Connect with us

GÜNDEM

11 Kasım 2020 Korona virüs verileri! 86 can kaybı, 2 bin 693 yeni vaka…

Son Guncelleme:

Türkiye’de son 24 saatte 145 bin 989 Covid-19 testi yapıldı, 2 bin 693 kişiye hastalık tanısı konuldu, 86 kişi hayatını kaybetti.

Ağır hasta sayısı 3 bin 95 oldu, son 24 saatte 2 bin 112 kişinin Covid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 344 bin 613’e yükseldi.

Günlük Koronavirüs tablosunu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugün tespit edilen 2.693 yeni hastamız var. Salgın hastalıkla mücadele hem bireysel hem de toplum halinde yürütülebilir. Sağlık çalışanlarımız hastane yükümüzü yönetilebilir seviyede tutmak için var gücüyle çalışıyor. Virüsü ancak birlikte yenebiliriz” ifadelerini kullandı.

Yoğun cadde, sokak, duraklarda sigara içmek yasak

İçişleri Bakanlığı solunum yoluyla kolayca bulaşabilen Korona virüs salgınının önlenmesine yönelik olarak, özellikle vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda “sigara içtiği” için maskeyi çene altına indiren ve yanlış kullananlar için harekete geçti. 

Genelgenin ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da trafiğe kapalı cadde/sokaklar ve toplu taşıma araçlarının durakları gibi yerlerde sigara içilmesi yasaklandığını açıkladı.

Kopyalamayı desteklemiyor...