Connect with us

GÜNDEM

Bunlar eski numaralar! Videodan tek kareyi alarak manşet yaptılar…

Son Guncelleme:

İngiliz Financial Times gazetesi, bugünkü baskısında, Erdoğan ve Biden’ın ayaküstü görüşmesinde çekilen bir kare üzerinden algı yaparak, Erdoğan sanki Biden’a karşı eğilmiş gibi göstermeye kalktı.

 

NATO zirvesinde sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile ayaküstü görüşmesini Türkiye düşmanlığıyla bilinen Finansal Times’ta dikkat çekici bir şekilde yer aldı

Biden, Erdoğan’ı görünce yanına kadar gitti ve o sırada koltukta oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayağa kalkarak selamlaştı.

Erdoğan’ın kalkarken çekilmiş fotoğrafını manşetten kullanan gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan sanki Biden’ın önünde eğilmiş gibi göstermeyi seçti.

Amerikan basını da Erdoğan-Biden görüşmesini manşetten verdi.

CNN gibi Washington Post gibi haber siteleri, kanallar ve gazeteler, iki ülke arasındaki sorunlara değindikleri haberlerinde, ilk yüz yüze görüşmenin olumlu bir havada geçtiğini belirterek, Biden ve Erdoğan’ın “çok iyi ve verimli bir görüşme oldu” sözlerini ön plana çıkardı.

Joe Biden ile Erdoğan arasındaki görüşmeye ilişkin bir analiz yayımlayan Reuters ise, “İki lider görüşmeleri pozitif ve verimli olarak niteledi ancak ilişkilerdeki sorunları nasıl aşacaklarına dair ipucu vermedi” yorumunda bulundu.

ODA TV VE CUMHURİYET SERVİS ETTİ

Finansal Times’ın bu kareyi manşetine yayınlamasından önce Oda TV ve Cumhuriyet gazeteleri video görüntüsünü cımbızlayarak bu kareyi seçti.

Kopyalamayı desteklemiyor...