimo’da alışverişe başlayın, evcil hayvanınızın ihtiyacı olan pet shop ürünlerini uygun fiyatla alın. Petzimo’da köpek ve kedi mamaları, ödüller, besin takviyeleri, mama ve su kapları, pire ve parazit koruma ürünleri, bakım ürünleri, temizlik ürünleri, aksesuarlar, taşıma çantası, tasmalar, oyuncaklar, yuvalar, tuvalet ürünleri, evcil hayvan kapıları, kuşlar için kraker ve aksesuar çeşitleri, kemirgen yemleri ve aksesuarları ayrı ayrı görüntülenerek, ihtiyaç duyulan ürün kolayca bulunabiliyor.

 • Koalay.com, Hermes Yaratıcılık Yarışması'nda 2 altın ödül kazandı
  Online sigorta brokeri Koalay.com, saygın bir yarışma olan Hermes Yaratıcılık Ödülleri Yarışması’nda 2 Altın Ödül kazandı. Hermes ödülleri Koalay.com adına; uluslararası alanda marka farkındalığı, müşteriler ve iş ortakları tarafında kazanılan itibar açısından büyük önem taşıyor.

  Türkiye'de araç sahiplerinin sigorta yaptırırken farklı seçenekleri değerlendirerek en uygun sigorta poliçesi teklifini satın alabilmelerini sağlayan online sigorta brokeri Koalay.com, her yıl tasarım profesyonellerinin çalışmalarını konsept, içerik, tasarım ve teknoloji açısından değerlendiren Hermes Yaratıcılık Ödülleri Yarışması’nda 2 altın ödül kazandı. Bu yıl 195 kategoride 6 bin başvuru alan Hermes Creative Awards, Koalay’ı “İşletmeden Tüketiciye” ve “Ürün” kategorilerinde 2 altın ödüle layık gördü.

  Koalay’ın aldığı 2 altın ödül şu şekilde;
  1) İşletmeden Tüketiciye Kategorisi: Türkiye'de işleri en çok kolaylaştıran B2C sitesi.
  2) Ürün kategorisi: Türkiye'nin araç sigortası satın alınabilen ilk tüketici web sitesi.

  Koalay.com'un online sigorta brokerliği hizmetleri, Türkiye'de tüketicilerin araç sigortası yaptırırken farklı seçenekleri değerlendirerek en iyi sigorta poliçesi teklifini satın alabilecekleri konusunda bilinçlenmelerini sağlıyor. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama, araç sahiplerine en uygun araç sigortasını satın almaları konusunda fırsat sunuyor. Koalay.com web sitesinin Hermes ödüllerini almasında etkili olan iş modeli ve değerlendirme süreci şu şekilde gerçekleşti:

  - Koalay’ın online sigorta brokerliği hizmetleri
  -  Koalay’da kimler hizmet alıyor? (Eğitim düzeyi yüksek, teknolojiye meraklı, 30-50 yaş aralığında araç sahipleri.)
  -  Koalay’da hedef ne? (Ücret ödemeden, farklı sigorta şirketlerinden anında araç sigortası teklifi alabilme ve tercih edilen poliçeyi satın alma olanağı.)
  -  Koalay nerede hizmet veriyor? (Tüm Türkiye'de.)
  -  Neden Koalay? (Araç sigortası satın almak için en düşük maliyetli, en uygun ve en kullanışlı seçenek.)
  -  Koalay nasıl hizmet veriyor? (Websitesi ziyaretçileri 5 basit adımda Türkiye'nin en büyük sigorta şirketlerinin sunduğu fiyat seçeneklerinden birini seçerek sigorta poliçelerini anında satın alabiliyorlar. Teklif ve satın alma süreçleri, basit ve kısa formlar kullanılarak websitesi üzerinden satış elemanı baskısı veya kafa karıştıran detay bilgiler olmadan tamamlanabiliyor.)

  Koalay.com’da müşteriler araç sigortasını 3 dakikada satın alabiliyor. Koalay.com'un anlaşmalı olduğu sigorta şirketleriyle zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan sistem entegrasyonu bulunuyor. Koalay.com’un Hermes Yaratıcılık Ödülleri Yarışması’ndaki 2 altın ödül başarısında; marka web sitesinin yaratıcılığı, Cengiz adlı koala maskotunun marka vaadini çok etkili bir şekilde temsil ediyor olması, web sitede ilk yıl 1.700.000 olan toplam sigorta teklifi sayısının 2. yılda 2.005.680 gibi bir sayıya ulaşması ve Koalay’ın tüketici güveni oluşturması etkili oldu.

  Koalay.com, anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinin sunduğu kasko ve trafik sigortası tekliflerini, poliçe tutarlarını ve poliçe kapsamlarını çok kısa bir süre içerisinde tarayarak karşılaştırıyor. Siz de hemen Koalay.com’a girin 3 dakika gibi kısa bir sürede 5 kolay adımda poliçenizi anında satın alın.

 • Jet teslimat ile tüm siparişler jet hızında
  Bol ürün çeşidi ve rakipsiz fiyatlarıyla tüketicilerin yüzünü güldüren Media Markt, 50 yıllık deneyimiyle hizmet vermeye devam ediyor. Avrupa'da en çok tercih edilen elektronik perakendecileri arasında ilk sıralarda yer alan firma, çok sayıda markanın binlerce ürününü müşterileriyle buluşturuyor. Media Markt’ın yeni hizmeti olan Jet Teslimat ise bu ürünlerin teslimatının İstanbul içinde minimum 1, maksimum 2 saat içerisinde yapılmasını garantiliyor.

  Şehrin Trafiğine Meydan Okuyan Akıllı Çözüm: Jet Teslimat
  Cep telefonu, notebook, tablet ve tüm aksesuar alışverişlerinde geçerli olan hızlı teslimat seçeneği ile müşteriler, günlerce kargo yolu beklemeden hayalini kurdukları ürüne jet hızıyla kavuşuyor. İstanbul’un en merkezi ilçelerinde sunulan bu yeni hizmet, şehrin trafik çilesine de mükemmel bir alternatif getiriyor. Sektöründe yenilikçi ve fark yaratan işlere imza atan Media Markt, trafiğin adeta işkenceye dönüştüğü İstanbul’da Jet Teslimat yaparak müşterilerinin zamandan tasarruf etmesini sağlıyor.

  “Kargom Nerede Kaldı?” Endişesi Son Buluyor
  Hafta içi her gün saat 10:00 ile 20:00 saatleri arasında online teknoloji mağazasından verilen siparişler, en geç iki saat içinde güvenli bir şekilde tüketicilerin eline ulaşıyor. Prensip edindiği düşük fiyat politikası ve çok sayıda ürün seçeneğiyle farkını ortaya koyan Media Markt'ın Jet teslimat servisinden yararlanabileceğiniz ve İstanbul içinde yer alan tam 14 adet mağazası bulunuyor.

  Jet Teslimat ile Her Şey Çok kolay!
  Tüketicilerine verdiği değerle kendini sürekli yenileyen Media Markt, üstün kullanım kolaylığı sunan web sitesi sayesinde sadece 6 tıkla alışveriş yapmaya olanak tanıyor. Satın almak istediğiniz ürün ve teslimat adresiniz Jet Teslimat şartlarına uygunsa bu hızlı ve güvenilir hizmetin tadını çıkarabilir, yeni teknoloji ürününüze jet hızıyla kavuşabilirsiniz. Jet Teslimat hizmeti İstanbul'un sadece Beşiktaş, Şişli, Kâğıthane, Sarıyer, Ataşehir ve Kadıköy ilçelerinde veriliyor.

  Son Teknoloji, Düşük Fiyat Avantajı
  15 ülkede açtığı 1016 mağazasıyla rakipsiz hizmetini sürdüren Media-Saturn Holding’e bağlı Media Markt, dünyaca ünlü markaları, Alman uzmanlığı ve düşük fiyatlarla 900 milyonun üzerinde müşterisine vermeye devam ediyor. Kaliteli satış öncesi ve sonrası hizmet anlayışını ilke edinen marka, uluslararası çoklu kanal stratejisi ile mağazacılık ve online perakendeciliğin dikkat çeken avantajlarını müşterilerine entegre olarak sunuyor. Media Markt İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, Malatya, Mersin, Konya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa olmak üzere toplam 45 mağazası ile güler yüzlü hizmetini sürdürüyor.

  Hayalini kurduğunuz cep telefonu, notebook, tablet ve tüm aksesuar alışverişlerinizi online olarak kargo sırası beklemeden yapmak için hemen Media Markt’ı mutlaka ziyaret edin.

 • E-Ticaretin yükselen değeri abonelik modeli E-Ticaret Çağı Haziran sayısında
  Tüketicilerin ihtiyaçlarını pratik ve keyifli bir şekilde karşılayabilmeleri çıkış noktasıyla yola çıkan e-ticarette her geçen gün alışveriş süreçlerini kusursuza yaklaştıran yeni modeller geliştiriliyor. Abonelik temelli e-ticaret de online kullanıcıların düzenli olarak satın alma ihtiyacı duyduğu ürünlerin e-ticaret firması tarafından belli tarihlerde teslimat adresine gönderildiği oldukça işlevsel bir model olarak tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de yaygınlaşıyor.

  E-ticaret sektörünün geleceğini önemli ölçüde etkileyeceği öngörülen abonelik trendinin ele alındığı E-ticaret Çağı dergisinin haziran sayısında bu modelin tarih sahnesine çıkış hikayesi, firmalara ve tüketicilere sunduğu avantajlar ve Türkiye’deki geleceği konu ediliyor.

  Ayrıca E-ticaret Çağı Dergisi’nin 17. Sayısında abonelik tabanlı e-ticaret işi yapan ve Türkiye’de bu modelin yaygınlaşmasına ön ayak olan GittiGidiyor, PayU, Startsub, KutuAbonelik, Erkekpaketi.com ve Kahve.com’un görüşleri de yer alıyor.

  2016 yılında Türkiye’de online olarak toplamda 350 bin lastik satışı gerçekleşti!
  E-ticaret ekosisteminde tüketicilerin hemen her ihtiyacına çözüm olabilecek pek çok yenilikçi dikey bulabilmek mümkün. Arama motorlarında en çok aranılan kelimelerden biri olan lastik de en çok ilgi gören e-ticaret dikeylerinden biri.

  E-ticaret Çağı’nın haziran sayısında Brisa Perakende Direktörü Oğuzhan Avdan, online lastik satışı ve lastik.com.tr hakkında merak edilenleri yanıtlıyor. Avdan ile gerçekleştirilen keyifli röportajda, lastik yenileme ve orijinal ekipman lastik satışlarına bakıldığında son 5 yılda yüzde 13 büyüyen dünya lastik pazarı ve Türkiye’de lastik dikeyine ait pek çok rakam yer alıyor.

  Türkiye’nin ödeme yöntemi TROY, cüzdanlara girmeye hazır!
  11 Mayıs tarihinde tüketici lansmanı gerçekleştirilen TROY’un altyapı çalışmaları tamamlandı. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından 11 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen basın toplantısında 8 milyon euro’luk bir yatırım olan TROY’un gelecek hedefleri paylaşıldı. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko’nun aktardığı TROY’un ürün gelişimi ve bir markaya dönüşme hikayesinin tüm detayları E-ticaret Çağı Haziran sayısında…

  E-ticaret sektörünün nabzını tutan E-ticaret Çağı’nın güncel gelişmeleri değerlendiren köşe yazarlarının kalemlerinden makaleler, özel haberler, analizler ve daha fazlası için www.eticaretcagi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • Yaz tatiline özel karne hediyeleri
  Yazın başlaması ile birlikte çocukların bütün bir yıl boyunca dört gözle bekledikleri karne günü de yaklaşıyor. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı, 9 Haziran Cuma günü karnelerin dağıtılması ile sona eriyor. Sene boyunca ders çalışıp yorulan çocuklar, elbette iple çektikleri karne gününde onları çok mutlu edecek birer hediye almayı hak ediyorlar. Siz de "Karne hediyesi ne alınır?" diye düşünen anne ve babalardansanız Media Markt fırsatlarına ve çocuğunuz için uygun olan teknolojik ürünlerdeki karne indirimlerine göz atabilirsiniz.

  Çocuğunuzu Mutluluktan Havalara Uçuracak Karne Hediyeleri
  Oyun konsolu, akıllı telefon, tablet, bilgisayar, notebook, fotoğraf makinesi, taşınabilir ses cihazları, teleskop, dürbün, akıllı saat, kulak üstü kulaklık ve elektronik oyuncaklar gibi teknolojik hediyeler, çocukların favori karne hediyesi tercihleri arasında yer alıyor. Çocuğunuzun yaşına, ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun olarak tercih edebileceğiniz, indirim kapsamındaki teknolojik yaz tatili hediyesi alternatifleri ile ailenin en kıymetli ve küçük üyesini hem çok sevindirebilir hem de kişisel gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Karne indirimleri sayesinde çocuğunuzun bütün bir yıl boyunca hayalini kurduğu teknoloji ürünleri arasından, onu en çok mutlu edecek karne hediyesini seçebilirsiniz.

  Çocuğunuz Karne Hediyesi ile Hem Mutlu Olsun Hem de Kendini Geliştirsin
  İndirimli ürünler arasında yer alan çeşitli tabletler, akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve notebooklar çocuğunuzun kendini geliştirmesini, bilgileri daha kolay algılamasını desteklemenin yanı sıra tatil boyunca eğlenirken yeni şeyler öğrenmesine de katkı sağlıyor. Teknolojik hediye önerisi olarak sunulan fotoğraf makinelerini tercih ederek küçük fotoğrafçıların sanatsal yanını ve becerisini kuvvetlendirmeye yardımcı olabilir, taşınabilir ses cihazları ile minik müzisyen adaylarının yeteneklerini pekiştirmesine ya da teleskoplar ile ufak bilim insanlarının sınırları kaldırmasına destek olabilirsiniz. Teknolojik karne hediyeleri ile geleceğin sanatçılarını, müzisyenlerini, tasarımcılarını, bilim insanlarını ve mühendislerini çok mutlu edebilir; onları, zihinsel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak teknolojik hediyeler ile ödüllendirebilirsiniz.

  Yüksek Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Karne Hediyesi Seçenekleri
  Gençlerin ve çocukların çeşitli teknoloji ürünlerine kolayca erişmesini sağlayan Media Markt, uygun fiyatlı ve kampanyalı ürünleri ile dikkat çekiyor. Teknoloji denince akla gelen Media Markt güvencesi ve kalitesi ile zengin bir teknolojik ürün yelpazesine erişebilirsiniz. Her bütçeye ve ihtiyaca hitap eden seçenekler içinden çocuğunuzu en çok sevindirecek hediyeyi kolayca seçebilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleri sayesinde çocuğunuzun zevklerine, ilgi alanlarına ve en önemlisi de hayal dünyasına hitap eden çeşitli ürünler sizleri bekliyor. Teknolojik hediye önerileri ile okul kapanma kampanyaları hakkında kapsamlı ürün ve fiyat bilgilerine Media Markt mağazalarından ya da Media Markt İnternet mağazasından ulaşabilirsiniz.

 • Londra emlak tanıtım günleri
  Londra merkezli OXO Investments , İngiltere’nin gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinden Barratt London, Etiler Akmerkez AVM de, Londra’daki emlak projelerini tanıtacağı, yatırım, emlak piyasası, alım-satım işlemleri ile ilgili bilgileri paylaşacağı VIP sunum ve tanıtım davetini Ayla Toprak Zengin ve eşi Ömer Zengin’in evsahipliğinde gerçekleştirdi.

  Londra emlak tanıtım günleri 8 Mayıs'ta başladı ve 19 Haziran günü ne kadar devam edecek. Sunumu yapılacak olan projeler arasında 360 bin Sterlinden başlayan yeni potansiyel yatırım projelerinden, Londra'nın en gözde semtlerindeki rezidanslara kadar birçok alternatif bulunuyor.

  Tanıtım günleri etkinliğinde yapılacak daire rezervasyonları için özel promosyonlar sunulacak.

  Barratt London, Londra’da her yıl 2000 in üzerinde yeni ev sunarak, 30 yılı aşan tecrübesiyle pazarda lider bir konut geliştiricisidir. Barratt London, 2009 dan beri her sene kalite ve hizmet ödülü olan 5 yıldızlı konut geliştiricisi ödülünü kazanmaktadır.

  Barratt London ve OXO Investments, Londra da yapılan Greenland Place projesi, Grennwich de Enderby Wharf projesi, Düşes Kate ve Prens William’ın oğlu Prens George’un ilk eğitimine başlayacağı Thomas’s Battersea okuluna komşu olan Lombard Wharf projesi ve Westham United futbol kulübü eski stadyum’u üzerine yapılan Upton Gardens projeleri özellikle Türk yatırımcıların gözdesi olarak dikkat çekiyor.

  Daha fazla bilgi için OXO Investment ile irtibat a geçebilirsiniz.
  05327648452
  omer@oxoinvestment.com
  www.oxoinvestment.com

 • Hatay yöresel ürünlerinin online adresi Hataykoy.com
  Hatay yöresine ait doğal ürünlerle mutfağına lezzet ve doğallık katmak isteyenler, süt ürünlerinden salça ve soslara, geleneksel zeytinyağından dalından sebze ve meyvelere, kahveden sabuna ve Hatay’ın meşhur künefesine kadar birçok yöresel ürünü Hataykoy.com web sitesinde bulabiliyor. Üstelik kapıda teslim, uygun ödeme koşullarıyla birlikte.

  Hataykoy.com online mağazasında; süt ürünleri, salça ve soslar, geleneksel Hatay zeytinyağı, dalından sebze ve meyveler, kahve, sabun, künefe ve künefe malzemeleri gibi birçok yöresel ürünün bir arada geldiği online doğal ürün marketi. Yörenin güneşinde kurutularak özenle paketlenmiş Hatay domates ve biber salçaları, meşhur halhalı zeytinlerinden elde edilen soğuk sıkım zeytinyağı, salamura yaprak, baharat çeşitleri, çökelek ve sürk gibi daha birçok meşhur lezzetin adresi Hataykoy.com farklı ödeme seçenekleri ile alışverişinizi yapabilmenize olanak sağlıyor.

  Hataykoy.com’da bulacağınız domates salçaları, yörede yetiştirilen domateslerin geleneksel yöntemlerle işlenmesiyle hazırlanıyor. Tatlı ve acı biber salçalarında ise Ağustos ayının sonlarına doğru olgunlaşan biberlerler kullanılıyor. Biberler güneşte kuruduktan sonra öğütülüyor ve tekrar güneşte kurutuluyor.

  Hatay zeytinyağının hazırlığına Kasım ayında, zeytin hasat zamanında başlanıyor. Meşhur halhalı zeytinler ağaca ve dallarına zarar vermeden elle toplanıyor ve geleneksel usullerle ezilerek, yine geleneksel yöntemlerle yağları çıkarılıyor. Geleneksel yöntemle hazırlanan Hatay zeytinyağı titizlikle şişelendikten sonra kapınıza kadar getiriliyor.

  Müşterilerine hızlı alışveriş fırsatı sunan Hataykoy.com’da Hatay yöresinin meşhur yemekleri de yer alıyor. Hatay’ın meşhur kaytaz böreği, cevizli ve sade kömbe, Hatay kahkesi, biberli ekmek gibi yörenin en çok bilinen geleneksel lezzetlerini Hataykoy.com üzerinden satın alabilirsiniz.

  Hataykoy.com’daki Hatay yöresel ürünler zenginliğine evinizde yer verebilmeniz ve sevdiklerinize doğal ürünler hediye edebilmeniz için farklı ödeme seçenekleriniz bulunuyor. Siparişlerinizde online kredi kartı, banka havalesi, kapıda nakit ödeme gibi farklı ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

 • Kobi'ler dijital reklamlarla büyüyor
  Dijital pazarlama, ülke ekonomisinde önemli bir rol oynayan küçük ve orta ölçekli işletmelerin başarı hedeflerine kısa sürede ulaşabilmelerine ön ayak oluyor. Günümüzde internetin giderek yaygınlaşması ile birlikte KOBİ’lerin büyüyebilmesi için online dünyada da var olduklarını gösterebilmeleri günden güne bir zorunluluk halini alıyor.

  Reklamverenler ile dijital reklam ajansları arasında bir köprü görevi gören Adzzy’nin kurucu ortağı Baran Türkoğlu ise bu konuyla ilgili olarak “Her geçen gün daha fazla dijitalleşiyoruz. Artık herkes ihtiyaç duyduğu her şeye, dilediği zaman internet üzerinden ulaşabilmeyi istiyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için ise bu hedef kitlelerine, yani müşterilerine daha kolay ulaşabilmek anlamına geliyor. KOBİ’ler artık dijital reklamlarla büyüyor.” diyerek dijital reklamların KOBİ’ler için önemini vurguluyor.

  İşletmelerin büyüme süreçlerinde marka bilinirliği sağlamaları ve itibarlarını güçlendirebilmeleri için önemli fırsatlar sunan dijital reklamlar, KOBİ’lerin başarı hedeflerini daha kısa sürede gerçekleştirebilmelerini sağlıyor.

  Öte yandan dijital reklamlar yoluyla işletmelerin sunduğu her bir ürün ve hizmetle ilgili ayrıntılı bilgi verebilmek de mümkün. Böylece online kullanıcıların satın alma kararlarında önemli ölçüde etkili olan bilgilendirici dijital reklam çalışmaları sayesinde tüketiciler ile işletme arasında sağlam bir bağ kurarak sadakatlerini kazanmak da söz konusu olabilir.

  Dijital reklamların KOBİ’lere sağladığı bir diğer avantaj ise rekabet ortamında birkaç adım öne geçebilmek için uygun bir zemin yaratabilmesi. Online kullanıcılarda ulaşılabilir bir işletme algısı oluşturabilmeye katkıda bulunan dijital reklamlar ile işletmeler, müşterilerin güvenini kazanabiliyor ve zihinlerdeki marka imajını kolaylıkla güçlendirebiliyor.

  Dijital reklam yatırımlarının her geçen yıl artıyor oluşu, işletmelerin bu konuda farkındalık düzeylerinin giderek arttığına işaret ediyor. IAB Türkiye tarafından açıklanan 2016 yılı dijital reklam yatırımları raporu da bunu doğrulayan istatistiklere sahip. IAB Türkiye AdEx-TR sonuçlarına göre 2016 yılında dijital reklamlara yapılan yatırım miktarı, bir önceki yıla oranla yüzde 13,7 artarak 1.872,3 milyon TL’ye ulaşmış durumda.

  Dijital reklam teknolojilerine yapılan yatırımların olumlu yönde seyrediyor oluşu hiç şüphesiz ki işletmelerin yüksek yatırım geri dönüşü elde ettiğini kanıtlar nitelikte. Gerek maliyetleri gerekse tüketicilerin satın alma kararlarına olan etkisinden dolayı dijital reklamlar KOBİ’lerin işini geleceğe taşımalarını önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

  Ayrıca online pazarlama yöntemlerinin ölçümlenebilir olma özelliği, KOBİ’lerin kullanıcılar ile iletişimini güçlendirebilmeleri adına atılması gereken adımları görebilmelerine de yardımcı oluyor. Çift yönlü bir iletişim sunan dijital reklamlar, işletmelerin hedef kitleleri ile çok daha iyi etkileşim kurabilmelerine zemin hazırlıyor.

 • İstanbul Montessori Enstitüsü, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi: MACTE ve AMS onaylı Montessori eğitimleri başlıyor
  2012’den bu yana Türkiye’de Montessori Eğitimci Eğitimleri düzenleyen İstanbul Montessori Enstitüsü’nün Eğitimci Eğitimi Programı, ABD’deki ‘Montessori Accreditation Council for Teacher Education’ (MACTE) tarafından akredite edilerek, Amerika’nın en saygın Montessori organizasyonu olan Amerikan Montessori Society (AMS) tarafından tanınan bir öğretmen eğitimi programı oldu.

  İstanbul Montessori Enstitüsü’nün kurucusu ve aynı zamanda ABD’de ‘Montessori Institute for Teacher Education’ (MITE) adlı öğretmen eğitim programının sahibi olan Raife Cebeci, Amerika’dan sonra Türkiye’de de uluslararası sertifikalı Montessori rehberleri yetiştirmeye başlıyor. Cebeci, İstanbul Montessori Enstitüsü’nün eğitim programında 20 yılı aşkın bilgi ve deneyimini paylaşacak.

  ABD’de uzun yıllardır Montessori eğitimi veren Amerikalı eğitimcilerin ve Türkiye’de çocuk gelişimi konusunda uzmanların vereceği eğitimde, Montessori felsefesi, Montessori materyallerinin kullanımı, ders uygulamaları, sınıf hazırlığı ve yönetimi, gözlemleme teknikleri ve çocuk gelişimi gibi konular ele alınıyor. Bir eğitim yılı içerisinde toplam 324 akademik ders saati içeren program bir eğitim yılı da staj gerektiriyor. Bu yıl, 5 Temmuz- 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan akademik derslerde ABD’den gelen üç ayrı eğitimci ders veriyor olacak.

  İME’nin Montessori eğitimine, Montessori eğitimi konusunda uzmanlaşmak isteyen tüm eğitimciler, öğretmenler, okul yöneticileri, ebeveynler ve öğrencilerle Montessori felsefesine ilgi duyanlar katılabiliyor.

  Montessori eğitimi hakkında detaylı bilgi için www.istanbulmontessori.com ve www.pembekulemontessori.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 • Zorunlu Deprem Sigortası Koalay'da
  Türkiye'nin herhangi bir bölgesinde deprem ve deprem kaynaklı zarar olması durumunda binalarda oluşacak zararı temin ederek yaşamın deprem öncesindeki temel standartlarında devam edebilmesini amaçlayan DASK tarafından sunulan zorunlu deprem sigortası artık Koalay'da.

  Türkiye'de Zorunlu Deprem Sigortası edindirme, uygulama ve yönetimi faaliyetlerinden sorumlu Doğal Afet Sigortaları Kurumu, Zorunlu Deprem Sigortası ile deprem ve depremden kaynaklanan yangın, infilak, yer kayması ve tsunami risklerine karşı, sigortalı konut sahiplerine maddi güvence sağlayan kurum; deprem ve deprem kaynaklı zarar olması durumunda oturulamaz hale gelen veya kısmi hasarlı binaların zararını en hızlı şekilde tazmin ediyor.

  6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereğince, 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındaki bağımsız bölümler, tapuya kayıtlı ve özel mülkiyete tabi taşınmazlar üzerinde mesken olarak inşa edilmiş binalar, bu binalar içinde yer alan ticarethane, büro ve benzeri amaçlarla kullanılan bağımsız bölümler ile doğal afetler nedeniyle devlet tarafından yaptırılan veya verilen kredi ile yapılan meskenler Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmak zorundalar. 1 yıl süreyle geçerli olan Zorunlu Deprem Sigortası'nın her yıl yenilenmesi gerekiyor.

  18 Ağustos 2012 tarihinden itibaren tüm elektrik ve su idarelerinde abonelik işlemleri esnasında Zorunlu Deprem Sigortası beyan edilmesi mecbur hale getirilmiş bulunmakta. Tapu dairelerinde de alım-satım ve ipotek gibi resmi işlemlerin yapılması esnasında konutun sigortalı olması şartı aranıyor.

  Koalay.com, Telesure Sigorta ve Reasürans Brokerliği çatısı altında hizmet veriyor. 2013 yılında İstanbul'da hizmet vermeye başlayan şirket, uluslararası finans grubu BHL Holdings Limited'in bir parçası olarak faaliyet gösteriyor.

  Telesure Grup, Güney Afrika’da telefon üzerinden sigorta işlemleri gerçekleştiren ilk şirket olan Auto & General’in desteğini alarak 1985 yılında faaliyete başlamıştır. 1993 yılında Birleşik Krallık’ta, 1997 yılında Avusturalya’da faaliyete geçen Telesure Grup, İngiltere’de Compare the Market operasyonuyla sektörde lider konumdadır.

  Guernsey’de Jacana Re Limited isimli bir reasürans şirketi ile faaliyette olan Telesure Grup, 2012 yılında Hollanda ve Fransa’da da yatırımlar yapmıştır. 2013’te Türkiye pazarına girişin ardından, 2015 yılında Singapur’u da hizmet ağına katarak büyümesine son sürat devam etmektedir.

 • Babalar Günü Media Markt kampanyalarıyla daha anlamlı olacak
  Çok sayıda markanın binlerce ürününü müşterileriyle buluşturan teknoloji mağazası zinciri Media Markt, Babalar Günü kampanyaları ile büyük ilgi görüyor. Teknolojik ürünlere meraklı babanıza, Babalar Günü indirimli ürünleri arasından uygun fiyatlarla hediye almak istiyorsanız teknoloji mağazasına uğrayabilir veya web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Babalar Günü kampanyalı ürünler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Babaların, çocuklarından gelecek hediyeleri merakla beklemelerine vesile olan Babalar Günü, Türkiye’de 48 ve dünyanın çeşitli ülkelerinde 1000’i aşkın mağazasıyla faaliyet gösteren Media Markt ile daha güzel geçiyor. Babalar Günü hediyesi almak isteyenlere seslenen ve hediye önerileri üzerine mağazalarını ziyaret eden müşterilerini, indirim fırsatlarıyla karşılayan firma, teknolojik ürünler sunma konusundaki uzmanlığını, teknolojik hediyeler noktasında da gösteriyor.

  Media Markt, 41 Yıllık Deneyimiyle Yeniliklere İmza Atmayı Sürdürüyor
  1976 yılından bu yana teknoloji mağazacılık alanında yer alan ve sektörün önde gelen markalarından biri haline gelen Media Markt, 1000’den fazla mağazası, on binlerce çalışanı ve sayısı, bir milyara yaklaşan müşterileriyle gücünü her geçen gün arttırıyor. Prensip edindiği düşük fiyat politikası ve çok sayıda ürün seçeneğiyle farkını ortaya koyan firma, aynı zamanda online teknoloji mağazası yönüyle de alışveriş gereksinimlerinize yanıt verebilir.

  Özel günlerde gerçekleştirdiği indirimlerle ve özel kampanyalarla dikkatleri üzerine çeken marka, teknolojik hediye önerisi ile yola çıkan müşterilerin öncelikli durağı oluyor. Sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız, kampanyalı ürünler içerisinden dilediğiniz modelleri edinebilmenize imkân tanıyan firma, Babalar Günü indirimleri ile bu güzel güne ayrı bir renk katabilir. Babalara hediye ve baba hediyeleri söz konusu olduğunda akıllara ilk gelen teknoloji mağazası olan Media Markt sayesinde Babalar Günü ürünleri arasından arzu ettiğiniz hediyeleri kolaylıkla alabilirsiniz.

  Babalar Günü Hediyesi Ne Alınır?
  Türkiye’nin de içinde yer aldığı pek çok ülkede Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan ve geçmişi 100 sene öncesine kadar uzanan Babalar Günü teknoloji ürünleri kapsamında, babaya hediye almak isteyen çocukların heyecanla bekledikleri bir gün oluyor. İndirimli Babalar Günü ürünleri ile bu özel günün keyifli geçmesine yardım eden Media Markt, gerçekleştirdiği Babalar Günü kampanyası aracılığıyla babaya teknolojik hediyeler alınabilmesine katkı veriyor. Babanızı akıllı telefon, tablet, bilgisayar gibi elektronik aygıtlarla sevindirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yeni nesil aygıtlarla iletişim kurmayı hedefleyenler için sayısız seçenek sunan mağaza, kampanyalı ürünler ve indirimli ürünler sayesinde beklentilerinizi karşılayabilir.

  Media Markt, Babalar Günü hediyeleri alanında uyguladığı kampanya ve indirimli ürünlerle müşterilerini sevindirirken, onlara bir dost gibi yaklaşıyor. Size verdiği değeri daima ön planda tutan mağaza vasıtasıyla, geniş çeşitlilik arz eden elektronik ürünler arasından dilediğinizi temin edebilir, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

 • 19 Mayıs coşkusunu Media Markt ile yaşayın
  Gençlere olan sevgisini ve sonsuz güvenini, Milli Mücadele döneminin en önemli safhalarından biri olan 19 Mayıs’ı onlara armağan ederek gösteren Ata’mızın saygıyla anılmasına vesile de olan bu anlamlı güne Media Markt, 19 Mayıs kampanyaları ile katılıyor.

  Gençlerin ve kendini genç hisseden herkesin kendine uygun ürünü, kampanya kapsamında indirim ile edinebilmesini sağlayan Media Markt, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramına ayrı bir renk katıyor. En Güzel 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kampanyaları Media Markt’ta Temeli 1976’da Münih’te atılan ve oluşturduğu yüksek müşteri memnuniyetinin yanı sıra, sayısız seçeneği düşük fiyatla sunmasıyla başarısını günbegün katlayan Media Markt, dünyanın dört bir yanında bulunan 1000’i aşkın mağazası ve Türkiye’deki 48 mağazası ile sayısız teknoloji meraklısına ev sahipliği yapıyor. Teknolojik ürünler ve teknoloji fırsatları söz konusu olduğunda akla ilk gelen teknoloji mağazası olan Media Markt, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Bayramı kapsamında gerçekleştirdiği teknoloji kampanyaları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

  Başta gençlerin yüksek teknoloji ürünlerine daha kolay erişebilmelerine fırsat veren teknoloji mağazası Media Markt, tablet, telefon, kulaklık, akıllı telefon, notebook, bilgisayar gibi birbirinden farklı elektronik aygıtları kampanyalı ürünler içerisinde değerlendirerek daha düşük fiyatlar üzerinden teknoloji tutkunlarıyla buluşturuyor. İndirimli ürünler arasından hediye seçmek ve sevdiklerine sunmak isteyenlerin de merakla bekledikleri 19 Mayıs indirimleri, Media Markt online teknoloji mağazası üzerinden de rahatlıkla edinilebiliyor.

  Teknolojik Hediyeler Media Markt ile Bir “Tık” Yakınınızda
  Kendi içindeki yenilenme sürecini hiç durmadan devam ettiren ve bu sayede müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı başaran Media Markt, kullanıcılarına bir dost gibi yaklaşarak gereksinim duydukları ürünleri teknoloji meraklılarının beğenisine sunuyor. Bu noktada, eski bilgisayarını ve cep telefonunu yenilemek arzusundakileri bilgisayar kampanyaları ve akıllı telefon kampanyaları ile memnun eden mutlu eden Media Markt, tablet kampanyaları ile yüksek teknolojiyi düşük fiyatlarla erişilebilir hale getiriyor. Tüm bu indirim ve kampanya sürecinde müzik tutkunlarını da unutmayan teknoloji mağazası, müzikseverlerin kulaklık indirimleri aracılığıyla diledikleri ürünü alabilmelerine fırsat veriyor.

  19 Mayıs coşkusunu birbirinden teknolojik ürünler edinerek yaşamak isteyenlerin öncelikli adresi olan Media Markt, artık gelenekselleşen kampanyaları ve kapsamlı indirimleriyle teknoloji meraklılarını sevindirmeye devam ediyor. Gençlere, yeni nesil teknolojilerle donatılan aygıtlar hediye etmek isteyen ebeveynlerin de merakla bekledikleri Media Markt 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kampanyaları, bilgi toplumu olunabilmesi yolunda da büyük önem kazanıyor.

 • Media Markt Anneler Günü kampanyaları ile yüzler gülecek
  Annelere hediye olarak son teknoloji ürünü cep telefonlarının, tabletlerin, televizyonların, beyaz eşya ve küçük ev aletlerinin en uygun ve şık modellerini seçmek isteyenler, Media Markt Hediye Bulucu uygulaması sayesinde doğru Anneler Günü hediyesi ile anında tanışıyor. Annelerinin yüzünü teknolojik hediyeler ile güldürüyor.

  Media Markt; Alman Uzmanlığı ve Düşük Fiyat Politikası ile Avrupa’nın 1 Numarası!
  15 ülkede yer alan 1016 mağazası, 65 bini aşkın çalışanı ve 900 milyonun üzerinde müşterisiyle buluşturduğu 50 yıllık birikimiyle Media-Saturn Holding çatısında yer alan Media Markt, Avrupa’nın 1 numaralı elektronik market zinciri unvanını koruyor. 1976 yılında Münih’te açılan ilk mağazası ile Avrupa’da daha önce var olmayan bir modeli hayata geçiren teknoloji mağazası Media Markt, o günden bu yana dünyanın önde gelen markalarını, bol seçenek, düşük fiyat politikası, teknoloji fırsatları ve teknoloji kampanyaları ile müşterilerine sunuyor.

  İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, Malatya, Mersin, Konya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da açılan ile toplam 48 Media Markt mağazası ile meraklılar, en yenilikçi teknolojik ürünler ile tanışmak için uzun uzun beklemiyor.

  Ürün çeşitliliği 50.000’i bulan Media Markt, akıllı telefonlardan tabletlere, beyaz eşyalardan 3D televizyonlara dek en son teknolojiye sahip ürünleri müşterilerine sunarken güler yüzlü hizmeti politikasından şaşmıyor. Müşterilerinin her anında yer alan dost teknoloji mağazası Media Markt, özel günlerde de indirim ve fırsat ürünleri ile öne çıkıyor.

  Teknolojiyi seven anneye teknolojik hediye önerileri Media Markt’ta!
  Bu Anneler Günü’nde ‘‘Anneme hediye almak istiyorum ama ne alacağımı bilmiyorum’’ diyenlerdenseniz ihtiyacınız olan teknolojik hediye önerisi sizi Media Markt’ta bekliyor. Tek tıkla online teknoloji mağazasını ziyaret ederek, Anneler Günü’ne özel hediye bulucu uygulamasını kullanabilir, böylece Media Markt’ın zengin ürün çeşitliliği içinde yer alan hediye önerileri arasından seçim yapabilirsiniz. Üstelik Media Markt kampanyaları ve indirimli anneler günü ürünleri ile anneye alınacak hediyeler şimdi en uygun fiyatlara sahip!

  Anneler Günü Fırsatları!
  Müşteri ilişkilerinde dostluğu ve güveni, hizmetlerinin merkezine yerleştiren Media Markt, anneler günü indirimleri ve anneler günü kampanyası ile anneleri de unutmuyor. 04-14 Mayıs tarihleri arasında, son teknoloji hediyesi ile annesinden bol bol öpücük kazanmak isteyenleri, küçük ev aletlerinden beyaz eşyalara dek birçok ürün çeşidinde büyük indirimler bekliyor.

  Anneler Günü kampanyalı ürünler kategorisi ile hemen tanışmak ve en özel ve en kullanışlı anneler günü hediyesi alarak annenizin yüzüne kocaman bir gülücük kondurmak için Media Markt’a uğramadan karar vermeyin!

 • Netpoint Digital Webrazzi İnovasyon’17 konferansına destek veriyor
  Türkiye’nin önde gelen markalarına dijital pazarlama hizmetleri sunan Netpoint Digital, internet alanındaki uluslararası gelişmeleri inceleyerek analiz eden teknoloji blogu Webrazzi’nin bu yıl ilk kez düzenleyeceği Webrazzi İnovasyon’17 konferansının destekçileri arasında yer alıyor.

  10 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi İnovasyon’17 etkinliğinde günümüzde kullanılan ve aynı zamanda gelişmekte olan yeni nesil teknolojiler ele alınacak. Webrazzi’nin bu yıl ilk kez düzenleyeceği etkinlikte tüm gün “how to” sunumlarının yanı sıra “Girişim Sunumları” oturumlarında yapay zeka, giyilebilir teknoloji, botlar, IoT gibi teknolojilerin kullanıldığı başarılı girişimler ön planda olacak. Konferansta konuşmacı olarak yer alacak isimler ise şu şekilde:

  Katı Hal Kurucu ve CEO’su Ahmet Alpat, Botudio Kurucu Ortağı Ali Erhan Tamer, iyzico Kurucu Ortağı ve CEO’su Barbaros Özbugutu, ininal Kurucu Ortağı Bülent Tekmen, Inventram Genel Müdürü Cem Soysal, Cosa Kurucu Ortağı Emre Erkin, Monument Kurucu Ortağı Ercan Erciyes, öde.al Kurucu ve CEO’su Fevzi Güngör, yatırımcı ve ödüllü bilim insanı Dr. Francois Gilardoni, Philips Aydınlatma Tüketici Kanalı Pazarlama Müdürü Gökhan Gökçay, Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak, Core Strateji Kurucusu İhsan Elgin, Thread in Motion Kurucu Ortağı Kadir Demircioğlu, Atölye Labs Kurucu Ortağı Kerem Alper, Volvo Car Türkiye Pazarlama ve Ürün Müdürü Kubilay Polat, Ernst & Young Orta ve Güney Avrupa İş Geliştirme Lideri Ogeday Karahan, Jetlink Kurucu Ortağı Ozan Can Köseley, Promoqube Kurucusu Özgür Alaz, indivyo Kurucu Ortağı Özgür Deniz Önür, Evreka Kurucu Ortağı ve CEO’su Umutcan Duman.

  Webrazzi İnovasyon’17 etkinliğine destek veren Netpoint Digital, profesyonel içerik üretimi, dijital mecra kullanımı ve kullanıcı deneyimi konusunda 18 yıldır hizmet verip; markalara içerik pazarlaması ve SEO çalışmaları ile ilgili projeler üretiyor.

  İnternetle birlikte önemli hale gelen basın bülteni içeriklerini arama motorlarına uyumlu bir şekilde hazırlayan Netpoint Digital, online görünürlük anlamında şirket haberleri için performans odaklı çözümler üretiyor ve şirketlerin haberlerini sadece basın mensuplarına göndermekle kalmayıp, içeriklerin internet ortamında da yayınlanmasını sağlıyor.

  Webrazzi’nin yıl boyunca düzenleyeceği etkinliklerin destekçileri arasında yer almaya devam edecek olan Netpoint Digital’in verdiği dijital pazarlama ajansı hizmetleri hakkında detaylı bilgiye www.netpoint.com.tr web sitesinden, Dijital PR servisleri hakkında bilgiye www.kurumsalhaberler.com web sitesinden ulaşılabilir.

 • Webrazzi İnovasyon 10 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek
  10 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi İnovasyon 2017’de günümüzde kullanılan ve aynı zamanda gelişmekte olan yeni nesil teknolojiler ele alınacak. Konferansta; Artırılmış Gerçeklik, Sanal Gerçeklik, Yapay Zeka, Nesnelerin İnterneti, insansız hava araçları, akıllı otomobiller, büyük veri, gelişen teknolojiden nasibini alan tıp dünyası, akıllı şehirler gibi geleceğin teknolojisi tüm detaylarıyla sektörle ilgilenen katılımcılarla paylaşılacak.

  Webrazzi’nin bu yıl ilk kez düzenleyeceği Webrazzi İnovasyon’17 etkinliğinde “how to” sunumlarının yanı sıra “Girişim Sunumları” oturumlarında yapay zeka, giyilebilir teknoloji, botlar, IoT gibi teknolojilerin kullanıldığı girişimler ön planda olacak.

  Webrazzi İnovasyon 2017’ye katılanlar hem sektörün önemli şirketleriyle tanışabilecek hem de büyük bir vizyon sahibi olabilecek. Konferansta konuşmacı olarak yer alacak isimler şu şekilde:

  Katı Hal Kurucu ve CEO’su Ahmet Alpat, Botudio Kurucu Ortağı Ali Erhan Tamer, iyzico Kurucu Ortağı ve CEO’su Barbaros Özbugutu, ininal Kurucu Ortağı Bülent Tekmen, Inventram Genel Müdürü Cem Soysal, Cosa Kurucu Ortağı Emre Erkin, Monument Kurucu Ortağı Ercan Erciyes, öde.al Kurucu ve CEO’su Fevzi Güngör, yatırımcı ve ödüllü bilim insanı Dr. Francois Gilardoni, Philips Aydınlatma Tüketici Kanalı Pazarlama Müdürü Gökhan Gökçay, Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak, Core Strateji Kurucusu İhsan Elgin, Thread in Motion Kurucu Ortağı Kadir Demircioğlu, Atölye Labs Kurucu Ortağı Kerem Alper, Volvo Car Türkiye Pazarlama ve Ürün Müdürü Kubilay Polat, Ernst & Young Orta ve Güney Avrupa İş Geliştirme Lideri Ogeday Karahan, Jetlink Kurucu Ortağı Ozan Can Köseley, Promoqube Kurucusu Özgür Alaz, indivyo Kurucu Ortağı Özgür Deniz Önür, Evreka Kurucu Ortağı ve CEO’su Umutcan Duman.

  Webrazzi İnovasyon 2017’nin sponsorları arasında Türkiye İş Bankası, İnventram, Crenvo İK, Bloomberg Businessweek, Fintechtime, Harvard Business Review gibi kuruluşlar yer alıyor. Netpoint Digital SEO ve Djital PR hizmetleri konusunda verdiği hizmetleriyle Webrazzi İnovasyon 2017’nin destekçileri arasında yer alıyor.

  2017 yılı boyunca gerçekleşecek tüm Webrazzi konferanslarına Webrazzi VIP ile katılabilir, indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

  Yıl boyunca gerçekleşecek yaklaşan Webrazzi konferansları ve içerikleri şu şekilde olacak:

  Webrazzi Summit 2017: 18 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek olan Türkiye ve yakın coğrafyanın en etkili internet konferansı olan Webrazzi Summit, bu sene de internet-teknoloji dünyasında gündem belirleyecek.

  Webrazzi Developer 2017: 15 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi Developer’da, web ve mobil platformlarda yazılım, yazılım metodolojileri, programlama dilleri ve kütüphaneler, bulut çözümleri ve yazılım testi gibi yazılıma dair her şey.

  Webrazzi Fintech 2017: 6 Aralık Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi Fintech’de öne çıkan Fintech uygulamaları, sektördeki son trendler, Türkiye'deki kanunsal kısıt ve detayları, Fintech yatırımları ve Fintech'e dair neredeyse her şey sektör liderleriyle birlikte ele alınacak.

 • Sektörler Ligi 2016 şampiyonu Çuhadaroğlu futbol takımı oldu
  Türkiye Sektörler Ligi 2016 sezonu süper finalinde Çuhadaroğlu ve Samet Kalıp takımlarının yanı sıra Çuhadaroğlu Genel Müdürü Kenan Aracı, Gökhan Atsız, Samet Kalıp yetkilileri Erdoğan Yıldız, Mehmet Ünlü, Sektörler Ligi Başkanı Serdar Doğru, TFF Hakemi Metin Boğa hazır bulundu.

  Süper final Metin Boğa’nın ilk düdüğü ile başladı. İlk yarısı çok çekişmeli geçen karşılaşmada Çuhadaroğlu maçı 2-0 galip tamamladı. İkinci yarının başlarında ilk golünü bulan Samet Kalıp, ilerleyen dakikalarda skoru 2-2 ye getirmeyi başararak Çuhadaroğlu kalesinde baskı yaptı. Samet Kalıp’ın net üç gol pozisyonunu önleyen Çuhadaroğlu kalecisi Mehmet Akif kalesinde adeta devleşti. Son dakikalarda yaptığı kontra atakla üçüncü golünü bulan Çuhadaroğlu bu golle şampiyonluğun kapısını da açmış oldu. Metin Boğa’nın çaldığı son düdükle maç 3-2 sona erdi. Centilmenlik içerisinde biten maçta takımlar birbirleri tebrik edip alkışladılar.

  Sektörler Ligi 2016 sezonu kupa töreninde Çuhadaroğlu Şampiyonluk kupasını ve Samet Kalıp’ın ikincilik kupasını Sektörler Ligi Başkanı Serdar Doğru takdim ederek yöneticileri ve oyuncuları tebrik etti. Bir hafta önce 23 Nisan turnuvasın da üçüncülük kupasını kaldıran Çuhadaroğlu, 30 Nisan'da 2016 sezonu Şampiyonluk kupasını da kaldırıp müzesine götürmeyi başardı.

 • Engelli çocuklar 23 Nisan’ı Sektörler Liginde coşku ile kutladı
  Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye Beyazay Derneğinden engelli çocukların ve firma takımlarının katılımı ile kutlandı.

  Sektörler Ligi 23 Nisan organizasyonunda Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva, Nejla Sümer, Çuhadaroğlu Holding Genel Müdürü Kenan Aracı, Panasonic İdr.İşl.Müdürü İlker Gügercin, Sektörler Ligi Başkanı Serdar Doğru, Saray Çiftliği Erdem Gonan, Fenerbahçe Kulübü Miraç Çam, Bmart Mehmet Şarman, TFF Hakemi Metin Boğa hazır bulundu.

  Panasonic, Çuhadaroğlu Holding, Bmart, Tarkan Reklam, Yıldız Teknik Üniversitesi takımlarının grup maçlarıyla başlayan organizasyon çocukların tesislere gelmesiyle birlikte cıvıl cıvıl oldu. Gülen yüzleriyle neşe saçan çocuklar atmosferi bir anda değiştirerek firma yetkililerinin ve takım oyuncularının ilgi odağı oldular.

  Beyazay Derneğinin engelli çocuklardan kurduğu iki takım da sahada maç yaparak seyredenlere keyifli dakikalar yaşattı. Berabere biten maç sonunda geleneksel hale gelen ''Yılın Sporcusu Oskarı'' ödülleri verildi. Burcu Zemin Market Yön.Kur.Başkanı Cengiz Özlü adına ödülleri Lokman Ayva, Nejla Sümer, Kenan Aracı, İlker Gügercin ve Serdar Doğru takdim etti.

  Sözlerini Lokman Ayva'nın yazdığı ünlü rockçı Kıraç'ın söylediği ''Aşmak İçin Hareket'' şarkısıyla sahada coşan ve dans eden çocuklar, öğle saatlerinde Saray Çiftliği sucuk partisine dahil oldular. Fenerbahçe standına da büyük ilgi gösteren çocuklar, şeker ve çikolata ikramlarından sonra Türk Bayraklarıyla mutlu bir şekilde tesislerden ayrıldılar.

  Gruptan çıkan takımların çekişmeli maçlarıyla program devam etti. Oynanan final maçları sonunda 23 Nisan 2017 Şampiyonu Yıldız Teknik Üniversitesi, İkinci Panasonic, Üçüncü Çuhadaroğlu Holding oldu.

 • Mapfre Türkiye’ye Madrid’de iki ödül birden
  Mapfre Sigorta ilk ödülünü 2016 yılında gösterdiği performansla Mapfre ülkeleri arasında birinci olarak almaya hak kazandı. İkinci ödülünü ise “Gönüllüyüm” programını uygulayan en iyi ülke olarak aldı.Mapfre, Grubunun12-14 Mart tarihleri arasında Madrid’de düzenlediği Stratejik Yansımalar Semineri’nde Mapfre Türkiye, 2016 performansı ve “Gönüllüyüm” programı kapsamında iki ödüle birden layık görüldü.

  Mapfre Türkiye, 2016 performansıyla 9 ülke arasında birinci
  Stratejik Yansımalar Semineri’nde, büyüklüklerine göre üç ayrı grupta yer alan Mapfre ülkeleri 2016 performanslarına göre değerlendirildi. 2016’da primlerde yüzde 20 büyüme sağlayan Mapfre Türkiye maliyet oranı, prim artışı, büyüme oranı, karlılık gibi kriterlerin dikkate alındığı ödüllendirmede, ikinci grup ülkeler arasında en iyi performansı göstererek ödüle layık görüldü.

  Mapfre Türkiye’ye gönülden ödül
  2013 yılından bu yana örnek teşkil eden sosyal sorumluluk çalışmalarına imza atan Mapfre Türkiye Gönüllüleri, “Gönüllüyüm” programını en iyi uygulayan ülke seçilerek ödül almaya hak kazandı. Ödülü Mapfre Başkanı ve CEO’su Antonio Huertas ve Kurumsal İşler Genel Müdür Yardımcısı José Manuel Corral’ın elinden alan Mapfre Türkiye Genel Müdürü Alfredo Munoz yaptığı açıklamada;

  “Mapfre‘nin faaliyet gösterdiği 45 ülke arasında yer alan Mapfre Sigorta olarak hem performansımızla hem de Gönüllüyüm programımızla ödül almanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2016 yılında primlerimizde yüzde 20 büyüme sağlayarak gerek karlılık gerekse prim artışı ile performansımızı hedeflediğimiz doğrultuda, bir üst seviyeye çıkardık. Bulunduğumuz kategorideki diğer Mapfre ülkeleri arasında birinciliğe layık görülmemiz sorumluluklarımıza bir yenisini daha ekledi. Hedefimiz artık, bu başarının da üzerine çıkmak. Gönüllüyüm programımız ise sosyal sorumluluk odağımız açısından ayrı bir önem taşıyor., 2016 yılında ise kurum çalışanlarının %’53’ü en az bir Gönüllüyüm etkinliğine katıldı. Bu da 702 çalışanın 375’inin programa destek olduğunu ifade ediyor. Bu programa katılan, destek veren tüm Mapfre çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

 • Koalay.com blogunu yeniledi
  Telesure bünyesinde faaliyet gösteren, internetten en uygun kasko, trafik sigortası ve DASK sigorta poliçesi satın alınmasına olanak sağlayan Koalay’ın resmi blogu yenilendi.

  Internet kullanıcılarının trafik sigortası, kasko, sigortası, DASK sigortası gibi sigorta ürünleri ile ilgili merak ettiklere sorula cevap bulabildikleri blog’da güncel bir çok konu hakkında faydalı bilgilere de ulaşılabiliyor.

  2015 yılının başında yayına başlayan blog’da otomobille seyahat, trafik kuralları ve cezaları hakkında bilgiler, deprem sırasında yapılması gerekenler gibi farklı konulara yer veriliyor. Bugüne kadar 141 blog yazısına yer veren blogun içerikler aynı zamanda Facebook, Twitter ve Google+ sosyalmedya hesaplarında paylaşılıyor.

  https://www.koalay.com/blog adresinde yayınlana responsive bir tasarıma sahip blog içerikleri mobil cihazlardan da kolayca takip edilebiliyor.

  Koalay yöneticilerinin verdiği bilgilere göre blogda en fazla dikkat çeken ve okunan yazıların başında faydalı bilgiler yer alıyor. Koalay müşteri ilişkileri yöneticisi Chanel Kruger, arama motorlarından gelen organik trafiklerin özellikle bu tip yazılara geldiğine dikkat çekiyor.

  Koalay blogunun sürekli ziyaretçileri olmakla beraber en fazla trafiği organik aramalardan aldıklarını söyleyen Kruger şunları söylüyor;

  “Internet kullanıcılarının başta kasko, trafik sigortası ve DASK olmak üzere sigorta ürünleri ile ilgili merak ettikleri soruların cevaplarına blogumuzda yer vermeye özen gösteriyoruz. Geçtiğimiz yıl içerisinde özellikle zorunlu trafik sigortası ile ilgili çok fazla gelişme yaşandı. Birçok araç sahibinin zorunlu trafik sigortası ile ilgili kafası oldukça karışık. Blogumuzda trafik sigortası hakkında verdiğimiz bilgiler en fazla ilgi çeken içeriklerin başında yer alıyor. Yenilenen tasarımımızla birlikte 2017 yılında da araç sahiplerine faydalı ve pratik bilgiler sunmaya devam edeceğiz.”

  Sigorta şirketlerinin sunduğu kasko ve trafik sigortası tekliflerini hız bir şekilde karşılaştırıp en uygun teklifleri sunan Koalay’dan 7x24 ek bir ücret veya komisyon ödemeden kasko ve trafik sigortası poliçesi satın alınabiliyor.


 • Kullanıcıları neredeyse Mapfre Sigorta orada
  İspanya’nın en büyük sigorta grubu olan ve Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alan Mapfre Sigorta, müşterilerini sevindirecek bir uygulamaya imza atıyor. Mapfre Sigorta’nın Sigorta Bot uygulaması bilgisayar ve cep telefonundan sonra şimdi de Facebook Messenger’da kullanıcılarıyla buluşuyor. Uygulama sayesinde Mapfre müşterileri, web sitesi dışında Facebook Messenger üzerinde faaliyet gösterecek Mapfre Sigorta Bot uygulamasından da yararlanabilecek. Böylece müşteriler, yasal olarak yaptırılması gereken zorunlu trafik sigortası ürününe sahip olmak için sosyal medya keyfini bölmeden trafik teklifi alabilecek.

  Mapfre Sigorta’nın 27 Mart tarihi itibariyle hizmete sunduğu Mapfre Sigorta Bot uygulamasıyla, kullanıcılara en hızlı şekilde trafik sigortası teklifi verilebiliyor, en yakın acentelerin listesine ulaşılabiliyor ve müşteri hizmetlerine kolayca ulaşım sağlanabiliyor.