MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » VİDEO PAYLAŞIM » DAİLYMOTİON HABER VE POLİTİKA VİDEOLARI

DAİLYMOTİON HABER VE POLİTİKA VİDEOLARI

Dailymotion - News

 • videoplayback (59)

  Breaking News: You will be surprised by watching the video of Sanjay Dutt's daughter

  Auteur : avatarinformartion-news
  Tags :
  Envoyé : 17 mars 2018 • Kur'an Talak 4 (Çocuk Evliliği Ayeti)

  Mustafa Öztürk anlatıyor.

  (Talak 4)

  Diyanet İşleri :

  Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

  Peygamberin Hz. Aişe ile evliliği :

  Buhari hadis no : 1553

  Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı. Sonra beni eve koydu. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunyordu. Bunlar bana: - Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin! di(ye alkışla) dılar. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah`a teslîm ettiler. Beni hiçbir şey sıkmadı. Ancak Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem`i habersiz görünce sıkıldım. (Resûlullah bir sedir üzerine oturmuştu. Yanında Ensâr erkeklerinden, kadınlarından oturanlar vardı. Beni Resûlullah yanına oturttu). Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım.
  Kategori
  Kişiler ve Bloglar
  Lisans
  Standart YouTube Lisansı
  55 Yorum
  Varsayılan profil fotoğrafı
  Herkese açık bir yorum ekle…
  Richard Dawkins
  Richard Dawkins tarafından sabitlendi
  Richard Dawkins
  9 ay önce (düzenlendi)
  Kur'an Talak 4

  Diyanet İşleri :

  Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

  Peygamberin Hz. Aişe ile evliliği :

  Buhari hadis no : 1553

  Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı.

  Auteur : avatarrasyonel-bakis
  Tags : Talak Islam Adet çocuk evlilik ayet kuran din muhammed kadın
  Envoyé : 17 mars 2018 • TBMM Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu Gaziantep'te

  - Gaziantep Valiliği Atatürk Salonu - Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan'ın konuşması - Komisyon Başkanı Tezcan:"Doğudan batıya doğal uyuşturucu maddelerinin, batıdan da sentetik uyuşturucu maddelerinin transferi noktasında Türkiye ciddi bir hedef ve kavşaktır"GAZİANTEP (AA) - Uyuşturucu madde bağımlılığın nedenlerinin ve alınacak tedbirlerin tespit edilmesi için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, "Doğudan batıya doğal uyuşturucu maddelerinin, batıdan da sentetik uyuşturucu maddelerinin transferi noktasında Türkiye ciddi bir hedef ve kavşaktır." dedi.
  Beraberindeki komisyon üyeleriyle Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'yı makamında ziyaret eden Tezcan, yaptığı konuşmada, komisyonun şimdiye kadar 900 toplantı ve 69 dinleme gerçekleştirdiğini söyledi.

  Kentlerdeki çalışmalarla ilgili verileri öğrenmek için ziyaretler gerçekleştirdiklerini anlatan Tezcan, uyuşturucunun sadece bir ailenin sorunu olmadığını, bir devleti ve tüm insanlığı yakından ilgilendiren bir beyin hastalığı olduğunu vurguladı.Bu hastalığın tedavi edilmesi noktasında ne yapılması gerekiyorsa onu yapacak çalışmalar hayata geçirmeyi hedeflediklerini aktaran Tezcan, şöyle konuştu:"Komisyonumuz sadece uyuşturucu değil aynı zamanda internet ve teknoloji gibi diğer bağımlılık yapan konularda da çalışmalar ve araştırmalar yapmakta. Gençlerimizi ve neslimizi, uyuşturucu ve diğer bağımlılıklardan korumaya çalışacağız. Türkiye bu noktada çok önemli ve hedef bir ülke konumunda, adeta kavşak bir ülke haline gelmiş. Arz ve talebin engellenmesi noktasında güvenlik güçlerimizin tedbir almasıyla alakalı çalışmalar da yapılıyor. Türkiye gerçekten hedef ülke haline geldi. Doğudan batıya doğal uyuşturucu maddelerinin, batıdan da sentetik uyuşturucu maddelerinin transferi noktasında Türkiye ciddi bir hedef ve kavşaktır."Son yıllarda özellikle sentetik denilen bir takım uyuşturucu maddelerin çekirdeklerine farklı moleküler maddeler eklenerek yüzlerce yeni ürün ortaya çıkarıldığını belirten Tezcan, bunlarla mücadelenin kolay olmadığını ancak birlik içerisinde bu sorunların üstesinden gelinebileceğini vurguladı.Mücadele noktasında multidisipliner bir yapının oluşturularak çalışılması gerektiğini kaydeden Tezcan, Gaziantep 'te yapılan çalışmaları inceleyerek örneklemelerle Türkiye genelindeki bu illetten kurtulmasını sağlamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.Vali Yerlikaya da komisyonu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, komisyonun bugüne kadar yapmış olduğu değerlendirmeleri öğrenmek istediklerini ifade etti.
  Yerlikaya, Tezcan ve beraberindekilere çeşitli hediyeler sundu.

  http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/tbmm-madde-bagimliligi-arastirma-komisyonu-gaziantep-te-510560.html

  Auteur : avatarbeyazgazete
  Tags : madde bağımlılığı güvenlik güçleri uyuşturucu madde bağımlılık uyuşturucu
  Envoyé : 17 mars 2018 • Mersin Atatürk'ün Mersin'e Gelişi Kutlandı

  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Mersin'e gelişinin 95'inci yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.


  Mersin Garı'ndaki törene Vali Ali İhsan Su, Ak Parti Milletvekili Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın, CHP Milletvekili Fikri Sağlar, Hüseyin Çamak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Kerim Tufan, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Vali Su, trenle gelen temsili heyetten Türk Bayrağını öperek teslim aldıktan sonra beraberindekilerle Cumhuriyet Alanı'na kadar yürüdü. Buradaki resmi törende İstiklal Marşı ve çelenk sunumlarının ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Tufan, Mersin'e büyük bir değer veren Atatürk, ilimizi tam 10 kez ziyaret etmiştir. İçinde bulunduğumuz yıl Atatürk'ün Mersin'e ziyaretinin 100'ncü yılıdır. İnşallah kasım 2018'de görkemli bir organizasyonla bu ziyaretin 100'ncü yılını hep birlikte coşku ile kutlayacağız dedi. Haber

  https://www.haberler.com/mersin-ataturk-un-mersin-e-gelisi-kutlandi-10666484-haberi/

  Auteur : avatarhaberler
  Tags : Mustafa Kemal Atatürk İstiklal Marşı Mersin Tarsus Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Milletvekili Fikri Sağlar Ak Parti Hacı Özkan İhsan Su Yüksel Ünal Cumhuriyet Mersin Üniversitesi Sel Hüseyin Çamak Şevket Can Ali ihsan Ali İhsan Su TEM Otoyolu Gür Su Gazi Vatandaş Tören Halk Eğitim Merkezi Türk Bayrağı Şiir Kasım Büyükşehir Belediyesi Çelenk Yüzbaşı haber sondakika haberleri haberler.com
  Envoyé : 17 mars 2018 • Başkan Yılmaz, engelliler ile bir araya geldi

  Belediye Başkanı Kerim Yılmaz'ın engelliler ile ilgilenmesi
  -Belediye Başkanı Yılmaz ile röportaj
  -Detaylar

  ( ZONGULDAK ) ZONGULDAK

  - Zonguldak'ın Kozlu ilçe Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, engelliler ile kahvaltıda bir araya geldi. Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, İlçedeki bir restoranda engelliler ve alileri ile bir araya geldi. Engellerin sorunlarını dinleyen Başkan Yılmaz Engellilerle bir süre sohbet etti. Düzenlenen etkinlik hakkında bilgiler veren Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, herkesin birer engelli adayı olduğunu ifade ederek sözlerine başlayarak tüm vatandaşları duyarlı olmaya davet ederek "Burada engelli kardeşlerimiz ile bir arada oluyoruz. Daha öncede engellerimiz ile bir araya geliyorduk. Engelli kardeşlerimiz ile bir günde olsa aileleri ile beraber ev ortamından uzaklaştırıp ve sosyal etkinlikler içerisinde bulundurmak bizi mutlu ediyor. Ailelerde mutlu oluyor. Engellilere yönelik çalışmalarımız var. Kozlu sahil yolunda hayvan figürlerinin olduğu yer vardı. Oradaki hayvan figürleri de forma oldu artık ve işlevini bitirdi. O bölgeyi artık engellilere yönelik sosyal donatı olarak dizayn edip orada kendilerinin oturacağı eğlenecekleri, gezebilecekleri ve etkinlik yapabilecekleri kafe türü bir yer yapacağız. İnşallah yakın zamanda faaliyete geçer. Oraya sahilimize yakışır engellilerimize hitap edecek. Hem arazide geniş bu insanlarımız orada toparlamak istiyoruz. Günlük yaşantılarında uzak orada sosyal etkinliklerimizi yapacağız. Hepimiz bir engelli adayıyız. Bir dakika sonra kimin felç olmayacağı kimin engelli olacağını bilemezsiniz. Gerçekten şefkatimizi onlardan eksik etmememiz gerekir. Onun için ben bütün vatandaşlarımızı ve esnaflarımız engelli kardeşlerime sahip çıkmalarını ve duyarlı olmalarını istiyorum" dedi.


  http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/baskan-yilmaz-engelliler-ile-bir-araya-geldi-510559.html

  Auteur : avatarbeyazgazete
  Tags : engelli aday sahil yolu hayvan forma allah
  Envoyé : 17 mars 2018 • Kontrolden çıkan kamyon yan yattı: 2 yaralı

  TEM Otoyolu Kınalı mevkiinde kontrolden çıkan kamyon yan yattı. Devrilen kamyonda bulunan 2 kişi yaralandı.

  Auteur : avatarSozcu
  Tags : tem otoyol kamyon istanbul
  Envoyé : 17 mars 2018 • جو تحصیلدار نہ بن سکے ضیاء کے جرنیلوں نے اسکو وزیر اعظم بنا دیا

  Auteur : avatarivu2all
  Tags :
  Envoyé : 17 mars 2018 • „Megint be van rúgva” – nem mindenki lelkesedett Kunhalmi Ágnes beszédéért

  Tyű, mennyi demokrata van itt – sikoltotta bele a dunai szélbe Kunhalmi Ágnes, amikor a színpadra lépve megszemlélte a Magyar Kétfarkú Kutya Párt néhány órával korábbi bulimenete létszámának ötödét kitevő csoportosulást. Az MSZP budapesti elnöke hosszasan, kissé zavarosan, de nagyon hangosan igyekezett megdönteni a Fidesz hatalmát, amelyben mindenkire számít, de a Jobbikra semmi esetre sem. Aztán jött Gyurcsány, aki az utóbbi napokban látványosan fáradtnak tűnt, de csütörtökre kipihente magát, és azonnal le is hűtötte Ágikát: de, a Jobbik is jöhet, sőt, vasárnap délutánra mindegyik, az áprilisi választáson induló ellenzéki párt vezetőjét meghívta egyeztetésre a DK főhadiszállására.

  Készítette: Csibra Tibor, SZDM (2018)

  Auteur : avataren_4most-viewedqo28
  Tags : PestiSrácok.hu MSZP-Párbeszéd március 15. nemzeti ünnep Karácsony Gergely Gyurcsány Ferenc Kunhalmi Ágnes Demokratikus Koalíció Magyar Kétfarkú Kutya Párt Békemenet
  Envoyé : 17 mars 2018 • Hassan Nasrallah: French Resistance Only Relinquished its Arms After Nazi Demise

  Hezbollah Secretary General Sayyed Hassan Nasrallah Speech (With English Subtitles)

  November 19, 2013

  Auteur : avatarsayed7asan2018
  Tags :
  Envoyé : 17 mars 2018 • Stéphane Peterhansel en visite à Tournai

  Stéphane Peterhansel en visite à Tournai

  Auteur : avatarlavenir-tournai
  Tags : Stéphane Peterhansel Tournai Peugeot
  Envoyé : 17 mars 2018 • وزارة الهجرة تنشر فيديو يوثق احتفالات المصريين بانتخابات الرئاسة بدول العالم

  Auteur : avataryoum7
  Tags :
  Envoyé : 17 mars 2018 • Peru's president questioned over alleged corruption

  Pedro Kuczynski testified for eight hours over corruption charges related to the 'Car Wash' investigation, one day after Congress voted to begin impeachment proceedings for the second time in three months.

  Auteur : avataraljazeeraenglish
  Tags : al jazeera al jazeera english aljazeera aljazeera english aljazeera live aljazeera news aljazeera.com alleged corruption americasnews car wash investigation
  Envoyé : 17 mars 2018 • Baby Donald Trump causes a stir in Afghanistan

  Parents in Afghanistan named their baby after the billionaire US President in the hope of replicating his success. But now he is at the centre of a social media firestorm in Afghanistan after a photo of his ID papers was posted on Facebook.

  Auteur : avatarafp
  Tags : WEB AFHANISTAN POLITICS BABY TRUMP OFFBEAT AFP newsfeed
  Envoyé : 17 mars 2018 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Çukur eylemleriyle ne yapılmak istendiğinin çok daha iyi farkına...

  - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasıMARDİN (AA) - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6. olağan il kongresine katılmak üzere gittiği Mardin 'de halka hitap etti.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan: "Bugün Afrin'e, Münbiç'e ve bölücü örgütün işgali altındaki diğer bölgelere baktığımızda Kobani olaylarıyla, çukur eylemleriyle ne yapılmak istendiğinin çok daha iyi farkına varıyoruz."

  http://beyazgazete.com/video/webtv/siyaset-3/cumhurbaskani-erdogan-cukur-eylemleriyle-ne-yapilmak-istendiginin-cok-daha-iyi-farkina-variyoruz-mardin-510558.html

  Auteur : avatarbeyazgazete
  Tags : il kongresi
  Envoyé : 17 mars 2018 • مساع دولية لإنقاذ الاتفاق النووي مع إيران

  بدأت الدول الموقعة على الاتفاق النووي الإيراني اجتماعاتها، في مسعى جديد لإنقاذ هذا الاتفاق الذي هدد الرئيس الأميركي دونالد ترمب بانسحاب بلاده منه إذا لم تتم معالجة عيوب فيه وصفها بالقاتلة.

  Auteur : avatarAljazeerachannel
  Tags : aljazeera transcription youtube الجزيرة تقرير تقرير سياسي
  Envoyé : 17 mars 2018 • Eight injured in Georgia ski chair lift crush

  At least eight tourists, including a pregnant woman from Sweden, were injured on Friday when a chair lift ran out of control in the Georgian ski resort of Gudauri, officials said. Video of the accident showed skiers being flung out of their chairs as they turned a bend as other resort visitors screamed in terror.

  Auteur : avatarafp
  Tags : WEB UGC GEORGIA TOURISM SKI ACCIDENT AFP newsfeed
  Envoyé : 17 mars 2018 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bunun Bedelini, Faturasını Ağır Ödersiniz"

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6. olağan il kongresine katılma üzere gittiği Mardin'de halka hitap etti.


  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan: "Bunlara çok söyledik, 'Bak, yanlış yapıyorsunuz, hem teröre karşıyız diyorsunuz hem de teröristlerle beraber hareket ediyorsunuz. Bunun bedelini, faturasını ağır ödersiniz.' Nitekim öyle oldu. Paraları bol, paraları bol olduğu için 5 bin tır silah gönderiyor, 2 bin kargo uçakla silah gönderiyor. Ne oldu? Şimdi hepsini bulduk, hepsinin yerleri belli ve hepsini de tabii teröristler kaçıyor, biz topluyoruz. Haber

  https://www.haberler.com/cumhurbaskani-erdogan-bunun-bedelini-faturasini-10666439-haberi/

  Auteur : avatarhaberler
  Tags : Terör Mardin Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti Cumhurbaşkanı Silah TIR Fatura Asker Yapı Kongre Uçak Eynesil Halk Eğitim Merkezi AK Parti Genel Başkanı haber sondakika haberleri haberler.com
  Envoyé : 17 mars 2018 • Lautan Sampah di Muara Angke Mulai Dibersihkan

  Suku Dinas Lingkungan Hidup Kepulauan Seribu mulai mengangkat endapan sampah yang menumpuk di bibir teluk Jakarta, Muara Angke. Upaya pengangkatan sampah dilakukan dengan mengerahkan 80 petugas serta empat kapal fiber.1.200 meter di area dekat bibir pantai kawasan Hutan Mangrove Muara Angke, Jakarta Utara, tertutup sampah. Sampah di Muara Angke ini terlihat mulai mengendap di kawasan ini sejak Februari lalu.


  Auteur : avatarkompastv
  Tags :
  Envoyé : 17 mars 2018