Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Dünyanın en zengini Jeff Bezos’ın Dünya’dan kaçış planı ortaya çıktı

Son Guncelleme:

Amazon CEO’su ve dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos’un, ABD’nin başkenti Washington’da yaptığı özel bir toplantıda uzayda kurmak istediği medeniyete ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

56 yaşındaki girişimci, kendi kendini idame ettirebilen uzay kolonilerinde iklim koşullarının hep ideal değerlerde olacağını ve doğal afetlerin görülmeyeceğini belirterek, Güneş sisteminin trilyonlarca insana ev sahipliği yapacağını açıkladı.

Bununla birlikte Bezos, uzay medeniyetinin temel amacının Dünya’daki yaşamı korumak olduğunu söyledi.

Amazon’un CEO’su ve yaklaşık 190 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos’un, 2000 yılında kurduğu ve uzaya daha az maliyetle kişisel yolculuk yapabilmeyi mümkün kılan teknolojiler geliştiren Blue Origin’in hedefleriyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. 

Milyarder girişimci, geçen yıl ABD’nin başkenti Washington’da gerçekleşen ve sadece davetiyesi olanların katılabildiği toplantıda gelecekte uzayda bir medeniyet kuracağını açıklamıştı.

Daily Mail’e konuşan davetlilerden biri, Bezos’un, kendi kendini idame ettirebilecek olan uzay medeniyetinde, büyük şehirler, ulusal parklar ve tarım alanları oluşturacağını açıkladı.

HABERİN DETAYLARINI NTV.COM.TR’DE OKUYABİLİRSİNİZ

Kopyalamayı desteklemiyor...