Connect with us

GÜNDEM

224 at bakımsızlıktan ölmüştü! İBB Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü görevden alındı…

İBB’nin Adalar’da satın aldığı atların 224 atın bakımsızlıktan öldüğü, çok sayıda atın ise kayıp olduğu ortaya çıkmasından sonra Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Muhammet Nuri Coşkun görevden alındı.

Son Guncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Adalar’daki fayton ve atları Ocak 2020’de satın almış ve Adalar’da elektrikli araçlar dönemi başlamıştı.

978 AT KAYIP

İBB yönetiminin Anadolu’nun muhtelif bölgelerindeki kişi ve kurumlara hibe edildiğini açıkladığı atların kaybolduğu ortaya çıktı.

Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, atlardan 978 tanesinin kayıp olduğunu açıkladı.

Altunay, “İBB Meclisi’nin de onayıyla bin 200 at satın alınmıştı. Bu atların 978 tanesi İBB sorumluluğunda farklı illere gönderildi. Ancak bu atların kimler tarafından, nereye, ne amaçla gönderildiği, atların akıbetinin ne olduğu belli değil. İBB’nin ihmalleri nedeniyle 978 at kayıp” ifadelerini kullandı.

İBB 224 ATIN ÖLDÜĞÜNÜ AÇIKLADI

İBB’den yapılan açıklamada, atlardan 860’ının çeşitli kurum ve kişilere sahiplendirildiği, 224’ünün öldüğü, 115’inin de belediye bünyesinde bakımının devam ettiği duyuruldu. Atların ölümüyle ilgili Sosyal Medyaya düşen görüntüler büyük tepki çekti.

İMAMOĞLU MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALDI

Kayıp atlar konusuna gelen tepkilerin ardından Ekrem İmamoğlu yönetimi, görevden alma yoluna gitti. İBB Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Muhammet Nuri Coşkun görevinden alındı.

“SADECE ATLAR DEĞİL, BÜTÜN HAYVANLAR TEHLİKEDE”

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da konuya ilişkin Twitter hesabından bir paylaşım yaparak söz konusu atların akıbetini sordu.

Göksu, AK Parti ve CHP dönemlerinde İstanbul’da verilen veterinerlik hizmetlerinin karşılaştırıldığı bir görsel paylaştı.

Göksu, “İstanbul’da sadece Atlar değil, bütün hayvanlar tehlikede. CHP’li İBB’nin 2020 yılı Faaliyet Raporu bize 224 atın ölüme terk edilmesinin sürpriz olmadığını gösteriyor. İBB’nin 2020 yılı hayvan bakım karnesi burada. Peki 978 At Nerede” dedi.

Ekrem İmamoğlu, Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü nü görevden aldı #2
Kaynak: Ensonhaber.com

Kopyalamayı desteklemiyor...