Connect with us

GÜNDEM

Bunlar sadece kendilerine özgür(!) AP İsrail’i eleştiren Yahudi kökenli muhabirinin işine son verdi…

Son Guncelleme:

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını sosyal medya hesabından eleştiren Yahudi muhabir Emily Wilder, AP’den kovuldu.

ABD’de, İsrail’in Filistinli müslümanlara yönelik saldırılarını eleştiren bir muhabir işinden oldu.

Amerika Merkezli Associated Press (AP) haber ajansı, İsrail’in Şeyh Cerrah’ta Filistinlilere yönelik uygulamalarını ve medyanın bu süreci ele alma biçimini eleştiren Emily Wilder isimli muhabirinin işine son verdi.

AP’nin çalışanlarına gönderdiği ve sosyal medyada paylaşılan e-postada, Wilder’ın artık kurumla ilişkisinin kalmadığı ifadeleri yer aldı.

Daha sonra Washington Post gazetesine olayın arka planını anlatan Wilder, AP’nin sosyal medya kullanım ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle sözleşmesinin feshedildiğini, ancak hangi ilkeleri ihlal ettiğinin kendisine açıklanmadığını söyledi.

Yahudi olduğunu ve aktivist kişiliğini hiçbir zaman saklamadığını kaydeden Wilder, Stanford Üniversitesi’ndeki öğrenciliği döneminde “Filistin’e Adalet İçin Öğrenciler” ve “Barış İçin Yahudilerin Sesi” gibi kulüplerde aktif görevler aldığını ve İsrail’in Filistinlilere yönelik uygulamalarını her zaman eleştirdiğini ifade etti.

Kopyalamayı desteklemiyor...