Connect with us

GÜNDEM

Ankara’da büyük provakasyon! Bir grup, Suriyelilerin evlerini ve işyerlerini taşladı…

Son Guncelleme:

Ankara’nın Altındağ ilçesinde, yabancı uyruklu kişilerin saldırısına uğrayan Emirhan Yalçın’ın hayatını kaybetmesi sonucu, bir grup vatandaş Suriyelilerin dükkanlarına saldırdı.

Dün akşam saatlerinde yabancı uyruklu grup ile çıkan bıçaklı kavgada yaralanan 18 yaşındaki Emirhan Yalçın hayatını kaybetmişti.

Gerilimin yükselmesiyle sokağa dökülen bir grup vatandaş, Suriyelilerin dükkanlarına saldırdı.

EV VE İŞYERLERİNE SALDIRDILAR

Saldırı anı cep telefonu kameralarına yansıdı. Görüntülerde bir grup kalabalığın dükkanlara ve evlere taş atarken bir kısmı da Suriyelilerin araçlarını ters çevirdiği görülüyor.

Kalabalık grup tüm uyarılara rağmen dağılmazken, çevik kuvvet ekipleri dükkanların önünde barikat kurdu.

ÇOCUKLAR YARALANDI

Saldırıya uğrayan evlerde çocukların yaralandığı görüntüler sosyal medyada yayınlandı. Görüntülerde küçük bir kız çocuğunun kafasına isabet eden bir cisim yüzünden kanlar içinde kaldığı görülüyor.

VALİLİK: OLAYLAR SONA ERDİ

Ankara Valiliğinin sosyal medya üzerinden paylaştığı yazılı mesajda ‘Altındağ ilçemizde bu akşam meydana gelen bir takım gösteri ve olaylar vatandaşlarımızın soğukkanlılığı ve emniyet güçlerimizin yoğun çalışmaları sonucu an itibariyle sona ermiştir. Halkımızın provakatif haber ve paylaşımlara itibar etmemeleri önemle rica olunur.”ifadelerine yer verildi.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

POPÜLER ETİKETLER

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Kopyalamayı desteklemiyor...