MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » GAZETE EKLERİ » STAR GAZETESİ STARTEK EKİ

STAR GAZETESİ STARTEK EKİ

STAR.COM.TR

 • Netflix'in distopik dizisi Black Mirror dizisi gerçek oluyor
  Netflix'in distopik dizisi Black Mirror'da izleyicinin karşısına çıkan robot arılar gerçek oluyor... Dizide nesli tükenen arılara alternatif olarak lanse edilen robot arılar Harvard Üniversitesi'nde lanse edildi. Arı şeklindeki ufak robot arıların, polenleri taşımak için kullanılacağı belirtildi.

 • ABD şantaj yapmıştı! ASELSAN hamlesini yapıyor!
  ASELSAN'ın, geçtiğimiz aylarda istediği teklifleri alamadığı halka arz danışmanlığında yerli aracı kurumlarla yürümeyi planladığı belirtiliyor

 • 2017 model Samsung Galaxy J5 ve J7 için yeni güvenlik yaması dağıtıma çıktı
  Samsung Galaxy J5 (2017) ve ve Galaxy J7 (2017) cihazları için hazırladığı en yeni aylık güvenlik yamasını dağıtıma çıkardı. Güney Koreli şirket, daha öncesinde 2017 model Galaxy A5 sahiplerini söz konusu yama ile buluşturmaya başlamıştı.

 • NASA'nın yayımladığı görüntüler ürküttü
  Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından geliştirilen yenilikçi bir görüntüleme tekniği Antarktika buzullarındaki ciddi kayıpların ulaştığı boyutu gözler önüne serdi.

 • Yerli imkanlarla geliştirilen Uzaktan Komutalı Tanksavar Kulesi (UKTK)
  Yerli imkanlarla geliştirilen Uzaktan Komutalı Tanksavar Kulesi (UKTK), tekerlekli ve paletli zırhlı araçlara entegre edilebiliyor. Kule, Kornet veya Mızrak tanksavar füzelerinin kullanımına göre iki ayrı konfigürasyonda sunulmakta. Tanksavar Uzaktan Komutalı Kule sayesinde; nişancı, araç içerisinde balistik koruma altında kontrol konsolu vasıtasıyla gözetleme, hedef tespit, teşhis, tanıma, hedefe kilitlenme ve füze güdüm fonksiyonlarını yerine getirebiliyor.

 • Rusya'dan yeni anti-balistik füze sistemi: Nudol 53T6M
  Rusya, Moskova'nın hava sahasının korunması kapsamında yeni geliştirilen 53T6M Nudol anti-balistik füze sistemlerini bu yıl içinde faaliyete geçireceğini açıkladı.

 • Apple Siri'nin açığını bulan Maraşlı Yiğit yeni bir açık buldu
  Dünya teknoloji devi Apple'nin açığını buluna Kahramanmaraşlı Yiğit Can Yılmaz, yeni bir açık daha buldu. Bunun üzerinde 1.5 aydır çalıştığını söyleyen Yılmaz, durumu Apple'a bildirdiğini söyledi. Yiğit Can Yılmaz, firmanın "onur listesi"nin ardından "teşekkür listesi"ne de girdi.

 • Venezuela 'Petro' ön satışında 735 milyon dolar talep topladı
  Venezuela, petrol destekli kripto para birimi "petro"nun ön satışının ilk gününde 735 milyon dolar talep topladı. İtalya'da kripto paralar ile ilgili kamuoyu görüşmeleri sonlandırılırken, Güney Kore'de kripto paralar konusunda "normalleşme" çağrısı yapıldı.

 • iPhone SE 2, Haziran ayında düzenlenecek WWDC 2018 etkinliğinde tanıtılabilir
  Apple'ın iPhone SE 2 modelini Haziran ayında düzenleyeceği WWDC 2018 etkinliğinde lanse edeceği iddia edildi. Sızdırılan bilgiler dahilinde telefonun teknik detayları da ortaya çıktı.

 • Nokia 8 Pro, beş lensli döner kamerayla gelebilir
  Arkasında çift kamera bulunan telefonlar günümüzde iyiden iyiye standart hâline gelmiş durumda. Artık üreticiler fark yaratmak için cihazlarındaki arka kamera sayısını daha da yukarıya çekmeye çalışıyor. Huawei, üç arka kameraya sahip olacağı söylenen P20 ve P20 Plus ile bu yaklaşımın ilk örneklerinden birini sergileyecek gibi görünüyor. Ancak söylentilere göre HMD Global, Nokia 8 Pro olarak anılan modelle çıtayı iyiden iyiye yükseltebilir.