Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Boğaziçi Üniversitesinde yeni skandal! Kabe’ye saygısızlığa tepki gösteren öğrencileri tehdit ederek fişlediler…

Boğaziçi Üniversitesi’nde bir skandala daha imza atıldı. Rektör atanması ile başlayan taşkınlıkların ardından, Kabe fotoğrafının yerlere atılmasıyla gündemden düşmeyen Boğaziçi Üniversitesi’nde şimdi de öğrencilerin fişlenmesi rezaleti ortaya çıktı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığa tepki gösteren Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, 15 bin Boğaziçi Üniversitesi mensubunun yer aldığı bir sosyal medya sitesindeki grup üzerinden isim isim fişlendi.


Fişleme listelerinde adım adım takip edilen, saygısızlığa karşı duran Boğaziçi’li öğrencilerin yanına “bulundu”, “BİSAK rtledi” şeklinde not bırakarak fişleme listenin güncellediği iddia edildi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde bir grup öğrenci, karşıt görüşlü öğrencileri sırf düşüncelerinden dolayı fişleyerek, sosyal ortamlarda ifşa etmeye başladı. Üniversitede son günlerde yaşanan olayları eleştiren duyarlı öğrenciler akademik kariyerlerinin önü kesilmesi için hocalara bildirdiği belirtiliyor.

Hatta mezun olduklarında iş imkanı bulamasınlar diye tehdit edildikleri iddia edildi. Bir grup öğrencinin ektiği düşmanlık ve nefret tohumları sosyal medyada tepki çekti. Bu öğrencilerin tutumu utanç verici bulundu.

FİŞLENEN ÖĞRENCİLER NE DİYOR?

“Bize muhbir diye damga vurup, hatta isimlerimizi liste yapıp hocalara şikayet etmekle, yurt dışı akademilerinde önümüzü kesmekle, ifşa etmekle falan tehdit ediyorlar.”

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER

Kaynak: Superhaber

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...