Connect with us

GÜNDEM

Bizi nasıl HDP ile aynı cümlede kullanırsın? CHP’li İmamoğlu’na İYİ Partililer ateş püskürdü…

Son Guncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Ekrem İmamoğlu Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i aynı cümle içinde kullanarak her ikisinin de kadınlar gününü kutladı.

İmamoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı: “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın @meral_aksener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın @PervinBuldan‘ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.”

Mesaj sonrası İmamoğlu’na büyük tepki gelirken, İyi Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu İmamoğlu’nun Twitini hiç alıntılamadan ima yollu aşağıdaki mesajı paylaştı.

Binlerce mesajın geldiği İmamoğlu’na en anlamlı tepkilerden biri de Şehit Anaları Derneği’nden geldi.

Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan, İmamoğlu’na tepki göstererek, “Sana yazıklar olsun” dedi.

Şehit Anaları Derneği Başkanı Derneği Basın Söcüsü Beyza Tufan, İmamoğlu’nun HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ın Kadınlar Günü’nü kutlaması ile binlerce şehit anasının canını yaktığının altını çizdi. Beyza Tufan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Pervin Buldan’ın Kadınlar Gününü kutlayacağım diye binlerce Şehit Annesinin canını yaktın!!Senin hakkında söylenilen her şeyde ne kadar haklı olduklarını ispat ettin. Sana yazıklar olsun!”

Kopyalamayı desteklemiyor...