MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » SİYASET VE POLİTİKA » MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

Mynet Politika Haberler

 • Dizi ve sinemanın desteklenmesi teklifi Genel Kurulda kabul edildi
  Milli kültürün uluslararası tanıtımına katkı sağlayacak dizi filmlerin desteklenmesi ve sinema sektörünün uluslararası alanda rekabet gücünün artırılmasını amaçlayan teklif, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı - Sinema filmi öncesinde reklamların süresi en fazla 10 dakika, fragman gösterim süresi en az 3, en fazla 5 dakika olacak; sinema filmi gösterim arası 15 dakikayı aşamayacak - Sinema salonu işletmecileri, sinema biletini içeren abonelik, promosyon, kampanya ve toplu satış faaliyetleri gerçekleştiremeyecek - Bilet ile mısır veya başka bir ürünün satışı birleştirilerek yapılamayacak

 • Dizi ve sinemanın desteklenmesi teklifi Genel Kurulda
  İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan: - "Biz kanun yapmıyoruz. Birileri yukarıdan kelam ediyor, ısmarlıyor, o ısmarlananları burada kanuna çeviriyoruz. Hükümdarın emrini kanuna çevirme vazifesine haline geldi Meclisin kanun yapma görevi. Bu bir torbaya dönüyor, torba çuvala, Meclis de çorbaya dönüyor" - MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın: - "Bu kanun teklifiyle gerek teşvikler gerek sanatçıların korunması gerekse seyircinin sömürüye matuf uygulamalara maruz bırakılmaması sağlanacak. Bu kanunu destekliyoruz" - CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü: - "Çocuk oyuncularla ilgili hiçbir düzenleme yok. Yetişkin oyuncular ne kadar sömürülüyorsa, çocuk oyuncular da o kadar sömürülüyor"

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda kabul edildi (2)
  Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamındaki, patent veya faydalı model belgesi verilerek koruma altına alınan buluşlar, yüzde 50 kurumlar vergisinden müstesna tutulacak - EPİAŞ tarafından işletilen veya mali uzlaştırma ile diğer mali işlemleri yürütülen piyasalar kapsamında alınan teminat ve temerrüt garanti hesabı varlıkları yasal takipler karşısında koruma altına alınacak

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda kabul edildi (1)
  Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi - Evlerde üretilen ürünlerin internetten satışından kaynaklanacak gelirlerin bir yıllık asgari brüt ücreti geçmeyecek tutarları vergiden istisna olacak - Her bir beyanname itibarıyla 250 TL'ye kadar yapılan eksik ödemeler, vergi indirimine yönelik ihlal kapsamında değerlendirilmeyecek - 2019 UEFA Süper Kupa ile 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali müsabakaları için yapılacak mal teslimleri ve hizmet ifaları KDV'den istisna olacak - Asgari ücret desteği 2019 yılında devam edecek

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda
  Teklifin 10. maddesi üzerinde AK Parti'nin önergesi kabul edilerek, istihdamın arttırılmasına yönelik düzenleme yapıldı - HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu: - "Asgari ücrete 3 yıldır vergi desteği veriyorsunuz. Aslında bu desteği patronlara veriyorsunuz. Yapılması gereken yoksullara ve işçilere vergi muafiyeti getirilmesidir, patronlara değil"

 • AK Parti'den Erdoğan'lı '10YearsChallenge' paylaşımı
  AK PARTİ'nin Instagram hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıl arayla çocuklarla çekilmiş fotoğrafları '10YearsChallenge' etiketiyle paylaşıldı.

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda
  Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümü kabul edildi - Evlerde üretilen ürünlerin internetten satışından kaynaklanacak gelirlerin bir yıllık asgari brüt ücreti geçmeyecek tutarları vergiden istisna olacak - Her bir beyanname itibarıyla 250 TL'ye kadar yapılan eksik ödemeler, vergi indirimine yönelik ihlal kapsamında değerlendirilmeyecek

 • Özhaseki: Ankaragücü maç için bir daha dışarı gitmeyecek (4)
  'ERDOĞAN, ASKERİ VESAYET REJİMİNİ YERLE BİR ETTİ' AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, partisinin Çankaya genişletilmiş ilçe yönetim toplantısına katıldı.

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda
  TBMM Genel Kurulunda, Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin maddeleri üzerinde görüşmeler sürüyor - MHP İstanbul Milletvekili İstanbul Milletvekili Faruk Aksu: - "Ahlat'ta, Van Gölü kenarında Cumhurbaşkanlığı köşkü yapılmasına ilişkin düzenlemeyi olumlu ve anlamlı buluyor, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve teklif sahiplerine teşekkür ediyoruz" - CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan: - "Ben yedi aylık yeni bir vekilim, yedi ayda bıktım. Özellikle 2'inci, 3'üncü, 5'inci döneminde olan milletvekilleri, siz hala bıkmadınız mı; hayret ediyorum. Bu yanlıştan ne zaman, nasıl döneceğiz; onu da merak ediyorum. Her getirdiğiniz torbayla yasamayı oy avcılığı ekonomisine de hizmet eder hale getirdiniz" - İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu: - "Fonksiyonsuz bir Meclise dönüyoruz, şipşakçı Meclise. Kanun yapma kalitemizi yükseltmek, Meclisteki parlamenterlerin ve de hakim hükümete destek veren siyasi grupların birinci derecede vazifesidir"

 • "Recep Tayyip Erdoğan askeri vesayeti bitirdi"
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki: - "Recep Tayyip Erdoğan geldi ve askeri vesayeti bitirdi, yerle bir etti"

 • AK Parti'den Erdoğan'lı '10YearsChallenge' paylaşımı
  AK PARTİ'nin Instagram hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıl arayla çocuklarla çekilmiş fotoğrafları '10YearsChallenge' etiketiyle paylaşıldı.

 • AK Parti'den Erdoğan'lı '10YearsChallenge' paylaşımı
  AK PARTİ'nin Instagram hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıl arayla çocuklarla çekilmiş fotoğrafları '10YearsChallenge' etiketiyle paylaşıldı.

 • Özhaseki: Ankaragücü maç için bir daha dışarı gitmeyecek (3)
  ÇANKAYA İLÇE TEŞKİLATI ZİYARETİ AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında MHP Çankaya ilçe teşkilatını ziyaret etti.

 • AK Parti'den Erdoğan'lı paylaşım
  AK Parti'nin Instagram hesabından Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıl arayla çocuklarla çekilmiş fotoğrafları paylaşıldı

 • "Beraberliğimiz sonuna kadar iyi niyetle devam eder"
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki: - "(Cumhur İttifakı) İnşallah bizim beraberliğimiz sonuna kadar, iyi niyetle devam eder. Allah bu birlikteliğimizi devam ettirsin" - "İstiyorlar ki Türkiye'yi bölüp parçalasınlar, perişan etsinler, Orta Anadolu'ya mahkum etsinler, küçülsün bu Türkiye, şimdiki gibi güçlü olmasın ve etrafına ışık saçmasın"

 • Ekonomi alanında destek teklifi Genel Kurulda
  CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu: - "Mecliste dördüncü torba teklifi görüşüyoruz, 100'ün üzerinde madde geçti. Peki derin ekonomik krize derman olacak bir madde sayabilir miyiz? Sayamayız" - MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı: - "Çiftçiler zor durumda ve onlar için acilen tedbir paketi açıklanmalı"

 • "Bez torbalar, fileler tekrar hayatımıza girdi"
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: - "Doğal ürünlerin üretimi Türkiye'de hız kazandı. Şu anda bez torbalar, fileler tekrar hayatımıza girdi. Biz de bunların yaygınlaştırılması için büyük bir çabanın içindeyiz"

 • CHP'de flaş gelişme! Aziz Kocaoğlu: Müracaat ettim
  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Gelişmeler, yaşadığım olaylar dün sabah tekrar aday adayı olma kararı vermeme neden oldu. Aday adayı olarak müracaat ettim. Bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum." dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabulü
  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Başkanı Hakan Fidan'ı kabul etti

 • TBMM Genel Kurulu
  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: - "Sakarya Tank Palet Fabrikası 25 yıllığına Türk ordusundan alınarak Katar ordusunun sahibi olduğu şirkete verilmiştir" - Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz: - "Burada esas olan fabrikada verimliliğin artırılması ve stratejik ürünlerin üretilmesidir. Fabrikası arazisi ve arazide bulunan her türlü taşınmaz ile üretim, bakım ve onarımda kullanılan her türlü tezgah ve ekipmanların mülkiyeti devlette kalacaktır. İşletme süresi boyunca fabrikanın yeteneklerinin korunması ve yeni yetenekler kazanmasına yönelik yatırımlar Milli Savunma Bakanlığı kontrolünde yapılacaktır"

 • TBMM Başkanı Yıldırım'ın kabulleri
  Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov ile görüştü - Yıldırım, Peru, Sudan ve İspanya'nın Ankara büyükelçilerini ayrı ayrı kabul etti

 • Akşener, Ceren Damar'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, öğrencisi tarafından odasında öldürülen Çankaya Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in (27) ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

 • İstanbul Sözleşmesinin Etkin Uygulanması ve İzlenmesi Alt Komisyonu
  Avrupa Konseyi İstanbul Sözleşmesi Komitesi Başkanı Prof. Dr. Feride Acar: - "GREVIO'nun Türkiye raporunda 65 önerinin 23'ünün ivedilikle yapılması öneriliyor. Yapılan tavsiyeler, ulusal normların uluslararası normlara göre değiştirilmesi anlamını taşıyor"

 • CHP'li Sarıbal 1.9 milyon ton soğan üretildiyse neden sorun yaşıyoruz
  CHP'li Sarıbal: 1.9 milyon ton soğan üretildiyse neden sorun yaşıyoruz CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, 2018 yılında soğan üretiminin 1.9 milyon ton olarak açıklandığına vurgu yaparak "'Bu topraklarda 1.9 milyon ton soğan üretildiyse neden şuanda sorun yaşıyoruz Türkiye'nin şu an kullanabileceği soğan miktarı 1.8 milyon ton" dedi.

 • Bakan Soylu'dan Savaş'a yalanlama
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: - "(Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın Suriyelilerle ilgili iddiası) Bir yönetici sorumluluğundan uzak, Hatay ve Türkiye'ye açık yalan söylüyor"

 • Ampute Futbol Mili Takımı'ndan Oktay'a ziyaret
  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: - "Normal milli takımlarımızın hiçbir varlık gösteremediği aşamada siz bambaşka bir şekilde doğdunuz, Türkiye'nin kalbini hoplattınız" - "Başarınız yanında toplumda pozitif bilinç kaynağı oluşturmanız bambaşka bir övünç kaynağı"

 • Akşener'den Şenel'in ailesine taziye ziyareti
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, öğrencisi tarafından öldürülen Çankaya Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu

 • CHP'den Tank Palet Fabrikası'na ilişkin araştırma talebi
  CHP'den Tank Palet Fabrikası'na ilişkin araştırma talebi

 • Özhaseki: Ankaragücü maç için bir daha dışarı gitmeyecek (3)
  TAKSİCİ ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında Çankaya'da bulunan bir taksi durağını ziyaret etti.

 • Özhaseki: Ankaragücü maç için bir daha dışarı gitmeyecek (2)
  TAKSİCİ ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında Çankaya'da bulunan bir taksi durağını ziyaret etti.

 • TBMM Genel Kurulu
  AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: - "Seçim Kanunu, tüm vatandaşlara ve siyasi partilere yükümlülükler yüklemektedir. Bugün saat 17.00'ye kadar, 'ne kadar hayali seçmen var, bir daireye ne kadar çok seçmen kaydı yapılmış, ne kadar çok yaşlı seçmen var...' konularının takibi hepimizin üzerine vazifedir" - HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen: - "Son aylarda Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay gibi illerden Beytüşşebap'taki tek bir adrese 500 seçmen taşınmış. Kim tarafından taşındığı, hangi aday tarafından organize edildiği çok açık"

 • Bakan Çavuşoğlu: Güvenli bölge, Suriye’nin istikrarı için önemli
  DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Güvenli bölge Suriye’nin istikrarı için de önemli ve Suriye’ye dönemeyen başta Kürt kardeşlerimiz olmak üzere Suriyelilerin dönmesi için de önemli.

 • Özhaseki: Ankaragücü maç için bir daha dışarı gitmeyecek (2)
  TAKSİCİ ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında Çankaya'da bulunan bir taksi durağını ziyaret etti.

 • Kira artışı yıllık TÜFE ile sınırlandırıldı
  TBMM Genel Kurulu'nda dün gece kabul edilen yasa ile yaşlılık ve ölüm aylığında alt sınır 1000 TL oldu.

 • Bahçeli'den 'güvenli bölge' uyarısı
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suriye sınırında oluşturulması planlanan güvenli bölge ile ilgili, "Bölge tamamen Türkiye'nin denetim ve kontrolünde olacaksa, üstelik terörle tavizsiz bir mücadele sürecekse diyeceğim bir şey yoktur.

 • İmamoğlu: İstanbul yepyeni, genç bir sürece başlayacaktır
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret eden CHP İstanbul Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, "İnşallah İstanbul bambaşka, yepyeni, pırıl pırıl, enerjik, çok genç bir sürece başlayacaktır diye düşünüyoruz 31 Mart itibariyle" dedi.

 • Gaziantep'te CHP'nin yeni il başkanı göreve başladı
  Mustafa KANLI-GAZİANTEP-DHA CHP Genel Merkezi tarafından il başkanlığına atanan Melih Meriç, İl Başkanlığı binasında düzenlenen törenle görevi devraldı.

 • "Ülkemizin güvenliği için çalışmaya devam edeceğiz"
  İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy: - "Ülkemizin huzur ve güvenliği başta olmak üzere acil durum hizmetlerinden düzensiz göçle mücadeleye, nüfus hizmetlerinden sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkilere kadar her alanda verdiğimiz hizmetlerin en iyi şekilde sunulması için bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz"

 • Fahrettin Altun: Hollanda, vatandaşı gazetecinin El Nusra bağlantısı olduğunu söyledi
  CUMHURBAŞKANLIĞI İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma'nın Türkiye'den sınır dışı edilmesiyle ilgili Twitter'dan açıklama yaptı.

 • İşçi servisi, buzlanma nedeniyle kayan TIR'a çarptı: 5 yaralı
  KARAMAN'dan Konya'nın Ereğli ilçesine işçi taşıyan otobüs, buzlanma nedeniyle kontrolden çıkıp, kayarak yolu kapatan TIR'a çarptı.

 • CHP'li Aygun'dan "ÖSO mensuplarına şehit unvanı verildiği" iddiası
  CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun: - "Zeytin Dalı Harekatı'nda yaşamını yitiren ÖSO mensuplarının bilgi kayıtlarının karşısına 'şehit' ibaresi düşüldü. Bu kişilerin yaklaşık 800 kişiden oluşan aile fertleri Türk vatandaşlığına geçirildi"

 • Özhaseki: Ankaragücü maç için bir daha dışarı gitmeyecek
  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, “Geçtiğimiz günlerde Ankaragücü’nün maçı dışarıda yapılıyordu, belediyeyle sıkıntılar vardı, çözdük, şimdi Eryaman Stadı’nda yapılacak.

 • MHP İl Başkanları Toplantısı
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: (2) - "Trump, 20 millik, yani yaklaşık 30 kilometre derinliğinde bir güvenli bölgeden bahsetmiştir. Hükümet ise buna müspet yaklaşmıştır. Şayet, kurulacak ve oluşturulacak güvenli bölge tamamen Türkiye'nin denetim ve kontrolünde olacaksa, üstelik terörle tavizsiz bir mücadele sürecekse diyeceğim bir şey yoktur" - "ABD, Fırat'ın doğusunu baz ve esas alarak bir terör haritası çizmek, özerk bir yapı kurmak, yeni bir Barzani modeli inşa etmek heves ve hedefindedir" - "Altını bir kez daha kalın olarak çiziyorum ki Kürt kökenli kardeşlerimizin kan döken, cana ve mala kast eden hiçbir katille en küçük bağ ve bağlantısı yoktur, olamayacaktır. Terör örgütlerini Kürtlerle ilişkilendirmek insanlık vicdanına ağır bir saldırı, vahim bir suçtur" - "Biz terörle mücadele sürecinde ön şartsız devletimizin ve hükümetimizin yanındayız. Süreç nereye gidiyorsa gitsin, nereye dayanırsa dayansın, neyi gerektiriyorsa gerektirsin ama haklı davamızdan, beka mücadelemizden kesinlikle dönmemeliyiz, kesinlikle geri adım atmamalıyız"

 • TBMM Genel Kurulu
  CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan: - "Bir devlet avukatlığı yaratma yoluna gidiyorsunuz, tıpkı hakimlik savcılık gibi. Ama ne kadar baskı yapılırsa yapılsın avukatlar biat etmeyecektir"

 • SP, 67 belediye başkan adayını açıkladı
  SAADET Partisi (SP), 1'i büyükşehir, 11'i il olmak üzere toplam 67 belediye başkan adayını daha açıkladı.

 • İmamoğlu: İstanbul yepyeni, genç bir sürece başlayacaktır
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret eden CHP İstanbul Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, "İnşallah İstanbul bambaşka, yepyeni, pırıl pırıl, enerjik, çok genç bir sürece başlayacaktır diye düşünüyoruz 31 Mart itibariyle" dedi.

 • Saadet Partisi, 67 belediye başkan adayını açıkladı
  Partinin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Aktaş oldu

 • Üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümü
  CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı: - "Davayı, 6 Şubat'ta başlayacak ilk duruşmadan son duruşmaya kadar takip edeceğim"

 • Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi
  Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman: - "Sam amca, haşhaşın ardından şeker pancarı üretimini sınırlandırmak istemektedir"

 • HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli:
  "Yerel demokrasiyi inşa etmek konusunda önemli adımlar attık"

POPÜLER ARAMALAR