Connect with us

GÜNDEM

Araplara ölüm, dininiz çöp, en iyi Arap ölü Arap! Fanatik Yahudiler’den müslümanlara ağır hakaretler…

Kudüs’te yürüyüş gösterisi yapan Netanyahu destekçisi ırkçı Yahudilerin, Müslümanların yaşadıkları mahallelerin göbeğinde attıkları sloganlar kan dondurdu.  Göstericiler Muhammed öldü, Filistin öldü, Araplara ölüm, Kamplarda öleceksiniz, Dininiz çöp, En iyi Arap ölü Arap şeklinde slogan attı.

Son Guncelleme:

Önceki gün, Kudüs’ün en kritik noktalarından geçen ve 10 Mayıs’tan beri ertelenen bir gösteri yürüyüşüne izin verildi. Yürüyüşün amacı ise 1967 yılındaki savaşta İsrail’in Doğu Kudüs’ü işgal etmesini kutlamak olarak açıklandı.

ÇOĞUNLUĞU NETANYAHU SEMPATİZANI

Çoğunun, eski İsrail Başbakanı Netanyahu’nun partisi Likud destekçisi olduğu gösteride müslümanlara yönelik  sloganlar atıldı.

İsrail Başbakanlığı görevini üstlenen sağcı Yamina partisinin lideri ve eski bir İsrail özel kuvvetler komandosu olan Bennett, tartışmalı gösteriyi onayladıktan sonra binlerce fanatik Yahudi Şam Kapısı’nın önünde toplanmıştı.

GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜNDE NELER YAŞANDI?

20’den fazla Filistinli’nin yaralandığı gösterilerde, çok sayıda Filistinli de İsrail polisi tarafından gözaltına alınmıştı.

FANATİK YAHUDİLERİN ATTIĞI SLOGANLAR

Muhammed öldü, Filistin öldü, Araplara ölüm, Kamplarda öleceksiniz, Dininiz çöp, En iyi Arap ölü Arap, Suudi Arabistan, Fas, Lübnan bizimle” şeklinde sloganlar atan göstericilere yeni İstail hükümetinden bile tepki geldi.

İsrail hükümetinin 8 ortağından bir diğeri olan Yesh Atid isimli merkez sol partinin lideri Yair Lapid ise, gösterilerde yer alanları ve çirkin sloganları atanları ‘İsrail toplumunun yüzkaralarısınız!’ diyerek eleştirdi. Halihazırda Dışişleri Bakanlığı görevinde olan Yair Lapid, koalisyon çerçevesinde, 2023’de 2 yıllığına İsrail Başbakanlığını sağcı Yamina’nın lideri Bennett’den devralacak.

Kopyalamayı desteklemiyor...