MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » GAZETE EKLERİ » STAR GAZETESİ STARTEK EKİ

STAR GAZETESİ STARTEK EKİ

STAR.COM.TR

 • TEKNOFEST'E 500 bin ziyaretçi katıldı
  Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 VAKFI) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde İstanbul Yeni Havalimanı'nda ilk kez gerçekleştirilen 'TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne yoğun ilgi oldu. TürkMedya'nın da paydaşları arasında yer aldığı TEKNOFEST, 4 günde 500 bin kişiyi ağırladı. 4 gün boyunca yaşamın her alanında 'teknoloji' konuşulurken, gerçekleştirilen havacılık gösterileri ziyaretçilere görsel bir şölen yaşattı. Ayrıca 750'den fazla takım, 2 binden fazla yarışmacının katıldığı teknoloji yarışmalarında ise gençler büyük bir başarı sergiledi.

 • Tüketilen gıdanın DNA'ya 'net' etkileri tespit edildi
  Konya'da, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gürbilek ile Dr. Nejla Özer'in 2 yıl süren çalışmasında, DNA karakterini etkilediği tespit edilen bitkisel ve hayvansal gıdaların bazı hastalıklarla ilişkilendirebileceği ortaya kondu.

 • Türk savunma sanayisi, Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı'na 33 firmayla güçlü katılım sağlayacak
  Azerbaycan Savunma Bakanlığı ve girişimlerinin desteğiyle bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek ADEX, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yarın başlayacak ve 27 Eylül'e kadar sürecek.

 • 550 bin kişi teknolojiye koştu
  ‘Ayakları Yere Basmayan İlk Festival' sloganıyla başlayan TEKNOFEST, 4 günde 500 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı. Kapanış gününde uçuş yapan ilk milli SİHA Bayraktar TB2'Yİ katılımcılar hayranlıkla izledi.  

 • TEKNOFEST İstanbul'un son gününde Türk Yıldızları nefesleri kesti
  TSK, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde nefesleri kesti

 • Milli İHA bu kez ''selfie'' çekti
  Bayraktar TB2 insansız hava aracı (İHA), TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ndeki gösterisiyle ilk kez bir sivil etkinlikte uçuş gerçekleştirdi.

 • Hürkuş teslimata gün sayıyor
  Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından özgün olarak geliştirilen ilk milli hava aracı Hürkuş, Türk Hava Kuvvetleri envanterine girmek için gün sayıyor.

 • Japonya'dan uzaya kargo kapsülü fırlatıldı
  Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) bazı malzemeler taşıyan Japonya'ya ait kargo kapsülü, Tanegaşima Uzay Merkezi'nden fırlatıldı.

 • Yerli helikopter motorunun gücü test edildi
  İlk uçuşunu başarıyla yapan Türkiye'nin özgün helikopterinin motor ihtiyacının yerli olarak karşılanmasına yönelik Savunma Sanayii Başkanlığının koordinasyonunda TUSAŞ Motor Sanayii AŞ'nin (TEI) yürüttüğü projede, önemli kilometre taşlarından biri daha başarıyla aşıldı.

 • Düzce'de fındık kabuğundan nanoselüloz ürettiler
  Düzce'de bölgesel kalkınma amacıyla çevre ve sağlık alanında çalışma yapan akademisyenler, bölgenin önemli geçim kaynağı olan fındığın "işe yaramayan" çotanak veya zuruf olarak bilinen yeşil kabuğunu laboratuvar ortamında işleyerek selüloz üretti.