MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » YEREL HABERLER » AĞRI HAMUR HABERLERİ

AĞRI HAMUR HABERLERİ

Haberler.Com

 • İbb Hadımköy'de Ekmek Fabrikası Kuracak
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili Temel Başalan, Halk Ekmek aracılığıyla Hadımköy'de 30 bin metrekarelik alan üzerine, modern bir ekmek fabrikası yapılacağını söyledi.

 • Kimyasal Kullanmadan Fırın Nasıl Temizlenir?
  Fırın yemekleri lezzetiyle damakları şenlendirir ama sonrasında kalan lekeler, mutfağınızı pek de şenlendirmez. Peki fırınınızı pırıl pırıl yapmanın tek yolu, kimyasal yağ çözücüler mi? Hayır. Kimyasal kullanmadan fırın temizliği yapmak mümkün. Kimyasal temizleyicilerdeki tehlike Mutfak kullanımı için üretilen kimyasal temizleyicilerin çoğu toksik içeriyor. Sprey şeklinde olan fırın temizleyiciler, uygulama sırasında havaya karıştığı ve solunum yoluyla akciğerlere zarar verdiği için akıllarda soru işareti bırakıyor. Üstelik kimyasal temizleyiciler, iyi durulanmadığı takdirde yemeklerinize ve cildinize bulaşarak,

 • Kayseri Lezzetleriyle Kadınlar İşletmeci Oluyor
  EN eski ticaret kentlerinden biri olan Kayseri'de, kadınlar el emeği ürünleri ile iş yeri açıyor.

 • Tuzlu Kurabiye Tarifi
  Tuzlu kurabiyeler karnınız aç olduğu ya da misafiriniz geleceği zaman hayat kurtaran atıştırmalıklardır. Pastanelerden aldığınız tuzlu kurabiyelerin daha lezzetlisini tuzlu kurabiye tarifimizi okuduktan sonra evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Çaylarınız hazırsa size harika bir tuzlu kurabiye tarifi yazacağız. Tuzlu kurabiye tarifi ve tuzlu kurabiye nasıl yapılır yazımızın devamında bulabilirsiniz…

 • Polikistik Over Sendromunda Beslenme Önerileri
  Polikistik Over Sendorumu, üreme çağında olan yaklaşık her dört kadından birini etkileyen ve çok sık görülen kadın endokrin bozukluklarından biridir. Polikistik Over Sendromu’nun tedavisinde başarılı yönetimi için ise “Beslenme Tedavisi” olmazsa olmaz faktörlerin başında geliyor. PKOS’ta en çok merak edilen konu genellikle karbonhidratlar oluyor.

 • Paketli, Yapay Tatlandırıcılı Gıdalara Aldanmayın"
  POLİKİSTİK Over Sendorumu, üreme çağında olan yaklaşık her dört kadından birini etkileyen ve çok sık görülen kadın endokrin bozukluklarından biridir.

 • Manisa-Minik Ellerden Mehmetçik Vakfı İçin Kermes-Hd
  Minik ellerden Mehmetçik Vakfı için kermesMANİSA'nın Sarıgöl ilçesindeki Mimar Sinan İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından 'Minik eller Mehmetçik ile elele' adlı kermes düzenledi.

 • Dha Yurt Bülteni-9
  Çevreci çift cinayeti davasında tahliye /EKAntalya'nın Finike ilçesinde çevreci Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin öldürülmesine ilişkin davada tutuklu yargılanan, cinayet zanlısı Ali Yamuç'un eşi Fatma Yamuç, adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

 • Emekli Öğretmen 66'sında Kosgeb Desteğiyle İş Yeri ...
  Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde yaşayan 67 yaşındaki emekli öğretmen Meral Özata, emekliliğinin ardından Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) aldığı hibe ile geçen yıl açtığı iş yeri sayesinde hayaline kavuştu.

 • ''Türk Lezzet Müzesi''nde Kapılarını Açtı
  Erzurum'un meşhur lezzeti Cağ Kebabı'nın en önemli duraklarından Sadabad Cağ Kebap 42 Maslak'ta yer alan ''Türk Lezzet Müzesi''nde kapılarını açtı.

 • Simav'da Mahalle Fırınları Yenileniyor
  Kütahya’nın Simav ilçesinde, yöresel ekmek ve hamur işlerinin pişirildiği mahalle fırınlarının iç kısımları hijyenik, dış cepheleri ise modern görünüme kavuşturuluyor.

 • Avrupa'da Diyabetin En Hızlı Yükseldiği Ülke Türkiye"
  TÜRKİYE'DE diyabetin son 10 yılda yüzde 100 arttığını belirten Uzm. Dr. Yavuz Öztürker, 'Ülkemiz Avrupa'da diyabetin en hızlı artığı birinci ülke' dedi.

 • Türkiye Avrupa'da Diyabetin En Hızlı Arttığı Ülke
  İstanbul Aydın Üniversitesi VM MedicalPark Hastanesi'nden Uz. Dr. Yavuz Öztürker diyabet hakkında değerlendirmelerde bulunarak 'Türkiye'de diyabet son 10 yılda yüzde 100 arttı' dedi.

 • Mantı ve Gözleme Satarak Öğrencilere Burs Veriyorlar
  Nevşehir’de Yardım Sevenler Derneği üyesi kadınlar, dernek binasında yaptıkları mantı ve gözlemeleri satarak üniversite öğrencilerine burs veriyor.

 • Adana, Kebaptan İbaret Değildir!
  Adana mutfağının kebaptan ibaret olmadığını yıllar önce keşfetmiştim. Hiç şüphe yok, en iyi kebapların yapıldığı şehirlerden birisi Adana'dır, ama et, bulgur, sebze, hamur ve baharatla yapılan öyle lezzetli yemekleri de vardır ki...

 • Şehit Şerife Bacı'nın Torunları Mehmetçik'in Yanında
  Kastamonulu bir grup kadın, yöresel kıyafetleriyle Gaziantep'in İslahiye ilçesinde Mehmetçik'i ziyaret etti.

 • Şehit Şerife Bacı'nın Torunları Mehmetçik'in Yanında
  Kastamonulu bir grup kadın, yöresel kıyafetleriyle Gaziantep'in İslahiye ilçesinde Mehmetçik'i ziyaret etti.

 • Kadınlar "Hayatın Yükünü" Omuzluyor - Muş/
  İBRAHİM YALDIZ/ŞENER TOKTAŞ - Türkiye'nin kırsal kesimlerinde yaşayan kadınlar, günlük ev işlerinin yanı sıra hayvanlara bakmak, tandırda ekmek pişirmek ve yük taşımak gibi işleri de yaparak 'hayatın yükünü' omuzluyor.

 • Altındağ'ın Girişimci Kadınları Durmak Bilmiyor
  Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri’nde “girişimcilik” kurslarına katılarak kendi işlerinin patronu olan kadınlar giderek çoğalıyor.

 • Ağrı Voleybol İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı
  Ağrı Voleybol İl Birinciliği müsabakaları yapıldı.