Connect with us

GÜNDEM

CHP’den Antalya’da üstsüz eylem! İstanbul Sözleşmesini böyle protesto ettiler…

Son Guncelleme:

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini protesto etmek için Antalya’da toplanan ve Organizatörleri arasında CHP ve İyi Parti’nin bulunduğu eylemde protestoculardan biri üstünü çıkararak objektiflere poz verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararla; Türkiye, uzun zamandır tartışmalara neden olan İstanbul Sözleşmesi’nden çekildi.

Karar, birçok kesim tarafından memnuniyetle karşılanırken muhalefet partileri konuyu meydanlara taşımaya başladı.

Fotoğraf: Akdenizmanset.com

CHP VE İYİ PARTİ DE ORGANİZATÖRLER ARASINDA

Akdenizmanset.com‘un haberine göre, CHP ve İyi Parti öncülüğünde, Antalya’da bir eylem organize edildi. CHP milletvekilleri ve İyi Parti’nin üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı İstanbul Sözleşmesi eyleminde basın açıklaması yapılırken bir kişi üstünü çıkardı ve objektiflere poz verdi. Üstsüz eylemi yapan kişinin transeksüel olduğu öğrenildi.

PROTESTO SIRASINDA KALABALIĞIN PANDEMİ ŞARTLARINA DİKKAT ETMEDİĞİ GÖRÜLDÜ

Başta CHP’li ve İYİ Partililer olmak üzere birçok kadın derneği tarafından ‘İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesini protesto etmek amacıyla bugün Antalya’da düzenlenen yürüyüşe, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, İYİ Parti Milletvekili Hasan Subaşı, CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, CHP ilçe başkanları, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, İYİ Parti ilçe başkanları, İYİ Parti Antalya Kadın Politikaları Başkanı Aysel Damatoğlu, Antalya Barosu, Birleşik Kamu-İş Sendikası, Eğitim-İş, KESK, Eğitim-Sen, DİSK, Emekli Sen, Kadın Platformu Bileşenleri, çeşitli kadın dernekleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kopyalamayı desteklemiyor...