Connect with us

GÜNDEM

Bir günde iki zıt görüş! İyi Parti sözcüsü Habertürk’te başka CNNTürk’te başka konuştu…

Son Guncelleme:

İYİ Parti Milletvekili ve sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu bir gün içinde Selahattin Demirtaş’la ilgili birbiriyle çelişen iki zıt sözüyle dikkat çekti. Habertürk’te Selahattin Demirtaş’a ilişkin AİHM kararına saygı duyulması gerektiğini söyleyen Ağıralioğlu, CNN Türk ekranlarında ise Demirtaş’la ilgili “Benim vicdanımda Demirtaş bir mahkumdur, teröristtir, Yasin Börü’nün katilidir” ifadelerini kullandı.

AİHM’in Selahattin Demirtaş’la ilgili kararı tartışılmaya devam ediyor. Ak Parti ve MHP Demirtaş’ın 6-7 Eylül olayları nedeniyle yargılandığı davayı savunurken, CHP ise kesin bir dille Selahattin Demirtaş’ın “Masum” olduğunu savunarak serbest bırakılmasını istiyor. Ancak Demirtaş tek davadan değil birden fazla davada yargılanıyor ve bazılarından kesinleşmiş cezaları var.

İYİ PARTİ İKİ ARADA BİR DEREDE KALDI

Bu tartışmalarda en zor durumda kalan parti ise İyi Parti… iki arada bir derede kalan İyi Parti’nin içinde bulunduğu durumu çok iyi özetleyen bir gelişme yaşandı.

Superhaber’in haberine göre, İYİ Parti Milletvekili ve sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu Habertürk ekranlarında Selahattin Demirtaş’a ilişkin AİHM kararına saygı duyulması gerektiğini söylerken,, CNN Türk ekranlarında ise; “Benim vicdanımda Demirtaş bir mahkumdur, teröristtir, Yasin Börü’nün katilidir” ifadelerini kullandı.

Ağıralioğlu AİHM’in kararı ile ilgili olarak, ‘Demirtaş kararına saygı duyulmalı’ ifadelerini kullandı. Programım sunucusu Hülya Hökenek’in “Yani Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın diyorsunuz” sözlerine ise hiçbir itirazda bulunmadı.

CNN Türk Masası’nda bu sözleri hatırlatılan Yavuz Ağıralioğlu, bu kez AİHM kararına sebep oldukları iddiası ile Türk yargısını suçladı. Israrla yöneltilen “Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın mı?” sorusuna kaçamak cevaplar vermeye devam eden Ağıralioğlu, önceki söylemini unutturmak için “Benim vicdanımda Selahattin Demirtaş mahkumdur, benim vicdanımda Selahattin Demirtaş teröristtir. Devleti ben yönetseydim Yasin Börü’nün katilini 15 günde yargılardım” dedi.

Kopyalamayı desteklemiyor...