Connect with us

GÜNDEM

238 bin 500 TL’lik ihale iptal olununca, Enver Aysever’le Tunç Soyer mahkemeye düştü…

Son Guncelleme:

CHP’li belediyelerden aldığı paralarla gündeme gelen gazeteci Enver Aysever tepkiler sonrasında sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Aysever, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’e dava açacağını duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, gazeteci Enver Aysever’le “2021 Yılı Yaşam Boyu Eğitim Projesi Atölye Etkinlikleri Hizmeti” için toplamda 238 bin 500 liralık bir anlaşma yaptığı ortaya çıkmıştı.

Belediye ile Aysever arasında yapılan anlaşma büyük tepki çekmiş, Belediye Başkanı Tunç Soyer de ihalenin iptal edildiğini açıklamak zorunda kalmıştı.

“DAVA AÇACAĞIM”

Enver Aysever, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Tunç Soyer’e dava açacağını duyurdu. Aysever paylaşımında, “İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ‘kişiye özel ihale’ adlı haberlere yönelik tutumu nedeniyle dava açacağımı kamuoyu ile paylaşmak isterim.” dedi.

“SOYER OLUMSUZ ALGININ SORUMLUSU”

Öte yandan Aysever açıklamasında, “Tüm bu soruları mahkeme kanalıyla soracağız ve yanıtlarını resmi kanallardan edinip toplumla paylaşacağız. Benim gibi yaşamını alın teri ile kazanmış, emek mücadelesine vermiş birinin bu iftiralara, karalamalara katlanması, boyun eğmesi söz konusu değildir. Sessiz kalarak bu izlenimi yaratan Soyer yazık ki olumsuz algının sorumlusudur.” ifadelerini de kullandı.

Kopyalamayı desteklemiyor...