Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

‘Bataklık Operasyonundan ‘FETÖ’ çıktı

Son Guncelleme:

Cumhuriyet tarihinin en büyük narkotik operasyonu düzenlendi. Uluslararası uyuşturucu çetesi “Bataklık Operasyonu” ile çökertildi. Hain terör örgütü FETÖ o “bataklığın” içinden de çıktı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük narkotik operasyonu “Bataklık”ın içinde de FETÖ çıktı. Emniyet’in tespitlerine göre, 17-25 aralık sonrası FETÖ’nün yasadışı paralarını uyuşturucu kaçakçıları yurtdışına taşıdı.

Bunun karşılığında FETÖ de kaynaklarını kullanarak, örgüt yöneticilerini kamufle etti, önünü açtı. Ayrıca “Bataklık Operasyonu”nda gözaltına alınan uyuşturucu baronu Nejat Daş’ın, rahat hareket edebilmek için bir emniyet müdürünün makam aracını kullandığı ortaya çıktı.

Suç örgütü yöneticilerinden Halil Arslantaş, FETÖ ile bağlantıyı kuruyor. Örgüt, zehir ticaretinden kazandığı her kuruştan FETÖ’ye “himmet” adı verilen bir ödeme yapıyordu.

HABERİN DETAYLARINI TRTHABER.COM’DA OKUYABİLİRSİNİZ.

ATAKLIK OPERASYONU HAKKINDA

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Ankara ve İstanbul Emniyet Müdürlükleri tarafından düzenlenen ‘Bataklık Operasyonu’nda, 9 ülkede faaliyet gösterdiği tespit edilen uluslararası suç ve uyuşturucu örgütü deşifre edildi. Şebekenin, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) finans sağladığı da belirlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, operasyona ilişkin yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

  • Şu ana kadar 67 hedef gözaltına alındı, 70 milyon nakite el konuldu, 500 milyonluk trafik önlendi.
  • Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonuydu. Uyuşturucu ve suç gelirleriyle ilgili en büyük operasyonu yapıldı.
  • Örgütün tepe yöneticilerinden bir tanesi hakkında kırmızı bülten, Brezilya ve Hollanda’da 26 yıllık hapis cezası var.

BATAKLIK OPERASYONU’NDA HANGİ ÜLKELERLE İŞ BİRLİĞİ YAPILDI?

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, sabah erken saatlerde başlatılan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yakından takip ederek bilgilerini paylaştığı uluslararası uyuşturucu operasyonunun detayları ortaya çıktı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı narkotik ekiplerince; Türkiye, Hollanda, Belçika, İtalya, İngiltere, İspanya, Brezilya, Ekvador ve Peru başta olmak üzere 90’lı yıllardan bu yana dünya genelinde, yasa dışı faaliyette bulunduğu tespit edilen suç şebekesine yönelik kapsamlı ve gizli bir çalışma yürütüldü.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

POPÜLER ETİKETLER

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Kopyalamayı desteklemiyor...