Connect with us

GÜNDEM

Bu sefer tacizin adresi Şişli Belediyesi!

Son Guncelleme:

CHP’yi karıştıran taciz skandallarında her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Şişli Belediyesi’nde bir dönem Başkan Yardımcısı olan U.G.Y.’nin cinsel saldırıda bulunduğu Z.A’nın eşi ile birlikte kod 29’dan kovulduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) belediyelerde yaşanan taciz skandalları bitmek bilmezken, bir taciz haberi de Şişli Belediyesi’nden geldi.

Sabah Gazetesinin haberine göre, son taciz skandalı belediye iştiraki Kentyol A.Ş.’de çalışan Z.A.’nın yargıya başvurmasıyla ortaya çıktı.

Buna göre 2018’e kadar belediyede çalışan Z.A., aynı zamanda kocasının da akrabası olan Şişli Belediyesi eski Başkan Yardımcısı U.G.Y. tarafından cinsel saldırıya maruz kaldı.

TACİZE KARŞI GELDİ, EŞİNİ KOVDULAR

Saldırıya karşı durup yargıya başvurduğu için de aynı belediyede çalışan eşi B.A. ile birlikte tek taraflı iş akdi feshedildi.

SGK’YA GİTTİĞİNDE ŞOKU YAŞADI!

İşsiz kalan karı koca iş ararken, mağdur kadın, başvurduğu heryerden eli boş döndü. Sosyal Güvenlik Kurumu’na evrak dökümü almak için başvurduğunda ise iş akdinin 29 numaralı kodla tanımlanan “yüz kızartıcı suç” gerekçesiyle feshedildiğini öğrendi. Mağdur ailenin müracaatının ardından Kentyol A.Ş., hatalı çıkış kodu verdiklerini ve gerek düzeltmenin yapılacağını ifade etti.

“YANLIŞLIKLA VERMİŞİZ” DEDİLER

Şirketin 4 Haziran 2018’de Şişli SGK Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda “4**** numaralı dosyamızda bulunan Z.A. ve B.A.’in işten ayrılış nedenleri sehven 29 kodla verilmiş olup, ayrılış nedeninin 4 kod olarak değiştirilmesi hususu bilgilerinize arz olunur.” ifadeleri yer aldı.

ŞİKÂYETİNİ ÇEK, HAKKINI AL’ DEDİLER

Mağdur kadın, 8 Şubat 2018’de savcıya verdiği ifadesinde, U.G.Y.’nin kendisine cinsel içerikli sözler söylediğini ve cinsel saldırıda bulunduğunu, konuşmak için yeniden buluştuklarında ise yine cinsel saldırıda bulunduğunu söylemişti. Şişli Belediyesi’nin de 31 Mayıs 2018’de mağdur kadına kıdem tazminatı karşılığında şikâyetinden vazgeçmesi için protokol imzalattığı ortaya çıkmıştı.

Kopyalamayı desteklemiyor...