MEDYAJANS
19. 10. 2019
TGRTHABER.COM EKONOMİ HABERLERİ
TGRT Haber - ekonomi
 • Vergi uygulamalarında yeni dönem
  E-Belge ve e-Defter zorunluluğu için öngörülen ciro limitleri 10 milyon liradan 5 milyon liraya indirildi, vergisel açıdan kritik sektör ve mükellef grupları zorunlu olarak kapsama alındı.

 • Abdullah Kiğılı Exclusive Cut "Karşıyaka'nın merkezinde"
  Kiğılı, Abdullah Kiğılı Exclusive Cut ile ulusal ve uluslararası prestijli markalara ev sahipliği yapan İzmir Hiltown AVM’de kapılarını açtı.

 • 2,5 saatlik mesafe 40 dakikaya inecek! Açılacağı tarih belli oldu
  Hatay'da iki turistik ilçeyi deniz kıyısından birbirine bağlayacak olan Arsuz-Samandağ kara yolu çalışmalarında sona gelindi. Hatay Valisi Rahmi Doğan, "Bu yol sadece iki ilçeyi birleştiren bir yol değil. Samandağ gibi Türkiye'nin en güzel yerlerinden birini turizme açmış olacağız inşallah" açıklamasında bulunurken yolun yıl sonuna kadar ulaşıma açılması planlanıyor.

 • Bahçıvan: Gaziantep, sanayinin yeni nesillere aktarımını İstanbul’a öğretmeli
  İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve Gaziantep Sanayi Odası arasında imzalanan iş birliği protokolünde konuşan İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Gaziantep, sanayideki aile işletmeciliğinin nesiller arasındaki aktarımını çok iyi başardı. İstanbullu olarak bu konuda başarılı değiliz. Bu konuya yönelik eğitim ve deneyimde bizi besleyin.” dedi.

 • Bakan Kurum: '2018 yılında 3.2 milyon ton atığımız üretimde kullanıldı'
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Sıfır Atık Forumu’na katıldı. Forumda konuşan Bakan Kurum, “2018 yılında, bu verileri de ilk defa paylaşıyoruz 3.2 milyon ton atığımız çimento, seramik, demir çelik fabrikaları gibi tesislerde üretimde kullanıldı. 800 bin ton atığımız çimento fabrikalarında kömüre ikame yakıt kaynağı olarak kullanıldı” dedi.

 • Doğu Akdeniz'in 'turizm yolu'nda sona yaklaşıldı
  Hatay'da iki turistik ilçeyi deniz kıyısından birbirine bağlayacak olan Arsuz-Samandağ kara yolu çalışmalarında sona gelindi.

 • Servis araçlarına ceza yağdı
  İstanbul Valiliği, 9 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında servislerle ilgili denetim verilerini açıkladı. Açıklamada okulların açılmasından bu yana polis ve jandarma ekiplerinin 9 bin 436 servis denetimi neticesinde 5 bin 714 araca 1 milyon 691 bin 293 lira para cezası uygulandığı belirtildi.

 • Bunu yapan yandı! İşinizden olabilirsiniz...
  Çalıştığı şirketin üst düzey yöneticilerinin düzenlediği iş toplantısına alkol alıp sızdığı için katılmayan satış temsilcisi, işten atıldı. Mahkemenin işe iade ettiği işçiye kara haber Yargıtay'dan geldi. Yüksek Mahkeme; uykuya daldığı için toplantıya gelmeyen işçinin işten çıkarılmasının önünü açtı.

 • Trabzon'a inen yabancı uçak sayısında artış
  Bu yılın 9 aylık döneminde çoğunluğu Körfez ülkeleri olmak üzere yabancı ülkelerden toplam bin 483 uçak Trabzon’a iniş yaparken, en fazla uçak Suudi Arabistan’dan geldi. Geçen yıl bin 163 yabancı uçak Trabzon’a iniş yaparken, bu yılın 9 aylık dönemindeki bu rakamların üzerlerine ulaşıldı.

 • Denizi olmayan kentte tanesi 5 liradan kapış kapış gidiyor
  Kahramanmaraş’ta bir balıkçı esnafı tarafından iş yerine getirilen bir kasa yengeç, bir günde tüketildi.

 • Borsa haftayı yükselişle tamamladı
  Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 3,71’lik yükselişle tamamladı.

 • Serbest piyasada altın fiyatları
  Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 277,20 lira oldu.

 • BEYMEN CLUB'tan İzmir'e yeni mağaza
  Türk moda sektörünün öncü markalarından BEYMEN Club, yeni mağazasını İzmir Karşıyaka’da açtı.

 • 15'inci Ulusal Meme Hastalıkları Kongresi Antalya’da başladı
  Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen 15'inci Ulusal Meme Hastalıkları Kongresi, 17 Ekim Perşembe akşamı düzenlenen açılış oturumuyla Antalya’da başladı. 4 gün sürecek kongrede 200’den fazla yerli ve yabancı uzman, dünyanın en sık rastlanılan ikinci kanser türü olan meme kanseri ve diğer meme hastalıklarına dair yeni tedavi yöntemlerine dair bilgi paylaşacak.

 • Bahçıvan: Şanlıurfa’da sanayici mutlu olursa, yatırımlarda artar
  İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "İstanbul sanayisinden Şanlıurfa’ya hatırı sayılır bir yatırım var. Bir meslektaşımızın buraya geldiğinde mutlu olması, bizim için en önemli referans ve teşviktir. Bu olduğu müddetçe, Şanlıurfa’ya yatırım gelir. Riski alıp buraya gelen sanayicinin mutluluk katsayısını yükseltmenizi diliyorum. En önemli teşvik, gelenlerin mutluluğunu artırmak.” dedi.

 • İTO Başkanı Avdagiç: 'Mutabakat Türkiye'nin kararlılığının sonucu'
  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye ile ABD arasında, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Barış Pınarı Harekatı'na yönelik görüşmelerin ardından varılan anlaşmaya ilişkin açıklama yaptı. Avdagiç, "Barış Pınarı Harekâtı ile hedeflenen bu amacın bu mutabakatla hayata geçmesi Türkiye’nin kararlılıkla hareket etmesinin bir sonucudur, başarısıdır" dedi.

 • '500 bine yakın Çinli'yi Türkiye'ye çekeceğiz'
  Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy "21. yüzyılda ekonomide ve diplomaside, sahada ve masada etkili olmak, Asya ile el ele olmayı gerektirir." dedi.

 • Brezilya ve Malezya Madrid’e üye oldu
  Marka tescilinde dünya tarafından kabul gören Madrid Protokolü'nün yeni üyesi Brezilya olurken, Malezya ise 27 Aralık 2019’da üye olacak.

 • 20 yılda 75 milyar e-posta’nın gönderimini sağladı
  Related Digital, firmaların satışlarını artırmalarında önemli bir etki sağlayan e-posta pazarlama hizmetinde bir rekora imza atıldığını duyurdu. Kuruluşunun ardından 20 yıla yakın bir süreyi geride bırakan Related Digital, bu süre zarfında 75 milyarı aşkın e-postanın gönderimini sağladı.

 • 'Ortak altyapı memleket meselesi'
  Turkcell, 25. yılı etkinlikleri kapsamında Ankara’da bir resepsiyon düzenledi. Resepsiyonda konuşan Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, ortak altyapının memleket meselesi olduğunun altını çizerek “Ortak altyapının önünü açmak amacıyla ilk adım olarak baz istasyonu kulelerinin bir altyapı şirketinde konsolide edilmesi, sonrasında fiber altyapıların ve nihayetinde önümüzdeki dönemde 5G şebeke yatırımlarının da ortak şekilde yapılması gerekiyor” dedi.

 • Dolar/TL, 5,7670 seviyesinden işlem görüyor
  Dolar/TL, Türkiye ile ABD'nin, Suriye'nin kuzeydoğusundaki operasyon konusunda anlaşmaya varmasının ardından bugüne düşüşe başlarken, saat 09.55 itibarıyla 5,7670 seviyelerinde alıcı buluyor.

 • Dolar/TL, Türkiye ile ABD'nin anlaşmasının ardından geriledi
  Dolar/TL, Türkiye ile ABD'nin, Suriye'nin kuzeydoğusundaki operasyon için anlaşmaya varmasının ardından düşüşe geçerek 5,8350 seviyelerinde işlem görüyor.

 • Rus ekonomisinde büyümenin yavaşlaması bekleniyor
  Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, ülke ekonomisindeki büyümenin son çeyrekte yavaşlayarak yüzde 1,4 ila 1,5 seviyesine gerileyeceği öngörüsünde bulundu.

 • Borsa günü yükselişle tamamladı
  Borsa, günü yüzde 0,81’lik yükselişle tamamladı.

 • Serbest piyasada altın fiyatları
  Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 282,50 lira oldu.

 • Eczacıbaşı Profesyonel ve Karcher’den işbirliği
  Ev dışı tüketim sektörünün önemli şirketlerinden Eczacıbaşı Profesyonel yenilikçi temizlik çözümleri sunan Alman temizlik devi Karcher ile yeni bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Eczacıbaşı Profesyonel ve sektörünün lideri Karcher güçlerini birleştirerek; işletmelerin hijyen sağlaması gereken tüm alanlarında ortak ve avantajlı çözümler sunacak.

 • Yerli tabanca ABD’de üretilip dünyaya satılacak
  Türk savunma sanayi şirketi ABD’de silah üretimi yapmaya başladı. Küresel ölçekte en iyi savunma sanayi şirketleri arasında yer alan Samsun Yurt Savunma Sanayi, ABD’de kurduğu fabrikada Sub kompakt boy tabanca üretecek.

 • Ticaret Bakanı Volkswagen dedikodularına son noktayı koydu
  Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, "Volkswagen, şu anda Türkiye yatırımını durdurmuş durumda değil. Bunu net bir şekilde ortaya koyalım. VW yatırımı devam edecek." dedi.

 • Siemens Energy 2020’de faaliyetlerine başlıyor
  Enerji alanındaki faaliyetlerini tek çatı altında toplamaya hazırlanan Siemens, kuracağı yeni şirketin adını açıkladı. Konvansiyonel ve yenilenebilir enerji alanlarını bir araya getirecek ve Nisan 2020’de resmen yürürlüğe girecek olan şirketin ismi Siemens Energy olacak.

 • Emekli maaşları e-devletten bağlanacak
  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adana İl Müdürü Bilal Canbolat, “3-5 yıllık yakın bir gelecekte siz kendiniz emeklik başvurusunu sistemden yaptığınız zaman e-devlet üzerinden 'emekli aylığımı bağla' butonuyla bağlayabilecek hale geleceksiniz” dedi.

 • Pegasus’un 2020 yaz sezonu biletleri satışta
  Pegasus Hava Yolları, 2020 yaz sezonunu yurt içi ve yurt dışı uçuşları biletlerini dijital kanallarında satışa açtı.

 • Petrol Ofisi Sosyal Lig’e, bir ödül de MMA The Smarties’den
  Fantezi futbol oyunu Petrol Ofisi Sosyal Lig, bu kez de küresel prestije sahip MMA The Smarties’de ödül kazandı. Petrol Ofisi Sosyal Lig, Mobil Oyun, Oyunlaştırma ve E-Spor kategorisinde Silver ödülün sahibi oldu.

 • 'Turkeyol' faaliyetlerine Trade Valley çatısı altında devam edecek
  B2B e-ticaret platformu 'Turkeyol' ticari faaliyetlerini Trade Valley Teknoloji Medya Hizmetleri Danışmanlık ve Pazarlama Ticaret A.Ş. çatısı altında sürdürecek.

 • Ağbal: Kamuya 2020 yılında 60 bin yeni personel alınacak
  Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal: "Kamuya 2020 yılında 60 bin yeni personel alımı öngörüldü" dedi.

 • En büyük beyaz eşya mağazası Bodrum’da açıldı
  Gayrimenkul ve turizm sektörünün önde gelen markalarından Çağdaş Holding, perakende ve teknoloji sektöründe de büyümesini sürdürüyor. Önceki gün Türkiye’nin en büyük deneyim alanlı Profilo Mağazası’nı da Bodrum’a kazandıran Çağdaş Holding’in İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, “Mağazacılık anlayışında fark oluşturacak adımlar atmaya devam edeceğiz.” dedi.

 • Sardalyanın kilosu 15 liraya düştü
  Çanakkale’de en çok tercih edilen balık çeşitlerinden olan ve yaz aylarında 25-30 lira arasında satılan sardalyanın kilo fiyatı 15 liraya kadar düştü.

 • TOKİ 130 iş yeri ile 91 konutu satışa çıkardı
  Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 16 ilde 130 iş yeri ile 20 ilde 91 konut, açık artırma yöntemiyle satışa sunuldu.

 • Altın Fiyatları (17 Ekim 2019) Çeyrek Altın,Gram Altın
  Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın alacaklar aman dikkat! Altın fiyatları arttı mı? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte 17 Ekim 2019 anlık ve güncel çeyrek altın kuru fiyatları...

 • Dolar kaç TL? (17 Ekim 2019 güncel dolar fiyatları)
  Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 5,8950 seviyelerinde alıcı buluyor.

 • Karadeniz’de hamsi bolluğu
  ​Batı Karadeniz’de bu sezon ilk kez bu kadar çok olan hamsi hem vatandaşı hem de balıkçıyı memnun etti. Yaklaşık 10 gün önce kilosu 15-20 TL’den satılan hamsi bugün itibariyle bazı tezgahlarda kilosu 10 TL’den satılırken vatandaşlarda durumdan oldukça memnun oldu. Son birkaç yıldır doğru dürüst hamsi yiyemediklerinden yakınan vatandaşlar bu sezon bol hamsi yiyeceklerini belirtirken 5-6 yıldır da ilk kez bu kadar güzel hamsi çıktığını söylediler.

 • Gül üreticisine rekolte artışı şoku: Alım fiyatı 7.80 lirada kaldı
  Dünya gül yağı üretiminin yüzde 65’ini tek başına karşılayan Isparta’da bu yıl üretimin yüzde 20 artış göstermesiyle birlikte gül alım fiyatı 9.20 liradan 7.80 liraya düştü. Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik yaptığı açıklamada, yeni gül dikim alanlarının rekoltede artışa, alım fiyatında ise düşüşe neden olabileceğini kaydetti. Gülbirlik'e gül teslim eden üyelere bu yıl kilogram başı 7.80 lira olarak açıklanan ücretlerin önümüzdeki hafta başından itibaren ödenmeye başlanacağı belirtildi.

 • İzmir'de ulaşıma yüzde 13 zam
  İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 1 Kasım 2019'dan geçerli olmak üzere toplu ulaşım ücretlerine yüzde 13 zam yapılmasını kararlaştırdı.

 • 'Ödeme hizmetlerinde tek çatı zorunlu hale geldi'
  BDDK ile Merkez Bankası arasında oluşturulan ikili düzenleme ve kontrol mekanizmasının "tek çatı" altında toplanmasının elzem hale geldiği belirtildi.

 • Borsa günü düşüşle tamamladı
  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1.120,39 puan ve yüzde 1,18 azalarak 94.137,22 puana indi.

 • Serbest piyasada altın fiyatları
  Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 281,50 lira oldu.

 • DeFacto Lefkoşa’da yeni mağaza açtı
  Ulaşılabilir modada dünya markası olma hedefiyle büyümesini sürdüren DeFacto, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) üçüncü mağazasını Lefkoşa’da açtı.

 • TİM’den Barış Pınarı Harekatı’na destek
  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Barış Pınarı Harekatı’nı yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadelesine destek olmak ve moral vermek amacıyla Şanlıurfa’ya ve harekatın başladığı bölgeye sınırı olan Akçakale’ye gitti.

 • Petrol Ofisi TÜMKAF 2019’da mühendis ve mühendis adayları ile buluştu
  Bu yıl 5’incisi düzenlenen Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı 'TÜMKAF 2019', 14 Ekim Pazartesi günü gerçekleşti. Petrol Ofisi, TÜMKAF 2019’da kariyer fırsatlarının tanıtıldığı standının yanı sıra 10 başlık altında 7 etkinlik düzenledi.

 • TGDF Başkanı Kopuz’dan Dünya Gıda Haftası mesajı
  BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nü de kapsayan 14-18 Ekim Dünya Gıda Haftası’nda “Sıfır Açlık olan bir Dünya için Sağlıklı Beslenme” temasıyla etkinlikler gerçekleştiriyor. Bu temanın, bir yandan açlık, diğer yandan obezitedeki artışa dikkat çeken çok isabetli bir seçim olduğunu belirten TGDF Başkanı Şemsi Kopuz, “İnsanlığın sağlıklı geleceğinin garantisi yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme, bunun da garantisi sürdürülebilir gıda üretimidir” dedi.

 • Mahkeme UBER kararını verdi!
  İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi, taksici derneklerinin başvurularını kabul ederek UBER’in faaliyetlerinin durdurulmasına karar verdi.

 • Munzur’un ‘Hızır’ı 100 kilometrede 1 lira 2 kuruş yakıyor
  Munzur Üniversitesi‘nde yapılan elektrikli araç, 100 kilometrede 1 lira 2 kuruş yakıyor.

 • Bakan Kurum'dan ücretli poşet uygulamasıyla ilgili açıklama
  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sıfır Atık Projesi'nin 81 ilde karşılık bulan Türkiye'nin en büyük çevre projesi olduğunu belirterek, "Atık oluşumunun önlenmesi için ücretli poşet uygulamasına geçtik. Kullanımda yüzde 80 oranında azalma gördük. Hedefimiz yüzde 90 oranına kadar çıkarmak" dedi.

 • THY Zanzibar seferlerini haftada 7 güne çıkardı
  THY, Hint Okyanusu'nun Doğu Afrika kıyılarındaki Tanzanya'nın yarı özerk bölgesi Zanzibar'a gerçekleştirdiği sefer sayısını haftada 7 güne çıkardı.

 • Tezgahta 40 lira, restoranda 500
  Edirne’de, balık pazarına getirilen canlı ıstakozlar ilgi gördü. Kilosu 40 liradan satılan ıstakozlara özellikle komşu ülkelerden alışverişe gelen Bulgar ve Yunan turistler ilgi gösterdi.

 • Assan Panel Saudi Build Fuarı’nda büyük ilgi gördü
  Sandviç panel sektörünün önemli kuruluşu Assan Panel, Suudi Arabistan’da bu yıl 31’incisi düzenlenen Uluslararası Yapı ve Makine Fuarı’na katıldı. Assan Panel, inovatif ürün gamını sektör temsilcileri ve ziyaretçilerin beğenisine sundu.

 • İstanbul iş dünyasından ‘Barış Pınarı Harekatı’na tam destek
  İstanbul iş dünyası, Fırat’ın doğusundaki terör unsurlarını temizlemek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na ortak bir açıklamayla destek verdiler.

 • Küçük esnaf yeni mobil ödeme kolaylığıyla gelirini artıracak
  Gelir İdaresi Başkanlığı’nın düzenlemesiyle EFT-POS maliyetlerinden dolayı kartla ödeme kabul edemeyen işletmeler, cep telefonlarının tahsilat noktasına dönüşmesi sayesinde her tutarı saniyeler içinde mobil ödemeyle alabilecek. Büyük bir tasarruf sağlayan düzenleme, kredi kartından ödeme alamayan işletmeler için gelir artırma fırsatı sunuyor.

 • İşsizlik oranları belli oldu
  İşsizlik istatistiklerinin 2019 yılı Temmuz dönemi belli olurken, işsiz sayısının 4 milyon 596 bin kişiye ulaştığı görüldü. Böylelikle 15 yaş üstü işsizlik oranının yüzde 13,9 olarak kaydedildiği saptandı. 2019 yılının başından bugüne kadar işsizlik ile alakalı yazılı basına yansıyan haber adedi ise 39 bin 774 olarak kayıtlara geçti.

 • Altın fiyatları kaç lira oldu? Çeyrek altın ne kadar?
  Altın fiyatları 16 Ekim Çarşamba günü ne kadar oldu. 16 Ekim Çarşamba günü Kapalıçarşıda 24 ayar külçe altının gram fiyatı 281,60 liradan, cumhuriyet altın fiyatı ise bugün 1.893,00 liradan işlem görüyor. İşte güncel altın fiyatları...

 • Borsa İstanbul banka hisselerinde 'açığa satışı' yasakladı
  Borsa İstanbul AŞ, BIST 30 Endeksi dahilindeki banka hisselerinde bugünden itibaren geçici olarak açığa satışın yasaklandığını bildirdi.

 • İki yeni yerli patates çeşidinin hasadı yapıldı
  Niğde'de, "Onaran 2015" ve "Nam" isimleri verilerek yerli tohumlarla deneme ekimi yapılan patates çeşitlerinin hasadı gerçekleştirildi.

 • Blockchain ve finans teknolojilerinin kalbi İstanbul'da atacak
  Türkiye ve dünyadan uzmanların, blockchain endüstrisinin geleceğini değerlendireceği Avrasya Blockhain Zirvesi 18-19 Ekim 2019'da gerçekleşecek.

 • Borsa günü yükselişle tamamladı
  Borsa, günü yüzde 1,36’lık yükselişle tamamladı.

 • Serbest piyasada altın fiyatları
  ​Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 282 lira oldu.

 • IMF, Türkiye'nin 2019 büyüme tahminini yükseltti
  Uluslararası Para Fonu (IMF) , 2019 yılında Türkiye ekonomisi için olan yüzde -2.5 daralma beklentisini pozitif yüzde 0.2 olarak güncelledi.

 • İTO ve IdeaSoft işbirliğiyle KOBİ’ler için e-ticaret seminerleri başladı
  Türkiye’de her yıl ortalama yüzde 30 büyüyen ve 60 milyar liraya ulaşan e-ticaretin, işletmeler tarafından kullanım oranı yalnızca yüzde 2,5. İstanbul Ticaret Odası (İTO) işbirliğiyle yeni bir e-ticaret seminerleri serisine başlayan IdeaSoft, e-ticarete adım atacak firmaları cesaretlendirmek ve halihazırda e-ticaret yapan küçük büyük tüm şirketlerin önündeki engelleri en aza indirmeyi hedefliyor.

 • Akaryakıt istasyonun elektriği güneşten sağlanıyor
  Akaryakıt sektörünün öncülerinden Shell&Turcas, Türkiye’de elektriğini güneş enerjisinden üreten istasyon sayısını 3’e çıkardı. Şirket, doğaya katkı sağlayan projeler geliştirerek dünyada net karbon salınımını 2050 yılına kadar yüzde 50 azaltmayı hedefliyor.

 • Web tapu sistemi güncellendi
  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Web-Tapu, vatandaşların taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet ortamında yönetebildikleri, taşınmazların tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleyebildikleri bir sistemdir. Sistem ile gerek vatandaşlarımızın yanı sıra, emlakçılık faaliyetlerinde bulunan kişiler açısından önemli yenilikler hayata geçirildi” dedi.

 • Enerya, güvenli doğal gaz kullanımı hakkında bilgilendirdi
  Enerya, Erzincan’dahava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlık konusunda bilgilendirdi.

 • Enerya, güvenli doğal gaz kullanımı hakkında bilgilendirdi
  Enerya, Niğde’de hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlık konusunda bilgilendirdi.

 • "Yeşil yapılaşmaya doğru giden mimari yaklaşımlar ağırlık kazandı"
  Yıldız Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin, "Yeşil yapılaşmaya doğru giden yeni mimari yaklaşımlar son dönemde dünyada ağırlık kazandı" dedi

 • Ordu'da kivi satış fiyatı belirlendi
  Hasadına kasımın ilk haftasında başlanması planlanan kivinin kilogram fiyatı, birinci sınıf için 4, ikinci sınıf için 2,60, üçüncü sınıf için 1 lira olarak belirlendi. Ordu Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Uzunlar: "Kivi son yıllarda binlerce üreticimizin ciddi anlamda kazanç kapısı oldu. Biz kiviye ilginin bundan sonra daha fazla olacağına inanıyoruz"

 • 'Güvenli Gıdanın ilk şartı güvenli tuz kullanmaktan geçer'
  CNR Expo Fuar Merkezinde gerçekleşen Bayim Olur musun Franchising Fuarı, “Güvenilir Ürün Güvenilir Hizmet” paneline sahne oldu. Güvenilir Ürün Platformu tarafından organize edilen panele konusunda uzman birçok akademisyen, ürün tedarikçisi, işadamı ve STK temsilcisi yoğun ilgi gösterdi.

 • Bütçe Eylül ayında 18 milyar lira açık verdi
  Bütçe eylül ayında 17,7 milyar lira, ocak-eylül döneminde 85,8 milyar lira açık verdi.

 • Taşıt kredisi faizleri 1,5 yılın en düşüğünde
  Taşıt kredisi faizleri, ekim ayının ilk haftasında yüzde 1,42 ile son 1,5 yılın en düşük seviyesine indi.

 • Borsa güne yükselişle başladı
  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, açılışta 1.611,23 puan artışla 95.592,62 seviyesine yükseldi.

 • İşsizlik rakamları açıklandı
  Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, temmuz ayında işsizlik oranı yüzde 13,9 oldu.

 • Taşıt kredisi kampanyasına bir firma daha dahil oldu
  Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın yerli üretimi desteklemek amacıyla hazırladığı Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası'na GAZ Grubu da dahil oldu.

 • Malezya, zırhlı askeri araç üretiminde Türkiye ile çalışacak
  Malezya Savunma Bakanı Muhammed Sabu, zırhlı muharebe aracı üretiminde Malezya'nın Türkiye ile çalışacağını açıkladı.

 • Borsa günü düşüşle tamamladı
  BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 5.046,43 puan ve yüzde 5,10 azalarak 93.981,39 puana indi.

 • LPG'ye 6 kuruş zam geldi
  Otogazın litre satış fiyatı bu gece yarısından itibaren 6 kuruş zamlı olacak.

 • Esenboğa Havalimanı'nda 9 ayda 10,5 milyon yolcuya hizmet verildi
  Esenboğa Havalimanı'nda eylül ayında 1,1 milyon, 9 ayda ise toplam 10,5 milyon yolcuya hizmet verildi.

 • 25 ilde 112 Acil Çağrı Merkezleri’nin altyapısı Turkcell’e emanet
  Sağlık, Polis, Jandarma, AFAD, İtfaiye, Sahil Güvenlik, Orman Teşkilatı gibi acil durum aramaları için 44 ilde hizmet veren 112 Acil Çağrı Merkezleri’ne yeni eklenecek 25 ilin teknolojik altyapısını da İstanbul’da olduğu gibi Turkcell sağlayacak.

 • Haftalık ortalama 47,9 saat çalışıyoruz
  Ülkelere göre haftalık çalışma saatleri belli oldu. Türkiye 47,9 saat ile birinci sıraya yerleşti.

 • Türkiye’nin tarım ve gıda politika ve uygulamaları masaya yatırılacak
  Dünya Gıda Günü Konferansı’nda Türkiye’nin tarım ve gıda politika ve uygulamaları tartışılacak.

 • Cannes’da kıran kırana ‘dizi’ pazarlığı
  En yeni diziler, yarışma formatları, 8K film ve belgeseller, Fransa’nın Cannes kentinde açılan ve TV içerik endüstrisinin en büyük pazar yeri MIPCOM Fuarı’nda sıkı bir rekabet oluşturdu. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Dizi-film yapımcılarımız satışta iyi bir başarı elde ettiler. Artık onları global marka olmaya yönlendirmeliyiz. Bu potansiyelleri var. Dizilerde başarımızı, global marka olmakla taçlandıralım” dedi.

 • Kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketlere yapılandırma
  Türkiye Bankalar Birliğinden yapılan açıklamada, "Kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketler için Finansal Yeniden Yapılandırma uygulamasına başlanacaktır." ifadelerine yer verildi.

 • Sanayi Doktora Programı'yla öğrencilere 4 bin 500 TL burs
  Üniversite-sanayi iş birliğinde daha güçlü bir dönem başladı. Sanayide nitelikli insan kaynağını artırmak için geçen yıl hayata geçirilen Sanayi Doktora Programı’nın yeni çağrısı açıldı. Programa kabul edilen doktora öğrencilerine aylık 4 bin 500 TL burs verilecek. Bursiyerlerin doktora sonrası maaşları ise brüt asgari ücretin iki katından az yani bu yıl itibariyle 5 bin 116 TL’nin altında olmayacak.

 • 25 ilde 112 Acil Çağrı Merkezleri’nin altyapısı Turkcell’e emanet
  Sağlık, Polis, Jandarma, AFAD, İtfaiye, Sahil Güvenlik, Orman Teşkilatı gibi acil durum aramaları için 44 ilde hizmet veren 112 Acil Çağrı Merkezleri’ne yeni eklenecek 25 ilin teknolojik altyapısını da İstanbul’da olduğu gibi Turkcell sağlayacak. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nce yürütülen proje kapsamında 112 Acil Çağrı Merkezleri’nde dört yabancı dilde hizmet, yerli yazılım, işitme kaybı olan vatandaşlara özel görüntülü görüşme ve kaza anında doğrudan çağrı iletilmesi gibi yeni nesil teknolojilerle hizmet veriliyor

 • Sanayi üretimi rakamları açıklandı
  Sanayi üretimi ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3,6, temmuz ayına kıyasla yüzde 2,8 geriledi.

 • Rastgele kredi ve kredi kartı dağıtan banka şimdi yandı
  Herhangi bir müracaatı ve sözleşmesi bulunmamasına rağmen kimlik bilgileri kullanılarak adına kredi kartı çıkartılan tüketici, hakkında başlatılan icra takibiyle sarsıldı. Tazminat talebi Tüketici Mahkemesi'nce kabul görmeyen mağdur tüketiciye müjdeli haber tam 10 sene sonra Yargıtay'dan geldi.

 • Altın Fiyatları (14 Ekim 2019) Çeyrek Altın,Gram Altın
  Altın fiyatları özellikle Türkiye'de oldukça önemlidir. En önemli birikim aracı altındır. Bu bağlamda 22 ayar bilezik gramı, çeyrek, tam gram altın fiyatı her daim en fazla araştırılanlar arasına girmiştir. Peki altın fiyatlarında son durum ne? Altın fiyatları arttı mı? İşte güncel altın fiyatları...

 • Dolar ve Euro güne nasıl başladı? | 14 Ekim 2019 döviz fiyatları
  Serbest piyasada dolar 5,90 liradan, euro ise 6,5120 liradan haftaya başladı.

 • Para cezası yetmez hapis şart
  Tüketici Dernekleri Federasyonu Gıda Komisyonu Başkanı Sinan Vargı “Hile ve tağşiş yapan firmaların açıklanması ve ağır para cezaları verilmesi caydırıcı olmayabiliyor. Bu ürünleri üreten ve satanlara mutlaka hapis cezası getirilmeli” dedi.

 • TESK'ten 'sınırdaki esnafın borçları ertelensin' talebi
  TESK Genel Başkanı Palandöken, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde bulunan esnaf ve sanatkarların borçlarının ertelenmesi gerektiğini ifade etti.

 • Bakan Selçuk açıkladı: Çalışan annelere aylık 650 lira destek
  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu, 0-60 aylık çocuklarını kreş, anaokulu veya gündüz bakımevine gönderen, sigortalı çalışan 10 bin 250 kadına, her ay 650 lira civarında destek sağlayacak.

 • Altın Fiyatları (13 Ekim 2019) Çeyrek Altın,Gram Altın
  Altın fiyatlarında son durum ne? Altın alacaklar aman dikkat! Altın fiyatları arttı mı? Altın fiyatları 13 Ekim Pazar günü hemen her pazar olduğu gibi özellikle düğün ve nişan törenlerinde takı takacaklar tarafından merak ediliyor. Öte yandan yatırımcılar ve ekonomik parametreleri izleyenler de fiyatlardaki son durumu takip ediyor. Peki, bugün çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar? İşte, 13 Ekim Pazar günü gram ve çeyrek altın fiyatları…

 • Turkcell'den ikinci el telefon alış ve satış hizmeti
  Çevreye ve müşterilerinin hayatına katkı yapacak yenilikleri hayata geçiren Turkcell, ikinci el telefon alış ve satış hizmeti vererek doğa dostu hizmetlerine bir yenisini eklediğini açıkladı.

 • Kablosuz paylaşımlı şarj teknolojisi, sürücüsüz araç test parkurunda
  Sürücüsüz ve elektrikli araçların ülkemizdeki test çalışmaları için, TOSB İnovasyon Merkezi ve İTÜ OTAM işbirliğiyle hayata geçirilen sürücüsüz araç test parkuru faaliyetlerine başladı. Otomotiv teknolojileri alanında Türkiye’nin yetkinliklerini artıracak olan parkurun ilk misafirlerinden birisi, elektrikli araçtan başka bir elektrikli araca kablosuz şarj imkân sağlayan yerli girişim Car4Future oldu.

 • Kadınlara hijyen eğitimi götüren 'Hijyen Sağlıktır' projesi 15 bölgede bin 200 kadına ulaştı
  Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji bünyesinde yatırımları yapılan 26 enerji santralinin bulunduğu kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik ’Hijyen Sağlıktır’ projesi bin 200 kişiye ulaştı.