Connect with us

GÜNDEM

33 PKK’lı terörist öldürüldü! Türk askeri Irak’ın kuzeyindeki terör yuvası Gara kampına girdi…

Son Guncelleme:

Milli Savunma Bakanlığı, TSK tarafından Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan harekat kapsamında şu ana kadar ikisi örgütün sözde yönetim kadrosunda yer alan 33 terörist etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan, Irak’ın kuzeyinde Gara bölgesinde bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı ile ilgili son bilgileri paylaştı.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, harekatın planlandığı şekilde devam ettiği belirtilerek, “Harekat kapsamında ilk olarak teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargah yerleri ile mağaralardan oluşan 50’den fazla hedef hava harekatı ile imha edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

33 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

40’tan fazla uçağın katıldığı harekatta, İHA/SİHA’ların yanı sıra tanker uçakları ve Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçaklarının da görev aldığı belirtilen açıklamada, “Büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanılan hava harekatında hedefler tam isabetle vurulmuş, harekat ile terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe vurulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Kopyalamayı desteklemiyor...