MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » YEREL HABERLER » ADANA YUMURTALIK HABERLERİ

ADANA YUMURTALIK HABERLERİ

Haberler.Com

 • Menopoza Erken Giren Kadına Anne Olma Umudu Doğdu
  Erken menopoza giren ve yumurtalık rezervi azalan kadınlarda tüp bebek şansını artıran 'Over Yetmezliğinde İnovatif Yaklaşım In Vitro Aktivasyon (IVA)' tekniği, Çin, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nden sonra Sağlık Bakanlığının onayıyla Türkiye'de ilk kez Hacettepe Üniversitesi...

 • Çukurova'nın Afrikalıları
  Osmanlı İmparatorluğu döneminde kimi muhafız kimi ise işçi olarak Türkiye'ye getirilen ve Adana'ya yerleştirilen, siyahi renkleriyle hemen dikkat çeken Sudanlılar, yüzyıllar önce yerleştikleri bereketli Çukurova topraklarında az sayıdaki nüfuslarıyla yaşamlarını sürdürüyorlar.

 • Çukurova'nın Afrikalıları
  Osmanlı İmparatorluğu döneminde kimi muhafız kimi de işçi olarak Anadolu'ya getirilen ve Adana'ya yerleştirilen Sudanlıların torunları, atalarının yüzyıllarca önce yeni bir yaşama başladıkları Çukurova topraklarında farklı görünüşleri ile geçmişten izler taşıyor.

 • Vali Demirtaş: "Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi İşsizliği ...
  Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi’nin tamamlanmasıyla Adana’nın işsizlik sorununun büyük ölçüde azalacağını belirtti.

 • Stres Çocuk Sahibi Olma Şansını Düşürüyor
  KADIN Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Arzu Yurci, 'İleri yaş, yumurta rezervinin azalmasına neden olan stres, sigara kullanımı, çiftlerin her ikisinde veya birindeki genetik bozukluk, çocuk sahibi olma şansını düşürüyor' dedi.

 • 30 Yaşından Sonra, "Yumurta Rezervi" Azalıyor
  Memorial Kayseri Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'nden Op. Dr. Arzu Yurci, kısırlık tedavisinde başarıyı olumsuz etkileyen 5 önemli faktör hakkında bilgi verdi.

 • Amilaz Değeri Yüksekliği Nedir?
  Amilaz insan tükürüğünde ve pankreas salgılarında bulunan bir enzimdir. Amilaz değerinin yükselmesi oldukça dikkat çeken bir konudur. Amilaz değerlerinin yükselmesi insan bedeninde ne gibi sorunlar yarattığını merak ediyorsanız haberimizi okumaya devam edin.

 • Yılda 2361 Kadın, Bu Kansere Mutlaka Yakalanıyor!
  İstanbul Tıp Fakültesi Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Samet Topuz, yumurtalık kanserinin jinekolojik kanserler arasında rahim zarı kanserinden sonra ikinci sırada görülmesine rağmen ilk sırada gelen ölümcül jinekolojik kanser olduğuna dikkat çekiyor.

 • Çocuklarda Erken Ergenlik Dönemine Dikkat
  Op.Dr. Evrim Aksoy, erken ergenlik dönemine dikkat çekerek, “Pek çok ailenin mücadele ettiği erken ergenlik tedavi edilmediğinde hastalıklara davetiye çıkarıyor.

 • Kellik Artık Polis Olmaya Engel Değil
  Yazlık üniforma giyildiğinde görünmeyen dövme ve yara izleri polisliğe engel olmaktan çıkarıldı. Ayrıca 4, 5 ve 6. derece kellik ile ilaç kullanımı gerektirmeyen tiroit fonksiyon bozuklukları da bunun için engel taşımayacak.

 • Kanser Tedavisi Gören Yeşilçam'ın Gamzeli Güzeli Hastaneye ...
  Yumurtalık kanseri ameliyatı geçiren Yeşilçam'ın 'Gamzeli Güzel' lakaplı eski oyuncusu Bahar Öztan, hastaneye kaldırıldı.

 • Lahana Kürünün Faydaları Nelerdir?
  Lahana kürü lahananın suyu çıkartılarak tüketilmesidir. Lahana kürünü tüketmek alışılmadık bir içecek gibi gelebilir. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, vücudunuz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri lahana kürü tüketmek olacaktır. Lahana kürünün faydalarını ve lahana kürü nasıl yapılır sorusunu soruyorsanız işte cevapları…

 • Obezite ve Hareketsiz Yaşam Meme Kanseri Riskini Arttırıyor"
  Son yapılan araştırmalar, Türkiye'de genç yaşta görülen meme kanseri hastası sayısının ABD'nin iki katı olduğunu ortaya koyuyor.

 • Doğurganlık Diyeti ve Destek Tedavileri Hakkında Bilinmesi ...
  Çocuk sahibi olmak insanın hayatında bir dönüm noktasıdır. Hikâyenin diğer yüzünde ise hamile kalma sürecinde çiftin sorunları bulunmaktadır. Peki çiftlere destek tedavileri ve doğurganlık diyeti hakkında bilinmesi gerekenler:

 • Oprukçu: "Gece Gündüz, Uzak Yakın Demeden Çalışıyoruz"
  Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu, Adana’da çözülmedik altyapı, kanalizasyon, içme suyu sorunu bırakmayacaklarını söyledi.

 • 2017'de Sağlıkta Önemli Gelişmeler
  KADIN Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Gökalp Öner, 2017'de sağlık alanında çok önemli gelişmeler yaşandığını söyledi.

 • Kayserili Kadının Karnından Çıkan 9 Kiloluk Kitle, ...
  Bir türlü aldığı kiloları veremeyen Kayserili kadının, karnından tam 9 kiloluk kitle çıktı. Kitleyi gören doktorlar bile şaştı kaldı.

 • İstanbul'da Pazar Kapandı, Hindiler Elde Kaldı (3)
  KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesinde eşinin aldığı kadın girişimci kredisiyle yaklaşık 1000 hindi yetiştiren Tuncay Mutlu, 'İstanbul'daki tüm pazarlar kapatıldı, hindiler elimde kaldı.

 • İstanbul'da Pazar Kapandı, Hindiler Elde Kaldı (2)
  KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesinde eşinin aldığı kadın girişimci kredisiyle yaklaşık 1000 hindi yetiştiren Tuncay Mutlu, 'İstanbul'daki tüm pazarlar kapatıldı, hindiler elimde kaldı.

 • İstanbul'da Pazar Kapandı, Hindiler Elde Kaldı
  KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesinde eşinin aldığı kadın girişimci kredisiyle yaklaşık 1000 hindi yetiştiren Tuncay Mutlu, 'İstanbul'daki tüm pazarlar kapatıldı, hindiler elimde kaldı.