Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Belge’li cehalet! “Ermeni arkadaşlarım olduğu için Ermenistan’a daha yakınım”

Son Guncelleme:

Yazar Murat Belge T24.com.tr’deki yazısında Türkiye’nin Karabağ cephe hattına ilişkin aldığı tavrı doğru bulmadığını, Ankara’nın taraf tutmaması gerektiğini yazdı. Belge yazısında “Ermeni arkadaşlarım olduğu için Ermenilere daha yakınım” ifadelerini kullandı.

T24 yazarı Murat Belge bugün yayınlanan yazısında Türkiye’nin Azerbaycan politikasını ele alan bir yazı yazdı.

Belge Türkiye’nin taraf tutmaması gerektiğini belirtti, “Ermeniler’e daha yakınım” sözlerini kullandı.

Yazısında hocalı kıyımına da değinen Belge buna rağmen hiç Azeri arkadaşı olmadığını Hocalı olayını da Amerikalı bir arkadaşından öğrendiğini yazdı.

“Hocalı kıyımı. Ben orada nasıl bir şey olduğunu dostum Amerikalı gazeteci Thomas Goltz‘dan öğrenmiştim. Yani, alanda nasıl beter bir olay olduğunu. Yoksa zaten diplomasi alanında da olmayacak bir şeydi. Yazının başında iki halkı da sevdiğimi söylemiştim. Öyle, ama Ermeniler’e daha da yakın olduğumu söyleyebilirim. Bu yalnızca aramızdaki tarihi sorunlardan ötürü değil; İstanbul’da birçok Ermeni arkadaşımla yaşadım, yaşıyorum. Böyle yakınlıklar Azeriler’le söz konusu olmadı. Kaç tane Azeri arkadaşım oldu ki? Tektaş ve Mustafa Kemal Ağaoğlu dışında? Onların da Azeri oldukları insanın aklına gelmezdi.”

Kopyalamayı desteklemiyor...