Connect with us

GÜNDEM

CHP’li Milletvekilinden Türk ordusuna hakaret! Başsavcılık soruşturma başlattı…

Son Guncelleme:

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk ordusu ile ilgili sözleri üzerine CHP’li Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:”Katıldığı bir televizyon programında ‘Türk ordusu satılmış.’ diyen 27. Dönem Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca TCK’nin 301. maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve devletin askeri teşkilatını alenen aşağılama suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır.”

MSB’den suç duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada ise, daha önce gerekçeleri ve kapsamının defalarca açıklandığı ve şanlı tarihine her gün yeni bir sayfa eklendiği böyle bir dönemde milletin ordusuna milletin önünde hakaret edildiği hatırlatıldı.

Türk ordusunun milletin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla, her türlü tehdit ve tehlikeye karşı ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışı içerisinde, ciddiyet ve samimiyetle görevini yerine getirdiği, getirmeye devam edeceği vurgulandı. 

RTÜK PROGRAM HAKKINDA İNCELEME BAŞLATTI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın konuk olduğu ve Türk ordusuna yönelik ağır ifadelerin yer aldığı Haberturk hakkında inceleme başlattığını duyurdu.

Kopyalamayı desteklemiyor...