MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » SİYASET VE POLİTİKA » MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

Mynet Politika Haberler

 • "Bu ülke ekonomik sosyal kalkınmasını gerçekleştirdi"
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: "Bu ülke AK Parti iktidarıyla ekonomik kalkınmasını da gerçekleştirdi, sosyal kalkınmasını da gerçekleştirdi, insan haklarıyla ilgili, demokrasiyle ilgili haklarını, hukuklarını geliştirdi ve insanına hamdolsun bugün güzel bir ortam sağladık" - "Bizim düşmanlarımız, bizim memleketimiz üzerinde hesabı olanlar tezgahı, tuzağı olanlar bu seçimlerde Cumhur İttifakı düşerse, zayıflarsa biz bunlara nasıl başka oyunlar yaparız, bunun peşine düşecekler"

 • "Hizmet dışında başka bir şey düşünmüyoruz"
  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan: - "Bakmayın fitne üretmeye, kapalı kapılar ardından hesap yapmaya çalışanlara. Biz işimize bakıyoruz. Bizim işimiz hizmet, hizmet dışında başka bir şey düşünmüyoruz"

 • "Güçlü bir demokrasiye ihtiyacımız var"
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: - "Güçlü bir demokrasiye ihtiyacımız var. Yargı bağımsızlığı, ifade özgürlüğü, can ve mal güvenliğine, tarafsız yargıya ihtiyacımız var. Bunların olmadığı demokrasi, demokrasi değildir" - "Gerçek anlamda Türkiye üretmiyor. Eğer Türkiye üretseydi, saman mı ithal ederdik? Türkiye üretseydi, 200 ton sıfır gümrüklü patates mi ithal ederdik?"

 • "Giderek marjinalleşen bir partidir CHP"
  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "CHP'nin içinde DHKP-C'li var, PKK'nın cenaze evlerine giden de var. Giderek marjinalleşen bir partidir CHP çünkü normal yollarla iktidara gelemeyenler marjinalleşiyor" - "Zaten İzmir'deki aday var ya onu da PKK-HDP belirledi" - "(Yeni Zelanda ziyareti) Orada da gördük ki belki de 70-80 ülkeden Müslüman vardı. Hepsi 'Bizim umudumuz sizsiniz. Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ne olursunuz bizi yalnız bırakmayın. Güçlü olun, ayakta olun. Siz çökerseniz ümmet çöker' diyor"

 • Saadet Partisi'nin Kocaeli mitingi
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: - "Biz konuştuğumuz kadar hatta daha fazla dinleme ihtiyacında olduğumuzu da biliriz. Biz onun için farklıyız. İnşallah bu farkı bu seçimlerde göreceğiz. Belediyelerde devrim mahiyetinde bir değişiklik meydana gelecek"

 • Bakan Varank: Yerli kaynaklarla üretimde tam bağımsızlığı hedefliyoruz (2)
  İŞÇİLERLE YEMEK YEDİ Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Sivas temasları kapsamında Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan ESTAŞ Fabrikası'nı ziyaret etti.

 • "82 milyon vatandaşı başımın üstünde taşırım"
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: (2) - "Hangi partiden olursa olsun, hangi görüşten olursa olsun, hangi kimlikten ve inançtan olursa olsun 82 milyon vatandaşı başımın üstünde taşırım" - "Yıldıracaklarını, susturacaklarını sanıyorlar, ne yılarız ne de onların dediği gibi korkarız. Biz Kuvayımilliye ruhunu taşıyan insanlarız. Biz Kuvayımilliyeciyiz, yedi düvelin önünde boyun eğmedik, hiç kimseye de boğun eğmeyiz"

 • Akşener: Korkacağım bir kul yok; isteyen hapis eder (2)
  AKŞENER POZANTI'DA  Niğde'deki temaslarının ardından Adana'ya geçen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Pozantı ilçesinde Atatürk Caddesi üzerinde düzenlenen mitingde konuştu. Akşener'e, İYİ Parti Adana Milletvekili Mehmet Metanet Çulhaoğlu, il ve ilçe başkanları da eşlik etti.

 • Bakan Ersoy'dan sandık görevlilerine "Ev ödevinize iyi çalışın" çağrısı
  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Kaleyi tutan sizsiniz. Son dakika golü yemeyelim, hep beraber son dakika golü atalım. Ev ödevinize iyi çalışın. Son günde zinde bir şekilde sandıklarımıza sahip çıkalım"

 • "Recep Tayyip Erdoğan'a her zamankinden daha çok sahip çıkacağız"
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: - "Yeni Zelanda'da hepimizin içini yakan o faşist ırkçı teröristin, hedefindeki Müslümanları katlettikten sonra manifestosunda söylediği üç şey var. Ne diyor? 'Türkler, Ayasofya ve Erdoğan' diyor. Eğer onlar hedefine Türkiye'yi ve Erdoğan'ı koydularsa biz Recep Tayyip Erdoğan'a her zamankinden daha çok sahip çıkacağız"

 • Bakan Varank: Yerli kaynaklarla üretimde tam bağımsızlığı hedefliyoruz (2)
  İŞÇİLERLE YEMEK YEDİ Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Sivas temasları kapsamında Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan ESTAŞ Fabrikası'nı ziyaret etti.

 • Bakan Ersoy’dan partililerine seçim uyarısı: “Kaleyi hiç boş bırakmayalım, son dakika gölü yemeyelim”
  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Isparta’da katıldığı AK Parti Merkez Sandık Görevlileri Toplantısı’nda partililerine hitap ederek, “Son dakika golü yemeyelim, son dakika golü atalım hep beraber.

 • İmamoğlu Bahçelievler'de konuştu
  İlkay DİKİCİ /İSTANBUL DHA-CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu Bahçelievler Yenibosna Kuleli Parkında düzenlenen mitinge katıldı.

 • Kazakistan Cumhurbaşkanı ülkenin başkentinin adının değişmesi ile ilgili kararı imzaladı
  Kazakistan’ın geçici Cumhurbaşkanı Kasım-Jomart Tokayev ülkenin başkenti Astana’nın adını’ Nursultan’ olarak değiştirmeyi ön gören kararı imzaladı.Nusultan Nazarbayev’in Cumhurbaşkanlığı görevinden istifa etmesinden sonra yerine gelen geçici Cumhurbaşkanı Kasım-Jomart Tokayev, ülkenin başkenti Astana’nın adını Nursultan olarak değiştirmeyi ön gören kararı imzaladı.Kazakistan Parlamentosu geçtiğimiz günlerde, ülkenin başkenti Astana’nın adının ‘Nursultan’ olarak değiştirilmesi teklifini onaylamıştı.

 • Çavuşoğlu: “CHP’nin içinde DHKP-C’liler var”
  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhur İttifakı’nın ortak adayı ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından düzenlenen ‘Alanya Geleceğine Yürüyor’ yürüyüşüne katıldı.

 • Özhaseki: Ankapark'ı bugün 980 bin kişi ziyaret etti
  CUMHUR İttifakı'nın AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, "Bugün Ankapark'ı ziyaret eden sayısı tam 980 bin kişi.

 • Serhat Oğuz hastane inşaatında incelemede bulundu
  Kahramankazan’a yapılacak olan ve inşaatına geçtiğimiz günlerde başlanan tam teşekküllü, 150 yataklı devlet hastanesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

 • Mehmet Özhaseki: "Ankapark’ı ziyaret eden ziyaretçi sayısı 980 bin kişi"
  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, eski ismi Ankapark olan, Wonderland Eurasia’yı ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

 • "Göçmen düşmanlığı üzerine siyaset kurmayız"
  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: - "CHP, sosyal demokratlar olarak bir Suriyeli nefreti ya da bir göçmen düşmanlığı üzerine siyaset kurmayız, kurmuyoruz"

 • Kılıçdaroğlu: Ne yılarız, ne korkarız (2)
  STK TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTU CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin'de sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ile bir araya geldi.

 • Kılıçdaroğlu: Ne yılarız, ne korkarız (2)
  STK TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTU CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin'de sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ile bir araya geldi.

 • Bolu'da AK Parti ve CHP'liler seçimlerde birbirlerine başarı diledi
  BOLU’da AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak ile CHP’li Umut Oran, CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu ve CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nde karşılaştı.

 • "Şehitler bizim onurumuz ve gururumuzdur"
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: (1) - "Şehitler bizim onurumuz ve gururumuzdur, onları anmak ve yad etmek hepimizin ortak onurudur. Çünkü onlar, biz evlerimizde rahat uyuyalım, biz bu ülkenin caddelerinde gezelim diye hayatlarını feda ediyor" - "Cumhuriyet tarihinde ilk kez 8 milyona yaklaşan işsizimiz var. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte sandığa giderken, '17 yıldır omzumda taşıdım artık yeter.' demek lazım"

 • Mansur Yavaş: Ankara, düzgün siyaset istiyor
  MİLLET İttifakı'nın CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, hakkındaki iddialarla ilgili, "Artık anlatılanların iftira olduğunu herkes biliyor.

 • Bakan Koca: Aşı ile ilgili sorun yaşanmıyor, yaşatmayacağız
  SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, hepatit ve polio (çocuk felci) aşılarının tükendiği yönündeki söylentilerin doğru olmadığını ifade ederek, "Sağlık kuruluşlarına 300 bin hepatit, 550 bin polio aşı verdik.

 • Bolu'da AK Parti ve CHP'liler seçimlerde birbirlerine başarı diledi
  BOLU’da AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak ile CHP’li Umut Oran, CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu ve CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nde karşılaştı.

 • Kılıçdaroğlu: Ne yılarız, ne korkarız
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizleri tehdit ediyorlar, istedikleri kadar tehdit etsinler, ne yılarız, ne korkarız.

 • "Terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola gezdiler"
  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: - "Biz bu kutlu ittifakı kurmuşken diğerleri de illet ve zillet ittifakı kurdular. Terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola gezdiler" - "Öncelikli olarak 2023 yılına kadar tüm Türkiye'de en az 250 bin sosyal konut yapma hedefimiz var"

 • Bakan Kasapoğlu, Bodrum'da spor kulüplerini ziyaret etti (2)
  MARMARİS'TE AMATÖR TAKIMLARIN MAÇINI İZLEDİ Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Muğla'nın Menteşe ilçesindeki programının ardından helikopterle Marmaris ilçesine geldi.

 • Kılıçdaroğlu, Artvinliler’e en büyük üzüntüsünü anlattı ve belediyeyi tekrar geri istedi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen yerel seçimlerde Artvin’i kaybetmeleri nedeniyle çok üzüldüğünü hatırlatarak “Artvin’de belediye başkanlığını kaybettiğimize çok üzülmüştüm; İnşallah o üzüntümüzü geri alacağız ve bir sevinci hep birlikte yaşayacağız” dedi.Havayolu ile geldiği Gürcistan’ın Batum kentinden karayolu ile Artvin il merkezine geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, valilik önünde partililere seslendi.

 • Bakan Akar ve komutanlar sınırın sıfır noktasında incelemelerde bulundu
  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Suriye sınırındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.Bölgedeki ordu, tümen ve tugayların komutanlarıyla bir araya gelen Bakan Akar, son dönemdeki gelişmelere ilişkin brifing aldı, talimatlar verdi.

 • Cumhur İttifakı'nın Büyük Ankara Mitingi
  Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (5) "Bay Kemal'in yalanları bitmiyor. 'Hatay'a biz 7 tane baraj yaptık.' diyorum. Diyor ki 'Belediye başkanına sordum gerçekten burada 7 tane baraj yapıldı mı?' Ve belediye başkanı da demiş ki 'Burada baraj yok ki.' demiş. Senin belediye başkanlarının da kılavuzu karga" - "Kardeşlerim gelin hem Hatay'ı kurtaralım. Hem de 31 Mart'ta şu CHP'ye gönül verenleri de bu yalancıdan kurtaralım" - "Ankara tercihini kalkınmadan ve özgürlükten kullanacaktır"

 • AK Partili Taşkesenlioğlu: “Söz konusu toplantı asla camide yapılmamış, köy konağında düzenlenmiştir”
  AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, camide toplantı yaptığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Söz konusu toplantı köy konağında düzenlenmiştir” dedi.AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı toplantıların camide yapıldığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

 • "Tarihi İpek Yolu koridorunu canlandıracağız"
  CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş: - "Tarihi İpek Yolu projesini çok seviyorum. Bu koridoru canlandıracağız"

 • Bakan Ersoy: "Birkaç dokunuşla Isparta zaten çok iyi bir yol alabilir"
  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Isparta’nın turizm potansiyeli bulunan iller arasında yer aldığını belirterek, "Öncelikli olarak teleferik projeleri olsun, Davraz’la ilgili planlamaları olsun ve doğa turizmiyle ilgili planlamaları olsun onları hızlı bir şekilde bakanlık olarak destek vereceğiz.

 • Akşener: Korkacağım bir kul yok; isteyen hapis eder
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Cenabıhakk'ın dışında korkacağım bir kul yoktur.

 • Kılıçdaroğlu: Ne yılarız, ne korkarız
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizleri tehdit ediyorlar, istedikleri kadar tehdit etsinler, ne yılarız, ne korkarız.

 • Zeybekci: Atatürk'ün kimseye ihtiyacı yok
  CUMHUR İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Partili Nihat Zeybekci, kendisini ziyarete eden Sırbistan Başbakan Yardımcısı aynı zamanda Ticaret Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic onuruna yemek verdi.

 • İstanbul il başkanlarından ortak Yenikapı Mitingi açıklaması
  AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanı Birol Gür, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından 24 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan 'Cumhur İttifakı' İstanbul Yenikapı Mitingi alanında incelemelerde bulunarak basın açıklaması yaptılar.

 • Bakan Turhan: Bu seçim okyanus ötesindekilere tsunami etkisi yapacak
  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 31 Mart yerel seçimlerinde dış güçlere en büyük dersin verileceği belirterek, "Bu seçim okyanus ötesindekilere tsunami etkisi yapacak bir seçimdir" dedi.

 • Erdoğan: Bunlara ültimatom peşinen verildi
  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Her gün bölücü örgütün emrindeki partinin bir yöneticisi, 'Ankara’yı alacağız' diye posta koyuyor.

 • Cumhur İttifakı'nın Büyük Ankara Mitingi
  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (4) "Kurtuluş mücadelemizin, 15 Temmuz direnişimizin başkenti Ankara, son 17 yılda savunma sanayisinin başkenti, kalbi konumuna gelmiştir" - "Dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firmasından 4'ü başkentimizdedir. Geçtiğimiz yıl 2 milyar doların üzerinde ihracat rakamına ulaşan savunma sanayimizin yüzde 50'si Ankara'nın emeğidir" - "Önümüzdeki dönemde savunma sanayisinde Ankara ile birlikte özgün tasarımlarla ve ileri teknolojiyle Türkiye'yi küresel bir oyuncu haline getireceğiz" - "Kuyubaşı-Esenboğa-Yıldırım Beyazıt Üniversitesi raylı sistem projemizin bütün altyapı çalışmalarını tamamladık, bu yılki yatırım programına da aldık. Yakında ihalesine çıkıp, en kısa sürede de inşasına başlıyoruz. Ayrıca Ankara'yı her iki istikamete doğru 15 kilometre uzatacağız"

 • Bakan Koca: Aşı ile ilgili sorun yaşanmıyor, yaşatmayacağız
  SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, hepatit ve polio (çocuk felci) aşılarının tükendiği yönündeki söylentilerin doğru olmadığını ifade ederek, "Sağlık kuruluşlarına 300 bin hepatit, 550 bin polio aşı verdik.

 • Zeybekci: Atatürk'ün kimseye ihtiyacı yok
  CUMHUR İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Partili Nihat Zeybekci, kendisini ziyarete eden Sırbistan Başbakan Yardımcısı aynı zamanda Ticaret Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic onuruna yemek verdi.

 • İstanbul il başkanlarından ortak Yenikapı Mitingi açıklaması
  AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanı Birol Gür, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından 24 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan 'Cumhur İttifakı' İstanbul Yenikapı Mitingi alanında incelemelerde bulunarak basın açıklaması yaptılar.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu seçim milli irade yüzsüzleri için yolun sonu olacak"
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Millet bunlara hak ettikleri cevabı sandıkta defalarca verdi.

 • "DSP, halkla ittifak halinde seçimlere katılıyor"
  DSP Genel Başkanı Önder Aksakal: - "DSP bu manada hiç kimseyle bir iş birliği ve ittifak içerisinde değil, halkla ittifak halinde seçimlere katılıyor"

 • CHP Grup Başkanvekili Özel: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin beka sorunu yok"
  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin beka sorunu olmadığını savunarak, “Bu ülke beka sorununu 19 Mayıs 1919’da başlayıp, 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet’le taçlanan kurtuluş ve kurtuluş mücadelesinde Silifkelilerin AK Partili dedesi ile CHP’lilerin dedesi, HDP’linin dedesi, İYİ Partililerin dedesi, Silifkeli Saadet, MHP, Demokrat Partililerin Atatürk’ün izinde toprak altında kefensiz koyun koyuna yatarak bu ülkenin beka sorununu hep beraber hallettiler” dedi.CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mersin’in Silifke ilçesinde CHP’nin yeni ilçe binasının açılışına katıldı.

 • "Ülke olarak hep beraber huzur içinde yaşayalım"
  DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: - "Biz istiyoruz ki herkesin yarınından emin olabileceği, nimeti de külfeti de eşit paylaşacağı bir ülke olarak hep beraber huzur içinde yaşayalım. Huzurumuzu bozmasınlar"

 • "Sakın gönül, kalp kırmayın"
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: - "Sakın gönül, kalp kırmayın, neticesinde bir belediye seçimi, birbirinizin yüzüne bakamayacak hale gelmeyin"