MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » TÜRKİYE HABERLERİ » MYNET.COM GÜNCEL HABERLER

MYNET.COM GÜNCEL HABERLER

Mynet Güncel Haberler

 • Selçuklu Belediyesi, 30 bin öğrenciyi Çanakale'ye götürdü
  KONYA'da Selçuklu Belediyesi'nin 'Selçuklu Torunları Ecdadla Buluşuyor' projesi kapsamında bu yıl ile birlikte 30 bin öğrenci Çanakkale'ye gitmiş olacak.

 • Çanakkale’de ikinci pilav krizi
  AK Parti Çanakkale Gençlik Kolları tarafından 11 ilçede dün eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Afrin zaferi için pilav dağıtımı CHP’li belediyenin engeline takıldı.AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları, dün Cumhuriyet Meydanı’nda TSK’nın Afrin Zaferi için pilav ikramında bulundu.

 • Temiz üniversite-temiz Düzce
  Sadece eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma alanlarında değil, sosyal sorumluluk faaliyetlerinde de öncü olan Düzce Üniversitesi, düzenleyeceği “Temiz Üniversite-Temiz Düzce” etkinliği ile çevre temizliği konusunda sosyal farkındalık oluşturacak.Adını dünya genelinde açıklanan “Yeşil Üniversiteler” listesine yazdırmayı başaran Düzce Üniversitesi, sürdürülebilir bir yaşam için akademik çalışmaların yanı sıra doğaya saygılı bireyler yetiştirmeyi de önemli bir misyon olarak görüyor.

 • ANALİZ - 40 yıllık senaryo Afrin'de son buldu
  Çatışma alanı, propaganda, insani yardım ve ekonomik cephelerde eş zamanlı yürütülen yeni terörle mücadele anlayışı karşısında PKK/PYD'nin, iflas etmiş bir projede ABD desteği ile ayakta kalması ihtimal dahilinde değil - Türkiye'nin insani yardım operasyonları, boşa çıkardığı tüm yalanlar ve kara propagandalar, 40 yıllık terör koridoru girişiminin fiziksel olarak bozguna uğratılması kadar önem taşıyor - Türkiye'nin kendi otomobilini yapamayacağını iddia edenlerle 2018'de Türkiye'nin Afrin'e giremeyeceğini iddia edenler aynı paydada buluşuyor - Irak'ta 12 Mayıs'ta yapılacak genel seçimler ise bugünkü manzarada PKK/PYD için bir başka kabusa işaret ediyor. PKK/PYD'yi yaşatmak için DEAŞ bahanesinin arkasına sığınan ABD'yi Irak cephesinde de kaçınılmaz başarısızlıklar beklemekte

 • "Uluslararası Etnomüzikoloji Sempozyumu"
  Etnomüzikoloji Derneği Başkanı Doç. Dr. Varlı: - "Aslında müzik ve politikanın belirleyici, taşıyıcı ve şekillendirici özellikleri birbirine benziyor. En apolitik olanın dahi hayatına giren ve değen bu ikili üzerine bu zamana kadar farklı bakış açılarıyla çalışmalar yapıldı"

 • Tepco'ya yeni tazminat cezası
  Fukuşima nükleer felaketi nedeniyle bölgeden tahliye edenlerin açtığı davada mahkeme Tepco'nun 22,2 milyon TL ödemesini kararlaştırdı

 • Antalya’da yaralı kediye yardım eli
  Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaralı yavru kediye hayvanseverler sahip çıktı.Sabah saatlerinde 100.

 • Başkan Çakır, Eski Malatya’da esnaf ve vatandaşları ziyaret etti
  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Battalgazi İlçesi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adil Çulha ile birlikte Eski Malatya’da esnafları ziyaret ederek, muhtarlar, esnaflar ve vatandaşlarla sohbet etti.Battalgazi ilçesinde Alacakapı Mahallesi başta olmak üzere MASKİ tarafından birçok mahallede alt yapı yenileme çalışmalarının tamamladığını belirten Başkan Çakır, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak İçme suyu ve kanalizasyon yenileme çalışmalarımızın tamamlandığı mahallelerimizde üst yapı çalışmalarına başlayacağız.

 • JÖH ve PÖH, AFAD'ın yardım kolilerini köylülere dağıttı
  'ZEYTİN Dalı Harekatı ile güvenli hale getirilen Afrin'in köylerinde, AFAD’ın yardımları, bölgede görev yapan jandarma ve polis özel harekat birlikleri tarafından dağıtıldı.

 • Gaziantep’te Şehrim 2023 toplantısı
  AK Parti Gaziantep İl Teşkilatının ev sahipliğinde düzenlenen Şehrim 2023 projesi toplantında konuşan AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, Her Şehrin 2023 vizyonunun olması gerektiğini söyledi.AK Parti Gaziantep İl teşkilatı tarafından düzenlenen Şehrim 2023 projesi toplantısına, AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyyup Özkeçeci, Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu sivil toplum kuruluşları katıldı.Toplantının açılışında konuşan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyyup Özkeçeci, bu projeye büyük önem verdiklerini belirterek, “Genel Merkezimizin Çevre, Şehir ve Kültür başkanlığı tarafından düzenlenen Şehrim 2023 projesi çok önemli bir projedir.

 • Düzce Üniversitesi Düzcelileri ağırlıyor
  Gerek eğitim-öğretim, gerek bilimsel proje, gerekse sürdürülebilir kalkınma alanlarında bölgeye önemli hizmetler sunan Düzce Üniversitesi, bu kez “Açık Kampüs” uygulamasıyla Düzce halkını ağırlamaya hazırlanıyor.Üniversite-şehir bütünleşmesini sağlamak ve halkın Düzce Üniversitesi’ni daha iyi tanımasını sağlamak amacıyla her ayın son Çarşamba günü gerçekleştirilecek “Açık Kampüs” uygulamasının ilki, 28 Mart 2018 tarihinde başlıyor.Program kapsamında, saat 09.00 ve saat 13.00’da iki grup şeklinde Anıtpark Meydanı’ndan Düzce Üniversitesi’ne ait araçlarla Konuralp Kampüsü’ne gelecek olan vatandaşlar, Düzce Üniversitesi’ni ziyaret etme imkanı elde edecek.Düzce Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, “Düzce Üniversitesi olarak şehir-üniversite bütünleşmesine ve güç birliği oluşmasına katkı sağlayacak Açık Kampüs etkinliğimize tüm Düzcelileri davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

 • Dışişleri Bakanlığı, Nevruz kutlamalarına giden Türkmenlere yönelik DEAŞ saldırısını kınadı
  Dışişleri Bakanlığı, Bağdat’tan Erbil’e Nevruz kutlamalarına giden Türkmenlere yönelikdüzenlenen DEAŞ saldırısını kınadı.Bakanlıktan yapılan açıklamada, Nevruz kutlamalarına katılmak amacıyla Bağdat’tan Erbil’e gitmekte olan bir grup Iraklı Türkmenin, DEAŞ’ın saldırısına uğradığı, saldırıda hayatını kaybedenlerin ve yaralananların olduğunun üzüntüyle öğrenildiği belirtilerek şöyle denildi:"Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu soydaşlarımıza yapılan bu menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 • Melikgazi’den istihdama tam destek
  Tınaztepe Sosyal ve Spor Tesislerinde incelemelerde bulunan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Bilgisayar İşletmenliği Kursu Öğrencileri ile sohbet ederek ders işleyişi hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgi aldı.Melikgazi Belediyesi meslek edindirme kursları ile hem kalifiyeli işgücüne katkı sağladıklarını hem de istihdama destek verdiklerini belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, eğitimli ve kalifiyeli işgücünü her zaman ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.MEL-MEK kursları ile adeta bir eğitim seferliği başlattıklarını ifade eden Başkan Dr.

 • Genç KAYMEK’in genç izcileri
  Genç KAYMEK, izcilik faaliyeti çalışmalarını artırarak devam ediyor.

 • ERÜ’den Çanakkale’ye Öğrenci Turları Devam Ediyor
  Erciyes Üniversitesi’nde “Vatan Sevgisi ve Milli Şuur” projesi kapsamında Çanakkale’ye öğrenci turları devam ediyor.Bu yılki 50 öğrenciden oluşan ilk kafile, Rektör Yardımcısı Prof.

 • KKTC Turizm Bakanı Ataoğlu'nda Şehit Binbaşı'nın vasiyeti için talimat
  ZEYTİN Dalı Harekâtı'nda 15 Mart'ta yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Piyade Binbaşı Mithat Dunca'nın (42), eşi ve kızına Kıbrıs tatillerini ertelememeleri yönündeki vasiyetiyle ilgili Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) açıklama geldi.

 • ERÜ’de Nizam-ı Âlem Kavramı Anlatıldı
  Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hukuk Fakültesi’nde “Osmanlı Düşüncesinde Nizam-ı Âlem Kavramı” konulu konferans düzenlendi.İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Hukuk Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof.

 • Yenimahalle’de sertifikalı ilkyardımcılar
  Yenimahalle Belediyesi tarafından çalışanlara verilen “Temel İlk Yardım Uygulamaları” eğitimi tamamlandı.Eğitimi başarıyla sonlandıran personel, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı ve uygulamalı sınavlarda da yüzde yüz başarı sağladı.

 • Fatsa’da “Afrin Şehitleri Hatıra Ormanı” kuruldu
  Ordu’nun Fatsa ilçesinde Afrin’de canları pahasına mücadele ederek şehit düşen askerlerin adına hatıra ormanı kuruldu.Şehitlik mertebesine erenler için Fatsa-Çatalpınar Karayolu üzerinde “Afrin Şehitleri Hatıra Ormanı” kuruldu ve ilk ağaçları protokol ve öğrenciler birlikte diktiler.Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit düşen Mehmetçikler adına fidan dikimi sonrası, tüm şehitler için dualar edildi, acılı ailelerine sabırlar dilendi.

 • İstanbul merkezli uyuşturucu operasyonu
  İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 1,1 ton skank ele geçirilen operasyonda gözaltına alınların sayısı 11'e yükseldi

 • Dünya Su Günü’nde İBB ’ye bağlı İSKİ’den anlamlı proje
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSKİ “22 Mart Dünya Su Günü”nde sağlıklı suyun önemine dikkat çekmek için bir sosyal deney gerçekleştirdi.

 • Ormancılardan Başkan Yemenici’ye ziyaret
  21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası nedeniyle, İlçe Orman İşletme Müdür yardımcısı Recep Düşünmez ve beraberindeki personel Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’yi makamında ziyaret ettiler.Başkan Yemenici, ziyaret için, Düşünmez’e ve beraberindeki personele teşekkür ederek “Ormanlar, bir milletin en önemli zenginlik kaynağıdır.

 • Kentler güneş enerjisiyle dönüşecek
  Kentsel Dönüşüm ve Güneş Enerjisi konulu Yuvarlak Masa toplantısı EkoRE sponsorluğunda düzenlendi

 • DHA YURT BÜLTENİ - 5
  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Suriye sınırında (1) Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde kuvvet komutanlarıyla Suriye sınırındaki birlikleri denetliyor.

 • Van’da ‘Yaşlılar Haftası’ etkinliği
  Van Büyükşehir Belediyesi ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından 18-24 Mart Dünya Yaşlılar Haftası dolayısıyla program düzenlendi.Van Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı, YYÜ Van Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, YYÜ Evde Bakım Uygulama ve Araştırma Merkezi, YYÜ Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Merkezi tarafından Yaşlılar Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.

 • BUDO'dan sefer iptalleri
  Bursa Deniz Otobüsleri'nin bazı seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi

 • İBB Başkan Mevlüt Uysal’dan Dünya Su günü mesajı
  İBB Başkanı Mevlüt Uysal 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.Uysal mesajında, "Dünyada sayılı şehirlerde musluktan su içilir.

 • ‘Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ AKM’de konuşulacak
  Sakarya Büyükşehir Kültür Sanat Etkinlikleri, 23 Mart Cuma günü gerçekleştirilecek ‘Hz.

 • Bilecik’te şüpheli bavul alarmı
  Bilecik’te sokak arasındeki bir elektrik direği altına bırakılan ve çevrede endişe uyandıran şüpheli bavul, fünye yardımıyla patlatılıp imha edildi.Bilecik’te öğle saatlerinde Ertuğrulgazi Mahallesi Cennet Sokak üzerindeki bir elektrik direği altına bırakılan şüpheli bavulu fark eden vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirildi.

 • Kırıkkale’de engellilere özel servis aracı
  Şehirdeki engelli bireylere yönelik kurulmuş okullarda ziyaretlerde bulunan AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, yakın dönemde sadece engelli bireylere hizmet sunacak bir servis aracını şehre kazandıracaklarını söyledi.AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen ve yönetim kurulu üyeleri Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü sebebiyle şehirde engelli bireylere yönelik okulları ziyaret etti.

 • Arabasını gören şok yaşadı!
  Çorum'un Üçtutlar Mahallesi'nde 30 aracın lastikleri kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce bıçakla kesildi. Sabah işe gitmek için araçlarının yanına gelen sürücüler büyük şok yaşadı.

 • Deniz Bölükbaşı için TBMM’de tören düzenlendi
  ANKARA'da, tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren emekli büyükelçi ve MHP eski milletvekili Deniz Bölükbaşı için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) cenaze töreni düzenlendi.

 • Şehit ve gazi aileleri Adana Kız Lisesi’nde bir araya geldi
  Milli Eğitim Bakanlığı’nın pansiyonlu okullara gönderdiği yönerge doğrultusunda ‘Yurdumun Değerleri’ konulu etkinlik Adana Kız Lisesi Pansiyonunda, ‘Vatan Sağolsun’ temalı söyleşiyle gerçekleştirildi.

 • Türkel: “Şehitlerin haklarını asla ödeyemeyiz”
  Samsun Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel ve Belediye Başkanı Zihni Şahin, şehit ailelerine ziyaretlerini sürdürüyor.Erzurum Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesinde görevini ifa ederken 21 Kasım 1994 tarihinde görev esnasında içinde bulunduğu aracının başka bir araçla çarpışması sonucu şehit olan Polis Memuru Recep Çakmak’ın baba evini ziyaret eden Kaymakam Türkel ve Başkan Şahin’i şehidin annesi Nesime Çakmak ve babası Hasan Çakmak karşıladı.Şehit ailelerini ziyaretlerinde istek ve önerileri aldıklarını belirten Kaymakam Türkel, her zaman devletin yanlarında olduğunu hissettirmek istediklerini belirtti.

 • DHA ANKARA-  Afrin'de hava harekatı ile imha edilen terör örgütünün eğitim kampı ve muhabere merkezinden görüntüler 
    ===============================

 • ABD'nin Kudüs kararından bu yana 562 Filistinli çocuk gözaltına alındı
  ABD'nin Kudüs kararından bu yana 562 Filistinli çocuk gözaltına alındı

 • Başkan Görmez huzurevi sakinleriyle buluştu
  Torbalı Belediyesi tarafından yaptırılan huzurevini ziyaret eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, burada kalan vatandaşlarla görüştü.Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Yaşlılar Haftası dolayısıyla Torbalı’daki huzurevini ziyaret etti.

 • Darıca’da pazar denetimleri sürüyor
  Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri değişik mahallelerde kurulan semt pazarlarının denetimlerine ara vermeden devam ediyor.Gebze Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından değişik mahallelerde kurulan semt pazarlarında vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli hizmet alabilmeleri amacıyla denetimler yapılmaya devam ediyor.

 • Yenimahalleli minikler su tasarrufunu öğrendi
  Yenimahalle Belediyesi, Yenimahalleli öğrencilere Dünya Su Günü dolayısıyla Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde suyun etkin kullanımı ve tasarrufu konusunda etkinlik düzenledi.ASKİ ortaklığı ile düzenlenen etkinlikte konuşan Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, "Tüm canlıların yaşamı için en önemli gereksinim olan suyun kullanımının bilinçli olarak gerçekleştirilmesi, su israfının önlenmesi, temiz su kaynaklarının korunması ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması oldukça önemlidir.

 • Baro Başkan Er: "Meslektaşlarımız için yeniliklere devam ediyoruz"
  Mersin Barosu Başkanı Ali Er, avukatlar için yenilik oluşturmaya devam ettiklerini söyledi.Mersin’de stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan avukat Tansu Meral, yemin edip cübbe giyerek avukatlık ruhsatnamesini Mersin Barosu Başkanı Ali Er’den aldı.Baro Odasında düzenlenen törende konuşan Mersin Barosu Başkanı Ali Er, baro olarak vatandaşların yasal konularda hak kaybına uğramamaları için avukatsız iş yapmamaları gerektiği konusunda vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla, billboardlar aracılığı ile başlatmış oldukları farkındalık çalışmasına dikkat çekti.

 • Bakan açıkladı! 1800 asker görevden uzaklaştırıldı
  Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "TSK'da FETÖ ile mücadele kapsamında bin 800 civarında 'itirafçı' adı altında savcılığa beyanda bulunanlar görevden uzaklaştırılmıştır" dedi.

 • Gaziantep ve Şanlıurfa'da kültür-sanat
  Ankara Devlet Tiyatrosu "Mehmet Akif" adlı oyunu Gaziantepli sanatseverlerin beğenisine sunacak

 • Taşdelen’den zabıtalara övgü
  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Zabıta Müdürlüğü’nün başarılı çalışanlarıyla bir araya geldi.

 • Kudüs’te Sosyal Bilimler Kongresi düzenleniyor
  II.

 •  (EK BİLGİ VE GÖRÜNTÜYLEA) - 1 TON 100 KİLOGRAM UYUŞTURUCUNUN ELE GEÇİRİLDİĞİ OPERASYON POLİS KAMERASINDA  
  ARNAVUTLUK'tan getirilen 1 ton 100 kilogram uyuşturucunun ele geçirildiği operasyon polis kamerası tarafından görüntülendi.

 • Çankaya Evleri yabancı dil merkezi gibi çalışıyor
  Çankayalının ikinci adresi haline gelen Çankaya Evleri’nde yaklaşık 2 bin 500 kişi yabancı dil eğitimi alıyor.Çankaya Belediyesinin ilçenin dört bir yanında bulunan ve sayısı 25’e ulaşan Çankaya Evleri, kaliteli eğitimi ile Çankayalılara hizmet vermeye devam ediyor.

 • Barış Manço Bulvarı servili yol haline geliyor
  Kepez Belediyesi, Barış Manço Bulvarı’nı servili bir yol haline getiriyor.

 • Başkan Can, huzurevi sakinleriyle bir araya geldi
  Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Yaşlılar Haftası nedeniyle huzurevi sakinleri ile bir araya geldi.Huzurevi bahçesinde düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Can, yaşlılık dönemi herkes tarafından saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği hassas bir dönem olduğunu söyledi.

 • (Özel) Arkadaşına kızdı aracını çekiçle parçaladı
  Sakarya’nın Kocaali ilçesinde arkadaşına emanet olarak verdiği otomobilin kendisine kazalı geri verilmesi durumuna sinirlenen Atakan Hoşbaş isimli vatandaş, aracı elindeki çekiçle parçaladı.Olay, Kocaali ilçesi Yeni Mahalle’de yaşandı.

 • Türkiye, Iraklı Türkmenlere yönelik terör saldırısını kınadı
  Türkiye, Iraklı Türkmenlere yönelik terör saldırısını kınadı