Connect with us

GÜNDEM

Boğaziçi Üniversitesinde rektör değişikliğini bahane edip DHKP-C marşı söyleyip polise saldırdılar…

Son Guncelleme:

Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan yeni rektör atamasını protesto etme bahanesiyle toplanan kalabalık polise saldırdı. CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da destek verdiği protestocular ortalığı birbirine kattı. Sosyal Medya’da polise 160 binden fazla destek mesajı geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak Melih Bulu atanmıştı. Yapılan bu atama sonrası bir grup, okul içinde ve önünde eylem yaptı.

POLİSE SALDIRDILAR

Güvenlik güçlerinin dağıtmak istediği eylemciler, koronavirüs salgınını adeta hiçe sayarak gösterilerine devam etti.

Çevrede toplanan kalabalığı da provoke etmek isteyen eylemciler, bir süre sonra polise saldırdı.

Eylemciler, “Katil polis üniversiteden defol” sloganları attı. Protestolar sırasında PKK ve DHKP-C’ye ait semboller dikkat çekerken, bir grup DHKP-C marşı söyleyerek halay çekti.

KAFTANCIOĞLU’NDAN EYLEMCİLERE DESTEK

Öte yandan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da yapılan bu izinsiz eyleme gelerek, eylemcilere vermesi dikkat çekti.

POLİS’E BÜYÜK DESTEK

Boğaziçi Üniversitesinde eylem düzenleyenlerin polise saldırması Sosyal medyada büyük tepki çekti. Twittter’da açılan #PolisiminYanındayım etiketine 250 binden fazla destek mesajı geldi. Paylaşımlarda polise yapılan saldırıya tepkilerini dile getirildi.

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...