Connect with us

GÜNDEM

4 gün boyunca etkili olacak! İstanbul’a beklenen kar geliyor…

Son Guncelleme:

Meteoroloji’nin son tahminlerine göre; İstanbul’da meydana gelecek kar yağışının 4 gün boyunca etkisini göstermesi bekleniyor.

Aylardır kuraklık tehdidi altında bulunan İstanbul’da sonbahar ve kış aylarında da beklenen yağışlar düşmedi. Barajlardaki doluluk oranları son 10 yılın en düşük seviyesini görürken, umutlar kar yağışına çevrildi.

İSTANBUL 8 GÜNLÜK DAHA SU KAZANDI

Hafta sonu etkili olan sağanak yağmurla birlikte barajlardaki doluluk yüzde 19’dan yüzde 21 seviyesine çıkarken, İstanbul’un 8 günlük su kazandığı belirtildi. Yağmurlu havanın bugün öğle saatlerinden sonra şiddetini artıracağı yarısı da geldi.

Barajlardaki doluluğun artmasının ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden bir güzel haber daha geldi.

SİBİRYA SOĞUKLARI YARIN BAŞLIYOR

Meteoroloji’den elde edilen son verilere göre Megakent İstanbul, yarından itibaren Sibirya soğuklarının etkisi altına girecek.

KAR SONUNDA YÜZÜNÜ GÖSTERECEK

Sibirya üzerinden gelecek soğuk hava dalgası ile birlikte İstanbulluların aylardır hasretle beklediği kar yağışı da yüzünü gösterecek.Cuma günü öğle saatlerinden sonra başlaması beklenen kar yağışının 4 gün süreceği ve pazartesi günü akşam saatlerine kadar devam edeceği belirtiliyor.

SICAKLIKLAR YARINDAN İTİBAREN DÜŞÜYOR!

İstanbul’da aylardır mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklıklarının ise yarından itibaren düşmesi bekleniyor.Sıcaklıkların 7 derece birden düşeceği açıklanırken, vatandaşlara önlem alınması çağrısında da bulunuldu.

Kopyalamayı desteklemiyor...