Connect with us

MANŞET

Gizli kamera, şantaj, para! CHP’li milletvekilinin yasak ilişkisi başına iş açtı!

Son Guncelleme:

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, partinin Çekmeköy ilçesi üyesi Aynur Doğan’la bir dernek toplantısında tanıştı. Sonrasında ise filmleri aratmayan entrikalar yaşanmaya başladı.

Aynur D. E., Karabat’tan 2019 yerel seçimlerinde kendisini ilçe belediye meclis üyesi yapmasını istedi ve aday adayı başvurusunda bulundu. Daha sonra ikisi Aynur D.E.’nin evinde buluşmaya başladı.

Hürriyet Gazetesinin haberine göre, Aynur Doğan E., belediye meclis üyesi adayı seçilemeyince Karabat’a, “Elimde görüntülerin var” diyerek şantaja başladı.

10 MİLYON LİRA İSTEDİ

Aynur D. E. ile hareket eden 2019 yerel seçimlerinde CHP Arnavutköy belediye başkan aday adayı Cahit A., Karabat’ı arayarak önce 10 milyon TL istedi. Bir yanıt alamayan Cahit A. aramalara devam ederek bu parayı 3 milyon TL’ye düşürdü.

Şantaj telefonlarının devam etmesi üzerine Karabat, Eylül 2020’de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine şüpheliler hakkında gözaltı ve yakalama kararı verildi. 

DUMAN SENSÖRÜNDEN KAMERA ÇIKTI

Aynur D. E.’nin evinde yapılan aramada, yatak odasındaki duman sensörünün içinde kamera aparatları ele geçirildi. Aynur D. E. ifadesinde, Karabat ile ilişkisini olduğunu söyledi, aparatları ise “Gelip gidenler için” diye açıkladı.

TUTUKLANDILAR

Şüphelilerden Kıbrıs’ta bulunan Cahit A. arama kararı sonrasında polis tarafından yakalanırken, diğer şüpheliler de gözaltına alındı. Şüpheliler Cahit A., Aynur D.E., Erdoğan B. ve Ahmet A. sorgularının ardından tutuklandı.

Kopyalamayı desteklemiyor...