Connect with us

GÜNDEM

ABD Türkiye’nin Savunma Sanayisini hedef adı! Cevap SSB Başkanı İsmail Demir’den geldi…

Son Guncelleme:

ABD’nin Türkiye’ye karşı yaptırım kararı kapsamında mal varlığı dondurulan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

ABD Türkiye’ye yönelik yaptırımlar kapsamında Savunma Sanayi (SSB) Başkanı İsmail Demir, SSB Başkan Yardımcısı Faruk Yiğit, SSB Deniz Şube Müdürü: Mustafa Deniz Alper, SSB Hava Savunma ve Uzay Daire Başkanı Serhat Gençoğlu’nun mal varlıklarını dondurmuştu.

SSB Başkanı Demir, “Şahsım veya kurumumuza yönelik yurt dışında alınan her hangi bir karar, benim ve ekibimin duruşunu değiştirmeyecek” dedi.

Rusya’dan S-400 alınması gerekçesiyle Türkiye’ye uygulanan yaptırım kararına tepki gösteren Demir, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tam bağımsız savunma sanayii hedefimizde kararlılıyız” açıklamasını yaptı.

ABD’nin yaptırım listesine eklenen SSB Başkanı Demir, “Şahsım veya kurumumuza yönelik yurt dışında alınan her hangi bir karar, benim ve ekibimin duruşunu değiştirmeyecek; Türk savunma sanayiini hiç bir şekilde engelleyemeyecektir” dedi.

Kopyalamayı desteklemiyor...