MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » EKONOMİ HABERLERİ » KURUMSALHABERLER.COM ŞİRKET HABERLERİ

KURUMSALHABERLER.COM ŞİRKET HABERLERİ

Kurumsalhaberler.com

 • En uygun elektrik malzemelerinin e-ticaret sitesi Barbaroselektrik.com
  E-ticaret siteleri sayesinde birçok kullanıcı, ihtiyaçları olan en doğru ürünü bulabiliyor ve zamandan tasarruf ederek hızlı alışverişler yapabiliyor. Kullanıcı sayısının artmasına bağlı olarak, sektörel anlamda da gelişen e-ticaret siteleri yoluyla, günümüzde elektrik malzemesi ihtiyaçlarını da karşılamak mümkün. E-ticaret sektöründe elektrik malzemelerinin tedarikçisi konumunda olan Barbaroselektrik.com, bir elektrik tesisatının ihtiyacı olan birçok ürünü geniş bir marka çeşitliliği ile online mağazasına taşıyor.

  Toptan ve perakende elektrik malzemelerinin online ortamda hızlı ve güvenilir adresi olan Barbaroselektrik.com, LED aydınlatma, kontaktör, priz anahtar, telsiz telefon modelleri, termikler, elektrikli ısıtıcı ve röle çeşitleri gibi geniş bir yelpazede ürün seçeneği sunuyor. Günümüzde aydınlatma konusunda en çok tercih edilen tasarruflu LED ampul, LED spot, şerit LED çeşitleri, elektrik devrelerini anahtarlayan, kontrol eden ve koruyan şalt malzemeleri, elektrik akımının kesilmesinde rol oynayan priz anahtar modelleri, ev ve işyerlerinde haberleşme aracı olarak kullanabilen telsiz telefon ve birçok telefonu merkeze bağlayarak aramaları otomatik olarak yönlendiren telefon santrali seçenekleri, elektrikli ısıtıcılar Barbaroselektrik.com web sitesinden satın alınabiliyor.

  Elektrik malzemeleri konusunda her ihtiyacı karşılayan e-ticaret sitesi Barbaroselektrik.com, güvenilir, müşteri odaklı ürün satışında dikkat çekiyor. Elektrik altyapısını oluşturan ve elektrik malzemesi kullanıcılarının bir elektrik tesisatı için en çok aradığı ekipmanlar olan kompakt şalter, otomatik sigorta, kontaktör, termik, röle gibi şalt malzemelerinin yanı sıra Viko priz, Philips LED ampul, Kumtel ısıtıcı, Karel santral, Siemens sigorta gibi elektrik malzemelerin siparişi verilebiliyor.

  Müşteri memnuniyeti odaklı elektrik malzemeleri satışı yapan Barbaroselektrik.com web sitesinden yerli ve yabancı markalara ait kaliteli elektrik ürünlerini en uygun fiyatlarla satın almak için hemen sipariş vermeye başlayın, hızlı ve uygun fiyatlı alışverişin keyfini çıkarın.

 • Nikahsekerimalzemesi.com.tr ile kendi hediyeliklerinizi tasarlayın
  Mevlütlerde, baby shower partilerinde, nikah ve nişan törenlerinde, kına organizasyonlarında hediyelik dağıtmak günümüzde bir gelenek olarak devam ediyor. Nikah, nişan, kına, yeni doğum, çocuk doğum günü gibi etkinliklerde en mutlu anını ölümsüzleştirmek isteyenler, konukların hatıra olarak saklayabilecekleri hediyelikler tasarlıyor. Farklı obje ve renklerde üretilmiş süsleme malzemeleri sayesinde, her zevke göre hediyelikler hazırlanabiliyor. Özellikle toptan nikah şekeri malzemesi satın alabilme kolaylığı sağlayan e-ticaret siteleri sayesinde bu hediyelikleri tasarlamak oldukça kolay bir hal alıyor.

  E-ticaret sitelerinin online satın alma kolaylığı sayesinde toptan nikah şekeri malzemeleri adrese kadar getirilebiliyor. Böylece en özel günlerinde özgün tasarımlar yapmak isteyenler ya da nikah şekeri yaparak ev bütçesine katkı sağlamayı düşünenler mevlüt hediyelikleri, bebek hediyelikleri, nikah hediyeliklerinin malzemelerini e-ticaret sitelerinden hızlı bir şekilde satın alabiliyor. İmal ettiği nikah şekeri malzemelerini online mağazasına taşıyan Nikahsekerimalzemesi.com.tr en uygun fiyatlı ve dekoratif nikah şekeri malzemelerini hızlı bir şekilde kapınıza kadar getiriyor. Nikahsekerimalzemesi.com.tr nikah şekerinin yanı sıra nişan şekeri malzemeleri, parti malzemeleri, kına malzemeleri, bebek şekeri, mevlüt hediyelikleri için de alternatif süsleme malzemelerine yer veriyor.

  Konuklarına hatıra olarak saklayabilecekleri hediyelikleri kendisi tasarlamak isteyenler Nikahsekerimalzemesi.com.tr ile özgün tasarımlar ortaya çıkarabiliyor, sitede yer alan ahşap, cam, metal, kurdele, polyester malzemeler ile şık süslemeler hazırlanabiliyor. Ahşap, polyester, akrilik gibi malzemelerden üretilmiş minyatür emzik, puset, şekerlik gibi daha birçok kız bebek şekeri ve erkek bebek şekeri malzemeleri de Nikahsekerimalzemesi.com.tr’den temin edilebiliyor. Özel günlerinde düzenlenecek etkinliklerde tercih edebilecek mum, masa örtüsü, peçete, kağıt tabak gibi eğlenceli parti malzemeleri ve en çok tercih edilen lavanta kesesi, karton külah, yasin kitabı gibi mevlüt hediyelikleri de Nikahsekerimalzemesi.com.tr web sitesinden satın alınabiliyor.

  Tüm ürünlerini 1973 yılından bu yana kendi bünyesinde Barok Bonbon markasıyla özenle imal eden Nikahsekerimalzemesi.com.tr; toptan ve perakende nikah şekeri malzemeleri satın almak isteyenlere hızlı alışveriş olanağı sunuyor.

 • Webrazzi Fintech 2018 finansal teknoloji girişimlerini buluşturacak
  Tüm finansal teknoloji girişimleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Webrazzi Fintech 2018 konferansında bir araya gelecek. Günümüzün yeni finansal teknolojilerini ve öne çıkan tüm başlıklarını girişimciler ve sektörün lider finansal kuruluşları ile masaya yatıracak olan Webrazzi Fintech 2018 etkinliği 12 Aralık Çarşamba günü Wyndham Grand İstanbul Levent Hotel’de gerçekleşecek. Webrazzi Fintech 2018’e katılanlar, oturumların yanı sıra workshoplara da katılabilecek ve sektörün önemli isimleriyle tanışarak networking imkanına da sahip olacak.

  Ödeme teknolojilerinden blockchaine, finansal teknolojilerden bankacılığa kadar pek çok konunun uzmanları ile düzenlenecek konferansta konuşmacı olarak yer alacak isimlerden bazıları şu şekilde:
  - Akif Şimşek - Netahsilat
  - Arda Kutsal - Webrazzi
  - Ayberk Kuday - Coiny
  - Barış Yüceses - Moneymo
  - Begül Eray Sezgin - Masraff
  - Bülent Tekmen - Colendi
  - Cüneyt Şentürk - Akaunting
  - Dündar Özdemir - Wirecard
  - İhsan Elgin - Core Strateji
  - Levent Bulusan - Sigortaliyo.com
  - Mehmet Bülent Kutacun - Türkiye İş Bankası
  - Onur Yavuz - Solidus
  - Ömer Suner - ininal
  - Prof. Dr. Emre Alkin - Akademisyen, Ekonomist & Yazar
  - Rama Kamineni - Visa
  - Shahar Friedman - Visa
  - Vish Sowani - Visa
  - Yakup Bayrak - Sherpa
  - Yunus Emre Güzer - PayU Türkiye
  - Yusuf İbili - B2CDirect
  - Yusuf Mete - Stuffapp
  - Zeynep Dağlı Kastro - Momento

  Webrazzi Fintech 2018’in sponsorları arasında Türkiye İş Bankası, ininal, netahsilat, Sherpa, Visa, CC Media, hepsipay, inventram, netmarble Turkey, PayU, wirecard gibi kuruluşlar yer alıyor. WebzMind’ın destekçileri arasında yer aldığı Webrazzi Fintech 2018’in medya sponsorları arasında Bloomberg Businessweek, Bundle ve Harvard Business Review bulunuyor.

  Webrazzi Fintech 2018 hakkında detaylı bilgilere sahip olmak ve etkinliğine katılmak için hemen Webrazzi web sitesini ziyaret edin. Webrazzi’nin 2018 yılında gerçekleşecek son konferansı olan Webrazzi Fintech 2018’e Webrazzi PASS ile katılabilir, indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

 • Oto yedek parça çeşitlerinde güvenilir bir e-ticaret sitesi: Hepotoparca.com
  Araçların periyodik bakımlarında en çok ihtiyaç duyulan yedek parça çeşitleri online yedek parça sitelerinden hızlı bir şekilde satın alınabiliyor. Özellikle farklı marka ve modelde araçlar için yedek parça seçenekleri sunan web siteleri, araç sahiplerinin hayatını kolaylaştırıyor. E-ticaret sitesinde; her türlü otomobil, ağır vasıta, iş makinası ve toplu taşıma araçları için geniş bir yelpazede yedek parça çeşitlerine yer veren Hepotoparca.com; hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresi, yakıt filtresi, silecek, silecek lastiği, xenon far gibi araç sahiplerinin en çok satın aldığı yedek parça çeşitlerine en uygun fiyatlarla yer veriyor.

  Çağın getirdiği e ticaret avantajlarını, müşterileri lehine sunarak uygun fiyatlı ve bol çeşitli ürün seçenekleriyle hizmet veren Hepotoparca.com tamamen orijinal ürünler sunuyor. Citroen, Volkswagen, Renault, Opel, Peugeot, Mercedes, Mitsubishi, Toyota, Honda, Audi, Fiat, Ford, Subaru, Nissan, Hyundai, Volvo, Mazda, Kia, Jeep, Alfa Romeo gibi daha birçok markada araç modeli ile uyumlu Bosch silecek, marş motoru, xenon far gibi araç muayenesi öncesinde ya da periyodik bakımlarda ihtiyaç duyulan yedek parçaları en uygun fiyatlarla Hep Oto Parça’dan satın alınabiliyor.

  E-ticaret sektöründe yedek parça konusunda güvenebileceğiniz oto yedek parça sitesi Hepotoparca.com’dan orjinal yedek parça çeşitlerini temin edebilirsiniz. Otomobil, iş makinası, ağır vasıta ve toplu taşıma araçları için en doğru filtre, silecek, led far çeşitlerini bulabileceğiniz Hepotoparca.com’da aracınızın periyodik bakımlarında ihtiyacınız olan her türlü yedek parçayı kredi kartı ya da havale ödeme kolaylıklarıyla kısa sürede adresinizde teslim alabilirsiniz.

  Hemen Hepotoparca.com web sitesini ziyaret edin, aracınızın motor donanım sisteminin parçalarını ve aksesuar ihtiyacını hızlı bir şekilde alın.

 • WebzMind KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nde KOBİ’lerle buluşuyor
  Türkiye'de her geçen gün büyüyen e-ticaret ekosistemine ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen KOBİ E-ticaret Zirvesi, bu yıl InterContinental İstanbul Hotel'de gerçekleşecek. IdeaSoft Yazılı ve Google işbirliğinde düzenlenecek olan KOBİ E-ticaret Zirvesi, 20 Kasım Salı günü, kobileri ve dijital sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirecek. Uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind, etkinlikte e-ticaret sitesi sahiplerine ücretsiz SEO analizi fırsatı sunacak.

  2017 yılında 500’e yakın KOBİ’yi bir araya getiren KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nde dijital sektörün önde gelen isimleri konuşmacı olarak yer alacak. Etkinlikte, e-ticarette lojistiğin önemi, Türkiye’de mobil e-ticaret, sosyal medyadan satıs¸ yapmak ve e-ticarette e-fatura kolaylıkları gibi konu başlıkları masaya yatırılacak. KOBİ E-Ticaret Zirvesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da e-ticarete ve KOBİ’lerin dijitalleşmesine ilgi duyanları ağırlayacak.

  KOBİ E-ticaret Zirvesi’nin katılımcıları; müşterilerine anahtar teslimi e-ticaret sitesi kurulumu, SEO danışmanlığı, blog ve içerik hazırlama, sosyal medya yönetimi ve Google Adwords hizmetleri sunan uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind ile tanışma fırsatı bulacak. IdeaSoft’un çözüm ortağı WebzMind’ın hizmetleri ile tanışmak isteyenler, etkinlik alanındaki standına uğrayıp bir tanışma formu doldurduktan sonra 1000 TL değerindeki ücretsiz SEO analizini yaptırma fırsatı bulacak.

  KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nin konuşmacıları arasında yer alan isimlerden bazıları şu şekilde:
  Geveze (Jozi Zalma)
  Seyhun Özkara - IdeaSoft
  Şebnem Erzan - Google Türkiye
  Serkan Yazıcıoğlu - BKM Express
  Barbaros Özbugutu - iyzico
  Emre Güzer - PayU Türkiye
  Melike Kara - Turkcell
  Eray Şentürk - IdeaSoft
  Salih Yılmaz - LC Waikiki
  Işık Kırgız - Yesilanne.com
  Emre Ekmekçi - Hepsiburada
  Örpen Koçak - n11.com
  Oğuzhan Aygören - Boğaziçi Üniversitesi
  Akın Şakar - UPS Türkiye
  Seçkin Tokgöz - Google
  Koray Bahar - Foriba
  Zeynep Zeze - Zynpzeze.com
  Simla Canpolat - Theklishe.com
  Cansu Dengey - Influencer

  KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nin sponsorları arasında Google, Ideasoft; destekçileri arasında ise Beykent Üniversitesi, BKM (Bankalararası Kart Merkezi), Foriba, Hepsiburada, n11.com, iyzico, Paycell, Ups, PayU, E-ticaret Çağı, CreatorDen, KAGİDER gibi kuruluşlar yer alıyor. KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nin destekçileri arasında dijital PR ve SEO konusunda uzman Webzmind da yer alıyor.

 • KOBİ E-Ticaret Zirvesi 20 Kasım Salı günü gerçekleşecek
  “E-Ticaret ile Türkiye Büyüyor” sloganıyla yola çıkan, Türkiye'deki e-ticaret ekosistemine ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen KOBİ E-ticaret Zirvesi, 20 Kasım 2018 Salı günü InterContinental İstanbul Hotel'de gerçekleşecek. IdeaSoft Yazılım ve Google işbirliğinde düzenlenecek olan KOBİ E-ticaret Zirvesi, kobiler ve dijital sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirecek. E-ticarette lojistiğin önemi, Türkiye’de mobil e-ticaret, e-ticarette e-fatura kolaylıkları ve sosyal medyadan satıs¸ yapmak gibi konu başlıkları ele alınacak.

  Ana sponsor olarak Google Türkiye’nin desteğini aldıklarını söyleyen IdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara; “KOBİ’lerin dijitalleşmesine katkı sağlamanın bir görevleri olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti; “Sektöre öncülük ettiğiniz zaman sektörü geliştirmeyi de bir amaç haline getiriyorsunuz. Geçen yıl bu amaçla yola çıkarak ilkini düzenlediğimiz ve 500’e yakın KOBİ’yi bir araya getirdiğimiz Kobi E-ticaret Zirvesi’nin bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de her geçen gün büyüyen e-Ticaret ekosisteminde ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla KOBİ’leri bir araya getiriyoruz. Dolu bir programla KOBİ’lerin dijitalleşme sürecinde ihtiyaç duyacakları konu ve konuşmacıları buluşturduk. Zirvenin en önemli özelliklerinden biri de öğretici olması. Katılımın ücretsiz olduğu zirvemize e-Ticarete ilgi duyan bütün KOBİ’leri bekliyoruz”.

  KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nin konuşmacıları bu yıl şu şekilde olacak:

  - Geveze (Jozi Zalma)
  - Seyhun Özkara - IdeaSoft
  - Şebnem Erzan - Google Türkiye
  - Serkan Yazıcıoğlu - BKM Express
  - Emre Güzer - PayU Türkiye
  - Barbaros Özbugutu - iyzico
  - Oğuzhan Aygören - Boğaziçi Üniversitesi
  - Gökhan Özalan – Paycell / Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş
  - Örpen Koçak - n11.com
  - Koray Bahar - Foriba
  - Eray Şentürk - IdeaSoft
  - Salih Yılmaz - LC Waikiki
  - Işık Kırgız - Yesilanne.com
  - Emre Ekmekçi - Hepsiburada
  - Cansu Dengey - Influencer
  - Akın Şakar - UPS Türkiye
  - Seçkin Tokgöz - Google
  - Zeynep Zeze - Zynpzeze.com
  - Simla Canpolat - Theklishe.com
  - Nedim Eskinazi – Nefisgurme.com

  KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nin sponsorları arasında Google, Ideasoft; destekçileri arasında ise BKM (Bankalararası Kart Merkezi),  Beykent Üniversitesi, Hepsiburada, n11.com, iyzico, Foriba, PayU, Paycell, Ups, WebzMind, E-ticaret Çağı, CreatorDen, KAGİDER gibi kuruluşlar yer alıyor.

  KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nde yerinizi ayırtmak ve etkinlik programını incelemek için www.kobieticaretzirvesi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 • Webrazzi Developer 2018 teknoloji dünyasının büyük oyuncularını buluşturacak
  Türkiye’de yazılım üretmek ve yazılım ihracatı, blockchain, sunucusuz mimariler, çevik yazılım geliştirme, endüstriyel yazılım gibi konu başlıklarının ele alınacağı Webrazzi Developer 15 Kasım Perşembe günü Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleşecek. Webrazzi Developer 2018’de gerçekleşecek sunum ve paneller haricinde workshop salonlarında teknik ve detaylı bir içerikte paralel sunumlar ve hareketli bir fuaye alanı da yer alacak.

  Webrazzi Developer katılımcıları yazılım sektörünün önemli isimleriyle tanışma fırsatının yanında networking imkanına da sahip olacak. Yazılım ve yazılım geliştirmeyi odağına alan Webrazzi Developer 2018’de aşağıdaki isimler yer alacak:

  - Arda Kutsal - Webrazzi
  - Arden Papuççiyan - Webrazzi
  - Aykut Yılmaz - Comodif
  - Baran Özbek - Onboardio
  - Barış Bal - ACM
  - Batıkan Erdoğan - Fitwell
  - Berkay Mollamustafaoğlu - OpsGenie
  - Buğra Koyuncu - Logo Yazılım
  - Bülent Tekmen - Colendi
  - Deniz Özcan - Türkiye İş Bankası
  - Erbil Eren - Colendi
  - Gürkan Coşkuner - Hepsiburada
  - Güven Çelikkaya - HoloNext
  - Hakan Aran - Türkiye İş Bankası
  - İzlem Akman - Commencis
  - Lemi Orhan Ergin - Craftbase
  - Mehmet Sinan Toktay - Insider
  - Muhammet Enginar - Userguiding
  - Muharrem Derinkök - Insider
  - Oğuz Aslantürk - Apinizer
  - Süreyya Ciliv - Kuika
  - Ufuk Benlice - Commencis
  - Uğur Turan - Accenture Industry X.0
  - Umut Şatır Gürbüz - IBM

  Webrazzi Developer 2018’in sponsorları arasında İş Bankası, Accenture Industry X.0, Hepsiburada, IBM, CC Media, Bloomberg Businessweek, Harvard Business Review, Insider, Bundle gibi kuruluşlar yer alıyor. Webrazzi Developer 2018’in destekçileri arasında dijital PR ve SEO konusunda uzman Webzmind da yer alıyor.

  2018 yılında gerçekleşecek tüm Webrazzi konferanslarına Webrazzi PASS ile katılabilir, indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

 • Türkiye’nin en etkili internet konferansı Webrazzi Summit, 17 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek
  Yerli ve yabancı önemli firmaların üst düzey yöneticilerini ve internet sektöründe yer alan profesyonelleri bir araya getiren Webrazzi Summit, bu yıl da hem internet hem de girişimcilik ekosistemini buluşturacak. 17 Ekim Çarşamba günü Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleşecek etkinlikte; e-ticaret, dijital pazarlama, blockchain, yapay zeka, yatırım ekosistemi, fintech ve e-spor gibi çok sayıda konu başlığı ele alınacak.

  Her yıl sektörün önde gelen isimlerini ağırlayan Webrazzi Summit, bu yıl da her zamanki gibi alanında uzman çok sayıda önemli isimleri bir araya getirecek. Önemli yabancı girişim ve yatırım şirketlerinin yöneticilerinin ve Türkiye’nin alanında önemli isimlerinin konuşmacılar arasında yer alacağı Webrazzi Summit 2018’in ilk tur konuşmacıları da belli oldu. Türkiye’nin en etkili internet konferansı Webrazzi Summit 2018‘de aşağıdaki isimler yer alacak:

  Alper Afşın Özdemir - Türkiye E-Spor Federasyonu
  Aydonat Atasever - ScutiX
  Aytek Açık - MMA Türkiye
  Barış Özistek - Netmarble
  Bülent Tekmen - Colendi
  Candaş Gültekin - Facebook
  Cem Sertoğlu - Earlybird Ventures
  Cenk Bayrakdar - REVO
  Cüneyt Erpolat - Alibaba.com Türkiye
  Dilek Dayınlarlı - ScaleX Ventures
  Duygu Öktem Clark - Avrupa Yatırım Fonu
  Emre Kurttepeli - Mynet
  Emre Ulusoy - Hadi
  Ernst Hoestra - Startupbootcamp
  Fatih İşbecer - Commencis
  Fırat Ertem - MMA Türkiye
  Fırat İşbecer - Commencis
  Hande Enes - Engin Group Consorcium Limited
  Hasan Aslanoba - Aslanoba Capital
  M. Tuğrul Tekbulut - Logo Yazılım
  Mehmet Fatih Kacır - Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Mutlu Erturan - Hepsiburada
  Nevzat Aydın - Yemeksepeti
  Onur Kavak - Letgo
  Selçuk Yorgancıoğlu - The Abraaj Group
  Sina Afra - Girişimcilik Vakfı
  Şahin Boydaş - Leoapp
  Şeyhmus Ölker - App Samurai
  Tuğrul Tekbulut - Logo
  Tunç Günbey - Digital Partners
  Volker Schmidt - Product’s Up
  Yakup Bayrak - Sherpa
  Zeynep Zorlu - TRPE Venture Partners

  İçerisinde barındırdığı ve yıllar içerisinde markalaşan Webrazzi Arena girişimcilik yarışması ve sınırlı sayıda girişimcinin yer alabilme fırsatı yakaladığı Startup Lounge fuaye alanı ile Webrazzi Summit 2018’e katılanlar sektörün önemli şirketleriyle tanışma fırsatının yanısıra networking imkanına da sahip olacak.

  2000'e yaklaşan katılımcı sayısı ve 2 sahnede eş zamanlı gerçekleşen onlarca oturum/panel ile yıllardır yakın coğrafyamızın en önemli teknoloji-internet etkinliği olarak gösterilen Webrazzi Summit’in sponsorları arasında Turkcell, İş Bankası, Hepsiburada, AppSamurai, Sherpa, CC Media, Inventram, Productsup, Digital Partners Netmarble Türkiye, Bloomberg Businessweek, Harvard Business Review, NTV gibi kuruluşlar yer alıyor. Webrazzi Summit 2018'in destekçileri arasında dijital PR ve SEO konusunda uzman Webzmind da yer alıyor.

  2018 yılı boyunca gerçekleşecek tüm Webrazzi konferanslarına Webrazzi PASS ile katılabilir, indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

 • Renault ve Dacia Marka Araçların Orijinal Oto Yedek Parça Çeşitleri Akbay Renault’da
  Araçlarda meydana gelen kaporta hasarları ve mekanik arızalar orijinal oto yedek parçaları ile sorunsuz bir şekilde giderilebiliyor. Böylece araç sahipleri trafikte sorunlar yaşamıyor, orijinal yedek parçalar sayesinde araçların estetiği de bozulmamış oluyor.

  Türkiye’nin her yerinden ithal ve yerli üretim Renault yedek parça siparişi verilebilen online yedek parça e-ticaret sitesi Akbayrenault.com’dan, Renault grubu markası olan Dacia marka araçların da yedek parçalar temin edilebiliyor. Sis far kapağı, stop lambası, ön tampon gibi Renault orijinal yedek parça çeşitlerinin yanı sıra araç bakımı için gerekli yağ seti, hava filtresi, yakıt filtresi, polen filtresi gibi yedek parça çeşitlerinin de satın alınabildiği Akbayrenault.com web sitesinde araçların ihtiyacı yolda kalmadan karşılanabiliyor.

  Renault Laguna, Renault Megane, Renault Fluence, Renault Kango, Renault Clio, Renault Twingo, Renault Kadjar, Renault Captur gibi Renault marka araç modellerinin yedek parçaları Akbayrenault.com web sitesinden temin edilebiliyor. Akbay Renault web sitesindeki Renault yedek parça fiyatları aracın modeline göre değişiklik gösteriyor.

  Dacia marka araç sahipleri de araç modeli ne olursa olsun en uygun orijinal yedek parça çeşitlerini de Akbay Renault’dan sipariş verip, kapıda teslim alabiliyor. Dacia Pick-up, Dacia Solenza, Dacia Logan, Dacia Sandero, Dacia Dokker, Dacia Duster 4x2, Dacia Duster, Dacia Lodgy, Dacia Logan Pick-up gibi Dacia orijinal yedek parça ürünü hızlı teslimat fırsatıyla adrese kadar gönderiliyor.

  Akbayrenault.com web sitesinden satın alınan tüm Renault ve Dacia yedek parça ürünleri sıfır ve müşteri adına faturalı olarak gönderiliyor. Ziyaretçiler, web sitede buldukları yedek parçanın araçları ile uyumu olmadığını düşündüklerinde Akbay Renault ile iletişime geçerek, teknik destek alabiliyor. Müşteri memnuniyetini önemseyen Akbay Renault, yanlış ve istek dışı ürün gönderilmesi durumunda yedek parçanın iadesini de sağlayabiliyor.

  Yağ bakım setleri, Renault oto yedek parça ve Dacia yedek parça çeşitleri için hemen Akbayrenault.com web sitesini ziyaret edin, Akbay Renault web sitesinden tampon ızgarası, elf yağ bakım seti, kaporta ürünleri ve aracınızın ihtiyacı olan tüm yedek parça ürünlerini uygun fiyatlarla satın alın.

 • Robot ve elektronik hobi projelerinin en önemli parçaları Motorobit.com’da
  Okul ödevleri, bilimsel projeler, endüstri ve teknolojik yarışmalarda hayata geçirilen model araba, model uçak, drone, robotlar, robot kitleri ile tasarlanan robotik çalışmalarda birçok robot malzemesi ve yardımcı ekipmana ihtiyaç duyuluyor. Günümüzde elektronik teknolojisini ve robotik teknolojileri yakından takip eden Motorobit.com; DC motorlar, elektronik motor devreleri, hava ve sıvı pompaları, fanlar, kablosuz haberleşme modülleri, güç kaynakları, lipo pil çeşitleri ve aksesuarları, prototipleme ve lehimleme ekipmanları, kolay kurumlu ve Raspberry Pi işletim sistemi ile uyumlu Raspberry Pi aksesuarları, sensörler, 3d yazıcı parçaları gibi geniş bir yelpazede ürün seçeneği sunuyor. Motorobit.com; müşterilerinin projelerinde tasarım sorunları ile karşılaşmamaları için ürün tedariklerini hızlı ve güvenli bir şekilde sağlıyor. Motorobit.com sayesinde robotik projeler ve hobi etkinlikleri yarım kalmadan zamanında tamamlanıyor.

  Robot yapımı ve elektronikle ilgilenen kişiler, çocuklarının farklı hobiler edinmesini isteyen anne ve babalar Motorobit’in robot kitleri ile kolay devreler oluşturabiliyor. Motorobit.com web sitesinde yer alan proje ödevleri ve robot yarışmalarına uygun, kurulumu kolay robot kitleri arasında; insansı robot, üzerinde güneş paneli bulunan araba, su pompası seti, rüzgar enerjili araba, tank robot kiti, engelden kaçan robot, elektrik üreten dinamo, sensör tutucu gibi çeşitler yer alıyor. Motorobit’in online mağazasından; çocukların okul ödevlerinde kullanabileceği minyatür dinamo öğrenci seti, LED trafik ışıkları modülü, dinamolu lamba seti gibi eğitici kitler de satın alınabiliyor.

  Arduino Setleri Motorobit’te

  Motorobit.com’da robotik çiplerin bilgisayar üzerinden programlanarak robot işlevlerini kontrol altına almaya yarayan bir mikrokontrol platformu olan Arduino parçaları da bulunuyor. Robotların motor sürme, kablosuz haberleşme, ışık yakıp söndürme gibi işlevlerini yerine getirmesinde rol oynayan bu platform; akıllı ev sistemleri, drone projeleri, 3d yazıcı teknolojisi gibi geniş bir alanda kullanılabiliyor. Motorobit online mağazasında; Arduino kamera modülü, Arduino motor sürücü, Arduino nano sensör çeşitlerinin yanı sıra Arduino’ya ek özellikler kazandıran Arduino müzik shield, Arduino sensör shield, Arduino çok fonksiyonlu shield, Arduino motor sürücü shield gibi kart seçenekleri de sipariş verilebiliyor. Motorobit, Arduino Uno model robotik malzemelerin de tedariğini sağlıyor.

  Motorobit online mağazasında yer alan robotik malzemeler, elektronik devre ekipmanları ve motor malzemeleri sayesinde, tasarladığınız projeleri kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Hemen Motorobit.com web sitesini ziyaret edin, ihtiyacınız robot ve motor ekipmanlarını en uygun fiyatlarla, hızlı bir şekilde satın alın.

 • Work 4.0’a giriş bileti: Sanaluzman
  Son dönemde yapılan çalışmalar dijitalleşmenin etkisiyle günümüz işlerinin yüzde 60’nın yakın bir gelecekte robotlar hatta makineler tarafından yapılabileceğini ortaya koyuyor. Bu tablo ilk bakışta karamsar gibi görünse de arkasında yeni bir çalışma stilini barındırıyor. Öyle ki araştırmacılara göre; dijitalleşme devrimi bazı işleri teknolojiye devretse de dijital tabanlı pek çok yeni mesleğin doğuşuna da aracılık edecek. Dijital tabanlı bu meslekler ise çalışanlara zaman ve mekandan bağımsız çalışma fırsatı sunarken, kurumların da freelance iş yapan uzmanlarla çalışma pratiği ve alışkanlığı değişecek.

  Şu sıralar esnek çalışma prensibine dayanan Work 3.0’ın devamı niteliğindeki Work 4.0, başta Almanya olmak üzere sanayinin geliştiği pek çok ülkenin gündemine girmiş durumda. Alışılagelmiş tam zamanlı ve sınırsız süreli iş sözleşmelerinin yerini almaya hazırlanan Work 4.0, kurumun işleyişinde görev alan çeşitli paydaşları birbirine bağlayan dijital tabanlı platformlara, proje bazlı işleri ve süreli sözleşmeleri tanıtıyor.

  Akıllı makinelerin insan iş gücünü rutin görevler için aşamalı olarak değiştirdiğini, bu ilerlemeye cevap vermek için iş yapış biçimlerinin ve kişisel becerilerin evrilmesi gerektiğini anlatan online iş platformu SanalUzman’ın Genel Müdürü Niyazi Bekiroğlu, Work 4.0’ın hem kurumları hem de uzmanları daha çok özgürleştireceğini dile getiriyor.

  Bekiroğlu; “Work 4.0 dijitalleşmenin etkisiyle insanlara bağımsız çalışmak ve daha çok üretken olmak adına önemli fırsatlar sunuyor. Çok yakında beyaz yakalı profesyoneller, mevcut iş tanımlarının gelecek yıllarda kökten değiştiğini görecekler. Gençler için ise iş hayatı, proje tabanlı istihdam ve uzaktan çalışma anlamına gelecek. Endüstri 4.0 ile birlikte kullanılmaya başlayacak robotik sistemlerle, proje bazlı çalışmaya alışkın olmayan ekonomilerde sıkıntılar yaşanabileceğini düşünüyoruz. Yetkinlikleri yüksek uzmanların farklı kurumların farklı projelerinde görev alacak olması ülkemizin çok alışık olmadığı bir iş pratiği. SanalUzman hem kurumlara hem de freelance çalışan uzmanlara bu pratiği kazandıracak bir platform oldu” diyor.

  Üyelerine, istedikleri işi ve projeyi bulma kolaylığı sağlayan SanalUzman’ın iş alanlarla iş verenleri bir araya getiren yeni bir online iş platformu olduğunu anlatan Bekiroğlu, teknolojiye hâkim, bilgisayar üzerinden iletişim faaliyeti yürütebilen; yazılım, tasarım, editörlük, çeviri, danışmanlık, internet üzerinden satış temsilciliği, sosyal medya ticareti gibi alanlara ilgi duyan tüm uzmanlara hitap ettiklerini belirtiyor.

  Platformun açıldığı ilk ayda tam 3 bin 500 kalifiye üyeyi sistemine dahil ettiğine değinen Bekiroğlu, “Sistemimizin kısa zamanda ilgi görmesinin nedenlerinden biri de Türkiye’nin çalışma biçim ve alışkanlıklarına gösterdiği uyum. SanalUzman projesi üzerinde çalışmaya başladığımızda; ilk dikkat ettiğimiz nokta, Türkiye’de serbest çalışma konusundaki hassasiyetler oldu. Bunun için sistemimizi daha güvenli kılacak iki ayrı uygulama geliştirdik” diyor.

  Türkiye için bir ilk…

  Bu uygulamalardan biri olan SincApp uygulaması ile işverenlerin kaliteli hizmet, uzmanların ise ödeme almakta yaşadıkları sıkıntılara son vermeyi amaçladıklarına değinen Bekiroğlu, “Uygulamayı kullanmayı tercih eden uzmanlar, SincApp’ı bilgisayarlarına indirerek; işlerini, çalıştıkları programları, çalışma saatlerini ‘ekran ve dilerlerse kamera görüntüsü halinde’ sistemde tutabiliyor, haklarını güvence altına alıyor. İşverenler, uzmanların tuttuğu SincApp verileri sayesinde işin aşamalarını istedikleri zaman takip edebiliyor. Böylelikle zaman ve emek kaybının önüne geçiliyor. Üyeler güvende olduklarını bilerek işlerine odaklanabiliyor” diyor.

  SanalUzman’ı farklı kılan bir diğer özelliği de Hakemlik Uygulaması. Bu uygulama ile her iki tarafından da haklarını korumaya odaklandıklarını anlatan Bekiroğlu, “Herhangi bir anlaşmazlık durumunda taraflardan biri hakemliğe başvuruyor. Bu durumda; SanalUzman Hukuk Departmanı, SincApp verilerini uzmanın veya işverenin yetkilendirmesiyle inceliyor, avukat ve bilirkişi yardımı ile en doğru karara varılıyor.” diyor.

  Online iş platformu SanalUzman hakkında ayrıntılı bilgi için; www.sanaluzman.com.

 • Dikkat, zeka ve hafıza geliştirme kitapları ve disleksi setlerinin adresi Basaranyayinlari.com.tr
  Alanında kalitesi ve güvenirliği ispatlanmış, devlet üniversitelerinin onayladığı, eğitimcilerin ve uzmanların tavsiye ettiği kitapları online mağazasına taşıyan Basaranyayinlari.com.tr web sitesinden; içinde bulunan egzersizler ile çocukların dikkatlerinin devamlılığını sağlayan, odaklanmayı artıran, öğrenme güçlüğünün giderilmesine yardımcı olan disleksi setleri satın alınabiliyor. Dikkat eksikliği için dikkat geliştirme, hızlı okuma, zeka geliştirme, hayal gücünü geliştirme kitapları, özgüveni geliştirme setleri, öykü ve pür dikkat setleri de Başaran Yayınları’nın kapıda kredi kartı ile ödeme avantajı ile satın alınabiliyor.

  Okul öncesinden ortaokula kadar öğrencilerin ihtiyacı olan kitap çeşitleri ve kitap setlerinde geniş bir yelpazede ürün çeşitliliğine sahip olan Başaran Yayınları, 2004 yılından itibaren öğrencilerin kendi kendini geliştirmesine olanak sağlarken, diğer yandan da ders niteliği ile sınıf ortamında uygulanabilen kitaplar sunuyor. 2 milyondan fazla öğrenci tarafından beğenilerek tercih edilen Başaran Yayınları, aksi durumlarda iade garantisinin yanında kitaplarında uygun fiyatlarla öğrencilerin zihinsel etkinliklerle zihinsel performanslarını artırıp başarılı bir okul dönemi geçirmelerine katkı sağlıyor.

  Ders dinlerken, ders çalışırken ya da sınav sırasında yaşanan dikkat eksikliği durumlarında hatalarla karşılaşan öğrencilerin dikkat seviyelerini artıracak uygulamalarla destek almalarını sağlayacak hafıza güçlendirme setleri, disleksi nedir? sorusunun yanıtını arayan ebeveynler için çocuklarındaki disleksi tedavisinde etkili öğrenme güçlüğü setleri, özgüveni ve dikkati güçlendirme setleri gibi her ihtiyaca uygun eğitici kitap çeşitleri online kitap mağazası Basaranyayinlari.com.tr sitesinden hızlı bir şekilde satın alınabiliyor.

  Kurulduğu günden bu yana öğrencilerin daha kolay ve kalıcı öğrenmelerini sağlayan ve ders çalışma isteklerini artıran özel kitaplar hazırlayan Başaran Yayınları, başarılı ve mutlu çocukların sayısını artırıyor.

  Türkiye’nin her yerinden kapıda kredi kartı ya da kapıda nakit ödeme fırsatı ve ücretsiz kargo fırsatı sunan Başaran Yayınları sitesinde yer alan dikkat, zeka ve hafıza geliştirme kitapları, dikkat testi çeşitlerinden satın almak için hemen Basaranyayinlari.com.tr web sitesini ziyaret edin.

 • Gerçek Baltık Kehribarı ürünlerinin adresi Kehribarburada.com.tr
  Türkiye'nin resmi GLT sertifikalı Baltık kehribarı adresi Kehribarburada.com.tr web sitesinde, kehribarın en kıymetli çeşidinin yer aldığı Baltık Denizi bölgesinden çıkarılan kehribar ile tasarlanmış kehribar bebek kolyesi ve yetişkin ürünleri yer alıyor. Kehribar Burada; şifa kaynağı kehribarı doğru kalitede ve geniş ürün yelpazesi ile tüketicilere en üst seviyede sunmayı ve bunu yaparken de tüketicilerin kendini daha iyi hissedeceği ve keyifle kullanacağı kehribar ürünlerinde yenilikçi ve farklı ürünler yaratarak sektöründe beğenilen ve tercih edilen bir marka yaratmayı amaçlıyor.

  Kuzey Avrupa ülkelerinde kuzey altını olarak bilinen kehribar; 45 milyon yıllık şifa gizemine sahip bir çam reçinesidir. Kehribarın içeriğindeki süksinik asidin cilt tarafından emilmesi ile diş sancısının yanı sıra alerji, bronşit, astım gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı doğal bir antibiyotik görevi gördüğü ve böylelikle ilaç kullanım ihtiyacını en aza indirdiği gözlemleniyor. Avrupa ve Uzak Doğu’da diş çıkarma dönemindeki bebeklerin salya, ağrı, iştahsızlık, kulak ağrısı, ateş ve mide yanması gibi rahatsızlıklarında olmazsa olmaz kabul edilen kehribar kolye ve kehribar bileklik çeşitleri Kehribarburada.com.tr online mağazasında geniş bir ürün yelpazesiyle yer alıyor.

  En değerli Baltık kehribarı, sertifikalarıyla birlikte Kehribar Burada’nın online mağazasından satın alınabiliyor. Kehribar Burada’nın web sitesinde yer alan bebek diş kolyesi, kehribar kolye, kehribar yüzük, kehribar tespih, kehribar ve gümüş tasarımlı takılar %100 Baltık kehribarından üretiliyor. Kehribarı doğru kalitede ve geniş ürün yelpazesi ile tüketicilere sunan Kehribarburada.com.tr web sitesinde bal rengi, karışık renk, limon-kemik rengi kehribar takı çeşitleri yer alıyor.

  Türkiye'nin resmi GLT sertifikalı Baltık kehribarı adresi Kehribarburada.com.tr web sitesinde kehribar bebek kolye çeşitleri, kehribar bileklik, kehribar tespih, kehribar ve gümüş küpe çeşitleri, kehribar yüzükleri bulabilirsiniz.

 • Türkiye’nin ilk ve tek online catering sitesi Misafirliq.com
  Catering firmaları özellikle şirket organizasyonları, davetler, doğum günü, baby shower ve nişan gibi organizasyonlarda, kişilere ve kurumlara pratik çözümler sunuyor. Hazır menü seçeneklerinden masa düzeni için gerekli dekoratif ürünlere kadar her detayı düşünen catering firması Misafirliq; kaliteli, taze ve birinci sınıf lezzetleri, ulaşılabilir fiyatlarla yemek davetlerine taşıyor.

  Türkiye’nin ilk ve tek online catering sitesi Misafirliq.com’dan bireysel ve kurumsal davetler için özel olarak hazırlanmış yemek menülerinden seçilebiliyor, davet menüsünü kendi oluşturmak isteyen kişiler ise “kendi menünü oluştur” seçeneği ile başlangıçlardan tatlı çeşitlerine kadar davet menüleri oluşturabiliyor.

  Misafirliq.com’da Neler Var?
  Misafirliq.com, yemek davetleri için özenle hazırlanmış lezzetli yiyecekler sunuyor. Kullanıcılar ister sadece yemek siparişi verebiliyor, ister organizasyon için gerekli servis ve yemek tabağından dekoratif ürünlere kadar her şeyi sipariş verebiliyor. Catering firması Misafirliq, yemek çeşitliliğinden dekoratif ürünlere kadar yemekli davetlerin ihtiyacı olan her detaya tek çatı altında yer veriyor. Online catering sitesi Misafirliq.com’da açık büfe menüleri, sofra menüleri, davet yemek menüleri, davet yemek paketleri gibi yemek menülerinin yanı sıra başlangıçlar, zeytinyağlılar, salatalar, ara sıcaklar, ana yemekler, mezeler, atıştırmalıklar, i·çecekler, şekersiz unsuz tatlar, tatlılar ve çorbalar ile yemek davetlerine özel menüler de oluşturulabiliyor.

  Kullanışlı ve şık yemek takımları, her türlü yemek daveti ve masa düzeni ile uyumlu dekoratif ürünler, masa süslemesinde önemli bir yere sahip olan sofra çiçekleri, nişan, doğum günü, baby shower gibi etkinlikler için tak, çiçekli harf, karşılama panosu seçenekleri de sunan catering firması Misafirliq’te yemek davetleri için garson hizmeti ve mangal şefi hizmeti de bulunuyor.

  Misafirliq catering hizmetleri; bireysel ve kurumsal davetler için özel olarak hazırlanmış yemek menüleri sunuyor. Misafirliq.com web sitesinden hemen menünüzü seçebilir ya da kendi menünüzü oluşturup, hızlı bir şekilde online catering siparişinizi verebilirsiniz.

 • Kitap, dergi çeşitleri ve kırtasiye ürünleri KTP Kitabevi’nde
  Online kitap mağazası KTP Kitabevi’nde geniş bir yelpazede farklı yayınevlerinin kitapları, kırtasiye malzemeleri, ofis kırtasiye ürünleri, her yaşa uygun oyuncak çeşitleri hızlı bir şekilde satın alınabiliyor. Bilim teknik dergileri, matematik ders kitabı, YGS kitapları ve dini kitap çeşitlerinin yanı sıra okulda, evdeki çalışma ortamında ihtiyaç duyulan kırtasiye malzemelerini de tek çatı altında bir araya getiren KTP Kitabevi’nde boyama gereçleri, çizim gereçleri, defter çeşitleri ve yazı gereçleri de temin edilebiliyor. Ofis kırtasiye malzemeleri konusunda da geniş bir yelpazede ürün çeşitliliği sunan KTPkitabevi.com web sitesinde kalem çeşitlerinden pratik temizlik malzemelerine kadar bir ofisin ihtiyacı olabilecek ürünler de yer alıyor.

  Kitap fuarı gibi etkinliklerde kitap severlerin karşısına çıkan en çok okunan kitaplar ve yeni çıkan kitap çeşitleri bakımından zengin olan KTP Kitabevi, YGS kitapları, matematik kitapları ve ders kitapları konusunda da okul sıralarındaki her yaşta öğrenciyi geleceğe hazırlıyor.

  Ofis malzemesi
  İş yerlerinde çalışma masalarının ve evrak dolaplarının düzenini oluşturan kalemlik, makas, fotokopi kağıdı, hesap makinesi gibi ofis malzemesi çeşitlerinin ve ofis hayatını kolay hale getiren kağıt tabak kağıt tabak gibi kullan at mutfak malzemeleri ve mikrofiber temizlik bezi, çöp torbası, çay kaşığı çeşitleri KTPkitabevi.com online mağazasında en uygun fiyatlarla satın alınabiliyor. Bir çocuğun ihtiyacı olan kalem ve defter çeşitleri, boya malzemeleri gibi okul eşyaları listesinin olmazsa olmaz ürünleri de KTP Kitabevi ile hızlı bir şekilde kapıda teslim alınabiliyor.

  Oyuncak Çeşitleri
  Eğitici oyuncak çeşitleri, deniz malzemeleri ve lisanslı oyuncak çeşitlerine geniş bir yelpazede yer veren KTPkitabevi.com web sitesinde çocukların el becerileri ve duygularında gelişim göstermelerinde etkili, çocukların hayal dünyalarını, zeka gelişimlerini destekleyen oyuncak çeşitleri de bulunuyor.

  Online kitap mağazası https://www.ktpkitabevi.com/ web sitesinden tüm Türkiye’ye kapıda ödeme fırsatıyla kitap çeşitlerini, ofisinizde, çocuğunuzun okul çantasında gerekli kırtasiye malzemelerini, her yaşa uygun oyuncaklar satın alabilirsiniz.

 • Evcil dostlarınızın hayatını kolaylaştıran evcil hayvan ürünleri Sherlockpets.com'da
  Evcil hayvanların terk edilmeden, kötü muamele görmeden, sevgi dolu bir ortamda yaşamalarına yardım edebilmek amacıyla yola çıkan SherlockPets, evcil hayvanların hayatlarının ve sağlıklı yaşamlarının kolaylaştırılması için ürünler üretirken, evcil hayvan sahiplerinin de rahatını düşünüyor. Site kullanıcıları; pet kundağı, köpek künyesi, outdoor mama kabı gibi fonksiyonel, konforlu, kaliteli ve kullanışlı ürünler sunan Sherlockpets.com online pet shop mağazasında uygun fiyatlı alışveriş yapabiliyor. Tüm evcil hayvanların hayatları boyunca layık oldukları hayatı yaşamalarına yardımcı olmak felsefesiyle yola çıkan SherlockPets, mevcut ürünleri içinde olmayan çözümler için de danışmanlık yapıyor ve evcil hayvan sahipleri için uzman kişilerle iletişim kuruyor.

  Evcil hayvanların veteriner yolculuklarında, hiperaktif dönemlerinde ya da strese girebilecekleri yüksek sesli ortamlarda rahatlamalarına yardımcı olan pet kundağı çeşitlerine yer veren Sherlockpets.com; küçük, orta ve büyük ırk köpekler ve bazı kedi cinsleri için seçenekler sunuyor. Tüy bakımı ihtiyacı olan ve köpekleri de düşünen SherlockPets, lavanta bakım spreyi ve limon çimi bakım spreyi gibi köpeklerde kötü kokuyu ortadan kaldıran köpek malzemeleri de bulabilmek mümkün. Sherlockpets.com web sitesinde kedi ve köpeklerin güvenliği düşünülerek tasarlanmış, üzerinde mobil uygulamasında kullanılan kare kodu ile evcil dostunuzun allerjileri, aşıları, hassasiyetleri gibi tüm bilgileri girebileceğiniz PatiTAG Akıllı Künye de yer alıyor.

  Online pet shop mağazası Sherlockpets.com’da evcil hayvanı ile sık sık seyahatlere çıkan evcil hayvan sahiplerinin çantalarında kolaylıkla taşıyabileceği, outdoor kullanıma uygun pet outdoor ürünleri de bulunuyor. Taşınabilir su ve mama kabı, serinleten bandana ve çabuk kuruyan kurulama bezi gibi kullanımı pratik ve taşıması kolay ürünler SherlockPets’in outdoor ürünleri arasında yer alıyor.

  Evcil hayvanların yavru halinden başlayarak, yetişkinlikleri ve yaşadıkları sağlık sorunları karşısında çözümler sunmak için kurulan SherlockPets, evcil hayvanların güvenliği, sağlığı ve mutluluğunu ön plana alarak üretim yapıyor. Sherlockpets.com sitesinden evcil dostlunuzla yaşamınızı kolaylaştıran uygun fiyatlı pet ürünleri satın almak için hemen alışverişe başlayın.

 • SanalUzman’ın üye sayısı 6 bin 500’ü aştı
  Dünya Ekonomik Forumu, geleceğin meslekleri hakkında yaptığı araştırmada gittikçe yaygınlaşan esnek çalışma sistemlerine dikkat çekiyor. Öyle ki 2027 yılında sadece ABD'de; işgücünün yüzde 36'sını oluşturan 57 milyondan fazla kişinin, freelance (serbest) olarak çalışacağı tahmin ediliyor. Geçen yıl esnek çalışma modelini benimseyen şirketlerin sayısının yüzde 26 artması bu tablonun bir diğer destekçisi.

  Türkiye de dünyadaki bu eğilimi yakından takip eden ülkeler arasında yerini alıyor. 2023 yılında yaklaşık 8.5 milyon freelance çalışanın Türkiye iş piyasasındaki yerini alması bekleniyor. Projeleri için uzman bulmakta zorlanan işverenlerle, freelancer’ları bir araya getiren online iş platformu SanalUzman’nın üye sayısının 6 bin 500’ü aştığını, bu tablonun Türkiye’deki iş yapış biçimleri hakkında önemli sinyaller verdiğini anlatan SanalUzman Genel Müdürü Niyazi Bekiroğlu, rakamlara dikkat çekiyor.

  Niyazi Bekiroğlu, “Zaman ve mekândan bağımsız esnek çalışma modelleri konusunda pratiği oldukça zayıf bir coğrafya olan Türkiye için farklı bir disiplin sunan platformumuz, iş veren ve iş alan kişileri aynı platformda buluşturuyor. Kapalı ofis ortamında çalışmayı sevmeyen, sabit maaşa ve kurum kurallarına bağlı kalmak istemeyen ya da sabit kazancı olsa da ek gelire ihtiyaç duyan tüm uzmanlara kapılarını açıyor. Ülkemizde yaklaşık 1.2 milyon kişi freelance olarak çalışıyor. Biz de bu kitlenin işverenlerle ve yetkinliklerine uygun projelerle buluşmasına fırsat sağlıyoruz. Türkiye için esnek çalışmak artık bir yan model değil, başlı başına bir pazar. 2023 yılında yaklaşık 8.5 milyon freelance çalışan Türkiye iş piyasasındaki yerini alacak. Bu rakam daha da artabilir” dedi.

  Şu anda üye sayılarının 6 bin 500’ü aştığını anlatan Bekiroğlu, “Sitemiz üzerinde yapılan işlerin ortalama değeri 1.060 TL civarında. Yazılım, tasarım, çeviri, metin yazarlığı, reklamcılık, satış pazarlama, danışmanlık gibi birçok alanda proje bazlı iş imkânları sistemimizde bulunuyor. Nitelikli yetenekleri olan uzmanlar, site üzerinden asgari ücretin dört beş katı aylık gelir kazanabiliyor. Bu nedenle platforma ilgi büyük. Büyüme hızını göz önüne alarak yıl sonunda üye sayımızın 20 bini aşmasını hedefliyoruz” dedi.

  SanalUzman nasıl çalışıyor?
  Üyelerine, istedikleri işi ve projeyi bulma kolaylığı sağlayan SanalUzman; beyaz yakalı, 18 – 50 yaş arası, teknolojiye hâkim, bilgisayar üzerinden iletişim faaliyeti yürütebilen; yazılım, tasarım, editörlük, çeviri, danışmanlık, internet üzerinden satış temsilciliği, sosyal medya ticareti alanlarına ilgi duyan tüm uzmanları iş platformuna bekliyor.

  Türkiye’nin en büyük freelance çalışma portalı olma hedefi ile sektöre ilk adımını atan SanalUzman, Türkiye’deki iş yapış biçimlerini inceleyerek sistemin adeta röntgenini çekmiş. En büyük açığın güven ve yetkinlik olduğunu tespit eden yapı, emsallerinde olmayan uygulamalar geliştirerek kendini farklı bir noktaya konumlandırmayı da bilmiş. Öyle ki, SanalUzman’ın geliştirdiği, SincApp Uygulaması ve Hakemlik Sistemi bu iki soruna da çözüm niteliğinde. İşverenlerin kaliteli hizmet, uzmanların ise ödeme almakta yaşadıkları sıkıntılara son vermeyi amaçlayan SincApp uygulamasını kullanmayı tercih eden üyeler, SincApp’ı bilgisayarlarına indirerek; işlerini, çalıştıkları programları, çalışma saatlerini ekran ve dilerlerse kamera görüntüsü hâlinde sistemde tutabiliyor. İşverenler, uzmanların tuttuğu SincApp verileri sayesinde işin aşamalarını istedikleri zaman takip edebiliyor. SincApp’ın, iş sürecini kolaylaştıran ve hızlandıran başka avantajları da bulunuyor. İşverenin işi teslim zamanından önce görebilmesi ve yanlış anlaşılma olmuşsa zamanında müdahale edebilmesi sayesinde, süre sonuna gelmeden uzman doğru şekilde yönlendiriliyor, zaman ve emek kaybının önüne geçiliyor. Uzman da; yaptığı iş üzerinden işverene sormak istedikleri olduğunda, teslim zamanını beklemek zorunda kalmıyor. Böylece işveren ve uzman arasında sağlıklı bir iletişim gerçekleşiyor, üyeler güvende olduklarını bilerek işlerine odaklanabiliyor.

  Herhangi bir anlaşmazlık durumunda ise SanalUzman’ın geliştirdiği Hakemlik Sistemi devreye giriyor. Bu uygulama kapsamında; SanalUzman Hukuk Departmanı, SincApp verilerini uzmanın veya işverenin yetkilendirmesiyle inceliyor, avukat ve bilirkişi yardımı ile en doğru karara varıyor. Bu esnada projenin ücreti SanalUzman’ın güvenli hesabında bekletiliyor. Taraflar arasında uzlaşma sağlanarak uzmana hak ettiği ücret iletiliyor. Uzlaşmanın sağlanamaması durumunda ise SincApp kayıtları; mahkemelerde delil niteliği taşıyor. SanalUzman, İstanbul Kozyatağı’nda açtığı yeni ofisinde oluşturduğu “co –work” alanıyla çalışacak farklı bir yere ihtiyaç duyan freelancerlara da dingin bir çalışma ortamı sunuyor.

  Online iş platformu SanalUzman hakkında ayrıntılı bilgi için: www.sanaluzman.com

 • Aksiyon kameraları ve aksesuarları teknolojinin adresi MaxiTekno’da
  Ekstrem sporlarda, interaktif katılımın sağlandığı kampanya ve yarışmalarda, anı ölümsüzleştirmek anlamında hayatın her anını kayıt almayı sağlayan ve herkesle paylaşılabilir hale getiren aksiyon kameralarının kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor. Doğa yolculuklarında ya da bungee jumping yaparken, bilimsel çalışmaları kayıt altına alırken ya da su altı dalışlarında, kimi zaman çocukların en keyifli anlarını ölümsüzleştirmek, kimi zaman da kask kamerası olarak motosiklet sürüşlerinde ve daha birçok ortamda yapılan aktiviteleri kayıt altına almak, daha sonra izlemek ve o anları dünyayla paylaşmak anlamında aksiyon kameraları dayanıklılığı ile tercih ediliyor.

  Günlük hayatta bilişim ve iletişim teknolojilerinin hızlı yükselişini yakından takip eden MaxiTekno Bilişim, müşterilerine modern aksiyon kamerası modelleri sunuyor. Maxitekno.com web sitesinde; Xiaomi Yi, Sjcam, SooCoo, Eken ve GoPro gibi kaliteli aksiyon kamerası markalarını bulunduruyor. Aksiyon kameraları için kafa bandı, monopod, göğüs bağlantı aparatları, çanta, batarya, şarj cihazı çeşitleri; en uygun fiyatlarla müşteri memnuniyetini ön planda tutan MaxiTekno web sitesinden satın alınabiliyor. Çeşitlilik açısından Türkiye’nin en büyük GoPro kamera aksesuarı mağazası olan MaxiTekno stoklarında, dünyanın ilk 4K 60FPS aksiyon kamerası olan Yi 4K+ Plus yer alıyor. Yi 4K+ Plus aksiyon kamerası elektronik görüntü sabitleme teknolojisi, USB Type-C bağlantı birimi sayesinde harici mikrofon desteğine, RAW formatında fotoğraf çekimi, dokunmatik ekran, canlı yayın gerçekleştirebilme ve 60 fps’de de 4K kayıt gibi özellikler öne çıkıyor. 14nm mimarisine sahip yüksek hızlı Ambrella H2 işlemci ile donatılan modelin ayrıca uzaktan yönetim özelliği de bulunuyor. Yi aksiyon kamerası ile sesli komutlarla fotoğraf çekimi, video kaydı başlatma/durdurma, seri çekim ve cihazı kapatma mümkün oluyor.

  Eachine, Ugreen, SooCoo ve Yi Türkiye distribütörü olan MaxiTekno Bilişim, geniş ve kaliteli ürün yelpazesini stoklarında bulundurmaktadır. Aksiyon kameralar ve aksesuarları, drone ve havadan görüntüleme sistemleri, telefon aksesuarları, akıllı ev sistemleri, giyilebilir teknoloji, fotoğraf ve kamera modelleri için gimbal, stabilizer ve yaka mikrofonu çeşitleri, spor ve outdoor ürünleri, bilgisayar aksesuarları ürün gruplarında dinamik bir yapıya sahip olan MaxiTekno online mağazası üzerinden bol çeşitte en uygun fiyatlı ürünleri sunuyor.

  Maxitekno.com online mağazasında 2014 yılından bu yana en iyi hizmeti sunmak için sürekli olarak kendini yenilemeyi hedefleyen ve müşterilerine kusursuz bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefleyen MaxiTekno Bilişim’in sunduğu müşteri odaklı yaklaşım ve çözümleme ile en kaliteli bilişim ürünlerine sahip olmak için hemen Maxitekno.com web sitesini ziyaret edin, en güvenilir teknoloji adresinden uygun fiyatlı alışverişin keyfini çıkarın.

 • Toptan gıda alışverişi yapmanın avantajları
  Toptan gıda alışverişlerinin promosyonlardan ve indirimlerden faydalanmak, büyük gramajlı ürünleri kapıda teslim almak, dondurulmuş gıda ürünlerini soğuk zincir kırılmadan sağlıklı bir şekilde satın almak ve en önemlisi uygun fiyatlı olmak gibi avantajları vardır. Özellikle okul kantini, cafe, restoran, otel, büfe gibi gıda tüketiminin yoğun olduğu işletmeler için hem ekonomik olan hem de zaman bakımından tasarruf sağlayan toptan gıda alışverişleri e-ticaret sitelerinden yapıldığında ise kapıda ödeme ve adreste teslim alma gibi kolaylıklar sunmaktadır.

  Toptan gıda alışverişi ile şeker, bakliyat, un, sıvıyağ, baharat gibi uzun raf ömrü olan ürünler büyük gramajlar halinde alındığında daha uygun fiyatlı olmaktadır. İşte bunun gibi kullanıcılarına çeşitli olanaklar sunan online toptan gıda marketlerinin tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Örneğin; peynir ve tereyağı gibi süt ürünlerini büyük gramajlarla satın almak istediğinizde teneke ve vakumlu ambalajları tercih edebilir, bu hassas ürünleri uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca süt ürünleri, et kavurma, salam, sosis gibi et ürünleri ve dondurulmuş patates çeşitlerini soğuk zincir kırılmadan adresinizde teslim alabilirsiniz. Böylece dondurulmuş ürünlerin ve soğuk dolap ürünlerinin çözülme ve bozulma riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Online toptan gıda alışverişlerinde;

  - Salça ve sos gibi ürünler büyük gramajlı olduğunda daha uygun fiyatlıdır ve bu ürünler uzun süre muhafaza edilebilmektedir.
  - Baharat çeşitleri serin ve kuru bir ortamda uzun süre saklanabilmektedir. Bu ürünleri toptan aldığınızda aynı saklama ortamında hem uzun süre saklayabilir hem de bütçenizde tasarruf yapabilirsiniz.
  - E-ticaret siteleri ile ihtiyacınız olan tüm ürünleri karşınızda görebilir, böylece eksiksiz bir toptan gıda alışverişi yapabilirsiniz. Oysa fiziki mağazada eksiklerinizi göremeyebilir ve alışverişten eksiklerle dönebilirsiniz.
  - E-ticaret sitelerinde ürün içeriği ve üretici firma detaylarını inceleyebilirsiniz. Böylece ihtiyaç duyduğunuz en doğru ürünü satın alabilirsiniz.

  Online toptan gıda marketi Gidasehri.com web sitesinden et ürünleri, sıvı yağ çeşitleri, baharat ve bakliyat çeşitleri, dondurulmuş gıda ürünleri, dondurulmuş pastalar, Ramazan paketleri, salça ve soslar, süt ürünlerini en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Kaliteli güvenilir gıda ve ürün hizmeti anlayışına değer katan online toptan gıda marketi Gidasehri.com web sitesinden kapıda ödeme kolaylığı ile alışverişinizi hızlı bir şekilde yapmak için hemen Gıda Şehri web sitesini ziyaret edin.

 • WebzMind, e-ihracat danışmanlık hizmetleri veriyor
  Uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind, İngiltere ve Avrupa’ya yatırım yaparak, ürünlerini yurt dışına satmak isteyen girişimcilere e-ihracat danışmanlığı konusunda hizmet veriyor. Londra merkezli e-ticaret ajansı olan WebzMind; İngiltere’de şirket kurmak, ürünlerini İngiltere ve Avrupa’da Amazon, E-Bay gibi popüler pazar yerlerinde satışa sunmak isteyen girişimciler için dijital pazarlama stratejisi belirleyerek, pazar, maliyet ve sevkiyat ağı oluşturma konusunda hizmetler sunuyor.

  Başarılı bir e-ticaret girişimi için deneyimli bir danışmanlık hizmeti almak, doğru bir pazar araştırması ve rakip analizi yaptırmak, sektöre uygun şekilde tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak önemli. E-ihracat söz konusu olduğunda ise bunlara ek olarak; yurt dışına ürün satışı yapmak için bölgeyi çok iyi tanımak ve yasal prosedürleri iyi bilmek gerekiyor. WebzMind’ın e-ihracat danışmanlık hizmetleri; pazar araştırması, teşvikler, fuar katılımları, iş ortaklıkları, şirket kurulumu, banka hesabı açılması, ödeme sistemleri, muhasebe, vergi ve yasal prosedürler, gümrükleme, ihracat, mağaza açılış, toptan satış gibi çok yönlü bir uluslararası deneyimi kapsamaktadır.

  Pek çok girişimcinin hayali olan yurt dışına ürün satmak ve yurt dışında yaşayan potansiyel müşterilerin hizmetlerini satın almalarını sağlamak artık e ihracat ile çok kolay. E-ihracat ile Amazon ya da online mağazanız üzerinden sipariş veren yurt dışındaki bireysel müşteriniz adına resmi ve KDV’siz satış faturası düzenleyip, bu siparişi mikro ihracat yoluyla çıkışını sağladığınızda e-ihracat yapabilirsiniz.

  Mikro ihracat nedir?

  Mikro ihracat, ürünlerin hava taşımacılığı ile gümrük müşavirliği hizmetine gerek kalmadan Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) ile gönderilmesini sağlayan bir hizmettir. Mikro ihracat yapan girişimcilerin KDV’siz fatura düzenleme ve devletten KDV iadesi alma gibi avantajları bulunmaktadır. Böylece ürünler, KDV oranına bağlı olarak yurt içi ile aynı satış fiyatı ile satıldığında %18 daha fazla gelir getirebilmektedir. Mikro ihracat, 150 kg ve 7500 Euro limitine kadar ETGB ile yurt dışına giden bedelli ihracatlarda geçerli bir hizmettir.

  WebzMind e-ihracat danışmanlık hizmetleri ile neler sunuyor?

  Girişimcilerin Birleşik Krallık’ta ve Avrupa’da ürünlerini satmaları için çözümler sunan WebzMind; ürünler ve sektörle ilgili bir araştırma yaparak İngiltere pazarında ürün grubu hakkında vizyon sunacak rapor hazırlamaktadır. Yapılan bu pazar araştırması sonucunda satışa başlamak için seçili ürünlerin Amazon standartlarında hazırlanması, İngiltere’ye ihracatının yapılması, İngiltere’de şirket kurulumu veya WebzMind çatı şirketi üzerinden Amazon’da satışa sunulması, Amazon optimizasyonu, satış ve müşteri destek süreçlerinin yönetimi için satış stratejisi de geliştirilmektedir. WebzMind oluşturduğu satış stratejisinin ticaret sürecinin yönetimi konusunda da hizmet vermektedir. Oluşturulan stratejide belirlenen ürünlerle Amazon mağazasının açılması, ürünlerin optimize edilerek Amazon’da satışa sunulması, Amazon reklamlarının yönetimi, müşteri yorumlarının geliştirilmesi ve müşteri ilişkileri süreçlerinin yönetimi de WebzMind ekibi tarafından yapılmaktadır.

  Uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind, yurtdışında satış yapmaya başlamadan önce sektörel bir pazar araştırması yapmakta ve girişimcilerin iş stratejisinde ihtiyacı olan yasal süreci takip etmektedir. İngiltere’de şirket kurmak, özellikle e-ihracat gibi kâr getirecek bir iş planlıyorsanız ya da ürünlerinizi Amazon’da satmak, Amazon mağazanızın ve ürünlerinizin SEO ihtiyaçları hakkında konuşmak istiyorsanız hemen WebzMind ile iletişime geçin.

 • Webrazzi Connect: London konferansı gerçekleşti
  Yurt içi ve yurt dışı pazarları arasında köprü kurmayı ve uluslararası işbirliklerine platform sağlamayı hedefleyen teknoloji bloğu Webrazzi, yurt dışındaki ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Türkiye, Londra ve Avrupa’daki yabancı girişimci, yatırımcı ve profesyonelleri Londra’nın en gözde mekanlarından 8 Northumberland’de buluşturan Webrazzi Connect: London, 31 Mayıs Perşembe günü Türkiye İş Bankası ana sponsorluğunda düzenlendi. Etkinlikte yeni pazarlara yatırım yapmanın incelikleri, girişimler ve hızlandırma programları, dijital pazarlamanın sınır tanımayan yönleri, Türkiye’deki girişim ekosistemi, teknoloji yatırımlarının geleceği konuşuldu.

  8 Northumberland’de tüm gün süren Webrazzi Connect: London konferansında Türkiye İş Bankası Bireysel Bankacılık Pazarlama Müdürü Burak Sezercan, Türkiye İş Bankası ve bankanın yurt dışındaki faaliyetleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki girişim ekosistemi ile ilgili bilgiler paylaşan Sezercan, 2018 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’deki girişimlere 18,9 milyon dolar yatırım yapıldığını belirtti. Fintech’leri rakip olarak görmek yerine onlarla beraber çalışmayı hedeflediklerini söyleyen Sezercan, Kolektif House’ta yer alan Türkiye İş Bankası’nın girişimcilik programı olan Workup’tan da söz etti. Workup ile girişimlerin gelişmesini desteklemeyi amaçladıklarını paylaşan Sezercan, seçilen girişimlere Türkiye İş Bankası ailesine giriş ve partner desteği gibi ayrıcalıklar sunduklarını da belirtti.

  Sınırların ötesinde dijital pazarlama

  Webrazzi Connect: London konferansının konuşmacılardan olan Digital Partners’ın kurucu ortağı ve CEO’su Tunç Günbey, dijital pazarlamanın sınır tanımayan yönlerini ve dijital pazarlamaya dair birçok önemli bilgiyi katılımcılarla paylaştı. Dijital pazarlamada gelirlerin artması için en önemli nokta hedeflemenin doğru yapılması gerektiğini söyleyen Tunç Günbey, özellikle yeni girişimler için gerekli unsurların planlama ve stratejinin doğru yapılması, yaratıcı içeriklerin oluşturulması, web analizi ve raporlama olduğunu belirtti.

  Günbey, dijital pazarlamada global ekosistemi oluşturabilmek için yerli medya ve uluslararası medyanın iş birliği halinde çalışması gerektiğini sözlerine eklerken, medyanın tüm dünyada ulaşabildiği Türk takipçilerle ilgili rakamları da katılımcılarla paylaştı.

  Yeni pazarlara yatırım yapmanın incelikleri konuşuldu

  Webrazzi Connect: London konferansının yeni pazarlara yatırım yapmak ile ilgili oturumda Amadeus Capital Partners’tan Andrea Traversone, Delin Ventures’tan Naz Özertuğrul ve EBRD’den Zaya Kadyrova yer aldı. “Investing in Emerging Markets” oturumunda konuşmacılar, yeni pazarlara yatırım yapmanın incelikleri tüm detaylarıyla katılımcılarla paylaştı ve bu konuda merak edilenleri cevapladılar. EBRD’den Zaya Kadyrova direkt yatırımları tercih ettiklerini söylerken, şirketin Avrupa’da Yunanistan ve Türkiye’de ağırlıklı olarak yatırım yaptığını, ayrıca Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da da yatırımların mevcut olduğunu söyledi. Globalde iş yapabilme şansı yüksek olan yatırımların tercih edildiğini belirten Andrea Traversone, iyzico hakkında genel bilgiler verirken teknoloji odağındaki girişimlerin şansının daha yüksek olduğunun da altını çizdi.

  Kendi şirketini kuran hem girişimci hem de yatırımcı Naz Özertuğrul ise özellikle yerli girişimlere yatırım yapmak istediklerini, yerli girişimlerin global ekosistemde kendilerine yer bulmalarını istediğinden bahsetti. Özertuğrul, yerli girişimlerin Avrupa’ya açılmasının eskisinden kolay olduğunun altını çizdi.

  Webrazzi Connect: London konferansının “How To Get The Most Out Of Startup Accelerators” başlıklı panelinde girişimler ve hızlandırma programları ile ilgili önemli bilgiler paylaşıldı. Arda Kutsal’ın moderatörlüğünde gerçekleşen panele Startupbootcamp’ten Andy Shannon, Fitwell’den Barış Özaydınlı, Türkiye İş Bankası’ndan Ceren Sayar ve LDN_LAB from Facebook’tan Julia Ognieva katıldı. LDN_LAB hızlandırma programının Facebook’un girişimlere nasıl en iyi şekilde yardımcı oluruz sorusu üzerine ortaya çıktığını belirten Julia Ognieva, 3 aylık bir hızlandırma programına sahip olduklarını belirtti. Ognieva, girişimlere Facebook’un bakış açısını kazandırdıklarını da paylaştı.

  Kısa süre önce Workup girişimcilik programının ikinci dönemini noktaladıklarını belirten Ceren Sayar, bankacılığın değiştiğini ve bu değişime ayak uydurmak için girişimleri rakip değil iş ortağı olarak görmeleri gerektiğini dile getirdi. Panelde, Webrazzi ile uzun zamandır iyi ilişkilere sahip olduklarını dile getiren Andy Shannon, yaklaşık 4 yıldır İstanbul’da program düzenlediklerini paylaştı. Startupbootcamp’in toplamda 22 programa sahip oluğunu dile getiren Shannon, 18 ülkede hizmet verdiklerini de sözlerine ekledi.

  2014 yılında yapay zeka destekli bir fitness koçu olarak yola çıktıklarını belirten Fitwell kurucusu Barış Özaydınlı, başlangıçta Türkiye’de oldukça popüler olduklarını fakat hedeflerinin her zaman yurt dışına açılmak olduğunu belirtti. Microsoft’un hızlandırma programına dahil olduklarını ve yapay zeka konusunda Microsoft’tan destek aldıklarını da paylaşan Özaydınlı, İstanbul ofisinin haricinde dünya genelinde remote çalışan bir ekibe sahip olduklarının da altını çizdi.

  Webrazzi Connect: London konferansının konuşmacıları arasında yer alan Sherpa kurucusu Yakup Bayrak, Sherpa ve DaaS (Design as a Service) ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Bayrak, sunumuna “kullanıcı deneyimi dizayn stüdyoları boğulan bir insana su satmaya mı çalışıyor?” sorusuna odaklanarak, geliştiricilerin ve patronların kullanıcı deneyimi konusuna nasıl baktıkları ile ilgili önemli bilgiler verdi. Geliştiricilerin büyük bölümünün kullanıcı deneyimini vakit kaybı olarak gördüğünü söyleyen Yakup Bayrak, kodlama kısmına odaklanmak istediklerini söyleyerek bazı geliştiricilerin kullanıcı deneyimi stüdyolarını tehdit olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.

  Webrazzi Connect: London’ın son oturumu “Future of Tech Investments” White Star Capital’dan Christian Hernandez Gallardo, PROfounders Capital’dan Sean Seton-Rogers ve Bethnal Green Ventures’tan Vicky-Marie Gibbons’ın katılımıyla gerçekleşti.

  WebzMind’ın desteklediği; Türkiye İş Bankası, Digital Partners, Sherp gibi önemli kuruluşların sponsor olarak yer aldığı Webrazzi Connect: London’da katılımcılar yeni girişimlerle tanışma fırsatı da yakalayarak networking imkanına sahip oldu.

 • Elektrik ürünlerinin e-ticaret sitesi: Elektimo.com
  Günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olan elektrik, elektronik ürünleri ve yedek parçalarının e-ticaret sitesi Elektimo.com, ziyaretçilerinin elektrik malzemeleri, anahtar ve priz çeşitleri, elektrikli ev aletleri ve öğrenciler için elektrik malzemeleri ihtiyaçlarını karşılıyor. Aydınlatmada en çok tercih edilen led ampul çeşitleri, kaynak işlerinin baş ekipmanları ısı ayarlı havya istasyonu, kalem havya ve lehim teli çeşitlerinde alanında uzman markaların ürünlerine yer veren Elektimo, priz modelleri konusunda da geniş bir yelpazede ürün seçenekleri sunuyor.

  Elektimo.com web sitesinin priz ve anahtar çeşitleri arasında yüksek kaliteli malzemeden üretilmiş golyatlar, kablolu ve kablosuz priz çeşitleri, sıva altı priz modelleri yer alıyor. Elektrik işlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayacak, sade tasarımlı ve dekorasyonun tamamlayıcı unsuru priz ve anahtar modelleri, tek prizde birden çok prizden faydalanma olanağı sunan golyat çeşitleri ve telefon gibi bataryaya sahip elektronik cihazların uzun süre prize takılı kalmasından dolayı oluşabilecek batarya zararlarını engellemeyi sağlayan mekanik zaman ayarlı timer priz ve klemensli kablosuz grup priz gibi kullanışlı priz çeşitleri de Elektimo.com web sitesinden satın alınabiliyor.

  Elektimo’nun elektrikli ev aletleri kategorisinde de günlük hayatta en çok kullanılan elektrikli ev aletleri bulunuyor. Elektimo.com web sitesinde her ihtiyaca uygun elektrikli sobalar, elektrikli ocaklar, elektrikli semaver ve su ısıtıcıları, elektrikli şofben çeşitleri, tost makinesi ve ızgaralar, pleyt ocak modelleri, elektrikli mutfak şofbeni, ani su ısıtıcılar ve fanlı ısıtıcı çeşitleri uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

  Elektimo.com web sitesinde, öğrencilerin el becerilerini ve mesleki gelişimlerini destekleyici elektrik malzemelerine de yer veriliyor. Özellikle lehimsiz devre kurma tahtası, mini deney motoru, havya sehpa altlığı, lehim pastası, lehim işlerini kolaylaştıran tüp lehim teli, tüm akım sürecini izlemeye yarayan elektrik deney seti, öğrencilerin ve elektronikçilerin devre elemanlarını bakır plaket üzerine lehimleyerek istenilen elektronik devreyi kurmalarını sağlayan delikli bakır plaket ve kalem havya gibi okul ödevlerinde ve deneylerde en çok tercih edilen elektrik malzemeleri Elektimo.com web sitesinden satın alınabiliyor.

  1981 yılında kurulan elektrik, elektronik ürünleri ve yedek parçalarının satışını yapan Çetinler Rezistans firmasının e-ticaret bölümü olan Elektimo.com; güvenilir, müşteri memnuniyeti odaklı elektrik ve elektronik ürünlerin satışını gerçekleştirerek ve kaliteli elektrik ürünlerini tüm Türkiye’ye ulaştırıyor.

  İhtiyacınız olan elektrik malzemeleri için hemen https://www.elektimo.com web sitesini ziyaret edin, hızlı ve uygun fiyatlı alışverişin keyfini çıkarın

 • WebzMind, Webrazzi Connect: London Konferansına destek veriyor
  Türkiye’de ve İngiltere’de e-ticaret yapan şirketlere web sitesi platformu yönetimi, e-ticaret danışmanlığı, Amazon optimizasyonu konularında hizmet veren uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind, 31 Mayıs Perşembe günü Londra’da şehrin en gözde mekanlarından biri olan 8 Northumberland‘de düzenlenecek Webrazzi Connect: London konferansının sponsorları arasında yer alıyor.

  Türkiye’den yurt dışına açılmayı hedefleyen girişimleri Avrupa’daki potansiyel müşteri, yatırımcı ve çözüm ortakları ile buluşturacak olan Webrazzi Connect: London konferansı, yurt içi ve yurt dışı pazarları arasındaki köprüyü kurmayı ve iş birlikteliklerine platform sağlamayı hedefliyor.

  E-ticaret sitelerinin işlerini büyütmesi ve satışlarını artırması için site kurulumu aşamasında ihtiyaç duyulan her konuda hizmetler sunan WebzMind, Londra ekibi ile uluslararası arenada edindiği bilgi ve tecrübeyi aktarmak üzere Webrazzi Connect:London çatısı altında girişimcilerle buluşacak.

  Webrazzi’nin düzenlediği tüm etkinliklere destek veren WebzMind ajans başkanı Aslı Özyağmur Buyurgan yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden Türkiye’nin lider teknoloji bloğu Webrazzi Londra’da düzenleyeceği bu ilk etkinlik ile dünyaya açılıyor. Başta Arda Kutsal olmak üzere tüm ekibine çıktıkları bu yolda başarılar diliyor, WebzMind ile yaptıkları iş birliktelikleri için teşekkür ediyoruz.”

  Müşterilerinin işlerini büyütmesi ve satışlarını artırması için site kurulumu aşamasında ihtiyaç duyulan site tasarımı, kategori yapısının belirlenmesi, site ve ürün yönetimi, site içeriklerinin hazırlanması, dijital pr, reklam ve SEO konularında hizmetleri ile Ideasoft, Shopify, Amazon, Ebay, ETSY gibi farklı e-ticaret platformları ve pazar yerlerinde tecrübeli bir e-ticaret ajansı olan WebzMind Londra ofisinde; İngiltere’de e-ticaret yapan şirketlere web sitesi platformu yönetimi, e-ticaret danışmanlığı, Amazon optimizasyonu konularında hizmetler veriyor. WebzMind aynı zamanda e-ticaret sitesi ile ürünlerini yurt dışına satmak isteyen girişimcilere e-ihracat danışmanlık ve ajans hizmetleri de sunuyor.

  WebzMind’ın e-ticaret ve e-ihracat çözümleri hakkında bilgi almak için https://webzmind.com/tr/  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 • Webrazzi Connect: London 31 Mayıs’ta gerçekleşecek
  İnternet ve teknoloji alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden teknoloji bloğu Webrazzi dünyaya açılıyor. Türkiye’den katılacak girişimci, yatırımcı ve profesyonellerin yanı sıra, Londra ve Avrupa’daki yabancı girişimci, yatırımcı ve profesyonelleri ağırlayacak olan Webrazzi Connect: London, 31 Mayıs Perşembe günü Londra’da şehrin en gözde mekanlarından biri olan 8 Northumberland‘da Türkiye İş Bankası ana sponsorluğunda gerçekleşecek

  Webrazzi Connect: London konferansı ile yurt içi ve yurt dışı pazarları arasındaki köprüyü kurmayı ve işbirliklerine platform sağlamayı da hedefleyen Webrazzi, sadece girişimcilik ve yatırım konularında değil, Türkiye’den ve Avrupa’dan çeşitli şirketlerin çözümlerine de yer verecek. Tüm gün sürecek olan konferansta birbirinden değerli konuşmacılar yer alacak. Konferansta katılımcı olarak bulunmanın haricinde, Türkiye’den girişimlerin Avrupa’da boy gösterebilmesi için de çok özel bir demo alanı da oluşturan Webrazzi, bu demo alanında Türkiye’den sınırlı sayıda girişime yer vererek hem yatırımcılarla hem de potansiyel iş ortaklarıyla tanışmalarına destek olmayı hedefliyor.

  300 kişilik sınırlı sayıda kontenjana sahip olan Webrazzi Connect: London’a katılım süreci davetiye yöntemiyle ilerleyecek. Bu nedenle konferansa katılmak isteyenlerin değerlendirmeye alınmak için katılım formu doldurması gerekiyor.

  Çeşitli sponsorluk seçenekleri sunan Webrazzi Connect: London, bu önemli etkinlikte yer almak isteyenler ve şirketi için İngiltere pazarının kritik bir öneme sahip olduğunu düşünenler için bir çeşitli sponsorluk seçenekleri de sunuluyor. Webrazzi Connect: London konferansının sponsorları arasında Türkiye İş Bankası, Digital Partners, Sherpa, WebzMind yer alıyor.

  Webrazzi Connect: London etkinliği hakkında daha fazla bilgi almak için http://connect.webrazzi.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 • Opel ve Chevrolet yedek parça sitesi: Generalopel.com
  Türkiyenin en işlek Opel ve Chevrolet yedek parça mağazası Generalopel.com orjinal ve muadil ürün tedariği ile kaliteli ve güvenilir hizmet veriyor. Online yedek parça alışveriş sitesinde bakım ürünleri, motor ürünleri, debriyaj ürünleri, aks ürünleri, porya ürünleri, bilya ürünleri, kaporta ürünleri, aydınlatma ürünleri ve daha fazlası en düşük fiyatlarla %75 varan indirimlerle yer alıyor.

  1998 yılında Konya Karatay Sanayi Sitesinde kurulan Öz Konya Opel Özel Servisi’nin deneyimlerinden yola çıkarak hayata geçirilen Generalopel.com online yedek parça satış sitesinde, Chevrolet ve Opel yedek parça çeşitlerine yer veriliyor. General Opel online mağazası üzerinden motor yağı, komple motor, şanzıman gibi oto yedek parça çeşitleri online satın alınabiliyor.

  Opel ve Chevrolet marka her model araca uygun orjinal ve yan sanayi ürün seçenekleriyle vade farksız taksit imkanı gibi seçenekler de sunan General Opel, 250 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatı da sunuyor.

  Opel ve Chevrolet yedek parça konusunda uzman General Opel, her türlü iki markada da yedek parça çeşitlerini, motor bakım ürünlerini, motor yağı çeşitlerini bulabileceğiniz generalopel.com web sitesinde Opel marka aracınızın modeli ne olursa olsun; fan rezistansı, krank mili, iç dikiz aynası, vites topuzu, radyatör üst hortumu, balata seti, buji kablo takımı, silecek takımı, ön tampon, benzin deposu gibi geniş bir yelpazede Opel yedek parçaları bulabilirsiniz.

  General Opel online yedek parça sitesi Chevrolet marka aracınızın modeli ne olursa olsun; kaput açma teli, Aveo yağ filtresi, Chevrolet Cruze sağ dış stop lambası, Chevrolet Cruze bagaj kilidi, klima polen filtresi, Kalos ön fren diski, Cruze hava filtresi, Cruze 1.6 termostat filtresi gibi geniş bir yelpazede Chevrolet yedek parçaları bulabilirsiniz.

  Opel Astra, Corsa, Combo, Tigra, Vectra, Omega, Meriva, Crossland, Frontera, Grandland, İnsignia, Mokka, Zafira, Signum, Calibra yedek parçaları ve Chevrolet Aveo, yeni Aveo, Captiva, yeni Captiva, Cruze, Epica, Kalos, Lacetti, Rezzo, Spark, Trax yedek parçaları için https://www.generalopel.com/ online yedek parça sitesini takip edin.

 • Akıllı yolculuk uygulaması Progo hizmet verdiği şehir sayısını 9'a çıkardı
  Özellikle büyük şehirlerde yaşanan trafik sıkıntısına park yeri yetersizliği gibi sorunlar da eklenince ulaşım günlük yaşamın en büyük problemlerinden biri haline geldi. Hayatımızı kolaylaştıran yeniliklerinden biri de dijital tabanlı çalışan mobil yolculuk uygulamaları.

  Dijital dönüşümün hayatı kolaylaştıran uygulamalarından biri olan yerli yolculuk uygulaması PROGO yolculuklarınızı planlayarak gerçekleştirmenizi sağlayan bir mobil applikasyon ve web uygulaması. Şu an için 9 ilde özel dizayn edilmiş Mercedes Vito ve Sprinter marka araçlarla havalimanı transferi, şehir içi ve şehirler arası yolculuk hizmetini ekonomik fiyatlara sunuyor.

  Bulunduğunuz noktadan gitmek isteğiniz lokasyonu seçtiğinizde yolculuğa henüz başlamadan fiyatını alabildiğiniz yolculuk sırasında değişmeyen bir fiyatlandırma algoritmasına sahip PROGO çocuk koltuğu ve karşılama gibi ekstra hizmetleri de kullanıcılarına sunuyor.

  Yapay Zeka Teknolojisine Sahip
  Yapay zeka teknolojisiyle sunduğu avantajları anlatan PROGO’nun kurucu ortağı Kerem Serkan Çoban “PROGO’yu dünyadaki dijital dönüşüm bir parçası olarak görebilirsiniz kendi alanında uygulamayı farklı kılanda ise aslında geçmişten gelen özel taşımacılık alanındaki bilgi birikiminin teknoloji ile birleşmesidir. Ulaşımda yapay zeka teknolojileri için başlangıç aşamasındayız, Türk mühendislerle derin öğrenme, nesnelerin interneti konularında geliştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yapay zeka teknolojisi sayesinde yolcusunu zamanla tanıyor, istek ve taleplerine göre hizmetler sunuyor.

  Araçlarının sistem üzerinden takip ettiğimiz dijital ikizleri bulunuyor bu sayede araçların ani hızlanma ani yavaşlama gibi tepkilerini eşzamanlı merkez tarafından takip edilebiliyoruz. Araçların bakımları varsa yıpranan parçaları sensörler aracılığıyla bildiriliyor ve araçların servis randevuları otomatik olarak oluşturuluyor. Yolcuların konforu için uzaktan araç içi sıcaklığı kontrol ediliyor tanımlanan değerlerin altına düşmesi veya üstüne çıkması durumunda istenen ısıya tekrar gelmesi sağlanıyor.” dedi.

  %100 Yerli Sermaye
  PROGO yasal mevzuat ve kanunlara uygun şekilde gerekli tüm belgelere sahip %100 yerli büyük bir yatırımın ürünü, bugün 1.200 aracıyla yollarda, vergisini Türkiye’de ödeyen ülke ekonomisine değer katmaya odaklanmış bir anlayışa sahip. Yolcular faturalarını online ortamda takip edebildiği gibi kurumların ulaşım masraflarını kolayca takip edebilme imkanı sunuyor. Hedefimiz öncelikle ihtiyaç olan şehirlerde hizmet ağını genişletmek ardından bir yerli bir firma olarak sektördeki deneyimimizi yurtdışına taşımak.

  İş Modeli Diğer Yolculuk Uygulamalarından Farklı
  İş modeli olarak diğer uygulamalardan tamamen ayrıldığını bildiren Çoban, PROGO kendi araçlarıyla ve bu işi meslek olarak yapan özel eğitim almış şoförleriyle hizmet veriyor. Araç bekleyen kullanıcı değil, aracın kapıda hazır beklediği exclusive bir yolculuk hizmeti sunuyoruz. Yolculuk öncesi akıllı hesaplama algoritması sayesinde gidileceğiniz mesafenin fiyatını öğrenebiliyorsunuz. Uygulama üzerinden yolculuk önceden planlanarak gerçekleştiği için yasal mevzuatlara uygun çalışıyor.

  Şoförlerimiz kapınızı açıyor, varsa bavullarınız yerleştiriyor, daha önce değindiğim gibi exclusive bir hizmet sunmak ekonomik olmak kadar kullanıcılar için önemli. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Muğla, Kayseri, Samsun ve Trabzon ’da aynı anda hizmet veren tek uygulama olma özelliğine de sahip. Hizmet verdiğimiz lokasyon sayısının fazla olaması İstanbul’da evinden havaalanına giden bir kullanıcımızın Muğla yada Antalya’da havaalanında karşılanıp yazlığına veya oteline bırakılması anlamına geliyor.

 • WebzMind’ın “E-ticarette SEO’nun Önemi” eğitimi gerçekleşti
  Farklı sektörlerde birçok e-ticaret şirketine dijital çözümler sunan uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind Kurucu Ortağı Murat Buyurgan; organik aramalarda üst sıralarda yer almanın yollarını, 24 Nisan Salı günü İdeasoft genel merkezinde düzenlenen “E-ticarette SEO’nun Önemi” başlıklı eğitimde anlattı. SEO konusunda tüm detayların ele alındığı eğitim, “e-ticaret sektöründe ben de varım” diyen ve sektörde yeni olan girişimcilerin yanı sıra e-ticaretteki konumunu iyileştirmek isteyen site sahiplerinin katılımı ile gerçekleşti.

  SEO konusunda tüm detayların ele alındığı “E-ticarette SEO’nun Önemi” eğitimi, site sahiplerine bir e-ticaret sitesinin ürün, kategori ve ana sayfa kapsamında içeriklerin nasıl olması gerektiği ve organik aramalarda doğru kitleye ulaşılması, site trafiğinin artırılması konularında yol gösterdi.

  SEO analizi, Google araçları kurulumu, anahtar kelime analizi, rakip analizi, hedeflerin tespit edilmesi, site içi optimizasyon çalışması, site dışı backlink çalışması, takip ve raporlama gibi önemli SEO konularını ele alan Murat Buyurgan, konuşmasına WebzMind hizmetleri üzerinden örnekler vererek başladı.

  WebzMind’ın Türkiye’de ve İngiltere’de farklı sektörlerde geniş bir müşteri portföyüne sahip olduğunu söyleyen Buyurgan, blog yönetimi, basın bülteni içeriklerinin SEO uyumlu hazırlanması, site içi teknik analizlerin yapılması, web site tasarımının kullanıcı deneyimi odaklı yapılması gerektiğini belitti. Tüm sürecin bir bütün olarak ele alınması gerektiğinin önemine değindi.

  Başarılı bir e-ticaret sitesi oluşturmak ve satışları artırabilmek için konusunda uzman bir ajansla çalışılması gerektiğini söyleyen Murat Buyurgan, WebzMind’ın e-ticaret siteleri için A’dan Z’ye tüm ajans hizmetlerini bir arada sunabildiğini belirtti.

  Salonda bulunanların etkin katılım sağladığı, soru ve cevaplarla etkileşimli geçen eğitim sonunda e-ihracat’ın önemine değinen Murat Buyurgan; “WebzMind olarak İngiltere’de ki ofisimizde e-ihracat yapmak isteyen müşterilerinizin pazar araştırması, şirket kurulumu ve ticarete başlamak gibi atmaları gereken her adımda yanında oluyoruz. 65 Milyon nüfus, internernetten alışveriş yapan 45 milyon kişi, kişi başı yıllık ortalama 2.250 USD alışveriş harcaması gibi etkileyici rakamlara sahip İngiltere, iskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ülkeleri e-ihracat için önemli bir fırsat.” diyerek e-ihracatın önemine değindi.

  İstanbul ve Londra ofislerinde, müşterilerine site tasarımı, Amazon Optimizasyonu, SEO, performans reklamcılığı, dijital PR, içerik, site ve ürün yönetimi, sosyal medya ajans hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri sunan WebzMind, müşterilerinin işlerini büyütmesi ve satışlarını artırması için ihtiyaç duydukları her konuda çözümler üretiyor.

 • MAPFRE Sigorta’dan Siyah İncilere Avustralya ve Yeni Zelanda seyahati
  MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Alfredo Munoz, Satış Kanalları ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Sırtıkırmızı ve Bölgelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ergun Ulusoy da katılımıyla gerçekleşen seyahate, ‘Siyah İnci’ olmayı başaran 13 acentenin yöneticisi katıldı.

  MAPFRE Sigorta, 2016 yılında hayata geçirdiği Okyanus Kulübü bünyesinde bulunan “Siyah İnci”lerini Avustralya ve Yeni Zelanda seyahatiyle ödüllendirdi. 6-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen geziye, Siyah İnci kategorisinde yer alan 13 acentenin yöneticisinin yanı sıra MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Alfredo Munoz, Satış Kanalları ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Sırtıkırmızı ve Bölgelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ergun Ulusoy da katıldı.

  MAPFRE’nin Siyah İncileri Sidney’den başlayıp Singapur ile biten 10 günlük seyahatlerinde Mrs. Macquaire’s Chair, Woolloomooloo Avustralya Deniz Üssü, Bondi Beach, Eden Yanardağı, Sri Marriamman Hindu Tapınağı’nın yanı sıra Tazmanya Canavarı, wombad, koala ve kanguru gibi hayvanların bulunduğu Featherdale Doğal Yaşam Parkı, bir Aborjin efsanesi olan Üç Kız Kardeş Kayalıkları, Anzak Anıtı ve Phillip Adası Penguen Rezervi gibi birçok yeri görme ve farklı aktivitelere katılma fırsatı yakaladı.

  MAPFRE Sigorta, Okyanus Kulübü ile acentelerini portföy yapıları özelinde yönetme hedefiyle belirli kriterlere göre segmente ederek onlara özel pazarlama faaliyetleri yürütüyor ve kampanyalar oluşturuyor. Siyah, Mavi ve Beyaz İnci olmak üzere üç kategoriden oluşan Okyanus Kulübü’nde her acenteye kendi kategorisine göre sürpriz ve ayrıcalıklar sunuluyor.

 • İş ve Teknoloji Haftası “&Now Business&Tech Week” için geri sayım başladı
  Yepyeni bir konseptte ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanan “& Now Business&Tech Week”, dünya çapında konuşmacıların yer aldığı 250 oturum ve yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla 8-10 Mayıs 2018 tarihlerinde Volkswagen Arena ve Uniq İstanbul’da ziyaretçilerini ağırlayacak.

  Management Centre Türkiye (MCT) 25 yıllık deneyimini gelecek vizyonuyla birleştirerek merkezinde teknoloji olan, Pazarlama, Yönetim, İnsan Kaynakları kavramlarının iç içe geçtiği &Now’ı hayata geçirdi. &Now, 8-10 Mayıs 2018 tarihlerinde Volkswagen Arena ve Uniq İstanbul’da dünya çapında konuşmacıların yer aldığı 250 oturumda yaklaşık 10 bin katılımcıyı ağırlayacak. &NOW kapsamında; İnsan Kaynakları Zirvesi, Pazarlama Zirvesi, Gamechangers Ödülleri, Future of Work Zirvesi, Dijital Liderlik Zirvesi, Be Digital Deneyim Alanı, Rock&Tech Müzik Festivali, House of Talent Zirvesi gibi organizasyonlar düzenlenecek. Dünyanın lider isimlerinin bir araya geldiği ve geleceğin liderlerine yeni yetenekler kazandıracak &NOW ile iş dünyası gelecekle buluşma fırsatı yakalayacak.

  Pazarlama Zirvesi her zamankinden daha interaktif

  &NOW kapsamında gerçekleştirilecek 18’nci Pazarlama Zirvesi, bu yıl da Peter Fisk’in başkanlığında, pazarlama dehalarını buluşturacak. Pazarlama dünyasında Silikon Vadisi girişimcilerinin aranan gurusu Ryan Holiday, 550 binin üzerindeki takipçisi ile LinkedIn tarafından pazarlama alanında bir numaralı isim olarak gösterilen Tom Goodwin, Davranış Stratejisti, Şimdicilik (Nowist) akımının öncüsü Max Mckeown, The Boston Consulting Group’un Kıdemli Eski Yönetici Ortağı, Medya ve Tüketici Ürünleri Grubu Kıdemli Küresel Danışmanı Antonella Mei-Pochtler, Wikibrands kitabının yazarlarından dünyaca ünlü Pazarlama Profesörü Mike Dover, Salesforce.com Pazarlama Analiz Bölüm Başkanı Mathew Sweezey, “Microsoft’un pazarlama dehası” olarak bilinen ve dünyadaki en iyi 50 kadın pazarlamacı arasında yer alan Microsoft Global Müşteri Bağlılığı Üst Düzey Yöneticisi Purna Virji, 2015’te en iyi pazarlama kitabı seçilen “When Digital Becomes Human”ın Yazarı Steven Van Belleghem, Girl Meets Dress Kurucusu Anna Bance, Digital Realty Asya Pasifik Pazarlama Direktörü Omer M. Wilson ve en beğenilen şirketlerin Yaratıcı Danışmanı Management Centre Türkiye CEO’su Tanyer Sönmezer katılımcılarla bir araya gelip, geleceği şekillendirecek bilgileri paylaşacaklar.

  İK Zirvesi’nin odağında robotlar, yapay zekâ ve dönüşüm var

  2030’ların başında tüm dünyadaki mesleklerin yüzde 21’i ile yüzde 38’i arasında bir oranda çalışanların yerini robotlar ve yapay zekâ alacak. Bu kaçınılmaz değişime iş dünyasının nasıl hazırlanacağı, &NOW kapsamındaki en önemli etkinliklerden biri olan 23’üncü İnsan Kaynakları Zirvesi’nde tartışılacak. MCT Yönetim Kurulu Başkanı Alper Utku ve MCT Genel Müdürü Didem Gürcüoğlu Tekay eş-başkanlığında gerçekleştirilecek zirvede konuşmacılar arasında, liderlik ve çalışan performansı konusunda önemli çalışmalarıyla bilinen Complate Coherence Kurucusu ve CEO’su Dr. Alan Watkins de yer alacak. Zirvede; Liberationist, Change Leadership School CEO’su ve Yazar Gustavo Razzetti, The Boston Consulting Group Kıdemli Yönetici Ortağı Yves Morieux, Davranış Stratejisti ve Yazar Max Mckeown, Fütürist Yazar Richard Watson, Still Moving Kurucusu Debra Rowling, IE Business School Profesörü Steven D’Souza, Corporate Rebels’dan Pim de Morree ve Freek Ronner, Happy Sandpit Kurucusu ve Yazar Colin J. Browne, Yeniden Oluşum Tasarım Danışmanı Daniel Christian Wahl, Liderlik ve Diyalog Doçenti Megan Reitz, Ser in Motion Kurucusu Felicia Perseguer deneyimlerini aktaracaklar.

  İçerikle dolu 3 gün

  &NOW kapsamında; dünyanın en ünlü pazarlama, yönetim ve insan kaynakları uzmanlarını yöneticilerle bir araya getiren &NOW CEO Yemeği , gelecek vadeden girişimler, kurumsal firmalar ve en iyi teknoloji şirketlerini binlerce profesyonelle buluşturan Be Digital Deneyim Alanı, farklı pazarların en başarılı isimlerinin ödüllendirildiği Gamechangers Ödülleri, katılımcıları teknolojinin geleceğiyle tanıştıracak Dijital Liderlik Zirvesi, üniversiteli yetenekleri insan kaynakları profesyonelleriyle buluşturacak House of Talent Zirvesi, geleceğin iş dünyasına hazırlıklı olmak isteyen profesyonellerin bir araya geleceği Future of Work ve Rock & Tech Müzik Festivali katılımcılara unutamayacakları deneyimler sunacak.

 • Ramazan destekleriniz umut ve mutluluğa dönüşsün
  Ramazan; muhtaçlarla, kimsesizlerle beraber olmak, onların halinden anlamak yüzlerini güldürüp, kırık kalpleri onarmak ve onlara destek olabilmektir. Bu gerçekle yola çıkan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği muhtaçlara ve engelli kardeşlerimize kumpanya gıda yardımı, ayni yardım, eğitim, tekerlekli sandalye yardım faaliyetlerini sürdürmektedir.

  BEDD ailesi olarak 26 yıldır, bizlere bu onuru yaşatan, on binlerce hayata beraber dokunduğumuz, yaşamları kurtardığımız siz değerli gönül dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Ramazan ayının manevi huzurunu ve baharın coşkusunu hep beraber paylaşmak, daha fazla ihtiyaç sahibi engelli kardeşimize dokunmak, onları dört duvar arasından çıkararak birer kelebek gibi özgürleştirmek ve gönül birliğimizle topluma kazandırmak için siz de Ramazan'da desteklerinizi umut ve mutluğa dönüştürebilirsiniz.

  Gıda Yardımını Nasıl yapıyoruz?

  Derneğimiz kurulduğu günden bugüne kadar yılın her ayında da yapmaya çalıştığı gıda yardımı Ramazan Ayında daha da yoğunlaşmaktadır. Ramazan'da Gıda Yardım Paketlerini hazırlayarak ekonomik koşulların zorladığı ihtiyaç sahibi ailelere ve engelli üyelerimize dağıtımını yapmaktayız. Sizlerin uygun gördüğü, kumpanya içinde sizin belirlediğiniz ürünlerin yer aldığı küçük boy ve büyük boy gıda yardım paketleri oluşturarak arzu ettiğiniz tarihlerde toplu dağıtım şeklinde BEDD Genel Merkezinde veya kişilerin adreslerine ulaştırmaktayız. Üyelerimize Ramazan ayında da iftar yemekleri vermekteyiz.

  Mübarek Ramazan ayının ülkemize huzur, birlik, beraberlik ve bereket, dünyamıza da barış getirmesini dileriz.

 • MAPFRE sigorta seyahatlerinizi güvence altına alıyor
  Türk sigorta sektörünün lider şirketlerinden MAPFRE Sigorta, sunduğu farklı ihtiyaçlara yanıt veren seyahat sigortalarıyla hem yurt içi hem yurtdışına seyahatlerde güvence sağlıyor. Dünyanın her köşesinde kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan MAPFRE Sigorta, geniş teminat kapsamıyla dikkat çekiyor.

  Tüm dünya ülkelerinde geçerli olan ürünlerden Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ve Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, ani hastalık ya da kaza sonucunda oluşabilecek acil tıbbi harcamalarının poliçe limitleri dahilinde %100’ünü karşılıyor. Yaralanma veya acil hastalık nedeniyle sigortalının nakli, taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil ve vefat eden sigortalının naklini de her iki sigorta paketinde ana teminat olarak sunuyor. Ayrıca asistans hizmetleri bagajın zarar görmesi, çalınması, kaybolması ya da gecikmesi durumunda oluşan zararları kapsayan Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası’nın yurtdışında yatışın gerçekleşmesi halinde refakatçinin ulaşım ve konaklama giderleri ve terör teminatı da bulunuyor.

  Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası, Türkiye’de seyahat ederken ani hastalık veya kaza sonucu ortaya çıkan acil tıbbi müdahale gerektiren masrafları yüzde 100’e kadar teminat altına alıyor. Yaralanma veya ani hastalık nedeniyle sigortalının nakli, taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil ve vefat eden sigortalının naklini de ana teminat olarak sunuyor. Ayrıca bu sigorta asistans hizmetleri, seyahat esnasında meydana gelebilecek bagaj kaybı, bagajın zarar görmesi, yurtdışında yatışın gerçekleşmesi halinde refakatçinin ulaşım ve konaklama giderleri gibi birçok ek teminatı da kapsıyor.

  Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası uzun veya kısa dönemli alternatifli paketlerle öğrencilerin yurtdışı eğitim süresi içindeki acil hastalık ve kaza sonucu ortaya çıkabilecek sağlık risklerini güvence altına alıyor.

 • OSO Mimarlık web sitesi yenilendi
  10 yılı aşkın bir süredir, mimarlık, iç mimarlık ve uygulama hizmetleri alanında faaliyet gösteren ve özellikle ofis tasarımları konusunda uzmanlaşmış OSO Mimarlık Tasarım’ın yenilenen web sitesi www.osomimarlik.com yayında.

  Mimarlık, iç mimarlık ve inşaat mühendisliği gibi birbiri ile oldukça ilişkili 3 farklı disiplini bir araya getiren OSO Mimarlık Tasarım, gerek yurt içi, gerekse de yurt dışında farklı büyüklük ve çeşitlilikte projeler gerçekleştirmektedir. Özellikle iç mekan tasarımı ve ofis projelerinde uzmanlaşmış olan OSO Mimarlık Tasarım, Ebay Türkiye Ofisi, Gitti Gidiyor Ofisi, Lego Türkiye Ofisi, D&R Genel Müdürlük Ofisi, Ebebek Genel Merkez Ofisi, Gürallar Genel Müdürlük Ofisi, Tatil.com Genel Müdürlük Ofisi, Bilişim Vadisi Ofisi, Avansas Genel Müdürlük Ofisi, Lav Genel Merkez Ofisi gibi Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarının ofislerini tasarlamıştır.

  OSO Mimarlık olarak tasarladığımız projelerin hayata geçirilmesi konusunda, 10 yılı aşkın bir tecrübe ile disiplinler arası bir uyum ve işbirliği içerisinde şantiye ve uygulama hizmetleri sürecini yürütmekteyiz. Hedefimiz, yalnızca yaratıcı ve özgün bir mimari değer oluşturmak değil; aynı zamanda işverenin yatırım ekonomisinin, tasarımın getirdiği katma değer ile optimizasyonunun sağlamaktır.

  En modern ve yaratıcı projelerimizi incelemek, firmamızla ilgili detaylı bilgi almak için yenilenen web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 • Gıda takviyesi ve kişisel bakım ürünleri Eczanenizden.com’da
  Değişen yaşam şeklinin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerini sınırlamayı hedefleyen bir eczacı kuruluşu olan Eczanenizden.com, ulusal ecza depolarının, sadece eczanelerin ulaşabildiği güvenli stoklarını ekonomik fiyatlarla müşterilerine ulaştırıyor. Doğru koşullarda muhafaza edilmiş, son kullanma tarihleri doğru eczane ürünlerini web sitesine taşıyan Eczanenizden.com’da bebek bakım ürünleri, anne ve kadın sağlık ürünleri, ağız ve diş bakım ürünleri, saç bakım ürünleri, gıda takviyeleri, kişisel bakım ürünleri, sağlık destek ürünleri, medikal ürünler ve cinsel sağlık ürünleri olmak üzere 9 ana kategori altında ürünler incelenebiliyor.

  Online eczane Eczanenizden.com web sitesinde vitamin ve mineraller, organik yağlar, omega 3 takviyeleri ve balık yağları, tatlandırıcılar, bebek ve çocuklar için gıda takviyeleri olmak üzere her ihtiyaca uygun gıda takviyesi çeşitleri yer alıyor. Sitede, bebek bakımının başlıca ürünlerinden bebek mamaları, bebek pişik kremleri, antikolik ve gaz gidericiler, bit ve sirke giderici ürünler de yer alıyor. Eczanenizden.com web sitesinden anne sütü artırıcı ürünler, gebelik ürünleri de temin edilebiliyor.

  Eczanenizden.com web sitesinde ağız ve diş bakım ürünleri de geniş bir ürün çeşitliliğinde yer alıyor. Sitede; diş macunu, diş fırçası, diş ipi çeşitleri, protez bakım ve diş beyazlatma ürünleri, ağız bakım suları, aft ve uçuk tedavisine yardımcı ürünler ve dil temizliği ürünleri yer alıyor.

  Eczanenizden.com üzerinden hem kadınlara hem de erkeklere özel cinsel sağlık ürünlerini de bulabilmek mümkün. Ayrıca farklı kategori başlıkları altında sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmek açısından etkili gıda takviyesi çeşitleri, kişisel bakımın ayrılmaz bir parçası olan deodorantlar, cilt bakım ürünleri, güneş ürünleri, tüy dökücü ve sarartıcılar da sitede yer alıyor. Bu kapsamlı online mağaza üzerinden sağlığı korumak ve düzenlemek anlamında tercih edilen, sağlık sektöründe hastalara kolaylık ve konfor sağlayan medikal ürünler de satın alınabiliyor.

  Sadece eczanelerin ulaşabildiği ulusal ecza depolarının güvenli stoklarını ekonomik fiyatlarla size ulaştıran online eczane Eczanenizden.com üzerinden yapacağınız alışverişlerde kredi kartı ya da kapıda ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

 • Annelere freelance çalışma kolaylığı
  “Çocuk da yaparım kariyer de” diyen annelerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak, iş başa düşünce her şey o kadar kolay olmayabiliyor. İş hayatının gerektirdikleri ile anneliğin gerektirdikleri arasında bir denge kurmaya çalışan anneler, evin sorumluluğu da eklenince, varlarını yoklarını ortaya koyuyorlar. Tam bu noktada; yere, zamana bağlı olmadan çalışılabilen freelance (serbest) çalışma sistemi, özellikle yeni doğum yapmış annelerin imdadına yetişiyor. SanalUzman.com’a göre freelance çalışmanın annelere sağladığı kolaylıklar şöyle:

  Annelere Freelance Çalışma Kolaylığı

  Annelerin Endişeleri Azalıyor Odak noktaları dört bir tarafa dağılan anneler genellikle; iyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir çalışan olamadıklarını düşünerek endişeye kapılıyorlar. İşe gitseler çocuklarında akılları kalıyor, evde kalsalar hayat koşulları zorluyor. İşten yorgun gelip dinlenecekken, hem ev işi yapıyorlar hem de çocuklarıyla, eşleriyle ilgileniyorlar. Artan yorgunluk ve stresle birlikte iş yaşamları da tehlikeye giriyor. Hal böyle olunca, freelance iş onlara ilaç gibi geliyor. Böylece, annelerin kariyer hayatı ve ev yaşantıları düzene giriyor, endişelerinin yerini başarı ve mutluluk alıyor.

  İşe Odaklanmak Kolaylaşıyor

  Evde çocuklarının yanındayken huzur içinde olan anneler, çalışmalarına daha rahat odaklanabiliyorlar. İşyerinde oldukları halde çocuğuna bakanlarla iletişim halinde kalmak, onlara bilgi vermek gerekliliğinden kurtuluyorlar.

  Şikayetin Yerini Performans Artışı Alıyor

  Çok sayıda sorumluluğun bir araya gelmesiyle, anneler babalara kıyasla daha stresli, sinirli oluyorlar. Dolayısıyla, şikayetleri fazla oluyor. Bu da sadece kendilerinin değil, çevresindekilerin yaşantılarını da olumsuz yönde etkiliyor. Ancak serbest iş yapan anneler; yolda geçirecekleri vakti uyuyarak ya da işlerini hallederek geçirmekte, vakitlerini ayarlamakta özgür oldukları için; huzurun artışıyla birlikte performans da artıyor.

  Seçim Yapma Zorunluluğu Kalmıyor

  Darda kalan anneler bir süre sonra, işleri veya çocukları arasında bir seçim yapmak zorunda kalıyorlar. Ya kariyerlerinden ya da çocuklarıyla geçirecekleri vakitten fedakarlık etmek durumunda kalıyorlar. Bunun anneler için ne kadar zor olduğunu kabul etmek gerek. Ancak freelance çalışma sayesinde böyle bir karar alma gerekliliği ortadan kalkıyor, annelere hayatı kolaylaştırma fırsatı doğuyor.

 • Dijital pazarlamanın geleceği Webrazzi Dijital’de konuşuldu
  İlerleyen teknoloji ile gelişen dijital pazarlama trendlerini gün boyu sahnesine taşıyan Webrazzi Dijital 2018, Türkiye'nin en önemli şirketlerinin pazarlama yöneticilerini, ajansları ve dijital dünyanın tüm etkili oyuncularını bir araya getirdi. 11 Nisan Çarşamba günü Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleşen konferansta alanında uzman konuşmacılar yer aldı.

  Hepsiburada, İş Bankası, McKinsey & Company, Netmarble gibi önemli şirketlerden konuşmacıların yer aldığı Webrazzi Dijital 2018’de mobil uygulamalar, pazarlamanın geleceği, mobil oyun pazarı, mobil reklamlar, dijital trendler, içerik stratejisinin geleceği gibi konular ele alındı.

  Webrazzi Dijital 2018’de dikkat çeken konuşmalar

  Tüm günü dijital pazarlama trendlerinin konuşulduğu Webrazzi Dijital 2018'de Hepsiburada CMO’su Yüce Zerey; “Next in Marketing: Ragnarok” sunumunda neden Ragnarok ismini kullandığını şöyle açıkladı:

  “Viking mitolojisinde “ragna” tanrıların düzenleyici gücü anlamına geliyor. “Rok”un ise alacakaranlığı temsil ediyor.” Ama kültürde bunun kıyamet günü olarak geçtiğini belirten Zerey, bu tanım ile pazarlama dünyasını yorumladı.

  Konuşmasına Thor fragmanı ile başlayan Yüce Zerey, şu anda süregelen bilgi bombardımanıyla birlikte pazarlama dünyasında kaotik bir ortam olduğunu belirtti. Pazarlama dünyasında tatmini zor müşteri ezberlenmiş taktikler ve seçenek bolluğundan da bahseden Zerey, gerçek anlamda pazarlamaya dair bir şeyler yapmanın önemini vurguladı.

  Webrazzi Dijital’in konuşmacıları arasında yer alan Türkiye İş Bankası Bireysel Bankacılık Pazarlama Müdürü Burak Sezercan, yeni ekonomide değer yaratmanın kaynağının dijitalleşme olduğunu söyledi. Sezercan; dijitalleşmenin internet, internet kullanımını sağlayan bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi araçlar, büyük veri ve bu veriyi işleyen teknolojilerden oluştuğunu aktardı. Burak Sezercan, Türkiye’nin mobil bankacılığı hakkında da veriler paylaşarak, toplamda 36,2 milyon kişinin mobil bankacılığı kullandığını sözlerine ekledi. Konferansta Türkiye İş Bankası, Maximum Mobil uygulaması ve mağazalarda müşterilerin kasaya gitmeden alışveriş yapabilmelerini sağlayan Buy Buddy ile Benetton iş birliğiyle hazırladığı ürünü de tanıtıldı.

  Pazarlama dünyasında dijital trendlerin ele alındığı Webrazzi Dijital 2018'de JWT Istanbul Yaratıcı Direktörü Sami Basut, Doğan TV Holding Dijital Medya ve Satış Grup Başkanı Haymi Behar ve paralimpik atlet Tuğçe Ergül, “Dijital TV’ler markalar için ne vadediyor?” oturumunda yer aldı. Elidor’un Blu TV’de yayınlanan “Bu Kızın Öyküsü” projesinin konuşulduğu oturumda markalı içeriklerin dijital platforma konumlanması sürecine değinildi.

  Konferansta, Ankara merkezli mobil reklam platfromu AppSamurai’ın kurucularından Emre Fadıllıoğlu, mobil reklam harcamalarının ne kadarının gerçek kullanıcı için harcandığına dair önemli bilgileri dinleyicilere aktardı. Fadıllıoğlu, 2018’de, mobil uygulamalardaki sahte reklamların bedelinin, 2 milyar dolar gibi büyük bir meblağ olduğunu belirttti.

  Webrazzi Dijital’de McKinsey & Company’de Dijital Lider olarak görevini sürdüren Sertan Eratay; “yıkıcı iş modellerinin klasik iş modellerinin yerini aldığını bir dönem içindeyiz” diyerek, günümüzde tasarım odaklı düşünce sisteminin hakim olduğunu belirtti ve tasarıma yatırım yapan şirketlerin 10 yıllık bir periyotta ortalamanın üstünde bir kazanç getirdiğini ekledi.

  Konferansın konuşmacıları arasında yer alan Netmarble Genel Müdür Yardımcısı Aras Şenyüz ise hem Türkiye hem de dünyadaki mobil oyun pazarı ile ilgili veriler paylaştı. Mobil oyunun Nokia telefonlarındaki Snake oyunu ile hayatımıza girdiğini belirten Şenyüz, dünya mobil oyun pazarının 2017 yılında yüzde 27 büyüdüğünü belirtti. Şenyüz; pc oyunlarında yaş ortalamasının 18 olduğunu söyleyerek, mobil oyunlara bakıldığında yaş ortalamasının artığını ve ortalama 26 yaşa çıktığını belirtti.

  Yeni girişimler de sahnedeydi

  Webrazzi Dijital 2018’de yeni girişimler de sahnede yer alarak tanıtımları yapma fırsatı buldu. Bu girişimlerden biri de benzer konularda konuşmak isteyenleri buluşturan Smopin oldu. Smopin’i kurucu ortaklarından Emir Emanetoğlu anlattı.

  Webrazzi Dijital 2018’de tanıtılan girişimlerden biri de tüketici araştırmaları hizmeti sunan Uservision’dı. Uservision’ı kurucu ortaklarından Batukhan Taluy anlattı. Yaptığı anketlerle odak gruplarını hedefleyen Uservision, birçok sektörden müşterilere sahip bir şirket. 830 kullanıcıdan iç görü toplayan Uservision’dan bugüne kadar yardım alan firmalar arasında Domino’s, Milliyet, Türk Telekom ve Hopi gibi isimler yer alıyor.

  Stroomly’nin destekçi; İş Bankası, AppSamurai, hepsiburada.com, CC Media, Netmarble Türkiye, Protranslate, Bloomberg Businessweek, Harvard Business Review gibi kuruluşların sponsor olarak yer aldığı Webrazzi Dijital’de katılımcılar, yeni girişimlerle tanışma fırsatı da yakalayarak networking imkanına sahip oldu.


 • Markanızın hikayesini anlatmanın ve hedef kitlenizle bağ kurmanın etkili yolu Stroomly Türkiye’de
  PR çalışmalarını güçlendirmeye ve gazeteciler, yatırımcılar, kanaat önderleri, iş ortakları, çalışanlar ve müşteriler ile daha güçlü ilişkiler geliştirmeye yardımcı olan PR ve online basın odası servisi Stroomly, Türkiye’de yayın hayatına başladı.

  Markaların uygun maliyetlerle online basın odaları oluşturmalarına ve güncellemelerine imkan sağlayan Stroomly’de basın bültenleri, sosyal diyaloglar, fotoğraflar, sunumlar hızlıca ekleniyor. Basın bültenleri arama motorlarına uygun optimize ediliyor ve bültenler sosyal ağlarda kolayca paylaşılarak mobil cihazlarda okunabiliyor.

  Basın bültenlerini içerik yönetim sistemi içinde arama motoruna uygun olarak optimize eden Stroomly, müşterilerine özel bir basın odası tasarlıyor ve basın bültenlerini güncelliyor. İşletmeler Stroomly yazılımı sayesinde basın odalarını, basın bültenlerini ve markalarının hikayelerini kolayca oluşturabiliyor. Stroomly, başta startuplar olmak üzere şirketler için online basın odası oluşturulmasının da hedef kitleye ulaşma fırsatı yarattığı düşünülerek oluşturulmuş bir basın odası yönetimi yazılımı olarak dikkat çekiyor.

  Stroomly’nin avantajları

  Kurulum kolaylığı, yeni nesil teknoloji, seo uyumlu tasarım ve yazılım, mobil uyumluluk, entegrasyon gibi önemli avantajlara sahip olan online basın odası yönetimi yazılımı olan Stroomly’de farklı ülkeler için farklı dillerde basın odaları hazırlanabiliyor, her ülke için farklı dillerde farklı basın bültenleri yayınlanabiliyor. Şirketinizin hikayesini anlatmak ve sürdürülebilir marka iletişimi için her büyüklükte işletme ve PR ajansı için hazırlanmış PR ve online basın odası yönetimi yazılımı olan Stroomly web sitesine https://stroomly.com/tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 • Türkiye’nin lider kurumlarının üst düzey bilişim yöneticileri 9. IDC Türkiye CIO Zirvesi’nde Antalya’da buluşacak
  Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta 15-17 Nisan tarihlerinde düzenlenecek etkinlikte, öncü sektör uzmanları vizyoner ve yenilikçi bakış açılarını paylaşacak. Zirve çerçevesinde gerçekleşecek CIO Ödülleri töreninde, yıl içinde gerçekleşen BT projeleriyle dereceye giren kurumlara ödülleri takdim edilecek.

  IDC Türkiye CIO Zirvesi, 2010 yılından itibaren fikir önderliği için öncü bir platform olarak sektördeki stratejik önemini korumakta. Bu yılki zirvede küresel analistler, lider teknoloji sağlayıcıları ve BT liderleri ile bir araya gelerek, Türkiye'nin hızla gelişen dijital dönüşüm ortamının geliştirilmesi ve yarının stratejilerini şekillendirecek. “Dijital Ekonomide Başarılı Olmanın Stratejik Yol Haritası” temasına odaklanacak etkinlik, üzerinde çok konuşulacak gündem maddeleriyle dijital ekonomiye dönüşümü her ayrıntısıyla tartışacak, başarılı-başarısız deneyimlere yer verecek, sektördeki zorluklara birlikte çözüm arayacak.

  Dijital dönüşümün stratejik önceliği hızla arttığı günümüzde; şirketler zorlu kararlar almak, alışılmadık teknikler uygulamak ve yeni hedefler belirlemek zorunda. Dijital stratejilerin artık iş sonuçlarını doğrudan etkilemesi nedeniyle, CIO'ların BT yeteneklerini buna göre yeniden kalibre etmeleri kritik önem taşıyor.

  IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları “Günümüzde, Dijital dönüşüm (DX) global olarak hızlanırken, şirketlerin ömürleri kısalmakta, 3. Platform teknolojiler ile yeni iş modelleri ortaya çıkarken, sadece iş değişimlerine ayak uydurmak değil, aynı zamanda iş operasyonlarının hızını arttırmak şart. Değişime uyum sağlayamayan hantal şirketler giderek pazar değerlerini yitirirken, veri ve uygulamalarını rasyonalize ve entegre ederek, DX yeteneklerini daha hızlı hareket eden ve daha iyi ürün ve hizmetler sunan kurumlar ilerlemeye devam edecekler. Yeni iş yükleri için kurumlar, bu konularda yatırım yapmak ve kapasite planlama konularıyla doğrudan ilgilenmek yerine, bu konularda faaliyet gösteren konularında uzman hizmet sağlayıcılarından BT kaynaklarını, hizmetleri aracılığıyla “kiralayacak” ve elastik BT altyapısını küçülterek, işletilmesini bu konuda “uzman” şirketlere devredecek.

  Önümüzdeki üç yıl içinde tüm teknoloji yatırımları ve BT operasyon kararları; liderlerin fırsatları daha hızlı fark etmesini, riskleri değerlendirmesini, yeni teknolojilere ve pazar gelişmelerine karşılık olarak organizasyon değişikliğine rehberlik etmesini, iş gücünün, optimal müşteri deneyimini sağlamak için ihtiyaç duydukları tüm araçlara, özellikle, doğrudan insandan insana etkileşim müşteri deneyimi için verileri sağlamalı; organizasyonun kişisel gizlilik, entelektüel sermaye veya kurumsal itibarını tehlikeye atmadan, tüm kişisel ve dijital forumlarda müşterileri, ortakları ve çalışanları ile sürekli olarak iletişim kurabilmeli, iş süreçlerindeki büyük değişikliklerle bağlantılı karmaşıklığı ve riskleri azaltarak iş operasyonlarının dönüşümünü hızlandırmalı; tüm kurumun maksimum içgörü elde etme ve yarattığı, eriştiği, yönettiği ve paylaştığı tüm verilerden değer elde etme yeteneğini hızlandırmalı.

  Teknoloji ve iş gelişmelerinin, BT yatırımlarına önemli etkisinin yanı sıra, makroekonomik ortamın pazarda da büyük bir etkisi ile zorlayıcı ekonomik zamanlarda yatırımlar çok etkilenmekte. Geleneksel veri merkezi mimarileri, istemci-sunucu uygulamaları, fiziksel depolama ve ağ iletişimi ile şirket içi ortamlar uygunsa da, bulut temeli üzerinde sanallaştırılmış, konteynerlenmiş veya yerleşik olan hareketlilik ve analitik için daha yeni uygulamalar, daha fazla çeviklik, otomasyon ve yönetilebilirlik sağlayabilir.

  BT yöneticileri için kritik soru, “BT işlemlerinin hangileri değer yaratacak, hangileri yaratmayacak?” olmalı. Her şirketin kıdemli BT yöneticileri, kurumlarının dijital dönüşüm olgunluğuna, kültürel iş yapış şekline bağlı olarak artan avantajları değerlendirmeli, teknik ve finansal hedefleri doğru belirlemeli ve olası faydalardan yararlanmak için ilgili servislerin taşınması için iş yüklerini kategorize etmelidir.”

  Zirve, üç güne yayılmış etkinlik programı süresince 200’ün üzerinde CIO’yu ve sektör temsilcilerini bir araya getiren kapsamlı networking olanakları, 50’den fazla konuşmacısı ve panelistiyle katılımcılarına renkli bir atmosfer yaşatmayı hedefliyor. Etkinlikte dijital ekonomik dönüşümün kurumlara ve profesyonellere sağladığı avantajlarının yanı sıra, inovasyon yönetimi, veriye dayalı iş modelleri, siber güvenlik, IoT, bilişsel/yapay zeka, bilişsel sanal gerçeklik, robotik ve 3D baskı teknolojilerinin BT’ye etkisi gibi güncel konular da masaya yatırılacak.

  Çeşitli Çalıştay ve Sosyal Aktiviteler Zirveye Damgasını Vuracak
  Zirvede bu yıl farklı olarak katılımcılar iş, teknoloji ve insan başlıkları altında düzenlenecek 36 ayrı odaklanmış çalıştaya katılarak, kendi benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak ve kullanım örneklerini paylaşma fırsatı bulacak. Kişisel gelişimi destekleyen çeşitli sosyal aktivitelerin de yer alacağı etkinlikte, tüm katılımcıların keyifli zaman geçireceği dolu dolu bir program hazırlandı.

  IDC META bölgesi Ortadoğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinde, bilişim profesyonelleri açısından gerçek bir bilgi ve deneyim kaynağı olarak 150’den fazla analisti ve yoğun etkinlik programıyla fikir liderlerini buluşturmayı sürdürüyor. Faaliyet gösterdiği 30’dan fazla şehirde, CIO, BT yöneticisi ve diğer profesyoneller dahil 12 binden fazla yöneticiyle dirsek temasında olan IDC için, CIO Summit etkinliklerinin ayrı bir önemi var. IDC’nin Türkiye CIO Zirvesi 2018 etkinliği hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen [email protected] adresinden Onur Hamitoğlu ile iletişime geçiniz. Ayrıca, etkinlik hakkında #IDCTURKIYECIO hashtag’ini kullanarak tweet atabilir ya da etkinliğe özel hazırlanan idcciosummit.com/turkey_tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 • Türkiye’nin en etkili dijital konferansı Webrazzi Dijital,11 Nisan Çarşamba günü gerçekleşecek
  Dijital dünyanın markalara ve tüketicilere sunduğu yeni iletişim stratejileri ve pazarlama kanalları gibi birçok konunun ele alınacağı Webrazzi Dijital konferansında alanında uzman isimler buluşacak. 11 Nisan Çarşamba günü Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşecek olan konferansta dijital pazarlamanın markalar için önemi ve yeni dijital pazarlama trendleri konuşulacak. Webrazzi Dijital, tüm bunları ele almanın yanında kullanıcı deneyiminde de en başarılı dijital işleri katılımcılarla buluşturacak.

  Webrazzi Dijital, ilerleyen teknoloji ile gelişen dijital pazarlama trendlerini tüm gün sahnesine taşıyacak. Gün boyu sürecek konferans, Türkiye'nin en önemli şirketlerinin pazarlama yöneticileri, ajansları ve dijital dünyanın tüm etkili oyuncuları bir araya getirecek.

  Alemşah Öztürk ve YouTuber Oğuzhan Uğur Webrazzi Dijital 2018’de

  Webrazzi Dijital’in bu yılki konuşmacıları arasında 4129Grey’in Chief Happiness Officer’ı Alemşah Öztürk ve kısa sürede fenomen olan YouTuber Oğuzhan Uğur yer alıyor. Bilgisayar mühendisliği mezunu, ilk şirketini 20, ikinci şirketini 25 ve 41?29’u 30 yaşında kuran Alemşah Öztürk, dijital dünyanın önemli isimleri arasında yer alıyor. Alemşah Öztürk; WPP’nin 2012 yılında çoğunluk hissesini satın aldığı 41?29!, 2015 yılında reklam ajansı Grey’in İstanbul ofisiyle birleşerek 4129Grey adını alınca Chief Happiness Officer olarak kariyerini sürdürmeye devam etti. Önceki yıllarda farklı Webrazzi konferanslarında da konuşmacı olarak yer alan Alemşah Öztürk, Webrazzi Dijital’de dijital dünya trendleri, dijital alandaki pazarlama uygulamalarının adaptasyonuna dair bir konuşma gerçekleştirecek.

  Özgün içerik üretimleriyle birlikte her yıl tekil ziyaretçi sayısını da artırmaya devam eden Onedio platformu, son zamanlarda Oğuzhan Uğur’un programı Pinç ile video dünyasını adeta kasıp kavurdu. Ciddi konuları esprili bir dille anlatan Oğuzhan Uğur, Pinç’in birçok farklı kesim tarafından izlenmesine olanak sağlayan bir YouTuber. Onedio’nun en sevilen programlarından Pinç’in sunucusu, aynı zamanda müzisyen Oğuzhan Uğur da içerik stratejinin gelecekteki konusu hakkında konuşmak üzere Webrazzi Dijital 2018’de konuşmacı olarak yer alacak.

  Bu yıl Webrazzi Dijital, 2017 yılının Webrazzi Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı YouTube Kanalı” ödülünün sahibi olan Onedio‘yu da içerik stratejileri hakkında konuşmak üzere misafir edecek. Onedio ekibinden, Onedio’nun kurucusu Kaan Kayabalı ile Videodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Samet İnanır da konferansta konuşmacı olarak yer alacak.

  Dijital dünyanın önemli isimlerinin yer alacağı Webrazzi Dijital’in tüm konuşmacıları şu şekilde olacak:

  Alemşah Öztürk - 4129 Grey, CEO
  Yüce Zerey - Hepsiburada, CMO
  Berk İmamoğlu - Seslenen Kitap, Kurucu
  Eren Koçyiğit - Next Big Thing, Kurucu
  Emre Fadıllıoğlu - AppSamurai CEO
  Haymi Behar - Doğan TV Holding, Dijital Medya ve Satış Grup Başkanı
  Burhan İnegöl - Doğuş Yayın Grubu, Digital Technologies Director
  Aras Şenyüz - Netmarble, Genel Müdür Yardımcısı
  Sarper Danış - Hype, Kurucu
  Kaan Kayabalı - Onedio, Kurucu
  Samet İnanır - Onedio, Videodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Müzisyen
  Oğuzhan Uğur - YouTuber
  Batukhan Taluy - User.vision, Kurucu
  Baran Berkay Barakçin - Datapare, Yazılım Geliştirici
  Burak Çaplı - Epixel, Kurucu
  Burak Sezercan - Türkiye İş Bankası, Bireysel Bankacılık ve Pazarlama Müdürü
  Kerem Kalkancı - ProTranslate, Kurucu
  Emir Emanetoğlu - Smopin, Kurucu
  Özge Kılıç Güler - Asus, SYS İş Birimi Ülke Müdürü
  Ozan Eyidoğan - Red Bull, Head of Sports & Events
  Gökhan Kazar - ESL Gaming, Yönetici Ortağı
  Gamze Öztoygar Masia - Unilever, Pazarlama Direktörü
  Atakan Demirci - OMD, Head of Digital
  Banu Barbarosoğlu - Sahibinden.com, Reklam ve Satış Genel Müdür Yardımcısı
  Tuğçe Erül - Hopi, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü
  Taylan Koru - Mindshare, Dijital Direktör
  Rima Erdemir - Medyanet, Genel Müdür
  Zeynep Taptık Bilgen - Netcom Medya, Kurucu Ortak

  Webrazzi Dijital’in sponsorları arasında İş Bankası, AppSamurai, hepsiburada.com, CC Media, Netmarble Türkiye, Protranslate, Bloomberg Businessweek, Harvard Business Review, Stroomly gibi kuruluşlar yer alıyor.

 • Blockchain Venture Summit konferansı gerçekleşti
  İnternet ve teknoloji alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden ve değerli konuları yıl boyunca düzenlediği etkinliklerine taşıyan Webrazzi, bu yıl ilk kez blockchain ve kripto para ekosistemindeki yatırımcıları, uzmanları ve profesyonelleri bir araya getiren Blockchain Venture Summit konferansını düzenledi. 28 Mart Çarşamba günü Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşen konferansta ICO ekosistemi, bitcoin ve dijital varlıkların önemi, blockchain teknolojisi ve yatırımları masaya yatırıldı, günümüz girişimlerine dair akıllara takılan sorular cevap buldu.

  Blockchain Venture Summit, Cointopia’nın kurucusu Charles Yim’in ICO sunumu ile başladı. Konferans için Silikon Vadisi’nden İstanbul’a gelen Charles Yim, konuşmasına ICO ekosistemindeki bir yıllık süreçteki artışa dikkat çekerek başladı. Başarılı bir ICO için gerekli özellikleri sıralayan Yim, en önemli maddenin ürün yani fikir olduğunu belirtti. Charles Yim, sahnede kaldığı 20 dakikalık sürede düzenlenen ICO’nun yeteri kadar fon toplayabilmesi için etkili ve başarılı bir geliştirici ekibin olması gerektiğini ve geliştirici ekibin kalitesinin, ürüne ait teknolojinin de kalitesini belirleyeceğinden söz etti.

  Blockchain Venture Summit’in en önemli konukları: Bobby Lee, Dilip Rao ve Eddy Travia oldu

  Blockchain Venture Summit etkinliğinin öne çıkan isimleri arasında yer alan Bitcoin Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Bobby Lee, bitcoin ile hem kardeşi aynı zamanda litecoinin yaratıcısı olan Charlie Lee sayesinde tanıştığını belirterek sözlerine başladı. Varlık sahiplenmelerinin tümünün günümüzde kişinin kimlik bilgisine bağlı olduğunu ve bu nedenle de her zaman üçüncü bir güven mekanizmasına ihtiyaç olduğunu belirten Bobby Lee, itibari para birimlerinde dahi varlığın asıl sahibi parayı basan devlet olduğunu ve banknot sayesinde bu değeri kişiye devrettiğini anlatarak mevcut sistemin kimlik üzerinden nasıl işlediğini açıkladı. Bobbly Lee, bitcoin ve beraberindeki diğer tüm kripto paraların temelde bu güvenlik mekanizması içinde çalıştığını anlatan Lee, konuşmasında özellikle bitcoin üzerinde durarak, bitcoinin bir süre sonra merkez bankalarının rezerv para birimi haline geleceğini de sözlerine ekledi.

  Konuşmasında ICO’ların şu anki durumlarını ve geleceğini anlatan Coinsillium CEO’su Eddy Travia, ICO’ların bugünkü durumu ve geleceği hakkında merak edilenleri aktardı. 2016 yılında blockchain teknolojisinin medyada kendine daha fazla yer bulmasıyla yükselişe geçtiğini belirten Travia, yeni ekonomik sistemin artık kripto paralar üzerine odaklandığının altını çizdi. ICO tarafındaki zorlukların da üzerinde duran Travia, güvenlik sorunlarını, riskin getirdiği baskıları ve yeni odak noktalarını örneklerle açıkladı.

  Blockchain Venture Summit sahnesinde son olarak Ripple’ın Yenilikçi Altyapıdan Sorumlu Küresel Başkanı Dilip Rao konuştu. Rao, sınır ötesi bankacılık işlemlerinde karşılaşılan sorunlara çare olmak için ortaya çıkan Ripple’ın sistemini anlatmadan önce sınır ötesi fon transferi işlemlerin nasıl gerçekleştiğinin anlaşılması gerektiğini belirtti. Rao, varlıkları Almanya’dan Türkiye’ye transfer etmek söz konusu olduğunda, iki ülkede de faaliyet gösteren bir banka aracılığıyla ve bankalar arası birçok kayıt defterinde işlemlerin yapılması gerektiğini belirtti. Dilip Rao, Ripple’ın geliştirdiği sistemde, bankaların tek bir kayıt defterini paylaştıklarını ve varlıkların transferinin onaylanması, transfer ile ilgili mesajlaşma veya notlar gibi bankalardan gelen ihtiyaçlara cevap olması için ana blockchain yanında ikincil bir katman ile çözüm ürettiklerini anlattı. Ripple’ın bankalar için geliştirdiği xCurrent sistemi ile sadece mesajlaşma ve itibari para birimlerinin transferini gerçekleştirebileceğini ancak yakında gelecek olan güncelleme ile bankalara para birimi olarak XRP seçeneğinin de sunulacağını sözlerine ekledi.

  Blockchain Venture Summit’te öne çıkan konular

  Blockchain Venture Summit’te, “Understanding Blockchain and Beyond” oturumunda kapsamlı bir bilgi aktarımı gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Bahçeşehir Üniversitesi’nden Bora Erdamar’ın üstlendiği oturumda; Colendi’den Furkan Kamacı, IOV‘den Isabella Dell ve Cobinhood’dan Wei-Ning Huang konuşmacı olarak yer aldı. Blockchain teknolojisinin geleceğinin konuşulduğu oturumda Furkan Kamacı, blockchain’in güvenilirlik açısından gelecekte tercih edileceğini belirtirken, blockchainin amacının kişinin kendi datasını yaratması olduğunu söyledi. Kamacı, Blockchain sayesinde gelecekte herhangi bir web sitesine girildiğinde şifre ve kullanıcı adına gerek kalmayacağını söyledi. IOV’den Isabella Dell ise kriptografinin kırılmazlığından söz ederek, blockchain teknolojisinin güvenilirliğini ve öznelliğini vurguladı. Cobinhood’dan Wei-Ning Huang ise blockchain teknolojisinin IoT cihazları için de güvenliği sağlayacağını belirtti.

  Blockchain Venture Summit’te sahne alan konuşmacılardan biri olan Ravi Kurani, merkezi olmayan ekonomiye giden yollarını detaylı bir şekilde aktardı. Earlybird Ventures şirketinin Blockchain Yatırımcısı Ravi Kurani, Earlybird’ün yatırımları hakkında da bilgiler vererek, şirketinin Bigchain ve ShapeShift gibi çözümlerin ilk yatırımcıları arasında yer aldığını paylaştı.

  IEG CEO’su Stefan Heilmann, Blockchain Venture Summit sahnesinde yaptığı konuşmada blockchainin kurumsal ve daha transparan olması gerektiğini belirtti. Heilmann, IEG Blockchain Fund kapsamında blockchain topluluğunun daha kurumsal bir hale getirmek üzere çalıştıklarını söyledi.

  Blockchain Venture sahnesine çıkan projeler

  Blockchain ekosisteminin nabzının tutulduğu Blockchain Venture Summit sahnesinde 15 proje ön plandaydı. Konferansta dikkat çeken yerli ve yabancı projeler şu şekilde: BEX, BoredButton, Cafecoin, Colendi, IOV, Joint Ventures, Kimlic, Loyakk, Membrana, Patron, Spotcoin, Tolar, Trusted Health, SprintX, Coiny.

 • Netpoint Digital, Blockchain Venture Summit konferansına destek veriyor
  İnternet ve teknoloji alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden teknoloji bloğu Webrazzi’nin bu yıl ilk kez düzenleyeceği Blockchain Venture Summit konferansının destekçileri arasında Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarına dijital pazarlama ve PR hizmetleri sunan Netpoint Digital de yer alıyor. 28 Mart Çarşamba günü Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşecek olan etkinlikte, blockchain ve kripto para ekosistemindeki yatırımcılar, uzmanlar ve profesyoneller bir araya gelecek. Blockchain teknolojisinin önümüzde açabileceği yeni ufukların tartışılacağı konferansta, günümüz ICO‘larına dair akıllara takılan sorulara da yanıt aranacak.

  Bobby Lee, Dilip Rao ve Eddy Travia da Blockchain Venture Summit’te

  Blockchain Venture Summit etkinliğinin öne çıkan isimleri arasında Bitcoin Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Bobby Lee, Ripple’ın Yenilikçi Altyapıdan Sorumlu Küresel Başkan görevini üstlenen Dilip Rao ve Londra merkezli Coinsilium şirketinin kurucu ortaklarından ve şirketin CEO’su Eddy Travia yer alıyor. Konferansta; Bobby Lee, kripto para ekosistemi ile ilgili fikirlerini ve bu sektördeki gelecek projelerini paylaşacak. Dilip Rao, Ripple altyapısı ile bankaların nasıl çok daha düşük maliyetler ile sınır ötesi varlık transferi gerçekleştirebileceklerinin detaylarını paylaşacak. 2016 yılında TEDx IE Madrid’te de blockchain devrimi isimli bir konuşma yapan Eddy Travia, bu kez İstanbul’da deneyimlerini aktaracak.

  Netpoint Digital ajans başkanı Aslı Özyağmur Buyurgan Blockchain Venture Summit işbirliği için şunları söylüyor;

  Düzenlediği W.E-Ticaret, W.Dijital, W.Developer, W.Fintech, W.Summit etkinlikleri ile Türkiye’de dijital ekosistemin en önemli etkinliklerini düzenleyen Webrazzi ile uzun yıllardır süren iş birliğimiz 2018 yılında da devam ediyor. Webrazzi, geçtiğimiz aylarda yayına aldığı blockchain odağındaki İngilizce yayını Bitrazzi‘nin hayata geçmesiyle birlikte yeni bir döneme imza atıyor. Blockchain ve kripto para girişimcilerini, bu alanlara ilgi duyan yatırımcıları ve blockchain teknolojisini erkenden kullanmayı hedefleyen şirketleri ağırlayacak olan Blockchain Venture Summit‘in ilki İstanbul’da gerçekleşecek. Bu sürece hem Türkiye’de hem de UK’de destek veriyor olmaktan dolay mutluyuz. Arda Kutsal’a değerli işbirliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.

  Blockchain Venture Summit konferansında Webrazzi’ye destek vermeyi sürdürecek olan Netpoint Digital, Londra ve İstanbul ofislerinde markalara dijital pazarlama hizmetleri sunuyor.

  Basın bülteni içeriklerini arama motorlarına uyumlu bir şekilde hazırlayan Netpoint Digital, online görünürlük kazandırma anlamında şirketlere ve startuplara haberlerinin görünürlüğü için performans odaklı çözümler üretiyor ve şirketlerin haberlerini sadece basın mensuplarına göndermekle kalmayıp, içeriklerin internet ortamında da yayınlanmasını sağlıyor.

 • Blockchain Venture Summit 28 Mart Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleşecek
  İnternet ve teknoloji alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden teknoloji bloğu Webrazzi, etkinliklerine bu yıl bir yenisini daha ekliyor. 28 Mart Çarşamba günü ilk kez gerçekleşek olan Blockchain Venture Summit, blockchain ve kripto para ekosistemindeki yatırımcılar, uzmanlar ve profesyonelleri bir araya getirecek. Blockchain teknolojisinin önümüzde açabileceği yeni ufukların tartışılacağı konferansta, günümüz ICO‘larına dair akıllara takılan sorulara da yanıt aranacak.

  ICO (Initial Coin Offerings): ICO, geleneksel mali sistemden farklı olarak ortaya çıkmış alternatif bir kitle fonudur. Kitle fonunun kripto para versiyonudur ve kripto para dünyasında kullanılmaktadır.

  Düzenlediği E-Ticaret, Dijital, Developer, Fintech, Summit etkinlikleri ile Türkiye’de dijital ekosistemin en önemli etkinliklerine imza atan Webrazzi, geçtiğimiz aylarda yayına aldığı blockchain odağındaki İngilizce yayını Bitrazzi‘nin hayata geçmesiyle birlikte yeni bir döneme imza atıyor. Webrazzi' nin düzenlediği Blockchain Venture Summit‘in ilki İstanbul’da gerçekleşecek. Blockchain ve kripto para girişimcilerini, bu alanlara ilgi duyan yatırımcıları ve blockchain teknolojisini erkenden kullanmayı hedefleyen şirketleri ağırlayacak olan etkinlik, uluslararası katılıma açık olacak ve dünyanın çeşitli ülkelerinden blockchain şirketleri kendilerini ICO Lounge bölümünde tanıtma fırsatı bulacaklar.

  Blockchain Venture Summit‘te öne çıkan isimler: Bobby Lee, Dilip Rao ve Eddy Travia

  Blockchain Venture Summit etkinliğinin öne çıkan isimleri arasında Bitcoin Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Bobby Lee, Ripple’ın Yenilikçi Altyapıdan Sorumlu Küresel Başkan görevini üstlenen Dilip Rao ve Londra merkezli Coinsilium şirketinin kurucu ortaklarından ve şirketin CEO’su Eddy Travia yer alıyor. Merkezi Çin’de olan dünyanın en büyük kripto para borsalarından BTCC’nin kurucu ortaklığını ve yöneticiliğini yapmış olan ve şu an Bitcoin Vakfının yönetim kurulu üyesi Bobby Lee, kripto para ekosistemi ile ilgili fikirlerini ve bu sektördeki gelecek projelerini Blockchain Venture Summit‘te paylaşacak. Kariyerine Silikon Vadisinde Yahoo’da çalışarak başlayan Lee, BTCC’yi kurmadan önce Walmart’ın Çin’deki e-ticaret platformunun Teknoloji Başkan Yardımcılığı görevini üstleniyordu.

  Ripple Yenilikçi Altyapıdan Sorumlu Küresel Başkanı Dilip Rao ise Ripple’daki yönetici pozisyonundan dolayı, dünyanın önde gelen finans kurumları, düzenleyicileri ve merkez bankaları ile Ripple platformunun sınır ötesi fon transferlerinde kullanımının yaygınlaşması için sürekli görüşmeler halinde. Dilip Rao aynı zamanda, küresel iş gücü piyasasının gitgide mobilize bir hale gelmesi ile blockchain tabanlı çözümlere olan ihtiyacın da artacağına inanıyor. Konuşmacı olarak yer alacağı panelde Rao, Ripple altyapısı ile bankaların nasıl çok daha düşük maliyetler ile sınır ötesi varlık transferi gerçekleştirebileceklerinin detaylarını 28 Mart tarihinde Blockchain Venture Summit’te paylaşacak.

  Blockchaini teknolojik bir inovasyondan ziyade, teknolojik bir devrim olarak gören Coinsilium kurucu ortağı Eddy Travia ise blockchain teknolojisinin güven gerektiren birçok uygulama alanında yeni fırsatlar ve fikirler yarattığına inanıyor. Blockchain teknolojilerinde öncü bir yatırımcı olan Travia, büyük Çin şirketlerinde çalıştıktan sonra ilk kripto para girişim şirketi olan Seedcoin’i kurdu. Bundan bir yıl sonra 2014 yılında Amsterdam’da Marc Andreessen ve Roger Ver ile birlikte blockchain alanında en etkili 3 yatırımcıdan biri seçildi. Aralarında Factom, RSK Labs, Mangr ve SatoshiPay’in de bulunduğu, günümüzün önemli girişimleri haline gelmiş şirketin yatırımcılarına öncülük etti. 2016 yılında TEDx IE Madrid’te de blockchain devrimi isimli bir konuşma yapan Eddy Travia, 28 Mart tarihinde bu kez İstanbul’da deneyimlerini aktaracak.

  Türkiye’den ve dünyadan sektörün içerisinden önemli isimlerin yer alacağı konferansta konuşmacılar şu şekilde olacak:

  Ahmet Arslan - Joint Ventures, Andrew Thornhill - Spotcoin, Antoine Herzog - IOV, Bobby Lee - BTCC, Bülent Tekmen - Colendi, Burak Yenigün - Stylus Capital, Charles Michael Yim - Cointopia, Dilip Rao - Ripple, Eddy Travia - Coinsilium, Isabelle Dell - IOV, Ravi Kurani - Earlybird Ventures, Salim Ali - Loyakk, Stefan C. Heilmann - IEG, Tuğçe Ergül - Angel Labs, Yagub Rahimov - 7marketz, Catherine Zverkova - BDM/ICObench, Charles Highsmith - CafeCoin, Daniel Chang - Cobinhood, Faheem Bakshi - Kinguin, Josip Maricevic - Tolar.io, Lili Cizelj - BehaviourExchange, Metin Öztın - BoredButton, Patrick Makedonas - iCoinPaddy, Sadiq Quasim - Loyakk, Terry Shiraishi - Patron, Wei-Ning Huang - Cobinhood, Yurii Gerasimov - Membrano.

  Blockchain Venture Summit’in sponsorları arasında Colendi, Bundle, Coiny, Solidus, Behaviour Exchange, Gabble Studios, IOV, Joint, Loyakk, Patron, Spotcoin, Bitcoin Chaser, BTC Manager, CEX IO, Coin Point, Fintech Weekly, ICO Calendar, ICO Holder, ICO Bay, Stroomly gibi kuruluşlar yer alıyor.

  Her yıl düzenlenen Webrazzi konferansları bu yılki programı şu şekilde;

  Webrazzi Dijital 2018, 11 Nisan Çarşamba
  Webrazzi Summit 2018, 17 Ekim Çarşamba
  Webrazzi Developer 2018, 15 Kasım Perşembe
  Webrazzi Fintech 2018, 12 Aralık Çarşamba

  Webrazzi konferanslarına katılmanın en kolay ve en uygun yolu Webrazzi Pass ile Blockchain Venture Summit’e katılabilir, indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz havale dilerseniz de online olarak kredi kartınızla ödeme yapabileceğiniz Webrazzi Pass’e; 1, 2 veya 3 adet satın alırsanız birim fiyatı 2.750 TL, 4 ve üzeri adetler içinse birim fiyatı 2.500 TL’den sahip olabilirsiniz.

 • Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği 7 yıldır Haydar Fırat Çetintaş’ın tedavisine destek oluyor
  Haydar Fırat Çetintaş dört yaşındayken karın şişliği ve nefes darlığı rahatsızlığı sebebiyle kontrole gittiği hastanede yapılan tetkikler sonucunda ‘Kistik Fibrozis’ hastası olduğunu öğreniyor. Şuan 26 yaşında olan Çetintaş, 16 gündür yüksek ateş, solunum yetmezliği, nefes darlığı ve oksijen düşüklüğü nedenleriyle Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görüyor.. Kistik Fibrozis (KF) kalıtsal (ailevi geçiş gösteren) bir hastalıktır. Doğumdan itibaren pek çok organın salgı bezlerini etkileyerek fonksiyon bozukluklarına yol açamaktadır. Hastalıktan sıklıkla akciğerler, pankreas, karaciğer, bağırsaklar, sinüsler ve üreme organları etkilenir.

  Haydar Fırat Çetintaş rahatsızlığından dolayı yıllardır okula gitmede ve sosyal faaliyetlerini devam ettirmede zorluk yaşıyor, okulunu dışardan bitirmeye çalışıyor. Haydar Fırat, maddi yetersizliklerinden dolayı tedavi olabileceği kanalları zorlamaya karar veriyor ve tüm yardım alabileceğini düşündüğü kurumlara yazılar yazıyor, bir yardım elinin uzanmasını bekliyor. Çetintaş’ın çağrılarına Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği cevap veriyor, Haydar Fırat’ın 7 yıldır ve halen devam eden tedavi sürecinde kurumumuz aileyi yalnız bırakmıyor. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, tüm ilaçları, hastane masrafları ve kullanması gereken medikal cihazlar olmak üzere senelerce desteğini sürdürüp ailenin yanında olamaya devam ediyor. Anne Meryem Çetintaş, oğlunun rahatsızlığını öğrenince evladının iyileşebilmesi için elinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini fakat tedavi için gereken hastane masrafları, ilaç, kullanması gereken cihazlar için maddi durumlarının yetersiz olduğunu, tedavi masraflarını karşılamakta oldukça güçlük çektiklerini ifade ediyor. Çetintaş: “Derneğin desteğiyle dünyalar bizim oldu. Ben bir anneyim bu zorlu yolda bize ‘Hızır’ gibi yetişen kurumunuza yürekten çok teşekkür ederim. Tek istediğim bu dünyada oğlumun iyileşmesidir” diyerek sevincini dile getiriyor.

  Haydar Fırat, 16 gündür Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde yatıyor. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği olarak, sağlığına tamamen kavuşacağı günlerin hayalini kurduğumuzu, dualarımızın ve desteğimizin her zaman onunla olacağını belirtiriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 • BEDD ile kurumsal sosyal sorumluluk projesi
  Sosyal sorumluluk; kamu, özel sektör ve sivil toplumun bir amaç etrafında toparlanarak, ortak yaşama yönlenmeleridir. Diğer bir deyişle sosyal sorumluluk; kişi ve kurumların toplumun genel çıkarlarını geliştirecek ve koruyacak eylemlerde bulunmasıdır. Tabi bir yandan da kendi kurum veya kuruluşlarının varlığını sürdürmek ve hedeflerini gerçekleştirmek için toplumla iyi ilişkiler sürdürmesini sağlar. İşletmenin faaliyette bulunduğu ortamı koruma ve geliştirme konusundaki yükümlülükleri tamamlamasına yardımcı olur. Bu doğrultuda kurumsal sosyal sorumluluk; toplumla bütünleşmek isteyen kurumların, topluma karşı sorumluluklarını yerine getirme çabasıdır.

  Sosyal sorumluluk bireylerin toplumsal konularda bilgi beceri, deneyim ve kaynaklarını yine topluma geri vermesini hedefler niteliktedir.

  Kurumsal Sosyal Sorumluluk
  Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri; eğitim, çevre, sağlık kültür gibi alanlarda gerçekleştirilebilmektedir. Kurumlar bunları gerçekleştirirken, kurumsal imaj ve kurumsal itibara olumlu değerler yüklenilmesini bekler.

  Kurumsal sosyal sorumluluk çoğu zaman hayırseverlikle karıştırılmaktadır. Hayırseverlik plansız ve kimseye duyurulmadan yapılır, karşılığında bir beklenti yoktur. Buna karşılık kurumsal sosyal sorumluluk; halkla ilişkiler kampanyaları kapsamında gerçekleşen bir olgudur. Toplumun ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurularak, planlı ve stratejik adımlarla gerçekleştirilir. Çeşitli iletişim araçları ile duyurulması önemlidir.

  Kurumsal sosyal sorumluluk; zihinlerde kurumun imajıyla ilgili olumlu çağrışımlar yaratmak amacıyla yapılan bir algı yönetimidir. Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk faaliyetleri ile kurumlar; sadakat, güven bağlılık gibi soyut değerler kazanırlar. Soyut değerler kurumsal itibarı olumlu yönde etkileyip taçlandırırken, finansal değerler de itibarla eşgüdüm içerisinde yükselişe geçecektir.

  Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin önemi
  Sosyal Sorumluluğun projesi geçekleştirmenin size ya da kurumunuza sağladığı faydalardan oldukça bahsettik. Kurumlar sürekli iyileştirme düşüncesi içinde oldukları için bazı önemli noktaları şöyle sıralayabiliriz;

  - Kurumsal sosyal sorumluluk projesi kurumunuzun itibarını sağlamlaştırır

  - Enerji kaynakları yönetiminde tasarruf etmenize yardımcı olur

  - Çalışma arkadaşlarınızın daha motive ve verimli olmasını sağlar

  - Çalışma arkadaşlarınız daha mutlu olurlar, kuruma olan bağlılıkları artar

  - İnovasyona daha fazla yer verir

  - Rakiplerinize karşı rekabetinizi güçlendirir

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği İle Sosyal sorumluluk Projesi yönetmek 26 yılıdır faaliyet gösteren, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmalarını sağlamak amacıyla kurulan derneğimiz, bünyesinde toplanan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı yapmaksızın gerekli tüm çalışmaları yapar.

  Kurumsal sosyal sorumluluk projeleriniz için, 26 yıllık deneyimimiz ve özverili kurum çalışanlarımızla birlikte toplumumuza fayda sağlayacak her projede desteğe hazır olacağız.

 • Webrazzi E-Ticaret'18 Konferansı gerçekleşti
  Gün geçtikçe önem kazanan e-ticaret sektöründeki nabzın tutulduğu Webrazzi E-Ticaret 2018, 7 Mart Çarşamba günü Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşti. Değeri her gün biraz daha artan e-ticaret sektörü hakkında her şeyin konuşulduğu konferansta, alanında uzman konuşmacılar, katılımcıların merak ettiklerini, deneyimlerini paylaştı.

  LC Waikiki, Fjord, BiSu, EY Türkiye, Facebook, n11, Alibaba.com, Marks & Spencer, HepsiExpress gibi sektörün önemli şirketlerinden konuşmacıların yer aldığı Webrazzi E-Ticaret 2018’de e-ticaret, perakendede yaşanan dijital dönüşüm, dünyadaki yeni e-ticaret mutfağı konuşuldu. Konferans’ta Webrazzi editörü Buğra Ferah’ın sorularını yanıtlayan LC Waikiki E-Ticaret Müdürü Salih Yılmaz ve Marks & Spencer / GAP / Banana Republic’in E-Ticaret ve CRM Müdürü Kaan Çelikmen’in yer aldığı oturumda, perakendenin e-ticaret dönüşümü, şirketlerin e-ticaret alanında yaptığı geliştirmeler, yatırımlar ve satışlar konuşuldu. LC Waikiki E-Ticaret Müdürü Salih Yılmaz, global odaktaki yeni e-ticaret sitesi lcw.com web sitesini ilk kez Webrazzi E-ticaret 2018'de açıkladı.

  Webrazzi E-Ticaret 2018’de e-ticarette lojistiğin önemine de yer verildi. Hepsiburada‘nın teslimat girişimi HepsiExpress‘in Genel Müdürü Umut Aytekin; e-ticaret lojistiğinde depo yönetimi, dağıtım ve iadeler olmak üzere üç kritik alandan söz etti ve e-ticaretin klasik perakendeden farkını, B2B’den B2C’ye geçişi, doğru yetkinliklerin bağlı olduğu unsurları aktardı.

  Konferansta büyüyen e-ticaret sektörünün, Türkiye ekonomisine faydasını açıklayan e-ticaret platformu n11.com’un Strateji ve Planlamadan Sorumlu Yürütme Kurulu Üyesi Yu-Shik Kim, e-ticaret ekosisteminin nasıl büyütülebileceğini ve Türkiye’nin internet kullanıcısı, ödeme ve lojistik altyapısı gibi itici güçleriyle e-ticaret pazarında dikkat çektiği ve büyük bir potansiyel barındırdığını belirtti.

  EY Türkiye’nin Perakende Lideri Özge Gürsoy yaptığı konuşmada; perakendede yaşanan dijital dönüşüm üzerinde durdu. Dünyadaki örneklerin Türkiye’deki yansımasına değinen Gürsoy, dünyada dijital bir dönüşüm içinde olan perakendenin online ve offline dinamiklerini ele aldı. dijitalleşmenin perakendeyi etkilediğini ifade eden Özge Gürsoy, dijitalleşmenin perakendeyi de etkilediğini ifade etti. Gürsoy e-ticarette en hızlı büyüyen kategorinin yiyecek ve içecek olduğunu belirtti.

  Webrazzi E-Ticaret 2018‘e katılan BiSu kurucusu Ergin Üner, GazeteEkmekSüt kurucusu Sonay Berktaş ve Unilever E-Ticaret Müdürü Emre Yusufoğlu, FMCG sektörüne yönelik Webrazzi editörünün sorularını yanıtladı. BiSu‘nun kurucusu Ergin Üner, 2017 yılında 100 bin adet satılan ürünün bu yıl iki katına çıktığını ve cironun da bir buçuk yılda 8 katına yükseldiğini belirtti. GazeteEkmekSüt‘ün kurucusu Sonay Berktaş ise ürünlerin sabah yedi buçukta teslim edildiğini, yeni nesil toplu konut projelerinde kapıcı bulunmadığı için böyle bir platforma ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi. Unilever’den Emre Yusufoğlu ise 150’den fazla ülkede faaliyet göstermelerinin Unilever’in Türkiye’de önünü açtığını, en doğru e-ticaret için tüm departmanların bir arada çalışması gerektiğini belirtti. Fjord’un İş Tasarım Direktörü Selim Aykut’un yaptığı konuşmada küresel dünyada perakende ve e-ticaret konusunu ön plandaydı. Selim Aykut, teknolojinin 10 yıllık geçmişini örnek göstererek, teknoloji trendleri ve yeni ödeme yöntemlerini ele aldı.

  Aykut, konuşmasında yüz tanımanın ödeme yöntemlerine konumlanmasına değindi ve sektörde deneyim tasarımının önemine dikkat çekti.

  Türkiye İş Bankası, n11.com, hepsiexpress, CC Media, netmarble Turkey, Bloomberg Businessweek, Harvard Business Review, Netpoint Digital gibi kuruluşların sponsor olarak yer aldığı Webrazzi E-Ticaret konferansında katılımcılar, yeni girişimlerle tanışma fırsatı da yakalayarak networking imkanına da sahip oldu.

  Webrazzi E-Ticaret 2018’in ardından bu yılın Webrazzi konferanslarının programı şu şekilde:

  - Webrazzi Dijital 2018, 11 Nisan Çarşamba
  - Webrazzi Summit 2018, 17 Ekim Çarşamba
  - Webrazzi Developer 2018, 15 Kasım Perşembe
  - Webrazzi Fintech 2018, 12 Aralık Çarşamba

  2018 yılı boyunca gerçekleşecek tüm Webrazzi konferanslarına Webrazzi PASS ile katılabilir, indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz havale dilerseniz de online olarak kredi kartınızla ödeme yapabileceğiniz Webrazzi Pass’e; 1, 2 veya 3 adet satın alırsanız birim fiyatı 2.750 TL, 4 ve üzeri adetler içinse birim fiyatı 2.500 TL’den sahip olabilirsiniz.

 • Dijital Pazarlama Ajansı Netpoint Digital Webrazzi E-Ticaret’18 Konferansına destek veriyor
  İnternet ve teknoloji alanında uluslararası gelişmeleri inceleyerek analiz eden teknoloji blogu Webrazzi’nin 7 Mart Çarşamba günü düzenleyeceği Webrazzi E-Ticaret’18 konferansının destekçileri arasında Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarına dijital pazarlama ve PR hizmetleri sunan Netpoint Digital de yer alıyor.

  Küresel dünyada perakende ve e-ticaret, perakendede yaşanan dijital dönüşüm, e-ticarette lojistiğin önemi, e-ticarette influencer etkisi gibi konular 7 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi E-Ticaret’18 etkinliğinde ele alınacak. Webrazzi E-Ticaret etkinliğinde katılımcılar, yeni girişimlerle tanışma fırsatı yakalayacak ve networking genişletme imkanına sahip olacak. Gün geçtikçe değer kazanan ve gelecek yıllarda değeri daha da artacak olan e-ticaret hakkında her şeyin konuşulacağı konferansta, alanlarında uzman konuşmacılar, katılımcıların merak ettiklerini, cevap bulmak istediklerini anlatacak.

  Netpoint Digital ajans başkanı Aslı Özyağmur Buyurgan şunları söylüyor;

  “Webrazzi ile uzun yıllardır devam eden iş birliğimiz 2018 yılında da devam ediyor. 2018 yılında gerçekleşecek Webrazzi konferanslarının ilki 7 Mart’ta İstanbul’da gerçekleşecek. Türkiye’de internet girişimciliğinin gelişmesine ve pazarın büyümesine büyük katkısı olan Webrazzi’nin kurucusu Arda Kutsal’a değerli iş birliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

  Blogların ve sosyal medyanın kitlelere erişim için önemli bir kanal haline geldiği günümüzde basın bültenleri çok daha önemli hale gelmiş bulunuyor. Her ne kadar “basın bülteni” olarak adlandırılsa da, şirketlerin haberlerini ve kendi marka hikayelerini duyurabilmek için hazırladıkları haber bültenlerinin hedef kitleye ulaşması için ulusal basında yer alması gerekmiyor.

  Basın bülteni içeriklerini arama motorlarına uyumlu bir şekilde hazırlayan Netpoint Digital, online görünürlük kazandırma anlamında şirketlere ve startuplara haberlerinin görünürlüğü için performans odaklı çözümler üretiyor ve şirketlerin haberlerini sadece basın mensuplarına göndermekle kalmayıp, içeriklerin internet ortamında da yayınlanmasını sağlıyor.

  Londra ve İstanbul ofislerinde müşterilerine hizmetler sunan Netpoint Digital’in verdiği dijital pazarlama ve PR hizmetleri hakkında detaylı bilgiye www.netpoint.com.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 • Webrazzi E-Ticaret Konferansı 7 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek
  Gerek dünyada gerekse Türkiye’de e-ticaret hacmi her geçen gün artıyor. Perakendede son dört yılda yüzde 4,2’den yüzde 8,5 yükselme gösteren e-ticaret hacmi 1,6 trilyon dolara çıktı. Geçen bu süre içerisinde kullanıcı sayısı incelendiğinde Avrupa’da 96 milyon, Kuzey Amerika’da 45 milyon, Güney Amerika’da 129 milyon, Afrika’da 225 milyon e-ticaret kullanıcısının olduğu belirlendi. Asya ve Pasifik ise e-ticarette 773 milyon kullanıcıyla en fazla kullanıcı artışı yakalayan bölge oldu. Dünya genelindeki bu artış, Türkiye’ye de yansıdı ve ülkede e-ticaret hacmi, internet kullananların sayısının artmasıyla 30,8 milyar TL’ye yükseldi. Türkiye’de e-ticaret sektöründe yüzde 17,5 ile perakende, yüzde 10,1 ile seyahat, yüzde 3,2 ile bahis kategorileri sıralamada yer aldı.

  E-ticaret sektöründeki bu büyüme rakamlarının önem kazandığı bir dünyada, e-ticaretin nabzının tutulacağı Webrazzi E-Ticaret 2018, 7 Mart Çarşamba günü Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşecek. Gün geçtikçe değer kazanan ve gelecek yıllarda değeri daha da artacak olan e-ticaret sektörü hakkında her şeyin konuşulacağı konferansta, alanlarında uzman konuşmacılar, katılımcıların merak ettiklerini, cevap bulmak istediklerini anlatacak

  İnternet ve teknoloji alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden teknoloji bloğu Webrazzi’nin düzenlediği Webrazzi E-Ticaret 2018’de; küresel dünyada perakende ve e-ticaret, perakendede yaşanan dijital dönüşüm, e-ticarette lojistiğin önemi, e-ticarette influencer etkisi gibi konuların yanında dünyanın yeni e-ticaret hedefi olan mutfağı konuşulacak. Tüm bunlara ek olarak katılımcılar, yeni girişimlerle tanışma fırsatı yakalayacak.

  Webrazzi E-Ticaret 2018 konferansı katılımcıları sektörün önemli şirketleriyle tanışma fırsatının yanında networking imkanına da sahip olacak. Webrazzi’nin 7 Mart Çarşamba günü düzenlenecek konferansında konuşmacı olarak yer alacak isimler şu şekilde:

  Barış Aşık - askfriendo, Burak Tunçbilek - Facebook, Cüneyt Erpolat - Alibaba.com, Dora “Stratera” Özsoy - Fenomen, Ece Altunmaral - Reflect, Emre Yusufoğlu - Unilever, Ergin Üner - Bisu, Fikret Toydemir - Exastax, Göksel Güren - Vitrinova, Güven Çelikkaya - CC Media, Hande Çilingir - Insider, İrem Çalhan - Fenomen, Kaan Çelikmen - Marks & Spencer/GAP/Banana Republic, Neşe Arın Kutuer - Logiwa, Özge Gürsoy - EY Türkiye, Salih Yılmaz - LC Waikiki, Selim Aykut - Fjord, Serkan Uğraş Kaygalak - İş Bankası, Sonay Berktaş - GazeteEkmekSüt, Umut Aytekin - Hepsiexspress, Yushik Kim - n11.com, Yusuf İbili - B2CDirect.

  Webrazzi E-Ticaret 2018’in sponsorları arasında Türkiye İş Bankası, n11.com, hepsiexpress, CC Media, netmarble Turkey, Bloomberg Businessweek, Harvard Business Review, Netpoint Digital gibi kuruluşlar yer alıyor.

  Her yıl düzenlenen Webrazzi konferansları bu yılki programı şu şekilde;

  - Webrazzi Dijital 2018, 11 Nisan Çarşamba

  - Webrazzi Summit 2018, 17 Ekim Çarşamba

  - Webrazzi Developer 2018, 15 Kasım Perşembe

  -Webrazzi Fintech 2018, 12 Aralık Çarşamba

  2018 yılı boyunca gerçekleşecek tüm Webrazzi konferanslarına Webrazzi PASS ile katılabilir, indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz havale dilerseniz de online olarak kredi kartınızla ödeme yapabileceğiniz Webrazzi Pass’e; 1, 2 veya 3 adet satın alırsanız birim fiyatı 2.750 TL, 4 ve üzeri adetler içinse birim fiyatı 2.500 TL’den sahip olabilirsiniz.

 • DSG headhunting yöntemi ile yönetici adaylarını firmalarla buluşturuyor
  2006 yılından bu yana farklı sektörler için personel alım projeleri gerçekleştiren Direct Search Group (DSG) İnsan Kaynakları ve Danışmanlık şirketi, üst düzey seçme ve yerleştirme süreci olan headhunting yöntemini uzman kişilerce uyguluyor. DSG, aday araştırmasında hem aday hem de firma açısından gizlilik önemli olduğu için, bu süreci deneyimli danışmanlar tarafından titizlikle yürütüyor.

  Firmaların ihtiyaçlarına uygun yönetici adaylarını hassas yöntemlerle ve hızlı bir şekilde listeleyen headhunting yöntemini, bir dizi mülakat, test ve analiz gibi insan kaynakları metotları ile ilerleten DSG, müşterilerinin ihtiyacı olan yönetici adaylarının CV’lerini firmalara ulaştırıyor. Şirketlerin kurum içi faydayı sağlayacak en iyi adaylar üzerinde yoğunlaşmasını kolaylaştıran ve zamandan tasarruf etmelerini sağlayan DSG, headhunting yöntemini, headhunter uzmanları ile uyguluyor.

  DSG İnsan Kaynakları ve Danışmanlık şirketi, headhunting uygulamasında müşterilerin ihtiyacı olan lider profilini, uzman danışmanları tarafından titizlikle analiz ediyor ve aynı zamanda müşterinin hedefleri, stratejileri, sektördeki konumu, vizyon ve misyonunu inceliyor. DSG bünyesindeki headhunter Türkiye uzmanları, toplanan tüm bu bilgiler ışığında uygun kişileri tespit ederek doğrudan iletişime geçiyor, kapsamlı değerlendirmeler sonucunda müşterilerine sadece en nitelikli, görev ve sorumluluklarını bir adım öteye taşıyacağına inandığı adayları sunuyor. Güçlü bir veri tabanına sahip olan Direct Search Group, özellikle orta ve üst düzey yönetici seçimi, IT ve online sektöre yönelik zengin ve nitelikli aday veri tabanı ile işe alım projelerinde kaliteli, hızlı çözüm önerileri sunuyor.

  Direct Search Group’un geniş aday veri tabanı düzenli olarak güncelleniyor ve kendi alanında en iyi olan çok çeşitli profesyonelleri içeriyor. DSG’nin proje yönetim ekibi, kendi alanlarında ve sektörde yönetim deneyimi olan, çalıştığı sektör ve pozisyonlarda tecrübeye sahip, özgeçmiş tedarik kanalları dışında da network’e hakim işe alım danışmanlarından oluşuyor.

  Şirketinizde ihtiyaç duyulan pozisyona özel yönetici adayı ile tanışmak, alanında tercih edilen öncü insan kaynakları ve danışmanlık şirketi Direct Search Group web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 • Artık MAPFRE Go var
  Dünya çapında güvenilir bir sigorta şirketi olma hedefiyle çıktığımız yolda yıllardır aynı çizgide ilerliyoruz. Bu ilerlemede siz değerli müşterilerimizin katkılarını da unutmuyor ve her zaman yanınızda olmak için gece gündüz durmadan çalışıyoruz. Sizin de yanımızda olarak Türkiye'de kalıcı olmamızı sağladığınız için herkese teşekkürler. Yanınızda olmaya ve hayatınızı kolaylaştırmaya sigorta alanında yaptığımız yenilikler ile devam ediyor ve karmaşık sigorta işlemlerinizi çok daha kolay bir hale getirmek için geliştirdiğimiz MAPFRE Go uygulamasını hizmetinize sunuyoruz.

  MAPFRE Go Herkesin Dilinden Anlar
  Sigorta alanında yenilikler ile müşteri memnuniyetine önem veren fikirlerimizi, dijital çağın getirdiği kolaylıklar ile birleştirdik. Böylece ortaya online sigorta dünyasının yeni üyesi MAPFRE Go çıktı. Bireysel işlemler için son derece güvenli bir yapıya sahip olan Mapfre Go ile tüm sigorta işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  MAPFRE Go ile online sigorta işlemleri konusundaki tüm sorunlarınıza çözüm üretmeye devam ediyoruz. Üstelik kullanmak için Mapfre müşterisi olmanız gerekmiyor. Çünkü MAPFRE Go ile MAPFRE Sigorta'nın kapılarını herkese açıyoruz. Mapfre Go sistemini, bizi yakından tanımak isteyen, müşterimiz olan ya da olmayan herkesin hizmetine sunuyoruz.

  MAPFRE Go'ya sosyal medya hesabınızla bağlanın!
  Online ortam deyince aklına sosyal medya gelen kullanıcıları da düşünmeden edemedik. Bu nedenle sigortanın ilk sosyal medya dostu online işlemlerini hizmetinize sunduk. Sosyal medyayı çok sevenleri, onsuz işlem yapamayanları elbette unutmadık. Sigorta sektöründe bir ilk olarak Facebook ile giriş yapıp ilerleyebileceğiniz online işlem sistemi geliştirdik. Böylece MAPFRE Go sayesinde online sigorta işlemlerinizi sosyal medya hesabınıza bağlı olarak yapma imkânına sahip olabilirsiniz.

  Online işlemler demişken! İnternete cep telefonları ile erişim sağlayan kullanıcılara da müjdemiz var. MAPFRE Go hizmetinin kullanım kolaylığı, işlerini telefonlarından halleden kullanıcılara da avantaj sağlıyor. Bizce kimse poliçesini görmek için mobil uygulama indirmek, güncellemek ve telefonunda sürekli yer açmak zorunda değil. Bu nedenle MAPFRE Go, ilk %100 mobil uyumlu sigorta online işlemleri olma özelliğine sahip. MAPFRE Go sayesinde ek uygulamalar indirmeden telefonunuzdan kolayca sigorta işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  Siz de "sigorta işlemlerimi en kolay yoldan yaparım" diyorsanız MAPFRE Go dünyasına hoş geldiniz.

 • SanalUzman.com’dan "Freelancer’larla çalışmanın 5 önemli avantajı"
  İşverenler ile serbest çalışan uzmanları (freelancer’ları) bir araya getiren iş platformu SanalUzman.com, freelance çalışmanın her geçen gün yaygınlaştığı günümüzde, “freelancer’larla çalışmanın 5 önemli avantajı”na değindi. SanalUzman.com’a göre; serbest çalışmanın freelancer’lara getirdiği pek çok kolaylık ve özgürlük olduğu gibi, freelancer’lara proje bazlı iş yaptırmanın da işverenlere kattığı birçok avantaj var. Kendi çalışmalarını da freelancer’lara yaptırmayı tercih eden SanalUzman.com, bu avantajları 5 maddede şöyle özetliyor:

  1. “Freelancer”, Küçük İşletmelerin Kurtarıcısı!
  Bazı meslek dallarında, tam zamanlı çalışacak personel bulmakta zorlanabilir veya küçük bir işletme olarak, her meslekten çalışana tam zamanlı ihtiyaç duymayabilirsiniz. Dönemsel çalışmalar için aylık maaş ödemek sizi zor durumda bırakabilir. Üstelik sadece maaş da değil; bordro, vergi, yol / yemek masrafları, başka bir şirketle çözüm ortaklığı yaparsanız yüklü ödemeler, faturalar… İşte tam bu aşamada freelancer’lar size hızır gibi yetişir, maliyetiniz düşer.

  2. İşin Uzmanıyla Çalışmanın Artılarını Yaşarsınız
  Serbest çalışan freelancer’lar; uzmanlaştıkları, yapmaktan keyif aldıkları işleri tercih ederler ve hangilerinin ücreti kendilerine uygun geliyorsa onları kabul ederler. Tüm bunlar verimliliklerini arttırır ve kaliteli hizmet almanızda önemli rol oynar.

  3. Freelancer, Teslimatta Özenlidir
  Freelancer’lar, ancak işi teslim ettikleri zaman ücretlerini alabilirler. Dolayısıyla mümkün olan en kısa sürede, istenilen şekilde teslime özen gösterirler. Daha fazla yeni işle ilgilenebilmeleri yani daha çok kazanabilmeleri için, ellerindekileri teslim etmiş olmaları onların yararınadır.

  4. Freelancer’ın Özgürlüğü İşlerine Olumlu Yansır
  İstedikleri yerde, istedikleri zamanda çalışabilmeleri sadece motivasyonu artan freelancer’ların avantajıymış gibi görünse de, aslında işverenlerin de avantajıdır. Sonuca bakıldığında; istekle yapılan işlerin zorlamayla yapılanlardan farkı, hissedilir oranda olmaktadır.

  5. Freelancer’a Ulaşmak Daha Kolaydır
  Freelance çalışanların, aradığınızda size cevap vermeleri veya kısa sürede dönüş yapmaları daha kolay olur.

 • 2018 yılına damgasını vuracak dijital pazarlama trendleri
  Teknolojinin hem yazılım hem de donanım alanında hızlı gelişimi ile birlikte, işletmelerin ve markaların dijital dünyaya ayak uydurması çok büyük önem taşıyor. 2017 yılında hız kesmeden devam eden bu gelişimin 2018 yılında da devam edeceğini öngörmek hiç de zor değil.

  Dijital pazarlamayı kullanmanın farklı yöntemleri olmakla birlikte bu yöntemlerden hangisinin öncelikli olduğu işletmenizin büyüklüğüne, hedef kitlenize ve hedef pazarlarınıza göre değişiyor.

  İstanbul ve Londra ofislerinde müşterilerine hizmetler sunan Netpoint Digital’in yönetici ortağı Aslı Özyağmur Buyurgan, 2018 yılında dijital pazarlama faaliyetlerinin Türkiye’de gerek büyük gerekse küçük işletmelerin gündemine daha fazla gireceğini öngördüklerini belirtti.

  2001 yılından bu yana internet ve dijital pazarlama stratejileri alanında hizmet veren bir ajans olarak 17 yıl boyunca doğru yönetilen dijital pazarlama çalışmalarının işletmelere ne gibi fırsatlar sunduğuna tanık olduklarını belirten Aslı Özyağmur Buyurgan; dijital pazarlama trendlerine ayak uydurmak isteyen işletmeler için Netpoint Digital'in 2018 yılı öngörülerini paylaştı.

  İçerik Pazarlaması (Content Marketing) çok daha fazla önem kazanacak

  İnternette reklam modellerinin bir çoğu hedef kitleye ekonomik yöntemlerle ulaşmak amacıyla kullanılmakla birlikte, reklamı yönetmek için hazırlanan yazılımları ve yönetim panellerini verimli kullanmakta zorlanan, programatik satınalma gibi yöntemleri kullanacak kadar reklam bütçesi olmayan işletmeler başta olmak üzere her büyüklükte işletme ve marka için içerik pazarlaması çok daha önemli hale gelecek. Her gün milyonlarca içerik arasında öne çıkmak isteyen işletmeler için kaliteli içerik, doğru mecra ve kitleleri etkileyerek harekete geçirebilecek kişiler (influencer) 2018 yılında da önemini sürdürecek.

  Hikaye anlatımı (Story Telling), Pazarlama ve Halkla İlişkiler'i birbirine yaklaştıracak

  Geçtiğimiz yıllarda reklam ajanslarının dijital ajanslarla birleşmesine şahit olduk. Önümüzdeki yıl 360 derece iletişim süreçlerine PR faaliyetlerinin çok daha fazla dahil olacağını düşünüyoruz. Sosyal ağların gelişimi ile birlikte kalabalıkların ve içeriğin artması, markaların kendi hikayelerini hedef kitlelerine anlatmasını zorlaştırmış durumda. Halkla İlişkiler ve Pazarlamanın birbirine yakınlaşarak markaların hikayelerini kitlelere daha etkili anlatabilmesinin önünü açacağını düşünüyoruz.

  Arama motorlarını anlayan ve yeni reklam yöntemlerini kullananlar kazanacak

  Özellikle e-ticaret sitelerinin önemli bir trafik kaynağı olan arama motorlarından organik ve reklamlarla gelen ziyaretçi sayısını artırmak ve bu ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek 2018 yılında çok daha fazla önem kazanacak. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) tüm işletmeler için daha önemli hale gelecek.

  Sponsorlu içerik, doğal reklam gibi reklam yöntemlerini doğru uygulayan markalar hedef kitlesine daha ekonomik yöntemlerle ulaşacak.

  E-ticaret hem Dünya'da hem de Türkiye'de büyümeye devam edecek

  Türkiye'de e-ticaret alt yapısı, pazaryerleri ve ödeme sistemleri konusunda oldukça önemli yol katedilmiş durumda. Stok, operasyon ve kargo gibi süreçleri daha doğru yöneten, verileri daha doğru analiz edip müşteri yolculuğu (customer journey) konusunda doğru stratejiler geliştiren e-ticaret siteleri büyümeye devam edecek. 2018 yılında Türkiye pazarına gireceği öngörülen Amazon'un e-ticaret alışkanlıklarını değiştireceğini düşünüyoruz. Amazon'un stok, lojistik, kargo gibi süreçleri tamamen yönettiği FBA modelinin özellikle e-ticaret'e hiç adım atmayan üretici firmaları ve girişimcileri harekete geçireceğini, e-ihracat'ın önünü açacağını öngörüyoruz.

  Sosyal ağlar önemini devam ettirecek

  Sosyal ağların habere ve bilgiye erişim yöntemlerinden biri haline gelmesi, kitlelerin çok daha fazla vakit geçirdiği mecralar olması sebebiyle markaların iletişim kanalı olarak yoğun bir şekilde kullandığı mecralar arasında yerini çoktan almalarını sağlamıştı. Başlangıçta hedef kitleyle doğrudan iletişim için bir fırsat olan sosyal ağlar, doğru iletişim stratejisi geliştiremeyen markalar için yönetilmesi zorlaşan mecralar haline geldi. 2018 yılında sosyal ağlar önemini korumaya devam edecek. Markalar sosyal medyayı daha etkin kullanmak adına geçmiş tecrübelerinden daha fazla faydalanacak.

  Yeni teknolojileri daha fazla tecrübe etmeye başlayacağız

  Artırılmış gerçeklik (Augmented Reality - AR) teknolojilerinin hayatımıza daha fazla girdiğini göreceğiz. Başta eğlence ve oyun amaçlı tanıştığımız sanal gerçeklik (Virtual Reality - VR) teknolojileri, ürün satışı, eğitim gibi amaçlara yönelik olarak da kullanılmaya başlanacak. Bu teknolojileri kendi ürünleri için kullanan markaları çok daha fazla görmeye başlayacağız.

  Dijital pazarlama ve PR alanındaki gelişmeler şirketler için büyük fırsatlar sunuyor. Bu gelişime ayak uydurmak isteyen şirketlerin yetkin dijital ajanslarla çalışmaları daha hızlı ve doğru adımlar atmalarına olanak sağlıyor.

  Dijital pazarlama alanında gelişmeleri takip etmek için www.netpoint.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.