Connect with us

GÜNDEM

Bülent Arınç YİK üyeliğinden istifa etti, istifası kabul edildi…

Son Guncelleme:

Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala hakkında yaptığı açıklamaların ardından istifası istenen Bülent Arınç, tartışmaların ardından YİK üyeliği görevinden ayrıldığını açıkladı.

Selahattin Demirtaş ile Osman Kavala hakkında yaptığı açıklamaların ardından Türkiye’nin gündemine oturan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sert tepkisiyle karşılaşmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullandığı ifadeler nedeniyle rencide olduğunu ifade eden Bülent Arınç, Twitter hesabından yazılı açıklama yaptı.

Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini bildiren Arınç, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin ülke yararına yapacağı her türlü çalışmayı, milletin faydasına olacak her türlü reformu destekleyeceğimin bilinmesini isterim.” dedi.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI: İSTİFA KABUL EDİLDİ

Bülent Arınç’ın istifasına ilişkin İletişim Başkanlığı da bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Sayın Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinden ayrılmayı talep etmiş, sayın Arınç’ın talebi Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

KAVALA VE DEMİRTAŞ’A TAHLİYE İSTEĞİ

Bülent Arınç, Habertürk canlı yayınında Osman Kavala ile Selahattin Demirtaş’a tahliye istemişti.

Osman Kavala’nın nasıl tahliye edilmediğine hayret ettiğini ifade eden Arınç, Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde yazdığı hikaye kitabını okuyup çok etkilendiğini söylemişti.

İSTİFA MEKTUBU

Kopyalamayı desteklemiyor...