MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » MEDYAJANS GÜNDEM

Gündemdekiler

Mayıs ayında vizyona girecek yerli filmler hangileri?

Bu ay 23 yeni yerli film vizyona girerken, Cem Yılmaz'ın yılın en başarılı filmlerinden olan Arif v 216'sı ikinci kez seyirciyle buluşuyor. 

Devamını oku...

Kimyasal hadım nedir? Kimlere yapılır?

Tecavüze ve cinsel saldırıya karşı caydırıcı yöntemlerden biri olan kimyasal hadım, gündemin en çok konuşulan konularından biri oldu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, çocuklara yönelik istismara ilişkin 'Kimyasal hadım konusu 2-3 gün içinde gündeme gelebilir' dedi. Peki kimyasal hadım nedir? 

Devamını oku...

Cumhur İttifakı nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti-MHP ittifakının adını ''Cumhur İttifakı'' olarak koymasının ardından bu kelimenin ne anlama geldiği kamuoyu tarafından büyük bir merak konusu haline geldi. Peki, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de adını özellikle vurguladığı Cumhur İttifakı nedir? Son zamanlarda yoğun bir şekilde araştırılan Cumhur ne anlama gelir?

Devamını oku...

Zeytin Dalı Harekatı nedir? (Afrin Operasyonu)

İşte Zeytin Dalı ve Afrin Harekatı'na ilişkin merak edilen tüm bilgiler...

Devamını oku...

Kut'ül Amare nedir? Kut'ül Amare dizisi ne zaman?

TRT1 ekranları yepyeni bir dönem dizisini seyircisiyle buluşturdu. Irak coğrafyasında İngilizlere karşı verilen destansı mücadeleleri ve kahramanlıkları konu alan Mehmetçik Kut'ül Amare 18 Ocak Perşembe ekrana geldi. Peki, Mehmetçik Kut'ül Amare dizisi oyuncuları kimlerdir?

Devamını oku...

Kanal İstanbul nedir? Güzergahı neresidir?

Türkiye’nin 2023 hedefi yolundaki dev projelerden biri olan Kanalİstanbul'un güzergahı resmen belli oldu. 

Devamını oku...

Maliye Bakanlığı e-Bordro sorgulama

Maliye Bakanlığı’nın e-bordro uygulaması ile kamu çalışanlarının maaş bordrolarını internetten de görebilmesi mümkün. Kamu çalışanlarının yoğun olarak kullandığı e-bordro uygulaması ile güncel maaş bordrosu alabilirsiniz.

Devamını oku...

Canan Kaftancıoğlu kimdir? Ne demiştir?

CHP İl Başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu, geçmişte yaptığı paylaşımları, FETÖ'ye yönelik açıklamaları ve PKK ile ilgili yaptığı değerlendirmeleriyle tartışmaya neden oldu. Peki kimdir CHP'nin yeni İstanbul il başkanı. 

Devamını oku...

Özel Harekat Dairesi neden kaldırıldı?

Daha önceden adı "Özel Harekat Başkanlığı" olarak değiştirilen ve seviyesi akademi düzeyine yükseltilen "Özel Harekat Daire Başkanlığı" Bakanlar Kurulu kararı ile tamamen kaldırıldı.

Devamını oku...

Askerlik yeri sorgulama

18 Şubat askerlik yerleri 12 Ocak yani bugünden itibaren e-Devlet üzerinden erişime açılacak. Bu nedenle askerlik yerleri açıklandı mı sorusu birçok kişinin gündeminden düşmüyor. Askere gidecek olanların askerlik yerlerini öğrenebilmeleri için e-Devlet şifreleri olması gerekmektedir. Çünkü 98/1 askerlik yerleri sorgulama işlemi, yedek subay, kısa dönem ve uzun dönem er adayları tarafından e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.  

Devamını oku...

Yeni KHK Resmi Gazete'de Yayımlandı

Olağanüstü hâl kapsamında yeni bir kanun hükümünde kararname yayınlandı. 697 sayılı KHK ile daha önce kamu kurumlarından ihraç edilen 1.823 kişi görevine iade edilirken 262 kişi kamudan ihraç edildi. 

Devamını oku...

POPÜLER ARAMALAR