MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » GAZETE EKLERİ » STAR GAZETESİ STARTEK EKİ

STAR GAZETESİ STARTEK EKİ

STAR.COM.TR

 • M60T tanklarına Aselsan'dan Bomba Atar
  Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde yer alan M60T tanklarının etkinliği ve koruma seviyesinin arttırılması amacıyla başlatılan Fırat Projesi kapsamında 40mm otomatik bomba atarların teslimatı sürüyor.

 • Polis, Touch ID için ölü parmak kullandı
  Geçtiğimiz ay Amerika Birleşik Devletleri‘nde polis tarafından vurularak öldürülen Linus F. Phillip hakkında ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Polis Touch ID için ölü parmak kullanma yolunu seçerek gündemi karıştırdı. Ortaya çıkan bilgilere göre Linus F. Phillip‘in öldürülmesinin ardından bir süre sonra iPhone‘u bulundu.

 • iPhone 5s iOS 12 ile uyumlu olacak mı?
  Apple'ın yeni yazımlarını tanıtacağı WWDC18‘e altı haftalık bir zaman kaldı. Birçok kullanıcının merakla beklediği iOS 12 ile ilgili referanslar WebKit için geliştirme testi raporlarında ortaya çıktı. Raporlara göre Apple'ın bir sonraki büyük iOS sürümünü destekleyecek en eski cihaz iPhone 5s olabilir.

 • Çok fazla oturmak beynimize zarar veriyor
  Aerobik egzersizin hafızayı korumak için iyi olduğunu gösteren çok sayıda yeni çalışmanın ardından, bir grup nörobilimci aksinin de zararlı olup olmadığını araştırmaya başladı: çok fazla oturmak beyne zarar mı veriyor?

 • ATAK'ın büyük abisine Avcı'nın abisi katılacak
  Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın 2021 yılında hizmete girmesini hedeflediği saldırı helikopteri ATAK-2 için Avcı-1 kaskının gelişmiş bir versiyonu tamamen yerli bir şekilde üretilecek.

 • Bilim İnsanları: İnekler bir gün dünyaya hükmedebilir
  Bilim insanlarının yaptığı ve Bilim Dergisinde yayınladığı yeni araştırmalara göre iklim değişimleri ve çeşitli nedenlerle insan ırkı tamamen son bulursa, dünyayı inekler yönetecek.

 • Arkeologlar Mısır'da Roma İmparatoru Marcus Aurelius'un büstünü buldu
  Yapılan açıklamalara göre, Mısır'da antik bir bölgenin kazısı sırasında neredeyse 1900 sene önce yaşamış bir roma imparatorunun büstü bulundu.

 • Apple, 'Toplumda Bırakılan Pozitif Etki' anketinde Amazon ve Google'ın altında kaldı
  Müşteri deneyimi konusunda en iyi şirketlerden biri olduğu düşünülen Apple, anketlerde bu durumu doğrulayamadı. Anket sonuçlarına göre müşteri üzerinde en olumlu etki bırakan şirket Amazon.

 • Çin, ABD'den teknoloji çalarak denizaltı savaş yeteneklerini güçlendiriyor
  Amerikalı amiral Philip Davidson, Çin'in denizaltı çalışmalarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Çin'in kendilerinden teknoloji çalarak denizaltı savaş yeteneklerini güçlendirdiğini belirten Davidson, bu durumdan rahatsız olduğunu da açıkça belli etti.

 • Bazı Gmail hesapları kendiliğinden spam mesajları gönderdi
  Gmail'in spam dosyaları algılama sistemi genel olarak oldukça iyi çalışıyor. Ancak bugün kullanıcılardan gelen yeni şikayetler Gmail'de yanlış bir şeyler olduğunu gösterdi. Kullanıcılar spam içeren dosyalar gönderiyordu.