Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Alman’ın derdine bak! ABD seçimleri üzerinden Türkiye’ye aba altından sopa gösterdiler

Son Guncelleme:

Alman Devlet Medya kuruluşu Deutsche Welle’nin Türkçe servisi, ABD seçimleri üzerinden Türkiye’yi ve Erdoğan’a mesaj gönderdi…

ABD, tarihinin en kritik seçimlerinden birini yaşıyor. Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi aday Başkan Donald Trump ile Demokratların adayı Joe Biden arasındaki mücadele, Türkiye’yi de yakından ilgilendiriyor.

DEUTSCHE WELLE’DEN ERDOĞAN PAYLAŞIMI

Haber politikasını tamamen Türkiye ve Erdoğan karşıtlığı üzerine kuran Alman Deutsche Welle, Türkçe servisinin sosyal medya paylaşımında da ABD seçimleri üzerinden Erdoğan’a olan karşı hareketini bir kez daha ortaya koydu..

Söz konusu paylaşımda, “ABD seçimlerini ister Trump isterse Biden kazansın, Erdoğan’ın zor tercihlerle karşı karşıya kalması bekleniyor.” ifadelerine yer verildi.

BİDEN, TÜRKİYE VE ERDOĞAN KARŞITLIĞINI İFŞA ETTİ

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye politikası, eski dönemlere nazaran biraz daha ılımlı olsa da Demokrat aday Joe Biden’ın giderek belirginleşen Türkiye karşıtlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden de devam etti.

Hatta daha da ileri giderek, Türkiye’deki muhalefeti kullanarak bir şekilde Erdoğan’ı “düşürmeyi” açıkça ifade eden Biden’ın, seçimi kazanırsa Türkiye’ye nasıl bir yaklaşımı olacağı merak ediliyor.

Kopyalamayı desteklemiyor...