Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

2020 Google Arama Trendleri belli oldu! Bakın en çok neler arandı?

Son Guncelleme:

Google, Türkiye’de ve dünyada merakla beklenen yılın arama sonuçlarında öne çıkan trendleri (Google Year in Search 2020) açıkladı. Anahtar kelimelere bakıldığında Koronavirüs’ün Google Arama Trendlerini de şekillendirdiği görülüyor.

Türkiye genel arama sonuçları kategorisinde ilk üç sırada “EBA”, “Dolar kaç TL” ve “Corona virüsü” arama sonuçlarına göre en çok artış gösteren konular oldu.

“Deprem” ise dördüncü sırada yer aldı. “Coronavirus” dünya genelinde 2020’nin en önemli yükselen trendi olarak karşımıza çıkıyor. Dünya genelinde tarifler kategorisinde de Türkçe “ekmek” ikinci sırada yer alırken, “lahmacun” beşinci sıradan listeye giriş yaptı.

EN ÇOK ARANAN DİZİ

Dizi Kategorisinde ise Sadakatsiz en çok aranan dizi oldu. Mucize Doktor ikinci sırada yer alırken, Masumlar Apartmanı üçüncü sırada kendine yer buldu.

EN ÇOK ARANAN İSİMLER

En çok aranan isimler sıralamasında ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk sırada yer yer aldı. Koronavirüs salgınından sonra popülaritesi artan Koca’yı eski Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak takip etti.

HAYATINI KAYBEDENLER KAGETORİSİ

Kaybettiklerimiz kategorisinde ise Kobe Bryant ilk sırada yer alırken, efsane basketbolcuyu Pınar Gültekin ve Nur Yerlitaş takip etti.

NEYİ MERAK ETTİK?

Nasıl bölümünde ise en çok “Hes Kodu Nasıl alınır?” anahtar kelimesi arandı. Onu ‘Zoom programı nasıl kurulur?” ve 1000 TL Yardım başvurusu nasıl yapılır anahtar cümleleri takip etti.

NEYİN TARİFİNİ MERAK ETTİK

Tarif başlığında ise en çok “Ekmek” arandı. Ekmeği Pide ve Aşure kelimeleri takip etti.

Kopyalamayı desteklemiyor...