Connect with us

GÜNDEM

40 ilde terör operasyonu! PKK ile irtibatlı 718 kişi gözaltına alındı…

Son Guncelleme:

PKK/KCK terör örgütüne yönelik 40 ilde düzenlenen operasyonlarda aralarında HDP il ve ilçe başkanlarının da olduğu 718 kişi gözaltına alındı.

Terör örgütü PKK’ya yönelik yurt genelinde düzenlenen operasyonlarda 718 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında terör örgütü PKK ile bağlantısı belirlenen HDP il ve ilçe yöneticileri de var.

HDP il ve ilçe binalarında arama

Şüphelilerin terör örgütü PKK adına faaliyet yürüttükleri, kadın yapılanmasında yer aldıkları, örgüt talimatları doğrultusunda hareket ettikleri ve finansal destek sağladıkları iddia ediliyor.

Operasyonlarda arama yapılan HDP il ve ilçe binalarında çok sayıda silah ve örgütsel doküman ile dijital malzeme ele geçirildi.

Ankara’da terörle mücadele ekipleri, Suriye’de terör örgütü PKK/YPG içinde silahlı faaliyet yürüttüğü belirlenen 10 şüpheliden 9’unu yakaladı.

Örgüte eleman kazandırma çabasındaki şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Operasyon kapsamında HDP’nin Aydın İl Başkanlığında görev yapmış/halen görevde bulunan 4, Söke ve Didim ilçe başkanlıklarından 1’er, Batman il ve merkez ilçe başkanlıklarından 3, Bitlis/Mutki İlçe Başkanlığı ile Bitlis/Güroymak Belediyesinden 1’er, Elazığ/Karakoçan İlçe Başkanlığı, Gaziantep İl Başkanlığı ile DBP Gaziantep İl Başkanlığından 1’er, Kars İl Başkanlığından 2, Kars’ın Digor ilçesi Dağpınar Belediyesinden 1 kişi ,Siirt Belediyesinin eski meclis üyelerinin de yer aldığı 4, Siirt/Kurtalan İlçe Başkanlığından 1 kişi gözaltına alındı.

Kopyalamayı desteklemiyor...