MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » SİYASET VE POLİTİKA » MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

Mynet Politika Haberler

 • Görevden alınan Elbistan Belediye Başkanı hakkında çok sayıda dava var (2)
  DURMUŞ KÜÇÜK'TEN AÇIKLAMA İçişleri Bakanlığı kararı ile görevden alınan Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi Belediye Başkanı Durmuş Küçük, açıklama yaptı.

 • Görevden alınan Elbistan Belediye Başkanı hakkında çok sayıda dava var (2)
  DURMUŞ KÜÇÜK'TEN AÇIKLAMA İçişleri Bakanlığı kararı ile görevden alınan Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi Belediye Başkanı Durmuş Küçük, açıklama yaptı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump arasında kritik görüşme!
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump telefonda görüştü.

 • "AK Parti 81 milyon yurttaşın partisidir"
  AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: -"AK Parti sadece bir bölgenin, bir etnik yapının değil, 81 milyon yurttaşın partisidir. 81 milyonun hepsi bütün Türkiye'nin sahibidir. Her yerde var olan bir partiyiz" - "AK Parti Türkiye'nin teminatıdır. AK Parti Türkiye'nin en kucaklayıcı siyasi hareketidir. Bizim lügatimizde insanları etnik kökenine göre ayırmak yok. Bizim kitabımızda insanları mezheplerine, meşreplerine göre ayırmak da yok" - "(15 Temmuz darbe girişimi) Eğer milletimiz can pahasına bir mücadele vermeseydi, bugün bu memleket üç beş tane çapulcu ve arkasındaki emperyal güçler tarafından yönetiliyor olacaktı"

 • 2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Tarım ve Orman Bakanlığı 2019 yılı bütçesinin görüşmeleri sürüyor - MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu: "İklim değişikliği nedeniyle ülkemizde 36 göl kururken 14 göl ise kuruma tehlikesi ile karşı karşıya" - CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan: -"Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen köylerimizdeki tarım alanları yok edildi. Betonlaşmanın önü açılarak çiftçilerimiz topraklarından koparıldı" - AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir: "Son 15 yıla baktığımızda traktörü olmayan çiftçi kalmadı. Adeta hükümetimiz çiftçimiz için seferber olmuş durumda"

 • MHP'de yerel seçim hazırlıkları
  Partinin ilçe belediye başkan adaylarından 9'u daha Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayıyla kesinleşti

 • "Türkiye'nin çok güçlü olma mecburiyeti var"
  AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: -"Türkiye'nin çok güçlü olma mecburiyeti var. Türkiye ekonomik olarak çok güçlü olmalı. Teknolojide çok güçlü olmalı. Dünyayla rekabet edebilen markaları, dünyayla rekabet edebilen sektörleri olmalı. Türkiye ayrıca dış politikada çok güçlü olmalı" - "Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçtikten sonraki ilk seçim olan önümüzdeki 31 Mart 2019 seçimlerinde de Türkiye'nin her yerinde Allah'ın izniyle milletimizin desteğiyle en iyi sonuçları alacağımız ümit ediyoruz. Bu konuda çalışıyoruz ve gayret gösteriyoruz"

 • CHP-İYİ Parti ittifak görüşmeleri
  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın: - "Türkiye'nin tamamına yönelik bir iş birliği arayışı yok" - "Daha dar çerçevede bir alan oluşturmak mümkün olur mu, onun çalışmasını yapmaya karar verdik" - "Aramızdaki müzakereyle ortaya çıkmış olan tablonun, liderler ve parti başkanlık divanı seviyesinde aktarılması için de hafta başı tekrar buluşmak üzere ayrıldık"

 • TBMM eski Başkanı Kahraman: Üniversiteler ideoloji yeri değildir
  TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı İsmail Kahraman, Batman Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, üniversitelerin ideoloji yeri olmadığını belirterek, "1960 darbesinde ülke genelinde 7 üniversitede 40 bin öğrenci vardı.

 • CHP'li meclis üyesi, partisinden istifa edip AK Parti'ye geçti
  İZMİR'in Konak Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Doğan Bayram, partisinden istifa ederek, AK Parti'ye katıldı.

 • Gölcük Kaymakamı Altıntaş, 'Dombra' eşliğinde aday adayı oldu
  KOCAELİ'nin Gölcük ilçesi kaymakamı Mustafa Altıntaş, yerel seçimler için görevinden istifa ederek Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesi için AK Parti'den belediye başkanı aday adayı oldu.

 • 2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Tarım ve Orman Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2019 yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor - CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal: - "Bu bütçe modern kölelik bütçesidir. Ormanlarımızın yağmalanması ve talan bütçesidir" - MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı: - "Tarım ürünlerimizde ithalat yönünde bir artış meydana geldi. İthalata dönük politikalar terk edilmelidir. Çiftçinin temel girdilerinden vergi alınmamalıdır. Tarım arazilerinin amaç dışı kullanımı önlenmelidir." - AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın: - "Orman alanlarımızın artışına paralel olarak ağaç sayımız da artmıştır. 1992-2002 yılları arasında 743 bin hektar alanda ağaçlandırma çalışması yapılmışken, 2003- 2017 yılları arasında yaklaşık 4,9 milyon hektar alanda ağaçlandırma çalışması yapıldı"

 • Gölcük Kaymakamı Altıntaş, 'Dombra' eşliğinde aday adayı oldu
  KOCAELİ'nin Gölcük ilçesi kaymakamı Mustafa Altıntaş, yerel seçimler için görevinden istifa ederek Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesi için AK Parti'den belediye başkanı aday adayı oldu.

 • AK Parti Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatları gece saat 12:00'ye kadar uzatıldı
  AK Parti Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatları bu gece saat 12:00'ye (00:00) kadar uzatıldı.

 • Ünye Belediye Başkanı'nı müfettişlerin 3 haftalık incelemesi görevinden etti (2)
  ÇAMYAR, BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle görevinden uzaklaştırılan Ünye Belediye Başkanı AK Parti'li Ahmet Çamyar, basın toplantısı düzenledi. 1994 yılından beri siyasette olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirleri ile Ünye Belediye Başkanlığı'na seçildiğini belirten Çamyar, "Bu mevkii ve makamlar bir faniye nasip olacak çok ulvi makamlardır.

 • AK Parti'de aday adaylığı başvuruları için ek süre
  AK Parti'de belediye başkanlığı aday adaylığı müracaatları saat 00.00'a kadar alınacak

 • Bakan Selçuk: İleri hedeflere ihtiyacımız var (2)
  SELÇUK: EĞİTİME TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK ÇÖZÜMÜ OLARAK BAKIYORUZ Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Burdur ziyaretinin ardından Isparta'ya geçti.

 • Venedik Komisyonu heyeti TBMM'de
  Venedik Komisyonu Demokratik Seçimler Konseyi Başkanı Olivier Kask ve beraberindeki heyet, MHP, CHP, HDP ve İYİ Parti yöneticileriyle bir araya geldi

 • "Türkçe ezan da okunamaz, Gazi Mustafa Kemal'e hakaret de edilemez"
  AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Muğla'da: (2) - "Bu memlekette Türkçe ezan da okunamaz Gazi Mustafa Kemal'e hakaret de edilemez. Herkes haddini, yerini yurdunu bilmelidir" - "Türkiye'nin ortak değerlerinin kaşınmasına ilişkin bazı sinyaller gelmiş. Bir başkası eline almış çekici Atatürk büstünün önüne gelmiş, birkaç tane vuruyor. Tiyatro olduğu da o kadar belli ki. Milletimiz bu tür oyunlara gelmesin" - "Türkiye ile Rusya zaman zaman aralarında ciddi sıkıntılar olmasına rağmen özellikle son dönemde bütün bu sorunlarını geride bırakmış, ortak bazı projelerde anlaşmalarını yaparak yan yana belli alanlarda iş birliğini geliştiren iki dost ve komşu ülke olarak bu TürkAkım Projesi ile önemli bir adım atıyor" - "Amerikan yargısına müdahale etmek istemiyoruz ama Amerikalılardan görmek istediğimiz siyasi kararlılıktır. Türkiye ile iş birliği bakımından FETÖ'yü iade etme konusunda siyasi kararlılığı göstermeleri lazım"

 • CHP'den Öztürk Yılmaz kararı
  CHP Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "tedbir kararı" ile ilgili itiraz başvurusunu reddederek, kararın devamını kararlaştırdı.

 • "Sayın Cumhurbaşkanı görevden el çektirerek yapabilir"
  İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk: - "Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş istifa etmiyorsa, kendisinin yapamadığını Sayın Cumhurbaşkanı görevden el çektirerek yapabilir"

 • Başkan Kara, 3. dönem için MHP'den yeniden aday
  OSMANİYE Belediye Başkanı Kadir Kara, 3'üncü dönem için MHP'den yeniden aday gösterildi.

 • CHP Grup Disiplin Kurulu, Öztürk Yılmaz'ın itirazını reddetti
  TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "tedbir kararı" ile ilgili itiraz başvurusunu reddederek, kararın devamını kararlaştırdı

 • Görevden alınan Elbistan Belediye Başkanı hakkında çok sayıda dava var
  KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan ilçesi Belediye Başkanı Durmuş Küçük, İçişleri Bakanlığı kararı ile görevinden alındı.

 • "Suriye'nin geleceğinde hiçbir terör örgütünün yeri olmamalı"
  AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş Muğla'da: (1) - "(ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi James Jeffrey'in itirafı) Öteden beri endişeyle izlediğimiz ABD'nin PYD-YPG ile olan ilişkilerinin zaman zaman iş birliklerinin, zaman zaman desteklerinin gelmiş olduğu yeni safha Türkiye bakımından dikkati çekici ve endişe verici bir noktadır" - "Türkiye olarak Suriye'nin geleceğinde hiçbir terör örgütünün yeri olmaması gerektiğine inanıyoruz. Ne DEAŞ'ın ne PYD'nin ne YPG'nin" - "(Kaşıkçı cinayeti) Kusura bakmayın dünyanın herhangi bir yerinde bir yabancı misyonda birisi gelecek elini kolunu sallayarak bir adamı öldürecek, buharlaştıracak, o ülkenin çok üst düzey yetkililerinden bir talimat alınmadan böyle bir cinayetin işlenmesi mümkün değil"

 • Muharrem İnce'den 'adaylık' açıklaması
  24 Haziran'da CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu ile görüşmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

 • TBMM Başkanı Yıldırım, Ankara Valisi Vasip Şahin'i kabul etti
  TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ankara Valisi Vasip Şahin'i kabul etti.  (FOTOĞRAF) 

 • TBMM Başkanı Yıldırım'ın kabulü
  Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Ankara Valisi Vasip Şahin'i kabul etti

 • "AK Parti'de adaylar önümüzdeki hafta açıklanabilir"
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki: - "Şu anda tespit ettiğimiz iller var. Netlik olmamakla birlikte peyderpey açıklayabiliriz. Önümüzdeki hafta ilk açıklamalar gelebilir" - "Birçok ili, ilçelerine kadar netleştirdik. Önümüzdeki 10-15 gün içinde tüm Türkiye'yi hazırlamış olarak dosyaları Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edecek şekilde tutuyoruz"

 • "El Bab'daki başarıyı Fırat'ın doğusuna da taşıyacağız"
  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC'nin 35. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığını ziyaret etti - Telefonla El Bab'da görev yapan askerlere hitap eden Oktay, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki askerlerle yemek yedi, sürpriz yaparak Er Şahin Başar'ın doğum gününü kutladı - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: - "Münbiç'e geliyoruz ve oradan Fırat'ın doğusuna geçiyoruz. Hep birlikte yapacağız. El Bab'daki başarıyı Fırat'ın doğusuna da taşıyacağız" - "Terör örgütlerini geldikleri yerlere göndereceğiz veya kazdıkları mezarlarına gömeceğiz. Türkiye'ye karşı kimse hiçbir oyunun parçası olamaz. Sizler, El Bab'da bunu gösterdiniz. Türkiye'nin şakası olmadığını herkes görmüştür, bundan sonra da görecektir"

 • "İttifakımız milletle"
  İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs: - "Milletin üzerinde ittifak ettiği adaylarla beraber seçimlerin favorisi İYİ Parti olacaktır"

 • "Atanmış bakanlar milletvekillerini yok saymakta"
  CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu: - "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk bütçesini görüşüyoruz. Atanmış bakanlar milletvekillerini yok saymaktalar"

 • AP'den yapılan Türkiye açıklamaları
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz: -"AP'nin, 'müzakerelerin sonlandırılması' çağrısını ve bu suretle Türkiye üzerindeki baskısını yeniden gözden geçirmesi gerekmektedir"

 • CHP'den TBMM Başkanı Yıldırım'a "gecikme" başvurusu
  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, muhalefet partilerinin milletvekilleri tarafından sunulan kanun tekliflerinin komisyonlara havale sürecinde gecikme yaşandığını savunarak, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'a yazılı başvuruda bulundu

 • Canlı yayında yanıt verdi! Özhaseki'den adaylık açıklaması
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Özhaseki, AK Parti'nin belediye başkan adaylarının bazılarının önümüzdeki hafta açıklanabileceğini söyledi. Özhaseki, kendisine yöneltilen Ankara adaylığı sorusuna da 'Birinin ben adayım demesi kadar garip bir şey olmaz. Takdir benim üzerimde olursa yola koyuluruz' yanıtını verdi.

 • CHP'de yeniden ittifak hesapları
  Yerel seçimler öncesi aralarında büyükşehir ve illerin de bulunduğu 252 belediye başkan adayını açıklayan CHP'de bir yandan da ittifak hesapları yapılıyor - İYİ Parti ile gerçekleştirilen görüşmede "ilkesel görüş birliği"nin sağlandığı öğrenilirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile de bir görüşme yapması planlanıyor - Görüşmelerde adaylar üzerinde sağlanacak ittifaklarla, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere çok sayıda büyükşehirde seçimin kazanılması hedefleniyor

 • 2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
  Tarım ve Orman Bakanlığının 2019 yılı bütçesinin görüşmeleri başladı

 • Venedik Komisyonu heyeti TBMM'de
  Heyet, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile görüştü - Zengin: - "Ülkemiz açısından da hukuk, demokrasi çok önemli değerler. Bugün birlikte karşılıklı konuşacağız, kendi miraslarımızı değerlendirmiş olacağız"

 • 'AK Parti seçmeni için ciddi sorun' deyip alınan kararı açıkladı
  HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, AK Parti'nin 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçim için propaganda yöntemini belirlediğini yazdı. Sarıkaya AK Parti'nin sanal mitingler düzenleyeceğini söyleyerek, "Buna göre bir bölgede hangi konu önem arz ediyor ve tartışılıyorsa, lokal odaklı propagandanın gerçekleştirilmesi amaçlanıyor" dedi.

 • AK Parti'de Binali Yıldırım'ın yerine konuşulan dört isim!
  Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığı için aday gösterilebileceği iddiası, kulislerde hareketliliğe neden oldu.

 • MHP'li vekilden AK Parti'ye uyarı: Anketler ve sokak alarm veriyor
  MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "AK Parti için durum 31 Mart'ta hiç de iyi görünmüyor. Gerek anketler gerekse sokak alarm veriyor" dedi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Mısıroğlu'nu ziyaretine de tepki gösteren Enginyurt, "Ziyaretin ardından eline balta alan Atatürk büstü arıyor. Canı sıkılan Atatürk büstünün üstüne çıkıyor. Kim bunlara cesaret verdi?" ifadelerini kullandı.

 • Abonelik sözleşmesine ilişkin teklif komisyonda kabul edildi
  Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına İlişkin Takibin Başlatılması Usulü Hakkında Kanun Teklifi Adalet Komisyonu'nda kabul edildi - Teklife göre, abonelik sözleşmelerinden ve tüketiciye sunulup bedeli faturaya yansıtılan hizmetten kaynaklanan para alacaklarına ilişkin haciz yoluyla ilamsız icra takipleri, UYAP bünyesinde oluşturulan Merkezi Takip Sistemi üzerinden başlatılacak - Konkordato raporunu verecek denetim kuruluşları daraltılacak, kamu yararını ilgilendiren kuruluşların denetimi için yetkilendirilen bağımsız denetim kuruluşları rapor hazırlayacak - Ticari alacak ve tazminat davalarında, dava açılmadan önce arabulucuya başvurulması şartı aranacak

 • Sağlık alanında düzenlemeler içeren teklif Genel Kurulda kabul edildi (3)
  Sağlık Bakanlığınca belirlenen süre sonunda kişiler aile hekimlerini değiştirebilecek veya sağlık hizmet planlamasına uygun olarak Sağlık Bakanlığı kişilerin aile hekimini değiştirebilecek - Her bir aile hekimi için kayıtlı kişi sayısında, coğrafi şartlar, sağlık hizmet planlaması gibi kriterler esas alınacak

 • Sağlık alanında düzenlemeler içeren teklif Genel Kurul'da kabul edildi (2)
  Kamu ve özel sağlık kuruluşlarında çalışan personele yönelik suçlardan şüpheli olanlar, kolluk görevlilerince yakalanacak ve savcılığa sevk edilecek, savcılık adli işlemleri yerine getirecek - Sağlık, eğitim ve öğretim, kültür ve spor hizmeti verilen yerlerde ve üniversite yerleşkelerinde tütün ürünlerinin satışı yapılamayacak - Televizyonda yayımlanan filmlerde, dizilerde, sinema ve tiyatrolarda gösterilen eserlerde, internet, topluma açık olan sosyal medya ve benzeri ortamlarda tütün ürünleri kullanılamayacak, görüntülerine yer verilemeyecek

 • Çevrenin korunmasına yönelik teklif komisyonda kabul edildi (2)
  1 Haziran 2019'dan itibaren yeni imar planlarında bisiklet yolları ve bisiklet park istasyonları zorunlu olacak - Su alanlarında yenilenebilir enerji üretim santralleri yapılabilecek - Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyolların habitatları böldüğü yerlerde yaban hayvanlarının geçişlerine izin verecek menfez, ekolojik köprü ve benzeri tesisler ile otoyollarda yaban hayvanlarından kaynaklanacak trafik kazalarını önlemek amacıyla kafes tel çit yapacak

 • Çevrenin korunmasına yönelik teklif komisyonda kabul edildi (1)
  TBMM Çevre Komisyonunda kabul edilen Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklife göre, plastik alışveriş poşetleri tüketiciye en az 25 kuruştan satılacak - Plastik poşetleri ücretsiz veren satış noktalarına, kapalı satış alanının her metrekaresi için 10 lira idari para cezası kesilecek - Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmayanlara bin 250 lira ceza verilecek - Atıkların kaynağında ayrı biriktirilmesi ve toplanması amacıyla sıfır atık yönetim sistemini kuran ve uygulayan belediye, il özel idareleri, kurum, kuruluş ve işletmelere teşvik uygulanacak - Çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla, belirlenecek ambalajlar için depozito uygulanması zorunlu tutulabilecek

 • 2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: (2) - "Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu en kısa zamanda yerine getireceğiz. Bu bir sözdür. Bu sözün arkasındayız" - "(FETÖ) Türkiye bu konuda çok ciddi bir tünelden geçti. Bitti mi? Bitti demek yalan olur. Devletin bilgilerine sahip olan birisi olarak söylüyorum; şu anda elimizde bir işimiz var. Adalet Bakanlığımızla bu meseleyi yürütüyoruz. Bunu bitirdiğimiz an rahatlayacağız" - "HDP, PKK'nın siyasi kolu olarak çalışmalarına devam ediyor" - "Türkiye'de sözde şehitlik kurup terör örgütünün bayrağını ve pis eşkıya başı Apo'nun bayrağını kim koyarsa yıkar geçeriz, bu kadar basit ve yıktık geçtik"

 • Sağlık alanında düzenlemeler içeren teklif Genel Kurulda kabul edildi (1)
  Terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu için kamu görevinden çıkarılan ve güvenlik soruşturması sonucunda kamu görevine alınmayan devlet hizmeti yükümlüsü doktorlar, çıkarma veya göreve alınmama kararının verildiği tarihten itibaren 450 gün sonunda mesleklerini icra edebilecek - TEB'in yanı sıra SGK ve Sağlık Bakanlığı tarafından uygun görülen kamu kurum ve kuruluşları aracılığıyla şahsi kullanım için yurt dışından ilaç sağlanabilecek - Embriyo ve üreme hücresi bağışlayan, alım ve satımını yapanlar hakkında 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilecek

 • Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
  Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

 • Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Szijjarto Kosova'da
  Bakan Peter Szijjarto: - "(Eski Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski'nin iltica talebi) Bu siyasi bir mesele değil hukuki bir meseledir. İlgili makam olan Göç İdaresi, uluslararası hukuka binaen prosedürleri yerine getirecektir. Sonuçları bekleyelim"