Connect with us

GÜNDEM

Ezan’ı yasaklayan zihniyet 70 yıl sonra yeniden hortladı! Erdoğan’dan İBB’nin sözde Şeb-i Aruz törenine sert tepki…

Son Guncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan İBB’nin düzenlediği Şeb-i Arus töreninde Kur’an-ı Kerim’in Türkçe okutulmasına tepki göstererek, ‘Vuslat Töreni kılıfı altında asırların birikimi olan bir geleneği, yerle yeksan etmeye kalktılar” dedi.

Milletimizin uzun mücadeleler sonunda yıktığı, Kur’anı ve ezanı Türkçe okutma benzeri bir garabet Mevlevi Mukabelesi adı altında İstanbul’da sahnelendi. Allah’u Ekber’i yasaklayan zihniyetin 70 yıl sonra yeniden hortladığına şahit olduk” diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, İBB’nin CHPli Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçimden önce Eyüp Sultan Camii’indeki Kur’an’lı pozlarına değindi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

Eyüp Sultan’da seçim öncesinde kalkıp da bir mihrabiye yerine Kuran-ı Kerim’i önüne açıp, orada Yasin-i Şerif’ten belli bir bölümü, aslına uygun okumak, sana bir şey getirmez. E niye onu da Türkçe okumadın? Onu da Türkçe okusaydın. Bak bakalım millet sana ne değer veriyor. Hz. Mevlana’nın izinden gidiyorsanız bu yolun geleneklerine saygı göstermek zorundasınız. Ülkemizi geriye değil, ileriye doğru götürecek her hizmetin başımızın üzerinde yeri vardır. Ama milletimizin değerlerine, tarihine, kültürüne yönelik hiçbir terbiyesizliği hiçbir saldırıyı da hoş görmeyiz.”

Kopyalamayı desteklemiyor...