MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » MEDYAJANS GÜNDEM » Maliye Bakanlığı e-Bordro sorgulama

Maliye Bakanlığı e-Bordro sorgulama

Maliye Bakanlığı’nın e-bordro uygulaması ile kamu çalışanlarının maaş bordrolarını internetten de görebilmesi mümkün. Kamu çalışanlarının yoğun olarak kullandığı e-bordro uygulaması ile güncel maaş bordrosu alabilirsiniz.

Maaş bordrolarının en güncel ay dışında da geçmiş dönemleri de yine Maliye Bakanlığı’nın e-bordro uygulaması üzerinden görüntülenebiliyor.


E BORDRO SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN... 

https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama 

 

E-Bordro Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

"Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti" devlet memurlarının kendilerine ait bordroları listeleyip bordro detaylarını görüntüleyebildikleri bir hizmettir. E-Bordro sisteminden sadece 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir. 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz.

Öncelikle www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama linki üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekir. E-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra E-Bordro sorgulama sayfası üzerinden ilk adım olarak 'Yıl Seçiniz' butonunu kullanarak görüntülemek istediğiniz yılı seçin.

İkinci adım olarak ise 'Ay Seçiniz' butonu üzerinden görüntülemek istediğiniz bordro döneminin ayını seçiniz. Son olarakta 'Sorgula' butonunu kullanarak bordronuzu sorgulayabilirsiniz.