Connect with us

GÜNDEM

Bütün yönleriyle Teoman Sancar olayı! CHP’yi karıştıran istifanın ardında yatan asıl neden ne?

Son Guncelleme:

Dün gece Twitter hesabından yaptığı açıklamayla CHP’den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın istifasıyla ilgili çok sayıda iddia ortaya atıldı. Ancak bu iddiaların bir tanesi çok dikkat çekici…

İstifa sonrası Muharrem İnce’nin partisine katılacağı konuşulan Sancar’ın, daha sonra bir ‘ayıp’ nedeni ile istifaya zorlandığı öne sürüldü. Sosyal medya ve bazı sitelerde Sancar’ın eşcinsel ilişkilerinin savcılığa yansıması üzerine istifasının istendiği iddia edildi.

İstifanın ardından ilk paylaşım Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten geldi. İstifanın nedeninin ortaya çıkması durumunda “Yer yerinden oynayacak” ifadesini kullanan Gökçek, “CHP bu olayın alından kalkamaz, ancak o kadar söyleyebilirim. Felaket ötesi” dedi.

NEDİR BU ‘AYIP’

Daha sonra ise CHP’yi yakından takip eden gazetecilerden olan Yalçın Bayer “Bizi arayan CHP’liler yeni bir skandalla karşı karşıya olduklarını söylediler. ‘Ayıp’ diye nitelenen bu skandalın altından nasıl kalkacak CHP. İnce ve Yarkadaş haklı mı çıkıyorlar ne!” paylaşımında bulundu.

1 MİLYON DOLARA Mİ İSTENDİ?

Takvim Gazetesinin internet sitesinde ise istifaya giden süreçle ilgili ilginç detaylar verildi.

Habere göre, Sancar’ın ‘eşcinsel ilişkileri’ üzerine Denizli’deki bir şantaj çetesinin tehditlerine dayanamayıp savcılığa gittiği ortaya çıktı. Sancar, “Elimizde belediyenin yolsuzluk dosyaları var” denilerek Denizli’de 3 ay önce bir eve çağrıldı. İstifayı getiren skandallar zincirinin ilk halkası olan evde iki gencin olduğu, evde alkol alındığı ve o anların videoya çekildiği, Sancar’dan 1 milyon dolar istendiği ve Sancar’ın bu gelişme üzerine savcılığa gittiği ortaya çıktı.

İDDİALAR YENİLİR YUTULUR CİNSTEN DEĞİL

Avazturk Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır ise yaptığı paylaşımlarla sosyal medyanın gündemine yerleşti. Sancar’ın ‘eşcinsel ilişkileri’ üzerine Denizli’deki bir şantaj çetesinin tehditlerine dayanamayıp savcılığa gittiğini belirten Çakır, bu gelişme üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından istifasının istendiğini öne sürdü.

SANCAR: BANA KOMPLO KURULDU

CHP’den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar ise hakkında ortaya atılan iddialara ilişkin ilk kez konuştu. Kendisine komplo kurulduğunu belirten Sancar, “Bu komployu bozacak olan da benim…” dedi.

Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e açıklamada bulunan Sancar, Tecavüz, İstanbul – Bodrum – Kuşadası üçgeni yolsuzluk iddiaları ve eşcinsellik iddialarının hepsini duyduğunu kaydeden Sancar, “Danışmanımın adını, ahlaksızca ve adi bir şekilde karıştırıyorlar, iftira atıyorlar…” ifadesini kullandı.

Kopyalamayı desteklemiyor...