Connect with us

GÜNDEM

Ak Parti İstanbul İl Başkanı değişiyor! Osman Nuri Kabaktepe geliyor…

Ak Parti mevcut İstanbul il başkanı Bayram Şenocak kongrede aday olmayacağını duyurmasının ardından Maarif Vakfı Başkan Vekili Osman Nuri Kabaktepe’nin İl Başkanlığına getirileceği iddia edildi.

Kongre mesaisini ara vermeden sürdüren ve geçtiğimiz haftayı Karadeniz’de katıldığı kongreler ile kapatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu hafta sonu çalışmalarına İstanbul’da devam etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, 92 yaşında hayatını kaybeden Türkiye’nin önde gelen hadis, tefsir ve fıkıh alimlerinden M. Emin Saraç’ın cenaze töreninden sonra Esenler Belediyesi’ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Erdoğan’ı, Esenler Belediye Başkanı ve AK Parti İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ve diğer ilgililer karşıladı.

YENİ İL BAŞKANI KİM OLACAK?

İl başkanı Bayram Şenocak’ın İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinin ardından büyük baskı altında olduğu ve teşkilatta görevden alınması yönünde kanaat bildiren kimi partililerin bulunduğu uzun süredir biliniyor.

SuperHaber’in edindiği bilgilere göre, Esenler Belediyesi’nde gerçekleşen son görüşmede bu anlamda önemli gelişmeler yaşandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenler Belediye Başkanı ve AK Parti İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’ya konuya ilişkin görüşlerini sordu. Ayrıca toplantıya katılan AK Parti’li bazı belediye başkanlarına da Bayram Şenocak ismi ile ilgili düşünceleri soruldu ve istişarelerde bulunularak fikirleri alındı.

ŞENOCAK ADAY OLMAYACAK

Bu gelişmelerin ardından akşam saatlerinde, Bayram Şenocak, “AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongremizde aday olmayacağımı, görevimi başka bir dava arkadaşıma devredeceğimi kamuoyuna duyururum.” açıklaması ile görevinden ayrılacağını doğruladı.

Osman Nuri Kabaktepe

ÖNE ÇIKAN İSİM: KABAKTEPE

Bayram Şenocak’ın kongrede aday olmaması ile birlikte, yerine göreve geleceği konuşulan adaylar arasında öne çıkan bir isim Türkiye Maarif Vakfı Başkan Vekili Osman Nuri Kabaktepe!

Kabaktepe’nin, İl başkanlığı için en güçlü isim olduğu belirtiliyor. Hatta, AK Parti kulislerinden edinilen bilgilere göre, Kabaktepe’nin kongrede il başkanlığına getirileceği kesin görünüyor ve kendisine görevin tebliğ edildiğine yönelik bilgiler de var.

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

İş insanı Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde dünyaya geldi. Fatsa İmam Hatip Lisesindeki eğitiminin ardından Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. An’a Düşen Notlar ismiyle kaleme aldığı kitabı 2014’te yayımlandı. 2016 yılında Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliğine seçildi. Osman Nuri Kabatepe, evli ve 2 çocuk babasıdır

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...