Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Amazon Prime Türkiye’de hizmete girdi! Amazon Prime nasıl kullanılır?

Son Guncelleme:

ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon‘un abonelik sistemi Amazon Prime, Türkiye’de kullanıma girdi.  

Amazon servisi Amazon Prime, bedava ve hızlı kargo, film ve dizi izleme servisleri ile Türkiye’ye açıldı.

Amazon Prime’da İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara, İzmir dahil olmak üzere minimum sipariş tutarı olmadan bedava kargo ve ertesi gün teslimat seçeneği bulunuyor.

Ayrıca İstanbul, Bursa ve Kocaeli’de, ₺50 ve üzeri geçerli ürünlerdeki siparişlerde, kargo bedava, hem de aynı gün teslimat seçeneği de mevcut. Bunun haricinde kampanyalardan önceden yararlanma gibi haklar da var.

AMAZON PRİME ABONELİK ÜCRETİ

Amazon Prime abonelik ücreti aylık 7,90 TL olarak belirlendi. Söz konusu fiyata Prime Video ve Prime Gaming servisleri de dahil. 
  
Söz konusu abonelik sistemi sayesinde kullanıcılar hızlı kargo ve ertesi gün teslimat gibi seçeneklerden yararlanabiliyor. 
  
Ayrıca üyeler Netflix benzeri dizi, film platformu olan Prime Video’ya da erişim sağlayabiliyor. Türkiye’deki kullanıcılar ayrıca söz konusu servisleri ilk 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilecekler. 

Benzer bir özellik geçtiğimiz dönemde Netflix tarafından iptal edilmiş, daha sonra bir dönem ücretsiz olan 30 günlük deneme dönemi için 1.99 TL ücret talep edilmişti. 

AMAZON PRİME VİDEO NELERİ KAPSIYOR?

Amazon Prime’a üye olmak, daha önce denemediyseniz ücretsiz deneme sürenizi başlatmak için bu adresi kullanabilirsiniz.

Herhangi bir Amazon üyeliğiniz varsa o üyelikle girişi yapabiliyorsunuz. Daha önce Amazon üyeliğinizle e-alışveriş yapıp bir de kredi kartınızı kaydettiyseniz o kart Amazon Prime üyeliği için geçerli oluyor.

  

Kopyalamayı desteklemiyor...