Connect with us

GÜNDEM

Halk TV’de panik anları! Dolar sert düşünce MB eski Başkanı spekülatörlüğe soyundu…

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Doların dün gece Cumhurbaşkanı Erdoğan’In açıklamalarından sonra çökmesini önlemek için Halk TV ekranlarında ‘Bu bir alım fırsatı’ diyerek spekülatörlüğe soyunması büyük tepki çekti.

Son Guncelleme:

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiye ve yeni döviz planına dair yaptığı açıklamalarla piyasaları rahatlattı.

Erdoğan’ın açıklamaları birçok çevre tarafından olumlu bulunurken, muhalefet cephesinde temkinli yorumlar yapıldı.

“BU BİR ALIM FIRSATI, PİYASAYA MÜDAHALE VAR”

Halk TV’de canlı yayına katılan Eski Merkez Bankası Başkanı, İYİ Partili Durmuş Yılmaz, piyasalara müdahale olduğunu, değişen bir şey olmayacağını savunarak şunları söyledi:

“Bu bir alım fırsatıdır. Piyasa Erdoğan’ın bu söylemlerini satın almadı, şu anda piyasaya kesin bir müdahale var. Başka bir şey değildir. Bence kaldığı yerden bu iş devam edecektir.”

BDDK SUÇ DUYUSUNDA BULUNACAK

 BDDK, sosyal medya hesapları üzerinden kur hareketlerindeki olumlu seyri manipüle etmeye çalışan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, görsel ve basılı yayın organları ile sosyal medya hesapları üzerinden kur hareketlerindeki olumlu seyri manipüle etmeye yönelik girişimlerde bulunan kişiler olduğunun gözlendiği belirtildi.

Söz konusu kişilerle ilgili gerekli incelemeler yapılarak haklarında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağı vurgulanan paylaşımda, “Kurumumuz bu ve benzeri girişimleri yakından takip etmektedir” denildi.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Yılmaz’ın yatırımcıyı dolara yönlendirerek dolar alması için yaptığı çağrıya Sosyal Medya’da büyük tepki geldi.

https://twitter.com/search?q=durmu%C5%9F%20y%C4%B1lmaz&src=typed_query&f=live

Kopyalamayı desteklemiyor...