Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Fetih coşkusunun kalbi bu yıl Ayasofya’da atacak!

Son Guncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un fethinin 567. yıl dönümünde Ayasofya’da Fetih Suresi’nin okunacağını duyurdu. Erdoğan’ın tarihi kararı açıklamasının ardından tüm gözler Ayasofya’ya çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada tarihi bir kararı da duyurdu.Erdoğan, İstanbul’un fethinin 567 yıl dönümünde Ayasofya’da Fetih Suresi’nin okunacağını belirterek konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;

“Önce, Sancaktepe’de iki ayda inşa ettiğimiz 1008 yataklı Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin açılışını yapacağız. Akşam saatlerinde Okçular Vakfı’nın Fetih Kupası yarışmaları gerçekleştirilecek. Bunun ardından ise Kültür ve Turizm Bakanlığımızın düzenlediği Fetih Şöleni kapsamında, Ayasofya’da Fetih Suresi okunacak ve dualar edilecek. Milletimizin fetih sevincini bu programlarla hep birlikte yaşamaya çalışacağız. Bu vesileyle Fatih Sultan Mehmet Han başta olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi, kahramanlarımızı hürmetle yad ediyorum.”

Kopyalamayı desteklemiyor...