Connect with us

GÜNDEM

Bir bitmediler! Son 6 yılda 18 bin terörist etkisiz hale getirildi…

Son Guncelleme:

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Son 6 yılda 18 bin 196 terörist etkisiz hale getirildi, barınaklarına, sığınaklarına, mağaralarına, tüm inlerine girildi, girilmeye devam ediyor” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ilk milli Atmaca güdümlü füzesinin test atışını takip etti. Akar burada yaptığı açıklamada terörle mücadeleyle ilgili bilgiler aktardı.

“18 BİN 196 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

TSK’nın kendine düşen sorumlulukların arttığının bilincinde olarak faaliyetlerine devam ettiğini söyleyen Bakan Akar, “Terörle mücadele harekatımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Terörü bitirmekte kararlıyız. Irak’ın kuzeyine yuvalanan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için mücadelemiz en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecek. 24 Temmuz 2015’ten itibaren terörle mücadelemiz yoğunlaştı, bugüne kadar da artan bir tempoda aralıksız devam ediyor. O günden bugüne kadar baktığınızda 18 bin 196 terörist etkisiz hale getirildi. Oradaki barınak, sığınaklarına, mağaralarına, tüm inlerine girildi, girilmeye devam ediyor. Bu terör belasından asil milletimizi kurtaracak, hudutlarımızın halkımızın güvenliğini sağlayacağız. Mehmetçiğin nefesi teröristlerin enselerinde. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar peşlerindeyiz. Onlar için tek çıkar yol adalete sığınmaktır”dedi.

Kopyalamayı desteklemiyor...