Connect with us

GÜNDEM

2021 vekaletle Kurban kesim bedelleri belli oldu! Yurtiçi bin 115, yurtdışı 925 TL

Son Guncelleme:

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” tanıtım toplantısında 2021 vekaletle kurban kesim bedellerini açıkladı.

2021 FİYATLARI: YURT İÇİ 1125 TL, YURT DIŞI 925 TL

Vekaletle kurban hizmetinin Türkiye’de müftülükler, yurt dışında ise büyükelçilikler, müşavirlikler, ataşelikler, koordinatörlükler ve ilgili ülkelerdeki dini idareler ve yerel kuruluşlarla iş birliği içerisinde yürütüleceğini bildiren Erbaş, şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Diyanet Vakfımızca bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 1125 lira, yurt dışı ise 925 lira olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımız ‘www.tdv.org’ ve ‘bagis.tdv.org’ adreslerinden çevrim içi bağış yapabileceklerdir. Mobil bağış uygulamamız üzerinden de kurban vekaletlerini verebileceklerdir. Ayrıca il ve ilçe müftülükleri, din görevlileri, TDV ve PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı vekaletle kurban organizasyonuna katılım sağlayabileceklerdir. Bu süreçte vatandaşlarımız, 0312 4169000 numaralı telefondan arayarak kurban vekaleti hakkında detaylı bilgi alabileceklerdir.”

Kopyalamayı desteklemiyor...