Connect with us

GÜNDEM

Antalya’daki yangınlar biri hariç söndürüldü…

Son Guncelleme:

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya’da Manavgat ve Gündoğmuş yangınların 218. saatte kontrol altına alındığını, İbradı ilçesi hariç kentteki orman yangınlarının söndürüldüğünü açıkladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu Manavgat’taki koordinasyon merkezinde yangınlarla mücadelede son duruma ilişkin basın toplantısı düzenledi.

“ANTALYA’DAKİ YANGINLAR İBRADI HARİÇ SÖNDÜRÜLDÜ”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Manavgat ve Gündoğmuş yangınlarına ilişkin, “Kritik noktalarda alevleri durduruduk, yangın 218. saatte kontrol altına alındı. Antalya’daki yangınlar İbradı ilçesi hariç söndürüldü” dedi.

Çavuşoğlu, Antalya’da 5 ilçede 59 mahallenin yangından etkilendiğini bildirdi.

821 KİŞİDEN 808’İ TABURCU EDİLDİ

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise, yangından doğrudan etkilenen 821 kişiden 808’inin tedavilerinin yapılarak taburcu edildiğini aktardı.

Bakan Kurum, “Acil ihtiyacı olan vatandaşlarımız için 149 konteyner kurulumu tamamlandı. 400 konteyner Antalya’ya geldi. 140 çadır kurulumu da tamamlanmış durumda” diye konuştu.

“503 BİNANIN YIKIMI TAMAMLANDI”

Hasar tespit çalışmalarının 7 ilde bin kişilik bir ekiple yürütüldüğünü belirten Kurum, Muğla’daki çalışmaların da 2-3 güne tamamlanacağını kaydetti.

Kurum, “Hasarlı 2 bin 164 birim tespit edildi. 62 kamu binası incelendi. Yıkılma riski olan binaların yıkım çalışmasını başlattık. 503 binanın yıkımı tamamlandı” dedi.

Kaynak: NTV.com.tr

Kopyalamayı desteklemiyor...