MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » YEREL HABERLER » SİVAS HABERLERİ

SİVAS HABERLERİ

Haberler.Com

 • Sivas Tarihi Medresenin Altında Bulunan 'Gizli Tünel'in ...
  Sivas'ta, 1271 yılında yaptırılan ve kentin simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese'nin eyvan kısmında yapılan kazı çalışmalarında tesadüfen bulunan gizli tünelin ucunun nereye çıktığının belirlenmesi için çalışma yapılacak.

 • Tarihi Medresenin Altında Bulunan 'Gizli Tünel'in ...
  SİVAS'ta, 1271 yılında yaptırılan ve kentin simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese'nin eyvan kısmında yapılan kazı çalışmalarında tesadüfen bulunan gizli tünelin ucunun nereye çıktığının belirlenmesi için çalışma yapılacak.

 • Gazeteci Tipiler, Son Yolculuğuna Uğurlandı
  Sivas'ta çeşitli gazetelerde muhabirlik yapan ve dün geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybeden 51 yaşındaki Hakan Tipiler son yolculuğuna uğurlandı.

 • Öğrenciler Topladıkları Yardımı Hayat Ağacı'na Teslim ...
  Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencileri topladıkları yardımları, Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankası'na teslim etti.

 • Başkan Aydın, İhtiyarlar Heyetiyle Buluştu
  Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın 15 Temmuz Meydanı’nda bulunan Emekliler Kültür Evi’nde emekli vatandaşlarla bir araya geldi.

 • Öğrencilerden Hayat Ağacı Derneği'ne Yardım
  Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile ihtiyaç sahibi kimselere destek olan Gıda Bankası, bir yandan da öğrencilerde sosyal yardımlaşma ve dayanışma bilincinin oluşması bakımından iyi bir örnek oluyor.

 • Tarihi Medresenin Altında Bulunan 'Gizli Tünel'in ...
  SİVAS'ta, 1271 yılında yaptırılan ve kentin simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese'nin eyvan kısmında yapılan kazılarda tesadüfen bulunan gizli tünelin ucunun nereye çıktığının belirlenmesi için çalışma yapılacak.

 • Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca: "Sivas Kalesinden ...
  Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca: 'Sivas kalesinden başlayan bu tünellerin bağlantıları olduğunu düşünüyoruz' Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, devam etmekte olan restorasyon çalışmaları ile ilgili verdiği bilgide yeni tünellerin de olabileceğini söyledi SİVAS - Sivas Vakıflar...

 • Sivas'ın Altındaki Sırlar Bir Bir Ortaya Çıkıyor
  Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, devam etmekte olan restorasyon çalışmaları ile ilgili verdiği bilgide yeni tünellerin de olabileceğini söyledi.

 • Fenerbahçe, Valbuena ve Soldado'yu Sözleşmedeki Opsiyon ...
  Fenerbahçe'de Valbuena ve Soldado'nun forma giymemesinin sebebinin, sözleşmelerindeki 1 yıllık sözleşme uzatma opsiyonu olduğu ortaya çıktı.

 • Başmüdür Kavak'tan Vali Gül'e Ziyaret
  PTT Sivas Başmüdürü Hükümdar Kavak ve beraberindeki heyet, PTT'nin kuruluşunun 178'inci yıl dönümü dolayısıyla Vali Davut Gül'ü ziyaret etti.

 • Tarihi Meydanda "Gizli Geçit" Heyecanı
  Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait çok sayıda eserle açık hava müzesini andıran Sivas'ta tarihi meydandaki Çifte Minareli Medrese'nin eyvan kısmında bulunan 'gizli geçit'in tamamının ortaya çıkarılması için çalışma başlatıldı.

 • Cüneyt Arkın Hayranlığı Atlı Akrobat Yaptı
  Sipahi Sivas Ordugah Atlı Spor Kulübü sporcusu 24 yaşındaki Fatih Doğan'ın, 'Atlantis' adlı atıyla yaptığı, cesaret ve güç gerektiren akrobatik hareketler, izleyenlerin takdirini ve beğenisini topluyor.

 • Görev Şehidi Sağlık Personelinin 'Şehitlik Belgesi' ...
  Sivas Gölova Devlet Hastanesi’nde görevli iken ambulansın kaza yapması sonucunda hayatını kaybeden ve Sağlık Bakanlığınca ’görev şehidi’ kabul edilen Hüseyin Gürhan’ın adına düzenlenen ’Şehitlik Belgesi’, Tarsus’taki ailesine Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı tarafından verildi.

 • Şeker Pancarı Üreticisi Hasattan Memnun
  Konya, Yozgat, Karaman gibi şehirlerden sonra şeker pancarı üretiminde Türkiye’nin en önemli tarım kentlerinden biri olan Sivas’ta şeker pancarı hasadı başladı.

 • Kontrolden Çıkan Eşya Yüklü Kamyon Devrildi
  - Kontrolden çıkan eşya yüklü kamyon devrildiSİVAS - Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde kontrolden çıkan eşya yüklü kamyon devrilerek karşı şeride geçti.

 • Kontrolden Çıkan Eşya Yüklü Kamyon Devrildi
  Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde kontrolden çıkan eşya yüklü kamyon, devrilerek karşı şeride geçti.

 • Vali Gül'den Osb'ye Ziyaret
  Sivas Valisi Davut Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğünü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 • Çifte Minareli Medrese'nin Restorasyon Çalışmaları ...
  Çifte Minareli Medrese'nin restorasyon çalışmaları sırasında gün yüzüne çıkan gizli geçitler vatandaşların ilgisini çekiyorSİVAS - Sivas'ta 1271 yılında yaptırılan ve kentin simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese'nin restorasyon çalışmaları sırasında gün yüzüne çıkan gizli...

 • Haberi Alan Oraya Koştu
  SİVAS (İHA) – Sivas’ta 1271 yılında yaptırılan ve kentin simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese’nin restorasyon çalışmaları sırasında gün yüzüne çıkan gizli geçitler meraklıların akınına uğradı.