Connect with us

GÜNDEM

Araştırmacı Hakan Bayrakçı: CHP Z kuşağına umut bağlıyor, göreceksiniz yine kaybedecek…

Son Guncelleme:

CHP’nin 19 senede, 15 seçimde iktidarın aldığı oyun yarısı kadar oy aldığını hatırlatan CHP’ye yakınlığıyla bilinen kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı, Kılıçdaroğlu ve partisinin demokrasi tarihinin en büyük mağlubu olduğunu söyledi.

Bayrakçı, Habertürk’te Ebru Baki’nin sunduğu Para Gündem programının konuğu oldu.

Erken seçim tartışmaları arasında muhalefetin İstanbul ve Ankara’daki yerel seçimleri kazanmasının zafer olarak algılanmasının yanlış olduğunu söyleyen Bayrakçı, CHP’nin mağlubiyet tarihinden bahsetti.

DÜNYA DEMOKRASİ TARİHİNİN EN BÜYÜK KAYBEDENİ

CHP’nin dünya demokrasi tarihinin en büyük kaybedeni olduğunu söyleyen Bayrakçı, “19 sene siz 15 seçimde iktidarın aldığı oyun yarısı kadar oy alıyorsanız, siz dünyanın en büyük mağlubusunuzdur.” dedi.

“Z KUŞAĞI UMUDU BOŞ”

Ebru Baki’nin “Ne yapılmalı?” sorusu üzerine yerel seçimlerden sonra CHP’nin zefer havasına girdiğinin altını çizen Bayrakçı, muhalefetin Z kuşağı ısrarının boşa çıkacağını savundu.

Bayrakçı şöyle konuştu:

“Aynaya bakacaksın. Beceremiyorum diyeceksin ve beceren var mı arayacaksın. Hayır bunlar öyle değil. Bunlar ’15’inci defa deneyeyim, yine mi mağlup oldum, 16’ncı bir ümit arayayım. Nedir? bu sefer Z kuşağı çıktı, hadi bunlara yapışalım.’ Yok öyle bir şey. O işler öyle değil. Göreceksiniz, şimdi bir yerel seçim yaşandı.

İstanbul ve Ankara kazanıldı. Zafer zafer diye… O seçimde AK Parti’nin aldığı oy Türkiye genelinde 44,5, MHP’nin aldığı oy 7,5…  İkisinin toplamı 52, ne zaferi? Bütün İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de HDP ve İyi Parti de size vermiş. 29’sunuz bu kadar desteğe rağmen. Dünya rekoru kırdınız be! Dünya demokrasi tarihi mağlubiyet rekoru…”

Kaynak: Ensonhaber.com

Kopyalamayı desteklemiyor...