MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » SON DAKİKA » STAR SON DAKİKA HABERLERİ

SON DAKİKA HABERLERİ

STAR.COM.TR

 • 2 yeni Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlandı
  Resmi Gazete'de 11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı.

 • Türkiye'deki 90 bin camide sela
  15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminde millete ihanete karşı birlik ruhu aşılamak ve manevi bir güç sağlamak için okunan selalar, FETÖ'nün darbe girişiminin 2. yılında tekrar okunuyor.

 • Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma: Gençler Türkçe bilmiyor!
  Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma: Zamanımızda gençler Türkçe bilmiyor. Üniversitede yazılı yapıyoruz, Türkçeyi yanlış yazıyorlar. Neden, çünkü bizim gençler kitap okumadıkları için güzel Türkçe konuşamıyor ve yazamıyorlar.

 • Sela ne zaman neden okunur? Sela nedir?
  Sela nedir? Sela ne zaman neden okunur? 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde tüm yurtta etkinlikler gerçekleştiriliyor. Hain darbe girişiminin 2.yıldönümünde şehitlerimiz dualarla anılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl müftülükler aracılığıyla gerçekleştireceği 15 Temmuz programına dün bazı etkinliklerle başladı. "Şehitlerimiz için Kuran okuyoruz" kampanyası başlatan Diyanet, 15 Temmuz akşamına kadar her cami ve Kuran kursunda en az bir Kuran hatmi okunması talimatı verdi. Cuma namazı öncesi şehirlerin merkez camilerinde, Kuran-ı Kerim ziyafeti programları yapıldı. Diğer cami ve mescitlerde ise şehitlerin ruhuna ithafen Kuran okundu. Dün gerçekleştirilen bir diğer etkinlik de yaz Kuran kursu öğretici, öğrenci ve velilerinin katılımıyla düzenlenen "Şehitlerimizi anma özel programı" oldu. Diyanet'in talimatıyla, 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece (yarın) saat 00.13'te 90 bin camide eş zamanlı olarak bir defa sela okunacak. Camiler sabah namazına kadar açık tutulacak.

 • Devlet tiyatrosu ile yola devam
  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Vakıflar Genel Müdürlüğü, TİKA Başkanlığı ile Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlandı. Devlet Tiyatroları ve DOB'un ana yapısı korunarak ‘özel bütçeli genel müdürlükler' olarak tanımlandı.

 • 15 Temmuz'un romanını yazdılar
  Bahçelievler Belediyesi'nin düzenlediği 15 Temmuz Roman Yarışması'nın finalinde dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri verildi.

 • Çin'in Chongqing kentinde nehirlerdeki suların yükselmesi nedeniyle 100 bin kişi güvenli bölgelere tahliye edildi
  Çin'de sel tehlikesi nedeniyle 100 bin kişi güvenli bölgelere tahliye edildi.

 • THY ile hedef büyüttü 1 milyar yatırım yapacak
  Araç kiralama sektörünün dünya lideri ABD'li Enterprise, THY ile işbirliğini Yeni Havalimanı ile daha da büyütme kararı aldı. Şirket Türkiye'de yıl içinde 1 milyar liralık yeni yatırım kararı aldı.

 • Rusya'ya tren otomobili ezdi: 4 ölü
  Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde bir trenin ray hattına hatalı giren bir otomobili ezmezi sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

 • İsrail Suriye'nin Halep kentindeki bir havalimanını bombaladı
  İsrail'in Suriye'nin Halep kentinde bulunan Nairab Askeri Hava Üssünü bombaladığı öğrenildi.