Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Bakanlık Duyurdu! Bebek, ahlaksız anneden alınacak…

Son Guncelleme:

Sosyal medyada bebeği ile birlikte olduğu müstehcen fotoğrafları paylaşan ve bu fotoğrafları sattığı öne sürülen Elif Sarı hakkında soruşturma başlatıldı.

Konuya ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Çocuğumuzun bu sağlıksız ortamda kalmaması için gerekli işlemler yapılacaktır” denildi.

Sosyal medyada Elif Sarı isimli kadının, bebeği ile birlikte fotoğraf çektirip, kendisinin müstehcen fotoğraflarını paylaşması tepkilere neden oldu.

Bazı kullanıcılar Sarı’nın bu fotoğraflarını sattığını öne sürdü. Bunu öğrenen sosyal medya kullanıcıları Elif Sarı’nın tutuklanması için İçişleri Bakanlığını etiketleyerek çağrı yaptı.

Bir sosyal medya hesabından, “Çok özür dileyerek bu görüntüleri paylaşıyorum fakat bu bebeği biri kurtarsın. Gerçekten ebeveynlerimiz seçme şansımız yok fakat bu bebeğin hiç suçu yok” diye paylaşımda bulundu.

BAKANLIK’TAN AÇIKLAMA GELDİ

‘#Elifsaritutuklansın’ çağrısı binlerce kez paylaşıldı. Konuyla ilgili Bakanlık’tan bir açıklama geldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınlayan ve çocuğunu buna alet eden şahıs hakkında aşağıdaki açıklamanın kamuoyu ile paylaşılması gereği duyulmuştur: Söz konusu görüntülerin tespit edilmesi sonrası ivedi olarak Bakanlığımız tarafından gerekli takip başlatılmıştır. Emniyet Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’na ilgili görüntülerdeki kişinin tespiti ve gereğinin yapılmasına ilişkin resmi yazı gönderilmiştir. Görüntülerde yer alan mağdur çocuğumuz için uygun sosyal hizmet modelinin belirlenmesine yönelik çalışmalar Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından sürdürülmekte olup, çocuğumuzun bu sağlıksız ortamda kalmaması için gerekli işlemler yapılacaktır. Çocuğunu ihmal ve istismara sürükleyen şahıs hakkında kimlik tespitinin yapılması sonrasında Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından suç duyurusunda bulunulacaktır. Çocuklarımızı ihmal ve istismara açık hale getirecek, toplumsal değerlerimizin yozlaştırılmasına yol açacak her durumun karşısında ve çocuklarımızın yanında olmaya, onların üstün yararını gözeterek çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”,

Kopyalamayı desteklemiyor...